Kvirc-3.0 - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: &Clear Terminated
cs: &Smazat přerušené

en: &Copy Path to Clipboard
cs: &Kopírovat cestu do schránky

en: &Delete file
cs: &Smazat soubor

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Other...
cs: &Ostatní...

en: Clear &All
cs: Smazat &Vše

en: Clear All Transfers? - KVIrc
cs: Smazat všechny přenosy: - KVIrc

en: Clear all transfers, including any in progress?
cs: Smazat všechny přenosy, včetně probíhajících?

en: Confirm delete
cs: Potvrdit smazání

en: Delete failed
cs: Smazání selhalo

en: Failed to remove the file
cs: Selhalo smazání souboru

en: File Transfers
cs: Souborové přenosy

en: Information
cs: Informace

en: Local &File
cs: Lokální &Soubor

en: MS-DOS Prompt at Location
cs: MS-DOS Prompt na umístění

en: No
cs: Ne

en: Open &Location
cs: Otevřít &Umístění

en: Open &With
cs: Otevřít &Pomocí

en: Progress
cs: Průběh

en: Size: %1
cs: Velikost: %1

en: Terminal at Location
cs: Terminál v Umístění

en: Type
cs: Typ

en: Yes
cs: Ano
