KVIrc 4.3.1 - en to eo translation catalogue (167 entries)

en: &Administrator
eo: &Administracianto

en: &Ban
eo: &Ekzili

en: &Control
eo: &Kontroli

en: &Deadministrator
eo: Forigi administraciantan flagon

en: &Dehalfop
eo: &Forviŝi duon-op flagon

en: &Deop
eo: &Forigi operaciulan flagon

en: &Deowner
eo: Forigi posedantan flagon

en: &Halfop
eo: &Duon-op

en: &Highlight
eo: &Marki

en: &Hop
eo: &Salteti

en: &Ignore
eo: &Ignori

en: &Information
eo: &Informo

en: &Join
eo: &Aliĝi

en: &Join Channels...
eo: &Aliĝi al Kanaloj...

en: &Kick
eo: &Peli

en: &Kick/Ban
eo: &Peli/Ekzili

en: &Page
eo: &Paĝo

en: &Part
eo: &Foriri

en: &Query
eo: &Demando

en: &Registration
eo: &Registrado

en: &Voice
eo: &Voĉo

en: -a: send notice to all channel admins
eo: -a: sendi avizon al ĉiuj kanalaj administrantoj

en: -h: send notice to all channel halfops
eo: -h: sendi avizon al ĉiuj kanalaj duon-operaciuloj

en: -m: send a message instead of a notice
eo: -m: sendi mesaĝon anstataŭ avizo

en: -o: send notice to all channel ops
eo: -o: sendi avizon al ĉiuj kanalaj operaciuloj

en: -q: quiet mode
eo: -q: kvieta reĝimo

en: -v: send notice to all channel voices
eo: -v: sendi avizon al ĉiuj kanalaj voĉoj

en: -w: send notice to all channel owners
eo: -w: sendi avizon al ĉiuj kanalaj posedantoj

en: /WHO ?s
eo: /WHO (KIU) ?s

en: /WHOIS ?s
eo: /WHOIS (KIUESTAS) ?s

en: /WHOIS ?s (idle time)
eo: /WHOIS (KIUESTAS) ?s (sencela tempo)

en: /WHOWAS ?s
eo: /WHOWAS (KIUESTIS) ?s

en: Add to Notify
eo: Aldoni al Avizi

en: Always Highlight
eo: Ĉiam Marki

en: Automatically Join Channel
eo: Aŭtomate Aliĝi al Kanalo

en: Avatar
eo: Avataro

en: Ban
eo: Ekzili

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Channel Administrator
eo: Kanala Administranto

en: Channel Operator
eo: Kanala Operaciulo

en: Channel Owner
eo: Kanala Posedanto

en: Channels
eo: Kanaloj

en: Chat with
eo: Babili kun

en: Choose Avatar Image File
eo: Elekti Avataran Bildan Dosieron

en: Choose Log Filename
eo: Elekti Protokolan Dosiernomon

en: Choose...
eo: Elekti...

en: Clear Buffer
eo: Vakigi Bufron

en: Clear Default
eo: Vakigi Defaŭlton

en: Close
eo: Fermi

en: Close All Dead Channels
eo: Fermi Ĉiujn Mortintajn Kanalojn

en: Close All Dead Queries
eo: Fermi Ĉiujn Mortintajn Demandojn

en: Close All Queries
eo: Fermi Ĉiujn Demandojn

en: Configure ban mask...
eo: Agordi ekzilan maskon...

en: Copy Channel Address
eo: Kopii Kanalan Adreson

en: Copy Channel URL to Clipboard
eo: Kopii Kanalan URL al Tondejo

en: Copy To Clipboard
eo: Kopii Al Poŝo

en: D&evoice
eo: Forviŝi voĉan flagon

en: DNS for
eo: DNS por

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Dock
eo: Doki

en: Edit Registration...
eo: Redakti Registradon...

en: Enable Ignore
eo: Ebligi Ignori

en: Enter a kick reason
eo: Enigi pelan kialon

en: Enter a kick/ban reason
eo: Enigi pelan/ekzilan kialon

en: Enter the message text
eo: Enigi la mesaĝan tekston

en: Flush Log File
eo: Elbufrigi Protokolan Dosieron

en: Half Operator
eo: Duon-Operaciulo

en: Happy ircing :)
eo: Feliĉa irc-ado :-)

en: Help
eo: Helpo

en: Highlight as
eo: Marki kiel

en: IRC Context
eo: IRC Kunteksto

en: Ig&nore
eo: Ig&nori

en: Ignore as
eo: Ignori kiel

en: Ignore as...
eo: Ignori kiel...

en: Include Existing Buffer
eo: Inkluzivi Ekzistantan Bufron

en: K&ick
eo: &Peli

en: Kick Reason
eo: Pela Kialo

en: Kick/Ban
eo: Peli/Ekzili

en: Kick/Ban Reason
eo: Peli/Ekzili Kialo

en: Log To Default File
eo: Protokoli Al Defaŭlta Dosiero

en: Log To...
eo: Protokoli Al...

en: Logging
eo: Protokolado

en: Logging to
eo: Protokolas al

en: Look Up
eo: Serĉi

en: Mask for
eo: Masko por

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Missing target, no action taken
eo: Mankas celo, nenia ago farata

en: Multiple Users
eo: Pluropaj Uzantoj

en: No such user:
eo: Neniu tia uzanto:

en: Normal User
eo: Normala Uzanto

en: Not Logging
eo: Ne Protokolas

en: Notify Avatar
eo: Avizi Avataron

en: Notify avatar
eo: Avizi avataron

en: O&wner
eo: Posedanto

en: Open
eo: Malfermi

en: Options
eo: Opcioj

en: Parameter message missing
eo: Parametra mesaĝo mankas

en: Part All Channels
eo: Foriri Ĉiujn Kanalojn

en: Quick Registration
eo: Rapida Registrado

en: Register as
eo: Registri kiel

en: Register...
eo: Registri...

en: Remove from Notify
eo: Forviŝi de Avizi

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Reverse Chat with
eo: Inversa Babilado kun

en: Reverse Send to
eo: Inverse Sendi al

en: Scripting
eo: Skriptado

en: Secure Chat with
eo: Sekura Babilado kun

en: Secure Reverse Send to
eo: Sekura Inversa Sendi al

en: Secure send to
eo: Sekure sendi al

en: Send to
eo: Sendi al

en: Sending wallop to
eo: Sendas bategon al

en: Set as Default
eo: Agordi kiel Defaŭlto

en: Set window props as default
eo: Starigi fenestrajn atributojn kiel defaŭltaj

en: Start Highlighting (Local)
eo: Komenci Marki (Loka)

en: Stop Auto-Joining Channel on Network '?s'
eo: Ĉesi Aŭto-Aliĝon al Kanalo en Reto '?s'

en: Stop Auto-Joining Channel on Server '?s'
eo: Ĉesi Aŭto-Aliĝon al Kanalo sur Servilo '?s'

en: Stop Highlighting
eo: Ĉesi Marki

en: Stop Highlighting (Local)
eo: Ĉesi Marki (Loka)

en: Stop Logging
eo: Ĉesi protokoli

en: TDCC Reverse Send to
eo: TDCC Inverse Sendi al

en: TDCC Send to
eo: TDCC Sendi al

en: Telnet to
eo: Telneti al

en: The default script has been successfully installed.
eo: La defaŭlta skripto estas instalita sukcese.

en: This is not a channel window
eo: Ĉi tio ne estas kanala fenestro

en: To connect to a server, type /server <server name>
eo: Konekti al servilo, tajpu /server <servila-nomo>

en: Traceroute to
eo: Spuri enkursigon al

en: Traceroute6 to
eo: Spuri enkursigon al

en: Type /gnotice for help
eo: Tajpu /gnotice por helpo

en: Undock
eo: Maldoki

en: Unhighlight All Channels
eo: Malmarki Ĉiujn Kanalojn

en: Unhighlight All Queries
eo: Malmarki Ĉiujn Demandojn

en: Unhighlight All Windows
eo: Malmarki Ĉiujn Fenestrojn

en: Unignore
eo: Malignori

en: Unregister
eo: Malregistri

en: Unsupported type:
eo: Nesubtenata tipo:

en: Usage
eo: Uzado

en: Usage:
eo: Uzado:

en: User Operator
eo: UzantOperaciulo

en: Voice
eo: Voĉo

en: Voice Chat
eo: Voĉa Babilado

en: When Connecting to Network '?s'
eo: Kiam Konektante al Reto '?s'

en: When Connecting to Server '?s'
eo: Kiam Konektante al Servilo '?s'

en: Window operations
eo: Fenestraj operacioj

en: With...
eo: Kun...

en: You must be connected to a server
eo: Vi devas esti konektata al servilo

en: You must use DNS in an IRC context
eo: Vi devas uzi DNS en IRC kunteksto

en: You're not connected to a server
eo: Vi ne estas konektata al servilo

en: [Installer] Error: the first argument of copyFiles must be a source directory
eo: [Instalilo] Eraro: la unua argumento de copyFiles (kopiDosierojn) devas esti fonta dosierujo

en: [Installer] Error: the second argument of copyFiles must be a file name or file regexp
eo: [Instalilo] Eraro: la dua argumento de copyFiles (kopiDosierojn) devas esti dosiera nomo aŭ dosiera regula esprimo

en: [Installer] Error: the third argument of copyFiles must be a destination directory
eo: [Instalilo] Eraro: la tria argumento de copyFiles (kopiDosierojn) devas esti cel-dosierujon

en: channel
eo: kanalo

en: has a default avatar
eo: havas defaŭltan avataron

en: is being ignored
eo: estas ignorata

en: is in the notify list
eo: estas en la aviza listo

en: is not being ignored
eo: ne estas ignorata

en: is not registered
eo: ne estas registrita

en: is registered as
eo: estas registrita kiel

en: l (Connections)
eo: l (Konektoj)

en: m (Command Usage)
eo: m (Komanda Uzado

en: message
eo: mesaĝo

en: o (Operators)
eo: o (Operaciuloj

en: reason
eo: kialo

en: t (Connection stats?)
eo: t (Konektaj statistikoj?)

en: u (Uptime)
eo: u (Daŭro de funkciado

en: y (y-Lines)
eo: y (y-Linioj)

en: z (Debug Stats?)
eo: z (Senmisaj Statistikoj?)
