kvirc 4.3 - en to eo translation catalogue (281 entries)

en: 
    
    Event:
    %1
    
    Parameters:
    %2
eo: 
    
    Evento:
    %1
    
    Parametroj:
    %2

en: 
    
    Raw Event:
    %1
eo: 
    
    Kruda Evento:
    %1

en: ### Epilogue ###
eo: ### Epilogo ###

en: ### Prologue ###
eo: ### Prologo ###

en: &Add
eo: &Adicii

en: &Add Raw Event...
eo: &Adicii Krudan Eventon...

en: &Apply
eo: &Apliki

en: &Build
eo: &Konstrui

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: &Configure Editor...
eo: Agordi Redaktilon...

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Create Class
eo: &Krei Klason

en: &Disable Handler
eo: &Malebligi Traktilon

en: &Enable Handler
eo: &Ebligi Traktilon

en: &Execute
eo: &Plenumi

en: &Export All To...
eo: &Eksporti Ĉiujn Al...

en: &Export Handler To...
eo: &Eksporti Traktilon Al...

en: &Export Popup To...
eo: &Eksporti Ŝprucaĵon Al...

en: &Export selected To...
eo: &Eksporti selektitaĵon Al...

en: &New Handler
eo: &Nova Traktilo

en: &New Popup
eo: &Nova Ŝprucaĵo

en: &OK
eo: &Bone

en: &Open...
eo: &Malfermi...

en: &Paste Below
eo: &Alglui Sube

en: &Rename
eo: &Renomi

en: &Rename Class
eo: &Renomi Klason

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: &Replace in all editor's items
eo: &Anstataŭigi en ĉiuj redaktilaj eroj

en: &Save
eo: &Savi

en: &Save As...
eo: &Savi Kiel...

en: <center><b>Boolean condition</b><br>Will be evaluated at popup call time in order to decide if this entry has to be shown.<br>An empty condition evaluates to true.</center>
eo: <center><b>Bulea kondiĉo</b><br>Estos evaluata je ŝprucaĵa voka tempo por decidi ĉu ĉi tiu eniro devas esti montrata.<br>Malplena kondiĉo evaluas al true.</center>

en: <center><b>External menu name</b><br>This allows one to nest externally defined popup menus. The popup menu with the specified name will be looked up at menu setup time.</center>
eo: <center><b>Ekstera menua nomo</b><br>Ĉi tiu permesas eningigi ekstere difinitajn ŝprucmenuojn. La ŝprucmenuo kun la specifita nomo estos serĉata je menustariga tempo.</center>

en: <center><b>Icon identifier</b><br>May be an internal icon ID, an absolute path or a relative path.<br>Portable scripts should never use absolute paths.</center>
eo: <center><b>Piktograma identifigilo</b><br>Povus esti interna piktograma ID, absoluta pado aŭ relative pado.<br>Porteblaj skriptoj devas neniam uzi absolutajn padojn.</center>

en: <center><b>Item id</b><br>This will allow you to use delpopupitem later.</center>
eo: <center><b>Era id</b><br>Ĉi tiu permesos vin uzi forigŝpruceron poste.</center>

en: <center><b>Visible text</b><br>May contain identifiers that will be evaluated at popup call time.<br>For labels, this text can contain also limited HTML tags.</center>
eo: <center><b>Videbla teksto</b><br>Povas enhavi identifigilojn kiuj estos evaluataj je ŝprucaĵa tempo.<br>Por etikedoj, ĉi tiu teksto povas enhavi ankaŭ limigitajn HTML foliojn.</center>

en: Action
eo: Ago

en: Action Editor
eo: Aga Redaktilo

en: Action code
eo: Aga kodo

en: Add Alias
eo: Adicii Alinomon

en: Add Class
eo: Adicii Klason

en: Add Member Function
eo: Adicii Funkcianon

en: Add Namespace
eo: Adicii Nomspacon

en: Advanced...
eo: Altgrada...

en: Alias
eo: Alinomo

en: Alias Editor
eo: Alinoma Redaktilo

en: Alias Export
eo: Alinoma Eksporto

en: Alias already exists
eo: Alinomo jam ekzistas

en: Alias names can contain only letters, digits, underscores and '::' namespace separators
eo: Alinomoj povas havi nur literojn, ciferojn, substrekojn kaj '::' nomspacajn apartigilojn

en: An external script has changed the alias you are currently editing. Do you want to accept the external changes?
eo: Ekstera skripto ŝanĝis la alinomon ke vi nuntempe redaktas. Ĉu vi volas akcepti la eksterajn ŝanĝojn?

en: An external script has changed the popup you are currently editing. Do you want to accept the external changes?
eo: Ekstera skripto ŝanĝis la ŝprucaĵon kiun vi nuntempe redaktas. Ĉu vi volas akcepti la eksterajn ŝanĝojn?

en: Apply
eo: Apliki

en: Automatically
eo: Aŭtomate

en: Background:
eo: Fono:

en: Bad Alias Name
eo: Malbona Alinomo

en: Bad Namespace Name
eo: Malbona Nomspaca Nomo

en: Big Icon:
eo: Granda Piktogramo:

en: Brackets:
eo: Parentezoj:

en: Can't open the file %1 for reading.
eo: Ne povas malfermi la dosieron %1 por legi.

en: Can't open the file %1 for writing.
eo: Ne povas malfermi la dosieron %1 por skribi

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Check this option if this action should be enabled also during the login operations (so when the logical IRC connection hasn't been estabilished yet)
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita ankaŭ dum la ensalutaj operacioj (do kiam la logika IRC konekto ne estis ebligita ankoraŭ)

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window belongs to an irc context
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro apartenas al la irc kunteksto

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window has an active IRC connection
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro havas aktivan IRC konekton

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a channel
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro estas kanalo

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a console
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro estas konzolo

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a dcc chat
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro estas dcc babilo

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a query
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro estas peto

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is of a specified type
eo: Marki ĉi tiun opcion se ĉi tiu ago devus esti ebligita nur kiam la aktiva fenestro estas de specifita tipo

en: Choose a Directory - KVIrc
eo: Elekti Dosierujon - KVIrc

en: Choose a Filename - KVIrc
eo: Elekti Dosiernomon - KVIrc

en: Choose the category that best fits for this action
eo: Elekti la kategorion kiu plej bone akordas kun ĉi tiu ago

en: Class
eo: Klaso

en: Class Editor
eo: Klasredaktilo

en: Class Export
eo: Klasa Eksporto

en: Class already exists
eo: Klaso jam ekzistas

en: Class names can contain only letters, digits and underscores
eo: Klasaj nomoj povas havi nur literojn, ciferojn kaj substrekojn

en: Close
eo: Fermi

en: Code
eo: Kodo

en: Collapse All Items
eo: Kolapsigi Ĉiujn Erojn

en: Collapse All Namespaces
eo: Kolapsi Ĉiujn Nomspacojn

en: Colors
eo: Koloroj

en: Comments:
eo: Komentoj:

en: Compilation error - KVIrc
eo: Kompilada eraro - KVIrc

en: Condition:
eo: Kondiĉo:

en: Confirm ToolBar Deletion
eo: Konfirmi Ilbretan Forigon

en: Context sensitive help
eo: Kunteksta sentiva helpo

en: Cu&t
eo: &Tranĉi

en: Customize Toolbars
eo: Tajlori Ilbretojn

en: Delete Actions
eo: Forigi Agojn

en: Delete ToolBar
eo: Forigi Ilbreton

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Do you really want to delete toolbar "%1" ?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ilbreton "%1"?

en: Do you really want to remove the alias "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la alinomon "%1"?

en: Do you really want to remove the class "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la klason "%1"?

en: Do you really want to remove the function "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la funkcion "%1"?

en: Do you really want to remove the namespace "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la nomspacon "%1"?

en: Do you want the associated actions to be exported with the toolbar ?
eo: Ĉu vi volas ke la asociitaj agoj esti eksportitaj kun la ilbreto?

en: Drop here the icons from the toolbars to remove them
eo: Faligu ĉi tie la piktogramojn de la ilbretoj por forigi ilin

en: Duplicate ToolBar Id
eo: Duobligi Ilbretan Id

en: Edit ToolBar
eo: Redakti Ilbreton

en: Edit the alias or namespace name
eo: Redakti la alinomon aŭ nomspacan nomon

en: Edit the class or namespace name
eo: Redakti la klason aŭ nomspacan nomon

en: Edit the event handler name.
eo: Redakti la eventan traktilan nomon.

en: Edit the function member name
eo: Redakti la funkcianan nomon

en: Edit the raw event handler name.
eo: Redakti la krudan eventan traktilan nomon.

en: Enable Only in Specified Windows
eo: Ebligi Nur en Specifitaj Fenestroj

en: Enable at Login
eo: Ebligi je Ensaluto

en: Enable in Channel Windows
eo: Ebligi en Kanalaj Fenestroj

en: Enable in Console Windows
eo: Ebligi en Konzolaj Fenestroj

en: Enable in DCC Chat Windows
eo: Ebligi en DCC Babilaj Fenestroj

en: Enable in Query Windows
eo: Ebligi en Petaj Fenestroj

en: Enter the numeric code of the message (0-999)
eo: Enmeti la ciferan kodon de la mesaĝo (0-999)

en: Epilogue
eo: Epilogo

en: Event
eo: Evento

en: Event Editor
eo: Eventa Redaktilo

en: Export Actions...
eo: Eksporti Agojn...

en: Export All...
eo: Eksporti Ĉion...

en: Export Selected in singles files...
eo: Eksporti Elektitaĵon en simplaj dosieroj...

en: Export Selected...
eo: Eksporti Elektitaĵon...

en: Export ToolBar
eo: Eksporti Ilbreton

en: External Menu
eo: Ekstera Menuo

en: External menu:
eo: Ekstera menuo:

en: Find
eo: Trovi

en: Find & Replace
eo: Trovi & Anstataŭigi

en: Find In Aliases
eo: Trovi en Alinomoj

en: Find In Aliases...
eo: Trovi en Alinomoj...

en: Find In Classes
eo: Trovi en Klasoj

en: Find In Classes...
eo: Trovi en Klasoj...

en: Find:
eo: Trovi:

en: Flags
eo: Flagoj

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Found an empty namespace in alias name
eo: Trovis malplenan nomspacon en alinomo

en: Found an empty namespace in namespace name
eo: Trovis malplenan nomspacon en nomspaca nomo

en: Function already exists
eo: Funkcio jam ekzistas

en: Function names can contain only letters, digits and underscores
eo: Funkciaj nomoj povas havi nur literojn, ciferojn kaj substrekojn

en: Functions:
eo: Funkcioj:

en: Here you can specify a semicolon-separated list of parameters that will be available in the code as $0, $1, $2, ..
eo: Ĉi tie vi povas specifi punktokome apartigitan liston de parametroj kiuj disponeblos en la kodo kiel $0, $1, $2, ...

en: Hide Advanced
eo: Kaŝi Altgradan

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: In rename mode class names can contain only letters, digits and underscores and namespaces :: separator
eo: Ĉe renoma reĝimo klasnomoj povas havi nur literojn, ciferojn kaj substrekojn kaj nomspacan :: apartigilon

en: Inherits Class:
eo: Heredas Klason:

en: Internal unique name for the action
eo: Interna unika nomo por la ago

en: Invalid ToolBar Label
eo: Nevalida Ilbreta Etikedo

en: Item
eo: Ero

en: Item Id:
eo: Era id:

en: Key Sequence:
eo: Klavsinsekvo:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: Label
eo: Etikedo

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Load Script File - KVIrc
eo: Ŝargi Skriptan Dosieron - KVIrc

en: Manually
eo: Permane

en: Member Function
eo: Ana Funkcio

en: Missing Alias Name
eo: Mankas Alinomo

en: Missing Namespace Name
eo: Mankanta Nomspaca Nomo

en: My Action
eo: Mia Ago

en: My ToolBar
eo: Mia Ilbreto

en: Name already exists as Class name
eo: Nomo jam ekzistas kiel Klasa nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Namespace
eo: Nomspaco

en: Namespace already exists
eo: Nomspaco jam ekzistas

en: Namespace names can contain only letters, digits, underscores and '::' namespace separators
eo: Nomspacaj nomoj povas havi nur literojn, ciferojn, substrekojn kaj '::' nomspacajn apartigilojn

en: Needs IRC Connection
eo: Bezonas IRC Konekton

en: Needs IRC Context
eo: Bezonas IRC Kuntekston

en: New Action
eo: Nova Ago

en: New External Menu Above
eo: Nova Ekstera Menuo Supre

en: New External Menu Below
eo: Nova Ekstera Menuo Sube

en: New External Menu Inside
eo: Nova Ekstera Menuo Ene

en: New Item Above
eo: Nova Ero Supre

en: New Item Below
eo: Nova Ero Sube

en: New Item Inside
eo: Nova Ero Ene

en: New Label Above
eo: Nova Etikedo Supre

en: New Label Below
eo: Nove Etikedo Sube

en: New Label Inside
eo: Nova Etikedo Ene

en: New Menu Above
eo: Nova Menuo Supre

en: New Menu Below
eo: Nova Menuo Sube

en: New Menu Epilogue
eo: Nova Menua Epilogo

en: New Menu Inside
eo: Nova Menuo Ene

en: New Menu Prologue
eo: Nova Menua Prologo

en: New Raw Event
eo: Nova Kruda Evento

en: New Separator Above
eo: Nova Apartigilo Supre

en: New Separator Below
eo: Nova Apartigilo Sube

en: New Separator Inside
eo: Nova Apartigilo Ene

en: New ToolBar
eo: Nova Ilbreto

en: No
eo: Ne

en: No item selected
eo: Nenia ero elektita

en: Normal text:
eo: Normala teksto:

en: OK
eo: Bone

en: Ok, Let me try again...
eo: Bone. Lasu min peni denove...

en: Only If There Are Selected Users
eo: Nur Se Estas Elektitaj Uzuloj

en: Open Failed - KVIrc
eo: Malfermo Malsukcesis - KVIrc

en: Optional keyboard sequence that will activate this action.<br>The sequence has to be expressed as a string of up to four key codes separated by commas eventually combined with the modifiers "Ctrl","Shift","Alt" and "Meta".<br>Examples of such sequences are "Ctrl+X", "Ctrl+Alt+Z", "Ctrl+X,Ctrl+C" ...
eo: Opcia klavara sinsekvo kiu aktivigos ĉi tiun agon.<br>La sinsekvo devas esti esprimita kiel ĉeno de ĝis kvar klavkodoj apartigita de komoj iam kombinita kun la modifiloj "Stir","Ŝov","Alt" kaj "Meta".<br>Ekzempleroj de tiaj sinsekvoj estas "Stir+X","Stir+Alt+Z","Stir+X,Ctrl+C" ...

en: Options
eo: Opcioj

en: OverWrite Current Alias
eo: Anstataŭigi Nunan Alinomon

en: OverWrite Current Popup
eo: Anstataŭigi Nunan Ŝprucaĵon

en: Params:
eo: Parametroj:

en: Paste Above
eo: &Alglui Supre

en: Paste Inside
eo: &Alglui Ene

en: Please choose the icon for the ToolBar
eo: Bonvolu elekti la piktogramon por la Ilbreto

en: Please enter the name for the class:
eo: Bonvolu enigi la nomon por la klaso:

en: Please enter the name for the member function:
eo: Bonvolu enigi la nomon por la funkciano:

en: Please enter the name for the new alias
eo: Bonvolu enigi la nomon por la nova alinomo

en: Please enter the name for the new namespace
eo: Bonvolu enigi la nomon por la nova nomspaco

en: Please enter the new name for the alias
eo: Bonvolu enigi la novan nomon por la alinomo

en: Please enter the new name for the namespace
eo: Bonvolu enigi la novan nomon por la nomspaco

en: Please enter the optional reminder string for the member function:
eo: Bonvolu enigi la opcian atentigilan ĉenon por la funkciano

en: Please enter the text to be searched for. The matching aliases will be highlighted.
eo: Bonvolu enigi la tekston serĉotan. La kongruantaj alinomoj estos markitaj.

en: Please enter the text to be searched for. The matching function will be highlighted.
eo: Bonvolu enmeti la tekston serĉotan. La kongrua funkcio estos markita.

en: Please note that all the children classes/functions will be deleted too.
eo: Bonvolu noti ke ĉiuj idaj klasoj/funkcioj estos forigitaj ankaŭ.

en: Please note that all the children items will be deleted too.
eo: Bonvolu noti ke ĉiuj eridoj estos forigataj ankaŭ.

en: Please specify the properties for the new toolbar
eo: Bonvolu specifi la atributojn por la nova ilbreto

en: Please specify the properties for the toolbar "%1"
eo: Bonvolu specifi la atributojn por la ilbreto "%1"

en: Popup
eo: Ŝprucaĵo

en: Popup Editor
eo: Ŝprucaĵa Redaktilo

en: Popup name
eo: Ŝprucaĵa Nomo

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Prologue
eo: Prologo

en: Properties
eo: Atributoj

en: Punctuation:
eo: Interpunkcio:

en: Put here a short description of your action
eo: Meti ĉi tien mallongan priskribon de via ago

en: Raw Editor
eo: Krudeca Redaktilo

en: Raw Event
eo: Kruda Evento

en: Re&move Handler
eo: &Forigi Traktilon

en: Re&move Popup
eo: Forigi Ŝprucaĵon

en: Reminder text.
eo: Atentiga teksto.

en: Remove Selected
eo: Forigi Elektitaĵon

en: Remove item
eo: Forigi eron

en: Rename
eo: Renomi

en: Rename Alias
eo: Renomi Alinomon

en: Rename Namespace
eo: Renomi Nomspacon

en: Replace file
eo: Anstataŭigi dosieron

en: Replace with
eo: Anstataŭigi kun

en: Row: %1 Col: %2
eo: Vico: %1 Kol: %2

en: Save Failed - KVIrc
eo: Savo Malsukcesis - KVIrc

en: Script Tester
eo: Skripta Testilo

en: Separator
eo: Apartigilo

en: Set as <b>Internal</b> Function:
eo: Starigi kiel <b>interna</b> Funkcio:

en: Small Icon:
eo: Malgranda Piktogramo:

en: Stray ':' character in alias name: did you mean ...<namespace>::<name> ?
eo: Hazarda '':'  signo en alinomo: ĉu vi volas signifi...<namspaco>::<nomo>?

en: Stray ':' character in namespace name: did you mean ...<namespace>::<name> ?
eo: Hazarda ':' signo en nomspaca nomo: ĉu vi volas diri ...<nomspaco>::<nomo>?

en: Submenu
eo: Submenuo

en: Test
eo: Testi

en: Text:
eo: Teksto:

en: The ToolBar Label can't be empty!
eo: La Ilbreta Etikedo ne povas esti malplena!

en: The big icon associated to this action.<br>It will appear at least in the toolbar buttons when this action is inserted.<br>It has to be 32x32 pixels.
eo: La granda piktogramo asociita al ĉi tiu ago.<br>Ĝi aperos almenaŭ en la ilbretaj butonoj kiam ĉi tiu ago estas enigata.<br>Ĝi devas esti 32x32 bilderoj.

en: The exported file would be empty: cowardly refusing to write it
eo: Le eksportita dosiero estus malplena: malkuraĝe rifuzas skribi ĝin

en: The file "%1" exists. Do you want to replace it?
eo: La dosiero "%1" ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: The small icon associated to this action.<br>It will appear at least in the popup menus when this action is inserted.<br>It has to be 16x16 pixels.
eo: La malgranda piktogramo asociita kun ĉi tiu ago.<br>Ĝi aperos almenaŭ en la ŝprucmenuoj kiam ĉi tiu ago estas enigata.<br>Ĝi devas esti 16x16 bilderoj.

en: The specified ToolBar Id already exists.<br>Would you like KVIrc to assign it automatically (so it doesn't collide with any other toolbar) or you prefer to do it manually ?
eo: La specifita Ilbreta Id jam ekzistas.<br>Ĉu vi volus ke KVIrc disponigi ĝin aŭtomate (tiel ke ĝi ne kolizias kun iu ajn alia ilbreto) aŭ ĉu vi preferas fari ĝin permane?

en: There is no selection!
eo: Estas nenia elekto!

en: These inherited classes will be not compiled too:
eo: Ĉi tiuj hereditaj klasoj ne estos kompilataj ankaŭ:

en: This name is already in use as Class name. Please choose another one.
eo: Ĉi tiu nomo jam estas uzata kiel Klasnomo. Bonvolu elekti alian.

en: This name is already in use. Please choose another one.
eo: Ĉi tiu nomo jam estas uzata. Bonvolu elekti alian.

en: This will enable the action only if there are selected users in the active window
eo: Ĉi tio ebligos la agon nur se estas elektitaj uzuloj en la aktiva fenestro

en: ToolBar Export
eo: Ilbreta Eksporto

en: ToolBar Properties
eo: Ilbretaj Atributoj

en: Type
eo: Tipo

en: Unable to compile class:
eo: Ne povas kompili klason:

en: Unable to write to the actions file.
eo: Ne povas skribi al la aga dosiero.

en: Unable to write to the alias file.
eo: Ne povas skribi al la alinoma dosiero

en: Unable to write to the class file.
eo: Ne povas skribi al la klasdosiero.

en: Unable to write to the event file.
eo: Ne povas skribi al la eventa dosiero.

en: Unable to write to the events file.
eo: Ne povas skribi al la eventa dosiero.

en: Unable to write to the popup file.
eo: Ne povas skribi al la ŝprucaĵa dosiero.

en: Unable to write to the raw event file.
eo: Ne povas skribi al la kruda eventa dosiero.

en: Unable to write to the raw events file.
eo: Ne povas skribi al la kruda eventa dosiero.

en: Unable to write to the toolbar file.
eo: Ne povas skribi al la ilbreta dosiero.

en: Variables:
eo: Variabloj:

en: Visible name for this action.<br>This string will be displayed to the user so it is a good idea to use $tr() here
eo: Videbla nomo por ĉi tiu ago.<br>Ĉi tiu ĉeno estos montrata al la uzulo do estas bona ideo uzi $tr() ĉi tie

en: Visible short description for this action.<br>This string will be displayed to the user so it is a good idea to use $tr() here
eo: Videbla mallonga priskribo por ĉi tiu ago.<br>Ĉi tiu ĉeno estos montrata al la uzulo do estas bona ideo uzi $tr() ĉi tie

en: Word to Find
eo: Vorto por Trovi

en: Write Failed - KVIrc
eo: Skribo Malsukcesis - KVIrc

en: Yes
eo: Jes

en: Yes to All
eo: Jes al Ĉiuj

en: You must specify a valid name for the alias
eo: Vi devas specifi validan nomon por la alinomo

en: You must specify a valid name for the namespace
eo: Vi devas specifi validan nomon por la nomspaco

en: default
eo: defaŭlto

en: inherits from class
eo: heredas de klaso

en: none
eo: neniom

en: unnamed
eo: nenomita
