KVIrc 4.3.1 - en to eo translation catalogue (1752 entries)

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] estis pelita de

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has changed topic to "%Q%c"
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ŝanĝis temon al "%Q%c"

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] aliĝis 
    !c
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
     [implicit +%c umode change]
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] aliĝis 
    !c
    %Q
     [implica +%c u-reĝima ŝanĝo]

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ĵus estis pelita de 
    !c
    %Q
     de 
    !n
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just joined 
    !c
    %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ĵus aliĝis al 
    !c
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] foriris de 
    !c
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
    : %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] foriris de 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has quit IRC: %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ĉesis de IRC: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] invites you to channel 
    !c
    %Q
     (%Q)
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] invitas vin al kanalo 
    !c
    %Q
     (%Q)

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] is now known as 
    !n
    %Q
eo: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] nun estas konata kiel 
    !n
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     invited %Q into channel %Q
eo: 
    !n
    %Q
     invitis %Q en kanalon %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
eo: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ĵus foriris de 
    !c
    %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
    : %Q
eo: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] ĵus foriris de 
    !c
    %Q
    : %Q

en:  (%1 hops)
eo:  (%1 saltetoj)

en:  on
eo:  sur

en: ### End of existing data buffer.
eo: ### Fino de ekzistanta datuma bufro.

en: ### Existing data buffer:
eo: ### Ekzistanta datuma bufro:

en: ### Log session started at %1 ###
eo: ### Protokola sesio komencis je %1 ###

en: ### Log session terminated at %1 ###
eo: ### Protokola sesio finita je %1 ###

en: %1 bytes
eo: %1 bajtoj

en: %1 changes avatar to %2
eo: %1 ŝanĝas avataron al %2

en: %1 d %2 h %3 m %4 s
eo: %1 t %2 h %3 m %4 s

en: %1 d %2%3 h %4%5 m %6%7 s
eo: %1 t %2%3 h %4%5 m %6%7 s

en: %1 doesn't look like a servers.ini file.
    Import failed.
eo: %1 ne aspektas kiel servers.ini dosiero.
    Importo malsukcesis.

en: %1 has left IRC
eo: %1 foriris IRC

en: %1 hops
eo: %1 saltetoj

en: %1 is an <b>IrcOp</b>
eo: %1 estas <b>IrcOp</b>

en: %1 is on IRC
eo: %1 estas sur IRC

en: %1 of %2
eo: %1 de %2

en: %1 servers imported successfully
eo: %1 serviloj importitaj sukcese

en: %1 unsets avatar
eo: %1 malagordas avataron

en: %1: Parent link %2
eo: %1: Gepatra ligilo %2

en: %Q %Q reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: %Q %Q respondo de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q
eo: %Q %Q%c peto de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), ignored (flood limit exceeded)
eo: %Q %Q%c peto de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), ignorita (superŝuta limo superita)

en: %Q PING reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sec %u msec
eo: %Q PING respondo de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sek %u msek

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m%c%c
    mode %c%c
eo: %Q [%Q@%Q] agordis kanalon 
    !m%c%c
    reĝimon %c%c

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m-l
    limit to %Q
eo: %Q [%Q@%Q] agordis kanalon 
    !m-l
    limon al %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel key to "
    !m-k
    %Q
    "
eo: %Q [%Q@%Q] agordis kanalan ŝlosilon al "
    !m-k
    %Q
    "

en: %Q [%Q@%Q] has set channel mode %s
eo: %Q [%Q@%Q] agordis kanalan reĝimon %s

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !m%c%c
    %Q
eo: %Q [%Q@%Q] agordis reĝimon %c%c 
    !m%c%c
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !n
    %Q
eo: %Q [%Q@%Q] agordis reĝimon %c%c 
    !n
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %s %Q
eo: %Q [%Q@%Q] agordis reĝimon %s %Q

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel key
eo: %Q [%Q@%Q] malagordis la kanalan ŝlosilon

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel limit
eo: %Q [%Q@%Q] malagordis la kanalan limon

en: %Q algorithm is not supported
eo: %Q algoritmo ne estas subtenata

en: %Q established [%s (%s:%u)]
eo: %Q establita [%s (%s:%u)]

en: %Q for 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (set by %Q on %Q)
eo: %Q por 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (starigita de %Q sur %Q)

en: %Q: no such channel
eo: %Q: Neniu tia kanalo

en: %Q: no such server
eo: %Q: Neniu tia servilo

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS info from 
    !s
    %Q
eo: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS (KIUESTAS) informo de 
    !s
    %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS info from 
    !s
    %Q
eo: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS (KIUESTIS) informo de 
    !s
    %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
eo: %c
    !n
    %Q
    %c estas %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c is authenticated as %Q
eo: %c
    !n
    %Q
    %c estas aŭtentikita kiel %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is away: %Q
eo: %c
    !n
    %Q
    %c estas for: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c was %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
eo: %c
    !n
    %Q
    %c estis %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c's actual host: %Q
eo: Vera retnodo de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's actual user@host: %Q, actual ip: %Q
eo: La vera uzanto@retnodo de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q, vera ip: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's channels: %Q
eo: Kanaloj de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's codepage is %Q: %Q
eo: La kodpaĝo de %c
    !n
    %Q
    %c estas %Q: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's idle time: %ud %uh %um %us
eo: La sencela tempo de %c
    !n
    %Q
    %c: %ut %uh %um %us

en: %c
    !n
    %Q
    %c's info: %Q
eo: Informo de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name was: %Q
eo: La vera nomo de %c
    !n
    %Q
    %c estis: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name: %Q
eo: La vera nomo de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's server: 
    !s
    %Q
     - %Q
eo: La servilo de %c
    !n
    %Q
    %c: 
    !s
    %Q
     - %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's signon time: %Q
eo: La ensaluta tempo de %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !s
    %s
    %c's administrator is %s
eo: Administranto de %c
    !s
    %s
    %c estas %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's contact address is %s
eo: La kontaka adreso de %c
    !s
    %s
    %c estas %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's information:
eo: Informo de %c
    !s
    %s
    %c:

en: %c
    !s
    %s
    %c's server info: %s
eo: Servila informo de %c
    !s
    %s
    %c: %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's time is %Q
eo: La tempo de %c
    !s
    %s
    %c estas %Q

en: %c%cLinks for %Q
eo: %c%cLigiloj por %Q

en: %cCore action: %Q
eo: %cKerna ago: %Q

en: %cUser action: %Q
eo: %cUzanta ago: %Q

en: %d matches: %Q
eo: %d kongruoj: %Q

en: &About KVIrc
eo: &Pri KVIrc

en: &Add
eo: &Aldoni

en: &Add Ban
eo: &Aldoni ekzilon

en: &Always
eo: &Ĉiam

en: &Apply
eo: &Apliki

en: &Auto Tile
eo: &Aŭto-Kaheli

en: &Browse...
eo: &Foliumi...

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: &Cascade Windows
eo: &Parte sinkovri Fenestrojn

en: &Case sensitive
eo: &Usklecodistinga

en: &Configure KVIrc...
eo: &Agordi KVIrc...

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Don't apply any theme
eo: &Ne apliki iun ajn etoson

en: &Fancy Theme
eo: &Fantazia Etoso

en: &Help
eo: &Helpo

en: &Help Browser (Panel)
eo: &Helpa Foliumilo (Panelo)

en: &Join
eo: &Aliĝi

en: &Load From...
eo: &Ŝargi De...

en: &Minimalist Theme
eo: &Minimuma Etoso

en: &Next
eo: &Sekva

en: &Next >
eo: &Antaŭen >

en: &No
eo: &Ne

en: &OK
eo: &Bone

en: &Options
eo: &Opcioj

en: &Other...
eo: &Alia...

en: &Paste
eo: &Alglui

en: &Previous
eo: &Antaŭa

en: &Quit
eo: &Ĉesi

en: &Redo
eo: &Refari

en: &Register
eo: &Registri

en: &Remove
eo: &Forviŝi

en: &Remove Selected
eo: &Forviŝi Elektitan

en: &Restore all
eo: &Restaŭri ĉiujn

en: &Save As...
eo: &Savi Kiel...

en: &Say to Window
eo: &Diri al Fenestro

en: &Settings
eo: &Agordoj

en: &Tile Windows
eo: &Kaheli Fenestrojn

en: &Tip of the Day
eo: &Konsileto de la Tago

en: &Tools
eo: &Iloj

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Window
eo: &Fenestro

en: &Yes
eo: &Jes

en: '%Q' algorithm is not supported
eo: '%Q' algoritmo ne subtenata

en: 'item', 'popup', 'label' or 'separator' keyword expected
eo: 'item', 'popup', 'label' aŭ 'separator' ŝlosilvorto atendata

en: (DNS Internal) Bad flags
eo: (Adrestrovila Interna) Malbonaj flagoj

en: (DNS Internal) IPC failure (slave data corrupted)
eo: (Adrestrovila Interna) IPC malsukceso (sklavaj datumaj difektis)

en: (DNS Internal) Out of memory
eo: (Adrestrovila Interna) Memoro elĉerpis

en: (DNS Internal) Service not supported
eo: (Adrestrovila Interna) Servo ne subtenata

en: (DNS Internal) Unsupported address family
eo: (Adrestrovilo Interna) Nesubtenata adresa familio

en: (DNS Internal) Unsupported socket type
eo: (Adrestrovila Interna) Nesubtenata inga tipo

en: (Matched by
eo: (Kongruita de

en: (None)
eo: (Neniom)

en: (Unknown)
eo: (Nekonata)

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: +I mode change
eo: +I reĝima ŝanĝo

en: +b mode change
eo: +b reĝima ŝanĝo

en: +e mode change
eo: +e reĝima ŝanĝo

en: +o mode change
eo: +o reĝima ŝanĝo

en: +v mode change
eo: +v reĝima ŝanĝo

en: , probably away
eo: , probable for

en: , using server %1
eo: , uzas servilon %1

en: - d -- h -- m -- s
eo: - t -- h -- m -- s

en: -I mode change
eo: -I reĝima ŝanĝo

en: -b mode change
eo: -b reĝima ŝanĝo

en: -e mode change
eo: -e reĝima ŝanĝo

en: -o mode change
eo: -o reĝima ŝanĝo

en: -v mode change
eo: -v reĝima ŝanĝo

en: : No such nickname in the user database, ignoring the change
eo: : Neniu tia kromnomo en la uzanta datumbazo, ignoras la ŝanĝon

en: : No valid local copy of avatar available, ignoring
eo: : Neniu valida loka kopio de avataro disponeblas, ignoras

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (DCC GET %s)
eo: : Neniu valida loka kopio de avataro disponeblas, petas unu (DCC GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (HTTP GET %s)
eo: : Neniu valida loka kopio de avataro disponebla, petas unu (HTTP GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available; failed to start an HTTP transfer, ignoring
eo: : Neniu valida loka kopio de avataro disponebla; malsukcesis starti HTTP transiron, ignoras

en: : No valid local copy of avatar available; flood limit exceeded, ignoring
eo: : Neniu valida loka kopio de avataro disponeblas; superŝuta limo superita, ignoras

en: : Unknown user mode
eo: : Nekonata uzanta reĝimo

en: < &Back
eo: < &Malantaŭen

en: <Ctrl+Return>; submits, <Alt+Return>; hides this editor
eo: <Stir+Reveno>; submetas, <Alt+Reveno>; kaŝas ĉi tiun redaktilon

en: <b>%1</b> (<u><font color="blue"><nowrap>%2</nowrap></font></u>): <br><nowrap>+%3 (%4 users)<hr>%5</nowrap>
eo: <b>%1</b> (<u><font color="blue"><nowrap>%2</nowrap></font></u>): <br><nowrap>+%3 (%4 uzantoj)<hr>%5</nowrap>

en: <b>%1</b> (<u><font color="blue"><nowrap>%2</nowrap></font></u>)<hr>Double-click to join %3<br>Right click to view other options
eo: <b>%1</b> (<u><font color="blue"><nowrap>%2</nowrap></font></u>)<hr>Duoble-klaku por aliĝi al %3<br>Dekstre-klakipor vidi aliajn opciojn

en: <b>Can't find any tip... :(</b>
eo: <b>Ne povas trovi iun ajn ŝpruchelpilon... :-(</b>

en: <b>Channel mode:</b>
eo: <b>Kanala reĝimo:</b>

en: <b>Double-click:</b><br>%Q
eo: <b>Duoble-klaku:</b><br>%Q

en: <b>Double-click</b> to get network information
eo: <b>Duoble-klaki</b> por havigi retan informon

en: <b>Hi!</b><br><br><b>It seems that you have just upgraded KVirc from a previous version.</b><br><br>The KVIrc default scripts needs to be updated too, to play nice with your fresh new KVIrc.<br>You may want to avoid this update if you plan to revert to a previous KVIrc version soon,or if you have created a lot of custom scripts and want to stay safe and avoid any deletion or overwrite.<br>If you want to update the default scripts, i can restore the new default script for you.<br><b>Do you want the default script to be restored?</b><br><br>
eo: <b>Hi!</b><br><br><b>Ŝajnas ke vi ĵus ĝisdatigis KVIrc de antaŭa versio.</b><br><br>La KVIrc defaŭltaj skriptoj ankaŭ necesas ĝisdatigi, por ludi kun via freŝa nova KVIrc.<br>Vi povus voli eviti ĉi tiun ĝisdatigon se vi planas reiri al la antaŭa KVIrc versio baldaŭ, aŭ se vi kreis multajn tajloritajn skriptojn kaj volas resti senriska kaj eviti iun ajn forviŝon aŭ anstataŭigon.<br>Se vi volas ĝisdatigi la defaŭltajn skriptojn, mi povas restaŭri la novan defaŭltan skripton por vi.<br><b>Ĉu vi volas ke mi restaŭru la defaŭltan skripton?</b><br><br>

en: <b>Middle-click:</b><br>%Q
eo: <b>Meze-klaku:</b><br>%Q

en: <b>Ooops...</b><br><br><b>There are some reasons that make me think that your KVIrc installation is incomplete.</b><br><br>I might be wrong, but you seem to miss some of the features that the default KVIrc script provides.This may happen because you have upgraded to an unstable svn version, because you have accidentally deleted or damaged your configuration files, because you have installed an incomplete script or because you have hit a bug in KVIrc.<br><br>I can repeat the installation of the default script in order to restore the missing features.<br><b>Do you want the default script to be restored?</b><br><br><font size="-1">Hint: If you're a scripter and have intentionally removed some of the scripting features then you may safely click on "No and Don't Ask Me Again", otherwise it might be a good idea to click "Yes". If you still want to choose "No" you can always restore the default script by choosing the appropriate entry from the "Scripting" menu.</font>
eo: <b>Ho ve!...</b><br><br><b>Estas kelkaj kialoj kiuj farigas min pensi ke via KVIrc instalado estas malkompleta.</b><br><br>Mi povus erari, sed ŝajnas ke vi mankas kelkjan el la trajtoj kiujn provizas la defaŭlta KVIrc skripto. Tio povas okazi ĉar vi promociis al nestabila svn versio, aŭ ĉar vi akcidente forviŝis aŭ difektigis vian agordon, aŭ ĉar vi instalis nekompletan skripton aŭ ĉar vi trovis eraron en KVIrc.<br><br>Mi povas ripeti la instaladon de la defaŭlta skripto por restaŭri la mankantajn trajtojn.<br><b>Ĉu vi vilas ke la defaŭltan skripton estu restaŭrita?</b><br><br><font size="-1">Konsileto: Se vi estas skriptemulo kaj intence forviŝis kelkajn skriptadajn trajtojn tiam vi povas senriske klaku sur "Ne kaj Ne Demandu Min Denove", alie povus esti bona ideo klaki "Jes". Se vi ankoraŭ volas elekti "Ne" vi povas ĉiam restaŭri la defaŭltan skripton per elekto de la adekvatan enigon de la "Skriptado" menuo.</font>

en: <b>Right click</b> to add/remove applets
eo: <b>Dekstre-klaki</b> por aldoni/forviŝi programetojn

en: <b>Right-click:</b><br>%Q
eo: <b>Dekstre-klaku:</b><br>%Q

en: <b>Shift+Drag</b> or <b>Ctrl+Drag</b> to move the applet around<br><b>Right click</b> to see the other options
eo: <b>Ŝov+Treni</b> aŭ <b>Stir+Treni</b> por movi la programetonĉirkaŭe<br><b>Dekstre-klaki</b> por vidi la aliajn opciojn

en: <center><b>/LIST command parameters:</b><br>Many servers accept special parameters that allow you to filter the returned entries.<br>Commonly, masked channel names (*kvirc*) are accepted as parameters, as well as strings like <b>c&lt;n</b> or <b>c&gt;n</b> where <b>n</b> is the minimum or maximum of users on the channel.</center>
eo: <center><b>/LIST komandaj parametroj:</b><br>Multaj serviloj akceptas apartajn parametrojn kiuj permesas vin filtri la liveritajn elementojn.<br>Ofte, maskitaj kanalaj nomoj (*kvirc*) estas akceptataj kiel parametroj, tiel kiel ĉenoj kiel <b>c&lt;n</b> aŭ <b>c&gt;n</b> kie <b>n</b> estas la minimumo aŭ maksimumo de uzantoj sur la kanalo.</center>

en: <center><b>Welcome!</b><br><br>This wizard will guide you in the process of downloading a list of IRC servers. Please click "<b>Next</b>" to begin the operation.</center>
eo: <center><b>Bonvenon!</b><br><br>Ĉi tiu asistanto gvidos vin tra la procezo de elŝuti liston de IRC serviloj. Bonvolu alklaku "<b>Antaŭe</b>" por komenci la operacion.</center>

en: <center>Here you can modify the URL that the list will be downloaded from. In most cases the default URL is acceptable.</center>
eo: <center>Ĉi tie vi povas modifi la URL de kiu la listo estos elŝutata. Plejparte la defaŭlta URL akcepteblas.</center>

en: <p><h2>Welcome :)</h2>This is your first time running this version of KVIrc.<br>This wizard will guide you through the few steps required to complete the setup.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, no worries. You will have a chance to preserve the old configuration.</p><p>Click "<b>Next</b>" to proceed.</p>
eo: <h2>Bonvenon :-)</h2><p>Ĉi tiam estas via unua fojo ruligante ĉi tiun version de KVIrc.<br>Ĉi tiu asistanto gvidos vin tra la kelkaj paŝoj bezonata por kompleti la agordon.<br><br>Se vi havis antaŭan version de KVIrc instalita, neniaj ĝenoj. Vi havos ŝancon konservi la malnovan agordon.</p><p>Alklaku "<b>Antaŭen</b>" por daŭri.</p>

en: <p>All of the files in this distribution are covered by the GPL. In human terms this can be read as follows:<br><ul><li><b>KVIrc is free</b>, use it, have fun! <b>:)</b></li><li>If you use <b>any</b> part of KVIrc in your own project, you <b>must</b> release that project under the same license.</li></ul></p><p>The "legalese" version of the license is shown in the box below.</p>
eo: <p>La GPL kovras ĉiujn dosierojn en ĉi tiu distribuo. Home ĉi tio povas esti legata kiel sekvas:<br><ul><li><b>KVIrc estas libera</b>, uzi ĝin, havu amuzon! <b>:-)</b></li><li>Se vi uzas <b>iun ajn</b> parton de KVIrc en via propra projekto, vi <b>devas</b> eldoni tiun projekton sub la sama permesilo.</li></ul></p><p>La "leĝlingva" versio de la permesilo estas montrata en la skatolo sube.</p>

en: <p>Here you can choose how much KVIrc will integrate with your system.<br><br>The default settings are fine for most users so if you're in doubt just click "<b>Finish</b>" to continue.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas elekti kiom KVIrc estos integrita kun via sistemo.<br><br>La defaŭltaj agordoj estas bonaj por plej multaj uzantoj do se vi dubas nur klaku "<b>Fini</b>" por daŭri.</p>

en: <p>Here you can choose the default appearance of KVIrc.<br><br>The Fancy Theme uses icons, a transparent background and a lot of colors. The Minimalist Theme is designed for low-color displays or for "console" extremists; it's more or less white text on a black background.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose to not apply any theme in order to preserve your current visual settings.<br><br>If you don't know what to choose, just use the default.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas elekti la defaŭltan aspekton de KVIrc.<br><br>La Fantazia Etoso uzas piktogramojn, travideblan fonon kaj multajn kolorojn. La Minimuma Etoso estas desegnita por malmultkoloraj ekranoj aŭ por "konzolo" ekstremismuloj; ĝi estas pli malpli blanka teksto sur nigra fono.<br><br>Se vi havis antaŭan version de KVIrc instalita, vi povas elekti ne apliki iun ajn etoson por konservi viajn nunajn vidajn agordojn.<br><br>Se vi ne scias kion elekti, nur uzu la defaŭlton.</p>

en: <p>Please choose a folder for KVIrc to store its settings and other data, and another for downloaded files. Make sure that you have permission to write to both folders.<br><br>The suggested locations are fine in most cases. If you don't know what this is about, just click "<b>Next</b>".<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose the existing directory for the settings, and your configuration will be preserved.</p>
eo: <p>Bonvolu elekti dosierujon por KVIrc konservi ĝiajn agordojn kaj aliaj datumoj, kaj alian dosierujon por elŝutitaj dosieroj. Certigu ke vi havas permeson skribi al ambaŭ dosierujoj.<br><br>La sugestitaj lokoj bonas plej ofte. Si vi ne scias pri ĉi ĉio, nur alklaku "<b>Antaŭen</b".<br><br>Se vi havis antaŭan version de KVIrc instalita, vi povas elekti la ekzistantan dosierujon por la agordoj, kaj via agordo estos konservata.</p>

en: A folder %1 seems to be not a valid KVIrc settings folder.Do you want to use it anyway?
eo: Dosierujo %1 ŝajnas esti ne valida KVIrc agorda dosierujo. Ĉu vi volas uzi ĝin ĉiuokaze?

en: A really lame text transformation engine :D
eo: Vere lama teksta transforma maŝino :D

en: A really lame text transformation engine: Light Version.
eo: Vere lama teksta transforma maŝino: Malpeza Versio.

en: A&dd
eo: Al&doni

en: Abort Connection
eo: Aborti Konekton

en: Abort Setup - KVIrc Setup
eo: Aborti Agordon - KVIrc Agordo

en: Aborted
eo: Abortita

en: About &KVIrc
eo: Pri &KVIrc

en: Access denied
eo: Atingo negita

en: Acknowledge error
eo: Agnoska eraro

en: Acquire Screenshot
eo: Akiri Ekrankopion

en: Acquires a Screenshot of the KVIrc main window
eo: Akiri Ekrankopion de la KVIrc ĉefa fenestro

en: Actions
eo: Agoj

en: Actions related to settings
eo: Agoj rilate al agordoj

en: Actions related to the Graphic User Interface
eo: Agoj rilataj al la Grafika Interfaco

en: Actions that will appear in the "Tools" menu
eo: Agoj kiuj aperos en la "Iloj" menuo

en: Actions tools
eo: Agaj iloj

en: Acts as a separator for other items: performs no action
eo: Agas kiel apartigilo por aliaj elementoj: agas neniel

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Applet
eo: Aldoni Programeton

en: Added %d sec file offer for file %Q (%Q) to recipient %Q
eo: Aldonis %d sek dosiera oferto por dosiero %Q (%Q) al ricevanto %Q

en: Added %d secs file offer for file %Q (%Q) and receiver %Q
eo: Aldonis %d sek dosieran oferton por dosiero %Q (%Q) kaj ricevilo %Q

en: Addons
eo: Aldonaĵoj

en: Address already in use
eo: Adreso jam estas uzata

en: Address:
eo: Adreso:

en: Admin/protected nicks listing
eo: Admin/protektita kromnoma listado

en: Advanced...
eo: Altnivela...

en: Age:
eo: Aĝo:

en: Aliases
eo: Alinomoj

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Networks
eo: Ĉiuj Retoj

en: All settings in shared program folder (portable)
eo: Ĉiuj agordoj en dividita programa dosierujo (portebla)

en: Allow anybody to invite
eo: Permesi iu ajn inviti

en: Allows entering and leaving away state
eo: Permesas eniri kaj foriri foran staton

en: Allows executing a KVS script from file
eo: Permesas plenumi KVS skripton de dosiero

en: Allows subscribing to the KVIrc mailing list
eo: Permesas subskribi al la KVIrc dissendolisto

en: Allows you to configure nickname, username, avatar etc...
eo: Permesas vin agordi kromnomon, uzantnomon, avataron ktp...

en: Allows you to configure the servers and eventually to connect to them
eo: Permesas vin agordi la servilojn kaj fine konekti al ili

en: Allows you to connect to a server or to terminate the current connection
eo: Permesas vin konekti al servilo aŭ fini la nunan konekton

en: Allows you to manage the script-based addons
eo: Permesas vin administri la skript-bazitajn aldonaĵojn

en: Allows you to manage the themes
eo: Permesas vin administri la etosojn

en: Am de-halfop'd
eo: Estas de-duonop-ita

en: Am de-userop'd
eo: Estas de-uzantop-ita

en: Am deop'd
eo: Estas deop-ita

en: Am devoiced
eo: Estas devoĉita

en: Am halfop'd
eo: Estas duonop-ita

en: Am kicked
eo: Estas pelita

en: Am op'd
eo: Estas op-ita

en: Am userop'd
eo: Estas uzantop-ita

en: Am voiced
eo: Estas voĉita

en: An error has occured while trying to save the config file with id '%Q'
eo: Eraro okazis dum provante savi la agordan dosieron kun id '%Q'

en: An error occured during signature verification.
eo: Eraro okazis dum subskriba atestado.

en: An error occured while signing the message.
eo: Eraro okazis dum subskribas la mesaĝon.

en: Anodine's Full Grid
eo: Plena Krado de Anodine

en: Anonymous messages
eo: Sennomaj mesaĝoj

en: Another connection in progress
eo: Alia konekto agas

en: Application Folders
eo: Aplikaĵaj Dosierujoj

en: Apply to all IRC Contexts
eo: Apliki al ĉiuj IRC Kuntekstoj

en: Are ya here?
eo: Ĉu vi estas ĉi tie?

en: Arranges the MDI windows in a maximized-cascade fashion
eo: Aranĝas la MDI fenestrojn en maksimumigita parte sinkovrita fasono

en: Attempting %Q to %Q (%Q) on port %u
eo: Provas %Q al %Q (%Q) ĉe pordo %u

en: Attempting to 'bounce' on proxy %s on port %u (protocol %s)
eo: Provas 'resalti' sur prokuro %s ĉe pordo %u (protokolo %s)

en: Attempting to rejoin 
    !c
    %Q
    ...
eo: Provas realiĝi al 
    !c
    %Q
    ...

en: Auditorium: /NAMES and /WHO show only ops
eo: Aŭditorio: /NAMES (/NOMOJ) kaj /WHO (/KIU) montras nur operaciulojn

en: Authenticated as %Q
eo: Aŭtentikigita kiel %Q

en: Auto-joining network specific channels
eo: Aŭto-aliĝas al retaj specifaj kanaloj

en: Auto-joining server specific channels
eo: Aŭto-aliĝas al servilaj specifaj kanaloj

en: Available channel modes:
eo: Disponeblaj kanalaj reĝimoj:

en: Available user modes:
eo: Disponeblaj uzantaj reĝimoj:

en: Avatar change
eo: Avatara ŝanĝo

en: Avatar download failed for %Q!%Q@%Q and url %Q: %Q
eo: Avatara elŝuto malsukcesis por %Q!%Q@%Q kaj url %Q: %Q

en: Average hops: ~%d.%d
eo: Meznombraj saltetoj: ~%d.%d

en: Away
eo: For

en: Away Indicator
eo: Forstata Indikilo

en: Away message
eo: Fora mesaĝo

en: Away on %1
eo: For ĉe %1

en: Away on all
eo: For ĉe ĉiuj

en: Away since
eo: For ekde

en: Away/Back
eo: For/Malfor

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Back on %1
eo: Malfor ĉe %1

en: Back on all
eo: Malfor ĉe ĉiuj

en: Background
eo: Fono

en: Bad file descriptor
eo: Malbona dosiera priaĵo

en: Bad key data
eo: Malbonaj ŝlosilaj datumoj

en: Ban Exceptions
eo: Ekzilaj Esceptoj

en: Ban Masks
eo: Ekzilaj Maskoj

en: Ban exception listing
eo: Ekzili esceptan listadon

en: Ban exception matching my mask
eo: Ekzila escepto kongruante mian maskon

en: Ban listing
eo: Ekzila listo

en: Ban matching my mask
eo: Ekzilo kongruante mian maskon

en: Ban unexception matching my mask
eo: Ekzili malescepton kongruante mian maskon

en: Bandwidth Saver
eo: Kapacitan Savilon

en: Binding to local address %1
eo: Bindas al loka adreso %1

en: Binding to local address %1 failed: the kernel will choose the correct interface
eo: Bindo al loka adreso %1 malsukcesis: la kerno elektos la ĝustan interfacon

en: BitTorrent message
eo: BitTorenta mesaĝo

en: Block device
eo: Bloka aparato

en: Block forwarded users
eo: Bloki plusenditajn uzantojn

en: Block message matching
eo: Bloki mesaĝan kongruon

en: Block messages with too many CAPS
eo: Bloki mesaĝojn kun tro multaj MAJUSKLOJ

en: Boolean options (1/0)
eo: Buleaj opcioj (1/0)

en: Both -n and -m switches specified, -n takes precedence
eo: Ambaŭ -n kaj -m ŝaltiloj specifite, -n ekprioritatas

en: Broadcast notice
eo: Dissenda sciigo

en: Broadcast private message
eo: Dissenda privata mesaĝo

en: Broken (unknown) links: %d
eo: Rompitaj (nekonataj) ligiloj: %d

en: Broken link: Missing parent (%s) for %s (%d hops): %s (used /LINKS <mask> ?)
eo: Rompita ligilo: Mankas gepatro (%s) por %s (%d saltetoj): %s (uzis /LINKS <masko> ?)

en: Broken message syntax, can't extract hops number, assuming 0
eo: Rompita mesaĝa sintakso, ne povas elpreni saltetan nombron, supozas 0

en: Broken pipe
eo: Rompita dukto

en: Browse Log Files
eo: Foliumi Protokolajn Dosierojn

en: Browsing:
eo: Foliumas:

en: Builtin $icon(%1) [index %2]
eo: Enkorpigita $icon(%1) (indekso %2)

en: Builtin images
eo: Enkorpigitaj bildoj

en: Button Style
eo: Butona Stilo

en: CONSOLE
eo: KONZOLO

en: CTCP ACTION from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: CTCP ACTION (AGO) de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: CTCP Page - KVIrc
eo: CTCP Avizo - KVIrc

en: CTCP reply
eo: CPCP respondo

en: CTCP request flood warning
eo: CTCP peta superŝuta averto

en: CTCP request ignored
eo: CTCP respondo ignorita

en: CTCP request replied
eo: CTCP peto respondis

en: CTCP request unknown
eo: CTCP peto nekonata

en: Can not read private key while trying to use the default private key certificate %s
eo: Ne povas legi privatan ŝlosilon dum provante uzi la defaŭltan privatan ŝlosilan atestilon %s

en: Can not read private key while trying to use the provided certificate (wrong password?)
eo: Ne povas legi privatan ŝlosilon dum provante uzi la provizitan atestilon (malĝusta pasvorto?)

en: Can not read public key from the provided certificate.
eo: Ne povas legi publikan ŝlosilon de la provizita atestilo.

en: Can not read public key while trying to use the default public key certificate %s
eo: Ne povas legi publikan ŝlosilon dum provante uzi la defaŭltan publikan ŝlosilan atestilon %s

en: Can't add a file offer for file %Q (huh ? file not readable ?)
eo: Ne povas aldoni dosieran oferton por dosiero %Q (huh ? dosiero ne legebla ?)

en: Can't assign the requested address
eo: Ne povas atribui la petitan adreson

en: Can't create the terminal emulation part
eo: Ne povas krei la konzolan imitilan parton

en: Can't enable the ident service : can't setup the listen address
eo: Ne povas ebligi la ident servon : ne povas agordi la aŭskultan adreson

en: Can't enable the ident service on IPv6 : can't setup the listen address
eo: Ne povas ebligi la ident servon ĉe IPv6 : ne povas agordi la aŭskultan adreson

en: Can't evaluate creation time
eo: Ne povas taksi kretempon

en: Can't find the proxy IP address: %Q
eo: Ne povas trovi la prokuran IP adreson: %Q

en: Can't find the server IP address: %Q
eo: Ne povas trovi la servilan IP adreson: %Q

en: Can't find the window with id '%Q'
eo: Ne povas trovi la fenestron kun id '%Q'

en: Can't kill a builtin class
eo: Ne povas ĉesigi enkonstruitan klason

en: Can't load certificate from public key file %s
eo: Ne povas ŝargi atestilon de publika ŝlosila dosiero %s

en: Can't open file "%1" for writing
eo: Ne povas malfermi dosieron "%1" por skribi

en: Can't open file '%1' for writing
eo: Ne povas malfermi dosieron '%1' por skribi

en: Can't open file for appending
eo: Ne povas malfermi dosieron por postgluo

en: Can't open file for reading
eo: Ne povas malfermi dosieron por legi

en: Can't open file for writing
eo: Ne povas malfermi dosieron por skribi

en: Can't open the file '%Q' for reading
eo: Ne povas malfermi la dosieron '%Q' por legi

en: Can't open the file '%Q' for writing
eo: Ne povas malfermi la dosieron '%Q' por skribi

en: Can't open the filter file %Q for writing
eo: Ne povas malfermi la filtran dosieron %Q por skribi

en: Can't open the filter file %s for reading.
eo: Ne povas malfermi la filtran dosieron %s por legi.

en: Can't read data from file
eo: Ne povas legi datumojn de dosiero

en: Can't resolve local host address, using default 127.0.0.1
eo: Ne povas trovi lokan retnodan adreson, uzas defaŭlton 127.0.0.1

en: Can't resolve local host address, using user supplied one (%Q)
eo: Ne povas trovi lokan retnodan adreson, uzas uzantan provizitan (^Q)

en: Can't resolve the localhost name
eo: Ne povas adrestrovi la lokretnodan nomon

en: Can't retrieve the terminal emulation factory
eo: Ne povas ricevi la konzolan imitilan fabrikejon

en: Can't send a zero-size file
eo: Ne povas sendi nul-grandecan dosieron

en: Can't set the IPv6 ident service protection level to unrestricted: the ident service won't be exposed to the internet
eo: Ne povas starigi la IPv6 ident servan protektan nivelon al nelimigita: la ident servo ne estos videbligita al la interreto

en: Can't set the current avatar to '%Q': can't load the image
eo: Ne povas starigi la nunan avataron al '%Q': ne povas ŝargi la bildon

en: Can't set the current avatar to '%Q': failed to start the http transfer
eo: Ne povas starigi la nunan avataron al '%Q': malsukcesis starti la http transiron

en: Can't setup a listening socket : bind failed
eo: Ne povas agordi aŭskultan ingon : bindo malsukcesis

en: Can't start the DNS slave thread
eo: Ne povas starti la adrestrovilan sklavan fadenon

en: Can't start the ident service : async setting failed
eo: Ne povas starti la ident servon : malsinkrona agordo fiaskis

en: Can't start the ident service : bind() failed
eo: Ne povas starti la ident servon : bind() fiaskis

en: Can't start the ident service : listen() failed
eo: Ne povas starti la ident servon : listen() fiaskis

en: Can't start the ident service : socket() failed
eo: Ne povas starti la ident servon : socket() fiaskis

en: Can't start the ident service on IPv6 : async setting failed
eo: Ne povas starti la ident servon ĉe IPv6 : malsinkrona agordo fiaskis

en: Can't start the ident service on IPv6 : bind() failed
eo: Ne povas starti la ident servon ĉe IPv6 : bind() fiaskis

en: Can't start the ident service on IPv6 : listen() failed
eo: Ne povas starti la ident servon ĉe IPv6 : listen() fiaskis

en: Can't start the ident service on IPv6 : socket() failed
eo: Ne povas starti la ident servon ĉe IPv6 : socket() fiaskis

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Cannot create directory %s.
    You may not have write permission for that path. Please go back and choose another directory.
eo: Ne povas krei dosierujon %s.
    Vi povas ne havi skribpermeson por tiu pado. Bonvolu reiri kaj elekti alian dosierujon.

en: Cannot request links: No active connection
eo: Ne povas peti ligilojn: Neniu aktiva konekto

en: Cannot request list: No active connection
eo: Ne povas peti liston: Neniu aktiva konekto

en: Cannot send text to channel %Q
eo: Ne povas sendi tekston al kanalo %Q

en: Cannot send text to channel %Q: %Q
eo: Ne povas sendi tekston al kanalo %Q: %Q

en: Cannot send to channel
eo: Ne povas sendi al kanalo

en: Cannot send to channel: %Q
eo: Ne povas sendi al kanalo: %Q

en: Cannot stop list download, no active connection.
eo: Ne povas ĉesigi listan elŝuton, neniu aktiva konekto.

en: Capability change acknowledged: %Q
eo: Kapabla ŝanĝo kvitancita: %Q

en: Capability change denied: %Q
eo: Kapabla ŝanĝo negita: %Q

en: Cascade &Maximized
eo: Parte sinkovri &Maksimumigite

en: Cascade windows
eo: Parte sinkovri fenestrojn

en: Case, match, regexp, default or break keyword expected
eo: Case, match, regexp, default aŭ break ŝlosilvorto atendata

en: Category: %Q
eo: Kategorio: %Q

en: Censor bad words
eo: Cenzuri malbonajn vortojn

en: Chan admin status set
eo: Kanala admin stato starigita

en: Chan admin status unset
eo: Kanala admin stato malstarigita

en: Chan owner status set
eo: Kanala posedanta stato starigita

en: Chan owner status unset
eo: Kanala posdanta stato malstarigita

en: ChanServ message
eo: ChanServ mesaĝo

en: Change Nickname
eo: Ŝanĝi Kromnomon

en: Changed text encoding to %Q
eo: Ŝanĝis tekstan kodoprezenton al %Q

en: Channel
eo: Kanalo

en: Channel 
    !c
    %Q
     was created at %Q
eo: Kanalo 
    !c
    %Q
     estis kreita je %Q

en: Channel CTCP
eo: Kanala CTCP

en: Channel IRC op
eo: Kanala IRC op

en: Channel List [IRC Context %1]
eo: Kanala Listo [IRC Kunteksto %1]

en: Channel Modes
eo: Kanalaj Reĝimoj

en: Channel URL
eo: Kanala URL

en: Channel creation time reply
eo: Kanala tempa krea respondo

en: Channel encrypted private message
eo: Kanala ĉifrita privata mesaĝo

en: Channel key change
eo: Kanala ŝlosila ŝanĝo

en: Channel limit change
eo: Kanala lima ŝanĝo

en: Channel list
eo: Kanala listo

en: Channel list begin: channel, users, topic
eo: Kanala lista komenco: kanalo, uzantoj, temo

en: Channel list for %1 - %2
eo: Kanala listo por %1 - %2

en: Channel list message
eo: Kanala lista mesaĝo

en: Channel mode
eo: Kanela reĝimo

en: Channel mode for 
    !c
    %Q
     is %s
eo: Kanala reĝimo por 
    !c
    %Q
     estas %s

en: Channel name
eo: Kanala nomo

en: Channel notice
eo: Kanala sciigo

en: Channel operators
eo: Kanalaj operaciuloj

en: Channel owners
eo: Kanalaj posedantoj

en: Channel password
eo: Kanala pasvorto

en: Channel private message
eo: Kanala privata mesaĝo

en: Channel synchronized in %d.%d seconds
eo: Kanalo sinkronigite en %d.%d sekundoj

en: Channel topic is: %Q
eo: Kanala temo estas: %Q

en: Channel topic:
eo: Kanala temo:

en: Channel visible in LIST
eo: Kanalo videbla en LISTO

en: Channel was created at %Q
eo: Kanalo estis kreita je %Q

en: Channel web site is %Q
eo: Kanala retejo estas %Q

en: Channels list download finished
eo: Elŝuto de listo de kanaloj finita

en: Char device
eo: Signa aparato

en: Check SVN revisions
eo: Kontroli SVN reviziojn

en: Check on startup
eo: Kontroli je komenco

en: Choose Avatar - KVIrc
eo: Elekti Avataron - KVIrc

en: Choose Color
eo: Elekti Koloron

en: Choose Font
eo: Elekti Tiparon

en: Choose Temporary Background...
eo: Elekti Provizoran Fonon...

en: Choose Temporary Font...
eo: Elekti Provizoran Tiparon...

en: Choose a Configuration Folder - KVIrc Setup
eo: Elekti Agordan Dosierujon - KVIrc Agordo

en: Choose a Directory - KVIrc
eo: Elekti Dosierujon - KVIrc

en: Choose a Download Folder - KVIrc Setup
eo: Elekti Elŝutan Dosierujon - KVIrc Agordo

en: Choose a File - KVIrc
eo: Elekti Dosieron - KVIrc

en: Choose a servers.ini file
eo: Elekti servers.ini dosieron

en: Choose an Image File - KVIrc
eo: Elekti Bildan Dosieron - KVIrc

en: Choose an Old Configuration Folder - KVIrc Setup
eo: Elekti Malnovan Agordan Dosierujon - KVIrc Agordo

en: Choose filename
eo: Elekti dosiernomon

en: Choose image ...
eo: Elekti bildon ...

en: Choose the background image...
eo: Elekti la fonan bildon...

en: Choose the file to share
eo: Elekti la dosieron dividi

en: Chunk header too long: exceeded 4096 bytes
eo: Peca ĉapo tro longa: superis 4096 bajtojn

en: Classes
eo: Klasoj

en: Clear
eo: Vakigi

en: Clear Buffer
eo: Vakigi Bufron

en: Clear Recent
eo: Vakigi Antaŭlastajn

en: Clear Recent Channels List
eo: Vakigi Lastatempan Kanalan Liston

en: Clear Recent Nicks List
eo: Vakigi Lastatempan Kromnoman Liston

en: Clear Recent Servers List
eo: Vakigi Lastatempan Servilan Liston

en: Clear custom scripts
eo: Vakigi tajlorajn skriptojn

en: Click to open this link
eo: Klaki por malfermi ĉi tiun ligilon

en: Clipboard
eo: Tondejo

en: Close
eo: Fermi

en: Close links (1 <= hops <= 3): %d (~%d.%d %)
eo: Fermi ligilojn (1 <= saltetoj <= 3): %d (~%d.%d %)

en: Close this window
eo: Fermi ĉi tiun fenestron

en: Color options (#RRGGBB)
eo: Koloraj opcioj (#RRVVBB)

en: Command syntax %Q: %Q
eo: Komanda sintakso %Q: %Q

en: Commit Changes
eo: Enmeti Ŝanĝojn

en: Common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: Komunaj kanaloj por 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Common channels: %2
eo: Komunaj kanaloj: %2

en: Compression library error
eo: Densiga biblioteka eraro

en: Compression library initialization error
eo: Densiga biblioteka pravaloriza eraro

en: Compression library internal error
eo: Densiga biblioteka interna eraro

en: Configuration files (*.kvc)
eo: Agordaj dosieroj (*.kvc)

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure Identity...
eo: Agordi Identigon...

en: Configure KVIrc...
eo: Agordi KVIrc...

en: Configure Registered Users...
eo: Agordi Registritajn Uzantojn...

en: Configure Servers...
eo: Agordi Servilojn...

en: Configure Theme...
eo: Agordi Etoson...

en: Confirm Multiline Message
eo: Konfirmi Multilinian Mesaĝon

en: Confirmation - KVIrc
eo: Konfirmo - KVIrc

en: Connect
eo: Konekti

en: Connect To
eo: Konekti Al

en: Connect/Disconnect
eo: Konekti/Malkonekti

en: Connected since
eo: Konektite ekde

en: Connected to %1 (%2)
eo: Konektita al %1 (%2)

en: Connected to %1:%2: sending request
eo: Konektita al %1:%2: sendas peton

en: Connection
eo: Konekto

en: Connection Timer
eo: Konekta Horloĝo

en: Connection attempt failed [%s]
eo: Konekta provo malsukcesis [%s]

en: Connection in progress...
eo: Konekto en progreso...

en: Connection refused
eo: Konekto rifuzita

en: Connection reset by peer
eo: Konekto rekomenciĝis per kundividanto

en: Connection status
eo: Konekta stato

en: Connection terminated [%s (%s:%u)]
eo: Konekto finita [%s (%s:%u)]

en: Connection thru HTTP proxy failed
eo: Konekto per HTTP prokuro malsukcesis

en: Connection timed out
eo: Konekto preteriris tempolimon

en: Connection to server established
eo: Konekto al servilo establita

en: Connection to server lost
eo: Konekto al servilo perdita

en: Contacting %Q %s (%s) on port %u
eo: Kontaktas %Q %s (%s) sur pordo %u

en: Contacting host %1 on port %2
eo: Kontaktas retnodon %1 ĉe pordo %2

en: Contains hidden users (previously +D)
eo: Enhavas kaŝitajn uzantojn (antaŭe +D)

en: Context
eo: Kunteksto

en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondejo

en: Corrupted message data or invalid decrypt key
eo: Difektitaj mesaĝaj datumoj aŭ nevalida malĉifra ŝlosilo

en: Could not paste file
eo: Ne povis alglui dosieron

en: Count
eo: Nombri

en: Create desktop shortcut
eo: Krei labortabelan simbolan ligilon

en: Creates a new IRC context console
eo: Kreas novan IRC kuntekstan konzolon

en: Creates an embedded editor for long scripts
eo: Kreas enkorpigitan redaktilon por longaj skriptoj

en: Creating package...
eo: Kreas pakon...

en: Crypt: Can't create an engine instance: crypting disabled
eo: Ĉifri: Ne povas krei maŝinan ekzemplon: ĉifrado malebligita

en: Crypt: Can't initialize the engine :%s
eo: Ĉifri: Ne povas pravalorizi la maŝinon :%s

en: Crypt: You have to enable encryption and/or decryption for the engine to work
eo: Ĉifri: Vi devas ebligi ĉifradon kaj/aŭ malĉifradon tiel kela maŝino funkcios

en: Crypting
eo: Ĉifras

en: Cryptographic engine based on the Advanced Encryption Standard (AES) algorithm called Rijndael. <br/>The text is first encrypted with rijndael and then converted to %1 notation. The keys used are %2 bit long and will be padded with zeros if you provide shorter ones. If only one key is provided, this engine will use it for both encrypting and decrypting. See the rijndael module documentation for more info on the algorithm used. <br/>This engine works in CBC mode by default: other modes are considered INSECURE and should be avoided. The old pseudo-CBC mode used in KVIrc &lt; 4.2 is still available prefixing your key(s) with "old:"; if you want to use ECB mode you must prefix your key(s) with "ecb:".
eo: Ĉifrika maŝino bazita sur la Altnivela Ĉifra Norma (AES) algoritmo nomita Rijndael.<br/>La teksto estas unue ĉifrita kun rijndael kaj poste konvertita al %1 nombrosistemo. La ŝlosiloj uzataj estas %2 bitoj longe kaj estos ŝtopitaj kun nuloj se vi provizas malpli longajn ŝlosilojn. Se nur unu ŝlosilo estas provizata, ĉi tiu maŝino uzos ĝin por kaj ĉifrado kaj malĉifrado. Vidi la rijndael modula dokumentado por plia informo sur la algoritmo uzata.<br/>Ĉi tiu maŝino funkcias en CBC reĝimo defaŭlte: aliaj reĝimoj estas konsiderataj kiel NESEKURAJ kaj devus esti evitataj. La malnova pseŭdo-CBC reĝimo uzata en KVIrc &lt; 4.2 estas ankoraŭ disponebla se vi prefiksas viajn ŝlosilojn kun "old:"; se vi volas uzi ECB reĝimon vi devas antaŭfiksi viajn ŝlosilojn kun "ecb:".

en: Cryptography/text transformation
eo: Ĉifreca/teksta transformigo

en: Cu&t
eo: Tra&nĉi

en: Current IRC URI
eo: Nuna IRC URI

en: Current Network
eo: Nuna Reto

en: Current transmission cipher
eo: Nuna transmeta ĉifro

en: Current window is not a channel
eo: Nuna fenestro ne estas kanalo

en: Current:
eo: Nuna:

en: Currently enabled capabilities: %Q
eo: Nunaj ebligitaj kapabloj: %Q

en: Customize Toolbars...
eo: Tajlori Ilarbretojn...

en: Customize...
eo: Tajlori...

en: DBus calls are available only under UNIX
eo: DBus vokoj disponeblas nur ĉe Unikso

en: DCC chat message
eo: DCC babila mesaĝo

en: DCC error
eo: DCC eraro

en: DCC message
eo: DCC mesaĝo

en: DCC request
eo: DCC peto

en: DNS query returned no IP address results of the requested type
eo: Adrestrovila informpeto revenigis neniun IP adresajn rezultojn de la petita tipo

en: DNS resolver busy
eo: Adrestrovilo okupata

en: Data buffer too long
eo: Datuma bufro tro longa

en: Dead channel
eo: Morta kanalo

en: Debug Messages
eo: Senerarigaj Mesaĝjoj

en: Decrypt key:
eo: Malĉifra ŝlosilo:

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default Theme
eo: Defaŭlta Etoso

en: Delay users join to first message
eo: Malfruigi uzantojn aliĝi al unua mesaĝo

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Description
eo: Priskribo

en: Description: %Q
eo: Priskribo: %Q

en: Desktop Integration
eo: Labortabela Integrado

en: Destination file exists: file not renamed
eo: Cela dosiero ekzistas: dosiero ne renomita

en: Destination file exists: no copy made
eo: Celdosiero ekzistas: neniu kopio farita

en: Did you know...
eo: Ĉu vi sciis...

en: Direct links: %d (~%d.%d %)
eo: Rektaj ligiloj: %d (~%d.%d %)

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Disable join after kick (<secs>)
eo: Malebligi aliĝon post puŝo (<sek>)

en: Disallow KICK (unless U-Line)
eo: Malpermesi KICK (PELI) (krom U-Linio)

en: Disallow kicking opers (staff only)
eo: Malpermesi peli operaciulojn (stabo nur)

en: Discard Changes
eo: Ne konservi Ŝanĝojn

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Distant links (7 <= hops): %d (~%d.%d %)
eo: Malproksimaj ligiloj (7 <= saltetoj): %d (~%d.%d %)

en: Division by zero
eo: Divido per nulo

en: Dns query failed
eo: Adrestrovila informpeto malsukcesis

en: Dns temporaneous fault (try again)
eo: Adrestrovila provizora misfunkcio (provu denove)

en: Do not disturb... watching TV
eo: Ne ĝenu... spektas TV

en: Do not overwrite folder? - KVIrc
eo: Ne anstataŭigi dosierujon? - KVIrc

en: Double click to check
eo: Duoble-klaku por kontroli

en: Double click to enable it
eo: Duoble-klaku por ebligi ĝin

en: Double click to enter away mode
eo: Duoble-klaku por eniri forstatan reĝimon

en: Double click to get the lastest version
eo: Duoble-klaki por havigi la plej lastan version

en: Double click to leave away mode
eo: Duoble-klaku por foriri forstatan reĝimon

en: Double click to retry
eo: Duoble-klaku por reprovi

en: Double-click to edit...
eo: Duoble-klaku por redakti...

en: Double-click to look up this hostname<br>Right-click to view other options
eo: Duoble-klaki por serĉi ĉi tiun retnodnomon<br>Dekstre-klaku por vidi aliajn opciojn

en: Double-click to open this link
eo: Duoble-klaki por malfermi ĉi tiun ligilon

en: Double-click to read the MOTD<br>Right-click to view other options
eo: Duoble-klaku por legi la MOTD (Mesaĝo de la Tago)<br>Desktre-klaki por vidi aliajn opciojn

en: Double-click to set...
eo: Duoble-klaku por starigi...

en: Double-click to set<br>
eo: Duoble-klaki por starigi<br>

en: Download files to folder:
eo: Elŝuti dosierojn al dosierujo:

en: Drag the applet while holding the Shift or Ctrl key to move it to the desired position
eo: Treni la programeton dum tenante la Ŝovan aŭ Stiran klavon por movi ĝin al la dezirata pozicio

en: Dreaded License Agreement
eo: Antaŭtimita Permesila Interkonsento

en: Dropping connection (request too long)
eo: Fermas konekton (peto tro longa)

en: Edit Actions...
eo: Redakti Agojn...

en: Edit Aliases...
eo: Redakti Alinomojn...

en: Edit Classes...
eo: Redakti Klasojn...

en: Edit Events...
eo: Redakti Eventojn...

en: Edit Popups...
eo: Redakti Ŝprucmenuojn...

en: Edit Raw Events...
eo: Redakti Krudajn Eventojn

en: Either the source doesn't exist or the destination can not be created
eo: Aŭ la fonto ne ekzistas aŭ la celo ne povas esti kreita

en: Emoticon
eo: Miensimbolo

en: Empty request (EOT ?)
eo: Malplena peto (EOT ?)

en: Enable URL ban list
eo: Ebligi URL ekzilan liston

en: Enable decryption
eo: Ebligi malĉifradon

en: Enable encryption
eo: Ebligi ĉifradon

en: Enable forwarding
eo: Ebligi plusendadon

en: Encrypt key:
eo: Ĉifra ŝlosilo:

en: Encrypted DCC chat message
eo: Ĉifrita DCC babila mesaĝo

en: Encrypted channel notice
eo: Ĉifrita kanala sciigo

en: Encrypted query notice
eo: Ĉifrita informpeta sciigo

en: End of %c
    !s
    %s
    %c's information
eo: Fino de informo de %c
    !s
    %s
    %c

en: End of LINKS
eo: Fino de LINKS (LIGILOJ)

en: End of LIST
eo: Fino de LIST (LISTO)

en: End of NAMES for 
    !c
    %Q
eo: Fino de NAMES (NOMOJ) por 
    !c
    %Q

en: End of WHO list for %Q
eo: Fino de WHO (KIU) listo por %Q

en: End of channel %Q for 
    !c
    %Q
eo: Fino de kanalo %Q por 
    !c
    %Q

en: End of help about %Q
eo: Fino de helpo pri %Q

en: End of log
eo: Fino de protokolo

en: End of merged output
eo: Fino de kunfandita eligo

en: Engine not initialized
eo: Maŝino ne pravalorizita

en: Enter Away Mode
eo: Eniri Foran Reĝimon

en: Error 0: Success ?
eo: Eraro 0: Sukceso ?

en: Error in compressed file stream
eo: Eraro en densigita dosiera fluo

en: Error in loading module
eo: Eraro dum ŝargo de modulo

en: Error while compressing a file stream
eo: Eraro dum densigas dosieran fluon

en: Error while loading plugin.
eo: Eraro dum ŝargo de kromprogramo.

en: Error writing bytes to file '%1'
eo: Eraro skribante bajtojn al dosiero '%1'

en: Events
eo: Eventoj

en: Everything is all right
eo: Ĉio bonas

en: Execute Script...
eo: Plenumi Skripton...

en: Executing scheduled identity specific "on connect" commands
eo: Plenumigas planitajn identigajn specifajn "je konekto" komandojn

en: Executing scheduled identity specific "on login" commands
eo: Plenumigas planitajn identigajn specifajn "je ensaluto" komandojn

en: Executing scheduled network specific "on connect" commands
eo: Plenumigas planitajn retajn specifajn "je konekto" komandojn

en: Executing scheduled network specific "on login" commands
eo: Plenumigas planitajn retajn specifajn "je ensaluto" komandojn

en: Executing scheduled server specific "on connect" commands
eo: Plenumigas planitajn servilajn specifajn "je konekto" komandojn

en: Executing scheduled server specific "on login" commands
eo: Plenumigas planitajn servilajn specifajn "je ensaluto" komandojn

en: Expand &Horizontally
eo: Etendi &Horizontale

en: Expand &Vertically
eo: Etendi &Vertikale

en: Export List
eo: Eksporti Liston

en: Extended Capabilities don't seem to be supported by the server
eo: Etenditaj Kapabloj ŝajnas ne esti subtenata de la servilo

en: Extended capability message
eo: Etendita kapabla mesaĝo

en: Failed to copy from '%Q' to '%Q'
eo: Malsukcesis kopii de '%Q' al '%Q'

en: Failed to create the target directory
eo: Malsukcesis krei la celan dosierujon

en: Failed to create the theme directory
eo: Malsukcesis krei la teman dosierujon

en: Failed to create the theme subdirectory
eo: Malsukcesis krei la teman subdosierujon

en: Failed to execute the init routine
eo: Malsukcesis plenumi la ekan rutinon

en: Failed to initialize the Mircryption engine: %Q
eo: Malsukcesis pravalorizi la Mircryption maŝinon: %Q

en: Failed to initialize the specified crypt engine: %Q
eo: Malsukcesis pravalorizi la specifitan ĉifran maŝinon: %Q

en: Failed to load avatar with name "%Q" and local path "%Q"
eo: Malsukcesis ŝargi avataron kun nomo "%Q" kaj loka pado "%Q"

en: Failed to load the selected image
eo: Malsukcesis ŝargi la elektitan bildon

en: Failed to load the specified screenshot image
eo: Malsukcesis ŝargi la specifitan ekrankopian bildon

en: Failed to make the directory '%Q'
eo: Malsukcesis krei la dosierujon '%Q'

en: Failed to open a source file for reading
eo: Malsukcesis malfermi la fontan dosieron por legi

en: Failed to put the socket in non blocking mode
eo: Malsukcesis meti la ingon en neblokigan reĝimon

en: Failed to remove the directory '%Q'
eo: Malsukcesis forviŝi la dosierujon '%Q'

en: Failed to remove the file '%Q'
eo: Malsukcesis forviŝi la dosieron '%Q'

en: Failed to rename '%Q' to '%Q'
eo: Malsukcesis renomi '%Q' al '%Q'

en: Failed to rename the existing file, please rename manually and retry
eo: Malsukcesis renomi la ekzistantan dosieron, bonvolu renomi permane kaj reprovi

en: Failed to save one of the theme images
eo: Malsukcesis savi unu el la temaj bildoj

en: Failed to save the screenshot image
eo: Malsukcesis savi la ekrankopian bildon

en: Failed to set the encoding to %Q: mapping not available.
eo: Malsukcesis starigi la kodoprezenton al %Q: mapigo ne disponeblas.

en: Failed to set up the link filter "%Q", will try with plain IRC
eo: Malsukcesis starigi la ligilan filtron "%Q", provos kun plata IRC

en: Failed to start the connection: %Q
eo: Malsukcesis starti la konekton: %Q

en: Failed to start the host lookup
eo: Malsukcesis starti la retnodan serĉon

en: Failed to start the server list transfer :(
eo: Malsukcesis starti la servilan listan transiron :-(

en: Failed to start the terminal program
eo: Malsukcesis starti la konzolan programon

en: Failed to write the filter file %Q (IO Error)
eo: Malsukcesis skribi la filtran dosieron %Q (Eneliga Eraro)

en: Failed to write to file '%Q': the destination couldn't be opened
eo: Malsukcesis skribi al dosiero '%Q': la celo ne povis esti malfermita

en: Feature not available
eo: Trajto ne disponeblas

en: Female
eo: Ina

en: FiSH has been compiled without ssl support, unable to proceed
eo: FiSH estis kompilita sen SSL subteno, ne povas agi

en: FiSH: Key for %1 successfully set!
eo: FiSH: Ŝlosilo por %1 sukcese agordita!

en: FiSH: Received DH1080 public key from %1, sending mine...
eo: FiSH: Ricevis DH1080 publikan ŝlosilon de %1, sendas la mian...

en: FiSH: Sent my DH1080 public key to %1, waiting for reply ...
eo: FiSH: Sendis mian DH1080 publikan ŝlosilon al %1, atendas respondon ...

en: FiSH: error verificating peer public key (size=%1)
eo: FiSH: eraro dum kontrolado de samtavola publika ŝlosilo (grandeco=%1)

en: Fifo
eo: Nomhava Dukto

en: File Exists - KVIrc
eo: Dosiero Ekzistas - KVIrc

en: File I/O error
eo: Dosiera Eneliga eraro

en: File I/O error while trying to use the private key file %s
eo: Dosiera eneliga eraro dum provante uzi la privatan ŝlosilan dosieron %s

en: File I/O error while trying to use the public key file %s
eo: Dosiera eleniga eraro dum provante uzi la publikan ŝlosilan dosieron %s

en: File download failed
eo: Dosiera elŝuto malsukcesis

en: File download from %1 failed
eo: Dosiera elŝuto de %1 malsukcesis

en: File download from %1 successfully complete
eo: Dosiera elŝuto de %1 sukcese kompleta

en: File download successfully complete
eo: Dosiera elŝuto sukcese kompleta

en: File downloaded: processing ...
eo: Dosiero elŝutita: prilaboras ...

en: File not found or empty
eo: Dosiero ne trovita aŭ estas malplena

en: File read error
eo: Dosiera legeraro

en: File write error
eo: Dosiera skriberaro

en: Filter:
eo: Filtraĵo:

en: Find next
eo: Pluserĉi

en: Find previous
eo: Trovi antaŭan

en: Finish
eo: Fini

en: Flood protection (<num><type>:<secs>)
eo: Superŝutada protekto (<nombr><tipo>:<sek>)

en: Flooded with messages
eo: Superŝutita kun mesaĝoj

en: Font options (family,pointsize,style,charset,weight,flags (biusf))
eo: Tiparaj opcioj (familio,punktgrandeco,stilo,signaro,pezo,flagoj (biusf))

en: Forbid /KNOCK
eo: Malpermesi /KNOCK (/FRAPET)

en: Forbid channel CTCPs
eo: Malpermesi kanalajn CPCP-ojn

en: Forbid channel NOTICEs
eo: Malpermesi kanalajn SCIIGOjn

en: Forbid nick change
eo: Malpermesi kromnoman ŝanĝon

en: Foreground
eo: Malfono

en: Format
eo: Formato

en: Forward to another channel on uninvited
eo: Plusendi al alia kanalo je neinvitita

en: Full Text Search
eo: Plena Teksta Serĉo

en: Full path
eo: Plena pado

en: Gender:
eo: Sekso:

en: Generic
eo: Komuna

en: Generic actions
eo: Komunaj agoj

en: Generic critical error
eo: Komuna kriza eraro

en: Generic error
eo: Komuna eraro

en: Generic status
eo: Komuna stato

en: Generic success
eo: Komuna sukceso

en: Generic verbose message
eo: Komuna multvorta mesaĝo

en: Generic warning
eo: Komuna averto

en: Get Channel List
eo: Havigi Kanalan Liston

en: Get Network Links
eo: Havigi Retajn Ligilojn

en: Global idle timer must be started before using $my.globalIdle function
eo: Malloka sencela horloĝo devas esti startita antaŭ ol uzi $my.globalIdle funkcion

en: Half-deop mode change
eo: Duon-deop reĝima ŝanĝo

en: Half-operators
eo: Duon-operaciuloj

en: Halfop mode change
eo: Duonop reĝima ŝanĝo

en: Header too long: exceeded 4096 bytes
eo: Ĉapo tro longa: superis 4096 bajtojn

en: Help
eo: Helpo

en: Help Browser
eo: Helpa Esplorilo

en: Help Index
eo: Helpa Indekso

en: HelpIndex
eo: HelpIndekso

en: Here goes your "broken bouncer hack": The server has changed the hostname but I'll ignore the IP address change
eo: Jen rulas via "rompita resaltila haketo": La servilo ŝanĝis la retnodnomon sed mi ignoros la IP adresŝanĝon

en: Hex
eo: Deksesuma

en: Hey man... do something!
eo: Hi...faru ion!

en: Hey... are ya sure that your network is up?
eo: Hi... ĉu vi estas certa ke via reto funkcias?

en: Hide QUIT and PART messages
eo: Kaŝi QUIT (ĈESI) kaj PART (FORIRI) mesaĝojn

en: Hide Window
eo: Kaŝi Fenestron

en: Hide/Show
eo: Kaŝi/Montri

en: High activity
eo: Alta agado

en: Highlight:
eo: Marki:

en: Highlighted text
eo: Markita teksto

en: History
eo: Historio

en: Hops
eo: Saltetoj

en: Host %1 resolved to %2
eo: Retnodo %1 trovita kiel %2

en: Host lookup result
eo: Retnoda serĉa rezulto

en: Host not found
eo: Retnodo ne trovita

en: Host unreachable (no route to host)
eo: Retnodo neatingebla (Neniu vojo al retnodo)

en: Hostname
eo: Retnodnomo

en: Hostname resolution aborted
eo: Retnodnoma trovo abortita

en: I can't open that file
eo: Mi ne povas malfermi tiun dosieron

en: I can't write on the main configuration file:
    	%1
    Please ensure the directory exists and that you have the proper permissions before continue, or any custom configuration will be lost.
eo: Mi ne povas skribi sur la ĉefan agordan dosieron:
    	%1
    Bonvolu certigi ke la dosierujo ekzistas kaj ke vi havas la ĝustajn permesojn antaŭ daŭri, aŭ iu ajn tajlora agordo estos perdita.

en: I/O Traffic Graph
eo: Eneliga Trafika Diagramo

en: ICQ message
eo: ICQ mesaĝo

en: ICQ user-message
eo: ICQ uzanto-mesaĝo

en: IRC Channel related actions
eo: IRC Kanalaj rilataj agoj

en: IRC Context
eo: IRC Kunteksto

en: IRC Context Display
eo: IRC Kunteksta Ekranon

en: IRC Context related actions
eo: IRC Kuntekstaj riltaj agoj

en: IRC Op status set
eo: IRC Op stato starigita

en: IRC Op status unset
eo: IRC Op stato malstarigita

en: IRC server
eo: IRC servilo

en: IRC-Op only channel
eo: IRC-Op nura kanalo

en: Icon Size
eo: Piktograma Grandeco

en: Icon Table
eo: Piktograma Tabelo

en: Ident message
eo: Ident mesaĝo

en: Identd accepting connection
eo: Identd akceptas konekton

en: Identd connection closed by remote host
eo: Identd konekto fermita de fora retnodo

en: Identd processing request
eo: Identd traktas peton

en: Identd socket error : dropping connection
eo: Identd inga eraro : fermas konekton

en: Identity
eo: Identigo

en: If this server is an IPv6 one, try /server -i %Q
eo: Se ĉi tiu servilo estas IPv6-a, provu /server -i %Q

en: If you don't want to encrypt a particular text line then just start it with the CTRL+P prefix
eo: Se vi ne volas ĉifri apartan tekstan linion tiam nur komenci ĝin kun la Stir+P prefikso

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignored user message
eo: Ignoris uzanta mesaĝo

en: Ignoring CTCP from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
eo: Ignoras CTCP de 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: Ignoring DCC %S request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)
eo: Ignoras DCC %S peton de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)

en: Ignoring DCC from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
eo: Ignoras DCC de 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: Ignoring Notice from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: Ignoras Sciigon de 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Ignoring channel-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: Ignoras kanala-PRIVMSG (privata mesaĝo) de 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Ignoring invite from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
eo: Ignoras inviton de 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: Ignoring query-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: Ignoras informpetan-PRIVMSG de 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Import List
eo: Importi Liston

en: Import from http://www.mirc.co.uk/servers.ini
eo: Importi de http://www.mirc.co.uk/servers.ini

en: Import from servers.ini
eo: Importi de servers.ini

en: Import server list from mIRC
eo: Importi servilan liston de mIRC

en: Impossible to send STARTTLS command to the IRC server. Your connection will NOT be encrypted
eo: Ne eblas sendi STARTTLS komandon al la IRC servilo. Via konekto NE estos ĉifrita

en: In progress...
eo: En progreso...

en: Incoming traffic
eo: Envenanta trafiko

en: Incomplete LINKS result, no stats available
eo: Malkompleta LINKS rezulto, neniuj statistikoj disponeblas

en: Input History Disabled
eo: Eniga Historio Malebligita

en: Insert Icon
eo: Enmeti Piktogramon

en: Insert a nickname or a mask matching *!*@*
eo: Enmeti kromnomon aŭ masko kongrua al *!*@*

en: Install Package
eo: Instali Pakon

en: Install Theme Package
eo: Instali Teman Pakon

en: Installation problems?
eo: Ĉu Instaladaj problemoj?

en: Insufficient resources to complete the operation
eo: Nesufiĉaj risurcoj por kompleti la operacion

en: Integer parameter expected
eo: Entjera parametro atendata

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Internal error: ain't I in the user database ?
eo: Interna eraro: ĉu mi ne estas en la uzanta datumbazo?

en: Internal error: call a head-shrinker
eo: Interna eraro: voki psikiatron

en: Internal error: unhandled DNS query type
eo: Interna eraro: netraktita adrestrovila informpeta tipo

en: Invalid DBus interface
eo: Nevalida DBus interfaco

en: Invalid DBus parameter syntax
eo: Nevalida DBus parametra sintakso

en: Invalid HTTP response: %1
eo: Nevalida HTTP respondo: %1

en: Invalid IP address
eo: Nevalida IP adreso

en: Invalid IRC context id '%Q'
eo: Nevalida IRC kunteksta id '%Q'

en: Invalid URL: Missing hostname
eo: Nevalida URL: Mankas retnodnomo

en: Invalid argument for ?X escape sequence, 0 assumed
eo: Nevalida argumento por ?X eskapsekvenco, 0 supozita

en: Invalid argument for ?d escape sequence, 0 assumed
eo: Nevalida argumento por ?d eskapsekvenco, 0 supozita

en: Invalid argument for ?u escape sequence, 0 assumed
eo: Nevalida argumento por ?u eskapsekvenco, 0 supozita

en: Invalid argument for ?x escape sequence, 0 assumed
eo: Nevalida argumento por ?x eskapsekvenco, 0 supozita

en: Invalid argument for a floating point escape sequence, 0.0 assumed
eo: Nevalida argumento por glitpunkta eskapsekvenco, 0,0 supozita

en: Invalid array index: positive integer expected
eo: Nevalida tabela indico: pozitiva entjero atendata

en: Invalid crypt engine
eo: Nevalida ĉifra maŝino

en: Invalid data field: the package is probably corrupt
eo: Nevalida datuma kampo: la pako estas eble difektita

en: Invalid direction for this engine
eo: Nevalida direkto por ĉi tiu maŝino

en: Invalid image
eo: Nevalida bildo

en: Invalid info field: the package is probably corrupt
eo: Nevalida informa kampo: la pako estas eble difektita

en: Invalid irc context id
eo: Nevalida IRC kunteksta id

en: Invalid left operand
eo: Nevalida maldekstra operando

en: Invalid option
eo: Nevalida opcio

en: Invalid parameter
eo: Nevalida parametro

en: Invalid port number
eo: Nevalida porda numero

en: Invalid proxy address
eo: Nevalida prokura adreso

en: Invalid timeout specified, using default
eo: Nevalida tempolimo specifita, uzas defaŭlton

en: Invisible (+i)
eo: Nevidebla (+i)

en: Invite Exceptions
eo: Inviti Esceptojn

en: Invite exception matching my mask
eo: Inviti escepton kongruante mian maskon

en: Invite listing
eo: Inviti listadon

en: Invite message
eo: Invita mesaĝo

en: Invite only
eo: Invite nur

en: Invite unexception matching my mask
eo: Inviti malescepton kongruante mian maskon

en: Irc Actions
eo: IRC Agoj

en: Irc Tools
eo: IRC Iloj

en: Irc context color options (#RRGGBB)
eo: IRC kuntekstaj koloraj opcioj (#RRVVBB)

en: It's so cold here...
eo: Estas tiom malvarma ĉi tie...

en: Join
eo: Aliĝi

en: Join Channel
eo: Aliĝi al Kanalo

en: Join Channels
eo: Aliĝi Kanalojn

en: Join Channels...
eo: Aliĝi al Kanaloj...

en: Join KVIrc French Channel on EuropNet
eo: Aliĝi al KVIrc Franca Kanalo sur EuropNet

en: Join KVIrc French Channel on Freenode
eo: Aliĝi al KVIrc Franca Kanalo sur Freenode

en: Join KVIrc International Channel on Freenode
eo: Aliĝi al KVIrc Internacia Kanalo sur Freenode

en: Join KVIrc Italian Channel on AzzurraNet
eo: Aliĝi al KVIrc Itala Kanalo sur AzzurraNet

en: Join error message
eo: Aliĝa erara mesaĝo

en: Join message
eo: Aliĝmesaĝo

en: Join throttling (<num>:<secs>)
eo: Aliĝi trafiklimige (<nombr>:<sek>)

en: Joined on <b>%1</b>
eo: Aliĝis je <b>%1</b>

en: Just idling...
eo: Nur sencela...

en: Just vegetating
eo: Nur vegetas

en: KVIrc Addon Package
eo: KVIrc Aldonaĵa Pako

en: KVIrc Configuration File
eo: KVIrc Agorda Dosiero

en: KVIrc French Home&page
eo: KVIrc Franca Hejm&paĝo

en: KVIrc Home&page
eo: KVIrc Hejm&paĝo

en: KVIrc KVS Script
eo: KVIrc KVS Skripto

en: KVIrc Messaging
eo: KVIrc Mesaĝado

en: KVIrc Russian Home&page
eo: KVIrc Rusa Hejm&paĝo

en: KVIrc Russian WWW
eo: KVIrc Rusa TTT

en: KVIrc Setup
eo: KVIrc Agordo

en: KVIrc Theme Package
eo: KVIrc Tema Pako

en: KVIrc WWW
eo: KVIrc TTT

en: KVIrc can accept only irc://, irc6://, ircs:// or irc6s:// URL's
    Your URL is invalid. Check spelling and try again
eo: KVIrc povas akcepti nur irc://, irc6://, ircs:// aŭ irc6s:// URL-ojn
    Via URL ne estas valida. Kontrolu literumadon kaj reprovu

en: KVIrc is compiled without Crypto++ or OpenSSL support. $file.digest supports only MD4, MD5 and SHA1.
eo: KVIrc estis kompilita sen nek Crypto++ nek OpenSSL subteno. $file.digest subtenas nur MD4, MD5 kaj SHA1.

en: KVIrc is compiled without Crypto++ or OpenSSL support. $str.digest supports only MD4, MD5 and SHA1.
eo: KVIrc estis kompilita sen nek Crypto++ nek OpenSSL subteno. $str.digest subtenas nur MD4, MD5 kaj SHA1.

en: KVIrc is compiled without OpenSSL support.
eo: KVIrc estis kompilita sen OpenSSL subteno.

en: KVIrc warning
eo: KVIrc averto

en: Kernel networking panic
eo: Kerna retkonektada paniko

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Kick action
eo: Pela ago

en: Kick/[*]ban on message flood ([*]<num>:<secs>)
eo: Puŝi/[*]ekzili sur mesaĝa superŝuto ([*]<nombro>:<sek>)

en: Label: %Q
eo: Etikedo: %Q

en: Lag Indicator
eo: Prokrasta Indikilo

en: Lag check aborted (%s)
eo: Prokrasta kontrolo abortita (%s)

en: Lag check completed (%s)
eo: Prokrasta kontrolo kompletita (%s)

en: Lag measure not available yet
eo: Prokrasta mezurilo ankoraŭ ne disponeblas

en: Lag meter engine disabled
eo: Prokrasta mezurila maŝino malebligita

en: Lag: %1.%2%3
eo: Prokrasto: %1.%2%3

en: Lag: %d.%d%d
eo: Prokrasto: %d.%d%d

en: Lag: ?.??
eo: Prokrasto: ?.??

en: Languages:
eo: Lingvoj:

en: Large ban/exempt/invex lists (staff only)
eo: Grandaj ekzil/sendevig/invit-escept listoj (staboj nur)

en: Last checked %d mins %d secs ago
eo: Laste kontrolis antaŭ %d min %d sek

en: Leave Away Mode
eo: Foriri Foran Reĝimon

en: Left operand is not a dictionary reference
eo: Maldekstra operando ne estas vortara referenco

en: Left operand is not a number
eo: Maldekstra operando ne estas numero

en: Limit nick changes (<num>:<secs>)
eo: Limigi kromnomajn ŝanĝojn (<nombro>:<sek>)

en: Limited number of users
eo: Limigita nombro de uzantoj

en: Link
eo: Ligilo

en: Link overlay foreground
eo: Ligila surmeta malfono

en: Link: %Q
eo: Ligilo: %Q

en: Links cannot be requested: Not connected to a server
eo: Ligiloj ne povas esti petata: Ne konektita al servilo

en: Links for %1 [IRC Context %2]
eo: Ligiloj por %1 [IRC Kunteksto %2]

en: Links reply
eo: Ligila respondo

en: Links window alread open for this IRC context
eo: Ligila fenestro jam malferma por ĉi tiu IRC kunteksto

en: List Download
eo: Lista Elŝuto

en: List cannot be requested: Not connected to a server
eo: Listo ne povas esti petata: Ne konektita al servilo

en: List of window types available in this release of KVIrc:
eo: Listo de fenestraj tipoj disponeblaj en ĉi tiu eldono de KVIrc:

en: List window already open for this IRC context
eo: Lista fenestro jam malfermita por ĉi tiu IRC kunteksto

en: List: %Q
eo: Listo: %Q

en: Loaded module '%s' (%s)
eo: Ŝargis modulon '%s' (%s)

en: Local IP
eo: Loka IP

en: Local host address is %Q
eo: Loka retnoda adreso estas %Q

en: Local hostname as seen by the IRC server resolved to %Q
eo: Loka retnodnomo kiel vidita de la IRC servilo trovita kiel %Q

en: Location:
eo: Loko:

en: Logging in as %Q!%Q :%Q
eo: Ensalutas kiel %Q!%Q :%Q

en: Login in progress...
eo: Ensaluto en progreso...

en: Login operations complete, happy ircing!
eo: Ensalutaj operacioj kompletaj, feliĉan IRC-on!

en: Login operations completed
eo: Ensalutaj operacioj kompletitaj

en: Looking up host %1
eo: Serĉas retnodon %1

en: Looking up host %Q...
eo: Serĉas retnodon %Q...

en: Looking up the local hostname as seen by the IRC server (%Q)
eo: Serĉas la lokan retnodnomon kiel vidita de la IRC servilo (%Q)

en: Looking up the proxy hostname (%s)...
eo: Serĉas la prokuran retnodnomon (%s)...

en: Looking up the server hostname (%s)...
eo: Serĉas la servilan retnodnomon (%s)...

en: Low activity
eo: Malalta agado

en: Low-level transport connection established [%s (%s:%u)]
eo: Malalt-nivela transporta konekto establita [%s (%s:%u)]

en: Make KVIrc default IRC client
eo: Faru KVIrc defaŭltan IRC klienton

en: Male
eo: Vira

en: Manage Addons...
eo: Administri Aldonaĵojn

en: Manage File &Transfers
eo: Administri Dosierajn &Transmetojn

en: Manage S&hared Files
eo: Administri Dividitajn Dosierojn

en: Manage Themes...
eo: Administri Etosojn...

en: Mask
eo: Masko

en: Mask editor - KVirc
eo: Maska redaktilo - KVIrc

en: Match:
eo: Kongruo:

en: Maximum hops: %d [%s]
eo: Maksimumaj saltetoj: %d [%s]

en: Maximum links per host: %d [%s]
eo: Maksimumaj ligiloj po ĉiu retnodo: %d [%s]

en: Maximum number of reconnect attempts reached (%d): giving up
eo: Maksimuma nombro de rekonektaj provoj atingita (%d): rezignas

en: Medium activity
eo: Meza agado

en: MemoServ message
eo: MemoServ mesaĝo

en: Message color options (image_id,foreground,background,logFlag (0/1))
eo: Mesaĝaj koloraj opcioj (bild_id,malfono,fono,logFlago (0/1))

en: Message from %1:
eo: Mesaĝo de %1:

en: Message types
eo: Mesaĝaj tipoj

en: Mi&nimize All
eo: Mi&nimumigi Ĉiujn

en: Mid-range links (4 <= hops <= 6): %d (~%d.%d %)
eo: Mez-gamaj ligiloj (4 <= saltetoj <= 6): %d (~%d.%d %)

en: Might be flooded with messages
eo: Povus esti superŝutita kun mesaĝoj

en: Might be high activity
eo: Povus esti alta agado

en: Might be low activity
eo: Povus esti malalta agado

en: Might be medium activity
eo: Povus esti meza agado

en: Might be very high activity
eo: Povus esti tre alta agado

en: Minimal activity
eo: Minimuma agado

en: Minimize all windows
eo: Minimumigi ĉiujn fenestrojn

en: Minimized all the currently visible MDI windows
eo: Minimumigite ĉiujn nune videblajn MDI fenestrojn

en: Mirccolor options (#RRGGBB)
eo: Mirc-aj koloraj opcioj (#RRVVBB)

en: Missing absolute directory for the theme information
eo: Mankas absolutan dosierujon por la tema informo

en: Missing argument for ?X escape sequence, 0 assumed
eo: Mankas argumento por ?X eskapsekvenco, 0 supozita

en: Missing argument for ?d escape sequence, 0 assumed
eo: Mankas argumento por ?d eskapsekvenco, 0 supozita

en: Missing argument for ?u escape sequence, 0 assumed
eo: Mankas argumento por ?u eskapsekvenco, 0 supozita

en: Missing argument for ?x escape sequence, 0 assumed
eo: Mankas argumento por ?x eskapsekvenco, 0 supozita

en: Missing argument for a floating point escape sequence, 0.0 assumed
eo: Mankas argumento por glitpunkta eskapsekvenco, 0,0 supozita

en: Missing both encrypt and decrypt key: at least one is needed
eo: Mankas kaj ĉifra kaj malĉifra ŝlosiloj: almenaŭ unu estas bezonata

en: Missing channel parameter in join message
eo: Mankas kanalan parametron en aliĝmesaĝo

en: Missing closing brace
eo: Mankas ferma krampo

en: Missing data array
eo: Mankas datuma tabelo

en: Missing object class name
eo: Mankas objekta klasnomo

en: Missing popup name
eo: Mankas ŝprucfenestra nomo

en: Missing variable name
eo: Mankas variabla nomo

en: Mode "%1" Masks
eo: Reĝimaj "%1" Maskoj

en: Mode Editor
eo: Reĝima Redaktilo

en: Moderate non auth users
eo: Kontroli ne-aŭt uzantojn

en: Moderated
eo: Kontrolata

en: Modules tools
eo: Modulaj iloj

en: Modulo by zero
eo: Modulo per nulo

en: Multi-line Editor<br>&lt;Alt+Return&gt;
eo: Multilinia Redaktilo<br>&lt;Alt+Reveno&gt;

en: Multimedia message
eo: Plurmedia mesaĝo

en: Multiple channel mode change
eo: Multa kanala reĝima ŝanĝo

en: Multiple operations not supported for numeric operators
eo: Multiplikaj operacioj ne subtenataj por ciferaj operacioj

en: Multiple user mode change
eo: Multa uzanta reĝima ŝanĝo

en: Name
eo: Nomo

en: Names for 
    !c
    %Q
    : %Q
eo: Nomoj por 
    !c
    %Q
    : %Q

en: Need SSL connection to join
eo: Bezonas SSL konekton aliĝi

en: Need auth to change nick
eo: Bezonas aŭt por ŝanĝi kromnomon

en: Need auth to join channel
eo: Bezonas aŭtentikon por aliĝi al kanalo

en: Need auth to speak and change nick
eo: Bezonas aŭt diri kaj ŝanĝi kromnomon

en: Need op/voice to change nick
eo: Bezonas op/voĉon por ŝanĝi kromnomon

en: Negotiating relay information
eo: Intertraktas relajsa informo

en: Netsplit detected: %s
eo: Retpartigo detektita: %s

en: Network
eo: Reto

en: Network information
eo: Reta informo

en: Network is unreachable
eo: Reto ne estas atingebla

en: New &Connection To
eo: Nova &Konekto Al

en: New IRC Context
eo: Nova IRC Kunteksto

en: New updates found
eo: Novaj ĝisdatigoj trovite

en: Next
eo: Antaŭen

en: Nick changes
eo: Kromnomaj ŝanĝoj

en: NickServ message
eo: NickServ mesaĝo

en: NickServ requests authentication, executing scheduled command
eo: NickServ (Kromnoma servilo) petas aŭtentigon, plenumas planitan komandon

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: Nickname problem
eo: Kromnoma problemo

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: No
eo: Ne

en: No
eo: Ne

en: No DBus type specified
eo: Neniu DBus tipo specifita

en: No IRC context
eo: Neniu IRC kunteksto

en: No action name/index specified
eo: Neniu aga nomo/indekso specifita

en: No activity
eo: Neniu agado

en: No and Don't Ask Me Again
eo: Ne kan Ne Demandu min Denove

en: No certificate specified and no private key certificate defined in KVIrc options.
eo: Neniu atestilo specifita kaj neniu privata ŝlosila atestilo difinita en KVIrc opcioj.

en: No certificate specified and no public key certificate defined in KVIrc options.
eo: Neniu atestilo specifita kaj neniu publika ŝlosila atestilo difinita en KVIrc opcioj.

en: No channel topic is set
eo: Neniu kanala temo starigita

en: No command specified
eo: Neniu komando specifita

en: No common channels
eo: Neniuj komunaj kanaloj

en: No common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
eo: Neniuj komunaj kanaloj por 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: No connection
eo: Neniu konekto

en: No control codes (colors, bold, ..)
eo: Neniuj kontrolaj kodoj (koloroj, grasa, ..)

en: No encrypt key specified: can't allocate engine
eo: Neniu ĉifra ŝlosilo specifita: ne povas signi maŝinon

en: No external messages
eo: Neniuj eksternaj mesaĝoj

en: No filename specified for the "StoreToFile" processing type
eo: Neniu dosiernomo specifita por la "StoreToFile" (MemoriAlDosiero) proceza tipo

en: No host to resolve
eo: Nenia retnodo por adrestrovi

en: No matches
eo: Neniuj kongruoj

en: No multitarget messages
eo: Neniuj multcelajn mesaĝojn

en: No proxy hosts available, resuming direct connection
eo: Neniuj prokuraj retnodoj disponeblas, daŭrigas rektan konekton

en: No public key certificate defined in KVIrc options.
eo: Neniu publika ŝlosila atestilo difinita en KVIrc opcioj.

en: No request
eo: Neniu peto

en: No servers available. Check the options dialog or use the /SERVER command
eo: Neniuj servilaj disponeblas. Kontroli la opcian dialogon aŭ uzi la /SERVER (/SERVILO) komandon

en: No servers imported
eo: Neniom da serviloj importitaj

en: No such file
eo: Neniu tia dosiero

en: No such irc context (%d)
eo: Neniu tia IRC kunteksto (%d)

en: No such module command
eo: Neniu tia modula komando

en: No such module function
eo: Neniu tia modula funkcio

en: No such object
eo: Neniu tia objekto

en: No such object class
eo: Neniu tia objekta klaso

en: No such object function
eo: Neniu tia objekta funkcio

en: No topic is set
eo: Neniu temo starigita

en: No topic is set for channel 
    !c
    %Q
eo: Neniu temo starigita por kanalo 
    !c
    %Q

en: No topic message has been received from the server yet
eo: Neniu tema mesaĝo estis ricevita de la servilo ankoraŭ

en: No updates found
eo: Neniuj ĝisdatigoj trovite

en: No users in the notify list
eo: Neniuj uzantoj en la sciiga listo

en: No way to login as '
    !n
    %1
    ': the server said '%2: %3'
eo: Neniel ensaluti kiel '
    !n
    %1
    ': la servilo diris '%2: %3'

en: Normal text
eo: Normala teksto

en: Not away
eo: Ne for

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Not enough parameters
eo: Ne sufiĉaj parametroj

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Nothing is happening...
eo: Nenio okazas...

en: Nothing known about %1
eo: Nenio konata pri %1

en: Nothing known about %1 (no connection)
eo: Nenio konata pri %1 (Neniu konekto)

en: Notify List
eo: Aviza Listo

en: Notify list joins
eo: Sciigi listajn aliĝojn

en: Notify list leaves
eo: Sciigi listajn forirojn

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to be online, but the mask [%Q@
    !h
    %Q
    ] does not match (registration mask does not match, or nickname is being used by someone else)
eo: Sciiga listo: 
    !n
    %Q
     ŝajnas esti enreta, sed la masko [%Q@
    !h
    %Q
    ] ne kongruas (registra masko ne kongruas, aŭ kromnomo estas uzata de iu alia)

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to be online, but the mask [%Q@
    !h
    %Q
    ] does not match (watch: registration mask does not match, or nickname is being used by someone else)
eo: Sciiga listo: 
    !n
    %Q
     ŝajnas esti enreta, sed la masko [%Q@
    !h
    %Q
    ] ne kongruas (spekto: registrada masko ne kongruas, aŭ kromnomo estas uzata de iu alia)

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to have gone offline before USERHOST reply was received, will recheck in the next loop
eo: Sciiga listo: 
    !n
    %Q
     ŝajnas esti eksterreta antaŭ USERHOST (UZANTRETNODO) respondo estis ricevita, rekontrolos je la sekva iteracio

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     is offline (watch)
eo: Sciiga listo: 
    !n
    %Q
     estas eksterreta (spekta)

en: Notify list: Adding watch entries for %Q
eo: Sciiga listo: Aldonas spektajn enigojn por %Q

en: Notify list: Broken USERHOST reply from the server? (%s)
eo: Sciiga listo: Rompital USERHOST (UZANTRETNODO) respondo de la servilo? (%s)

en: Notify list: Checking for: %Q
eo: Sciiga listo: Kontrolas por: %Q

en: Notify list: Checking userhost for: %Q
eo: Sciiga listo: Kontrolas uzantretnodo por: %Q

en: Notify list: Hey! You've used ISON behind my back? (I might be confused now...)
eo: Sciiga listo: Hi! Vi uzis ISDN malantaŭ mia dorso? (Mi povus esti konfuzita nun...)

en: Notify list: Hey! You've used USERHOST behind my back? (I might be confused now...)
eo: Sciiga listo: Hi! Vi uzis USERHOST (UZANTRETNODO) malantaŭ mia dorso? (Mi estus konfuzita nun...)

en: Notify list: ISON delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
eo: Sciiga listo: ISON prokrasto (%d sek) estas tro mallonga, restarigas al io pli racia (5 sek)

en: Notify list: No users to check for, quitting
eo: Sciiga listo: Neniuj uzantoj por kontroli, ĉesas

en: Notify list: Notify list empty, quitting
eo: Sciiga listo: Sciigi liston malplenan, ĉesas

en: Notify list: Stopped watching for 
    !n
    %Q
eo: Sciiga listo: Ĉesis spekti por 
    !n
    %Q

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (15 sec)
eo: Sciiga listo: Tempolimo (%d sek) estas tro mallonga, restarigas al io pli racia (15 sek)

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
eo: Sciiga listo: Tempolimo (%d sek) estas tro mallonga, reagordas al io pli racia (5 msek)

en: Notify list: USERHOST delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
eo: Sciiga listo: USERHOST (UZANTRETNODO) prokraso (%d sek) estas tro mallonga, restarigas al io pli racia (5 sek)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, expected 
    !n
    %Q
     in the registered user DB
eo: Sciiga listo: Neatendata nekohero, atendis 
    !n
    %Q
     en la registrita uzanto DB

en: Notify list: Unexpected inconsistency, registered user DB modified? (restarting)
eo: Sciiga listo: Neatendata nekohero, registrita uzanto DB modifita? (restartas)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, registered user DB modified? (watch: restarting)
eo: Sciiga listo: Neatendata nekonhero, registrita uzanto DB modfita? (spekto: restartas)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, userhost list is empty!
eo: Sciiga listo: Neatendata nekohero, uzantretnoda listo estas malplena!

en: Notifying avatar '%Q' to %Q
eo: Sciigas avataron '%Q' al %Q

en: O: Local IRC operator (LOCOP)
eo: O: Loka IRC operaciulo (LOKOP)

en: OK
eo: Bone

en: Octet stream (unknown)
eo: Bitoka fluo (nekonata)

en: Ok
eo: Bone

en: On <b>
eo: Sur <b>

en: One or more standard mode flags are missing in the server available modes.
    This is caused either by a non RFC1459-compliant IRC daemon or a broken server reply.
    Server umodes seem to be '%s' and channel modes seem to be '%s'.
    Ignoring this reply and assuming that the basic set of modes is available.
    If you have strange problems, try changing the server.
eo: Unu aŭ pli normaj reĝimaj flagoj mankas en la servilaj disponeblaj reĝimoj.
    Ĉi tio estas kaŭzita aŭ de ne-RFC1459-konformema IRC demono aŭ rompita servila respondo.
    Servilaj u-reĝimoj ŝajnas esti '%s' kaj kanalaj reĝimoj ŝajnas esti '%s'.
    Ignoras ĉi tiun respondon kaj supozas ke la baza aro de reĝimoj disponeblas.
    Se vi havas strangajn problemojn, provu ŝanĝi la servilon.

en: Online for
eo: Enreta dum

en: Only registered nicks can join
eo: Nur registritaj kromnomoj povas aliĝi

en: Ooops.. you've hit a bug in the servers database... I have found a server but not a network...
eo: Ho ve.. vi trovis eraron en la servila datumbazo... Mi trovis servilon sed ne reton...

en: Oops... can't find the license file.
    It MUST be included in the distribution...
    Please report to <pragma at kvirc dot net>
eo: Ho ve... ne povas trovi la permesilan dosieron.
    Oni DEVAS inkluzivi ĝin en la distribuo...
    Bonvolu sciigi al <pragma ĉe kvirc punkto net>

en: Open &Terminal
eo: Malfermi &Terminalon

en: Open brace expected
eo: Malferma krampo atendata

en: Open parenthesis expected
eo: Malferma parentezo atendata

en: Open with KVIrc
eo: Malfermi kun KVIrc

en: Opens the KVIrc homepage
eo: Malfermas la KVIrc hejmpaĝon

en: Opens the KVIrc homepage in russian
eo: Malfermas la KVIrc hejmpaĝon ruslingve

en: Operation aborted
eo: Operacio abortita

en: Operation cancelled
eo: Operacio rezignita

en: Ops... for some reason the link filter object has been destroyed
eo: Ho ve...ial la ligila filtra objekto estis detruita

en: Ops...I've accidentally lost the crypting engine...
eo: Ho ve...Mi akcidente perdis la ĉifran maŝinon...

en: Ops...decrypt cipher not initialized
eo: Ho ve...malĉifra teksto ne pravalorizita

en: Ops...encrypt cipher not initialized
eo: Ho ve...ĉifrita teksto ne pravalorizita

en: Ops...it looks like I can't load modules on this sytem.
    I have been looking for the %s library but I haven't been able to load it
    due to the following error: "%s"
    Aborting.
eo: Ho ve...ŝajnas ke mi ne povas ŝargi modulojn sur ĉi tiu sistemo.
    Mi serĉis por la %s biblioteko sed mi ne povis ŝargi ĝin
    pro la sekva eraro: "%s"
    Abortas.

en: Ops...it looks like you have a broken distribution.
    The setup module does not export the "setup_begin" function.
    Aborting!
eo: Ho ve...ŝajnas ke vi havas rompitan distribuon.
    La agorda modulo ne eksportas la "setup_begin" (agord-komenc) funkcion.
    Abortas!

en: Ops...it looks like you have a broken distribution.
    The setup module does not export the "setup_finish" function.
    Trying to continue anyway...
eo: Ho ve...ŝajnas ke vi havas rompitan distribuon.
    La agorda modulo ne eksporta la "setup_finish" (agord_fin) funkcion.
    Provas daŭri iamaniere...

en: Other...
eo: Alia...

en: Out of address space
eo: Adresspaco elĉerpita

en: Outgoing ICQ user-message
eo: Eliranta ICQ uzanto-mesaĝo

en: Outgoing traffic
eo: Eliranta trafiko

en: Own IRC Op status set
eo: Propra IRC Op stato starigita

en: Own IRC Op status unset
eo: Propra IRC Op stato malstarigita

en: Own chan admin status set
eo: Propra kanala admin stato starigita

en: Own chan admin status unset
eo: Propra kanala stato malstarigita

en: Own chan owner status set
eo: Propra kanala posedanta stato starigita

en: Own chan owner status unset
eo: Propra kanala stato malstarigita

en: Own encrypted private message
eo: Propra ĉifrita privata mesaĝo

en: Own private message
eo: Propra privata mesaĝo

en: Owner listing
eo: Posedanta listado

en: Package saved successfully
eo: Pako savita sukcese

en: Packaging file %1
eo: Enpakas dosieron %1

en: Paranoia
eo: Paranojo

en: Paranoid (disable KNOCK)
eo: Paranoja (malebligi KNOCK (FRAPET))

en: Parser error
eo: Sintaksa analizila eraro

en: Parser warning
eo: Sintaksa analizila averto

en: Part message
eo: Forira mesaĝo

en: Partial socket write: packet broken into smaller pieces.
eo: Parta inga skribo: paketo disrompita

en: Password
eo: Pasvorto

en: Paste &File
eo: Alglui &Doiseron

en: Paste (Slowly)
eo: Alglui (Malrapide)

en: Pattern:
eo: Ŝablono:

en: Peer X509 certificate
eo: Samtavolana X509 atestilo

en: Permit foreign users without auth to JOIN
eo: Permesi fremdajn uzantojn sen aŭtentiko JOIN (ALIĜI)

en: Persistent (staff only)
eo: Daŭra (stabo nur)

en: Pixmap options (image path)
eo: Bildermastrumaj opcioj (bilda pado)

en: Plain Text
eo: Plata Teksto

en: Play
eo: Ludi

en: Please choose a Nickname.<br><br>Your nickname is the name that other IRC users will know you by. It can't contain spaces or punctuation. Some IRC networks will shorten your nickname if it is more than 32 characters long.<br><br>If in doubt, just enter the first nick that comes to mind. You will be able to change it later in the Identity properties, or with the /NICK command.
eo: Bonvolu elekti Kromnomon.<br><br>Via kromnomo estas la nomo kiel aliaj IRC uzantoj konos vin. Ĝi ne povas enhavi spacetojn aŭ interpunkcion. Kelkaj IRC retoj mallongigos vian kromnomon se ĝi havas pli ol 32 signojn.<br><br>Se en dubo, nur enmeti la unuan kromnomon kiu envenas vian menson. Vi povos ŝanĝi ĝin poste en la Identigaj atributoj, aŭ kun la /NICK komando.

en: Please enter the new nickname
eo: Bonvolu enmeti la novan kromnomon

en: Please select an avatar image. The full path to a local file or an image on the Web can be used.<br>If you wish to use a local image file, click the "<b>Browse</b>"button to browse local folders.<br>The full URL for an image (including <b>http://</b>) can be entered manually.
eo: Bonvolu elekti avataran bildon. La plena pado al la loka dosiero aŭ bildo ĉe la TTT povas esti uzata.<br>Se vi volas uzi lokan bildan dosieron, alklaku la "<b>Foliumi</b>" butonon foliumi lokajn dosierujojn.<br>La plena URL por bildo (inkluzivante <b>http://</b>) povas esti enmetita permane.

en: Please wait while the list is being downloaded
eo: Bonvolu atendi dum la listo elŝutiĝas

en: Plugin not found. Please check the plugin-name and path.
eo: Kromprogramo ne trovita. Bonvolu kontroli la kromprograman nomon kaj padon.

en: Popular cryptographic engine based on the Blowfish encryption algorithm. <br/>The text is first encrypted with Blowfish and then converted to base64 notation. The keys used have variable length and are specified as character strings.You can specify keys long up to 56 bytes (448 bits). If only one key is provided, this engine will use it for both encrypting and decrypting. <br/>This engine works in CBC mode by default: if you want to use the old and INSECURE ECB mode you must prefix your key(s) with "ecb:" or "old:".
eo: Populara ĉifrika maŝino bazita sur la Blowfish ĉifra algoritmo.<br/>La teksto estas unue ĉifrita kun Blowfish kaj poste konvertita al bazo64 nombrosistemo. La ŝlosiloj uzataj havas longecojn variablajn kaj estas specifitaj kiel signaj ĉenoj. Vi povas specifi ŝlosilojn longajn ĝis 56 bajtoj (448 bitoj). Se nur unu ŝlosilo estas provizata, ĉi tiu maŝino uzos ĝin por kaj ĉifrado kaj malĉifrado.<br/>Ĉi tiu maŝino funkcias en CBC reĝimo defaŭlte: se vi volas uzi la malnovan kaj NESEKURAN ECB reĝimon vi devas prefiksi viajn ŝlosilojn kun "ecb:" aŭ "old:".

en: Popups
eo: Ŝprucaĵoj

en: Pos %1
eo: Pozicio %1

en: Pragma's Horizontal 4-Grid
eo: Horizontala 4-Krado de Pragma

en: Pragma's Horizontal 6-Grid
eo: Horizontala 6-Krado de Pragma

en: Pragma's Horizontal 9-Grid
eo: Horizontala 9-Krado de Pragma

en: Pragma's Vertical 4-Grid
eo: Vertikala 4-Krado de Pragma

en: Pragma's Vertical 6-Grid
eo: Vertikala 6-Krado de Pragma

en: Pragma's Vertical 9-Grid
eo: Vertikala 9-Krado de Pragma

en: Private
eo: Privata

en: Probably Away
eo: Probable For

en: Processing DCC %Q request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)
eo: Traktas DCC %Q peton de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)

en: Processing link: %s
eo: Procezas ligilon: %s

en: Processing list: %Q
eo: Procezas liston: %Q

en: Profile
eo: Profilo

en: Protected/admin nicks
eo: Protektitaj/admin kromonomoj

en: Protocol error: invalid chunk size
eo: Protokola eraro: nevalida peca grandeco

en: Proxy connection
eo: Prokura konekto

en: Proxy hostname resolved to %Q
eo: Prokuran retnodnomon trovite kiel %Q

en: Proxy response:
eo: Prokura respondo:

en: Proxy response: Auth method OK: using method 0 (no auth)
eo: Prokura respondo: Aŭtentiga metodo bona: uzas metodon 0 (Neniu aŭt)

en: Proxy response: Auth method OK: using method 2 (user/pass)
eo: Prokura respondo: Aŭtentiga metodo bona: uzas metodon 2 (uzant/pas)

en: Proxy response: No acceptable auth method: request rejected
eo: Prokura respondo: Neniu akceptebla aŭtentikan metodon: peto negita

en: Proxy response: TTL expired
eo: Prokura respondo: TTL fortempiĝis

en: Proxy response: address type not supported
eo: Prokura respondo: adrestipo ne subtenata

en: Proxy response: auth OK: access granted
eo: Prokura respondo: aŭt bona: atingo donita

en: Proxy response: auth failed: access denied
eo: Prokura respondo: aŭtentiko malsukcesis: atingon malkonsentis

en: Proxy response: command not supported
eo: Prokura respondo: komando ne subtenata

en: Proxy response: connection not allowed
eo: Prokura respondo: konekto malpermesata

en: Proxy response: connection refused
eo: Prokura respondo: konekto rifuzita

en: Proxy response: general SOCKS failure
eo: Prokura respondo: ĝenerala SOCKS malsukceso

en: Proxy response: host unreachable
eo: Prokura respondo: retnodo neatingebla

en: Proxy response: ident failed
eo: Prokura respondo: ident malsukcesis

en: Proxy response: ident not matching
eo: Prokura respondo: ident ne kongruas

en: Proxy response: invalid address
eo: Prokura respondo: nevalida adreso

en: Proxy response: network unreachable
eo: Prokura respondo: reto neatingebla

en: Proxy response: request failed
eo: Prokura respondo: peto malsukcesis

en: Proxy response: target data OK: request granted
eo: Prokura respondo: celaj datumoj bonaj: peto donita

en: Proxy said something about:
eo: Prokuro diris ion pri:

en: Query Targets
eo: Informpeti Celojn

en: Query encrypted private message
eo: Informpeta ĉifrita privata mesaĝo

en: Query not found: %Q
eo: Informpeto ne trovata: %Q

en: Query notice
eo: Informpeta sciigo

en: Query private message
eo: Informpeta privata mesaĝo

en: Query trace message
eo: Informpeta spurmesaĝo

en: Query with %1!%2
eo: Informpeto kun %1!%2

en: Query with %1!%2 (%3)
eo: Informpeto kun %1!%2 (%3)

en: Quiet
eo: Kvieta

en: Quiet Ban Editor
eo: Kvieta Ekzila Redaktilo

en: Quiet for <b>%1h %2m %3s</b>
eo: Kvieta dum <b>%1h %2m %3s</b>

en: Quit KVIrc
eo: Ĉesigi KVIrc

en: Quit message
eo: Ĉesa mesaĝo

en: Quit on netsplit message
eo: Ĉesi je retapartiga mesaĝo

en: Quits KVIrc closing all the current connections
eo: Ĉesigas KVIrc fermante ĉiujn nunajn konektojn

en: Raw Events
eo: Krudaj Eventoj

en: Raw data to server
eo: Krudaj datumoj al servilo

en: Re&move
eo: For&viŝi

en: Read error for file '%Q'
eo: Legeraro por dosiero '%Q'

en: Read error for file '%Q' (have been unable to read the requested size in 1000 retries)
eo: Legeraro por dosiero '%Q' (ne povis legi la petitan grandecon en 1000 reprovoj)

en: Reading package data
eo: Legas pakajn datumojn

en: Reading package header
eo: Legas pakan ĉapon

en: Reading package...
eo: Legas pakon...

en: Real hostname for %Q is %Q
eo: Vera retnodnomo por %Q estas %Q

en: Real name:
eo: Vera nomo:

en: Received HTTP response: %1
eo: Ricevis HTTP respondon: %1

en: Received a broken RPL_WHOISIDLE, can't evaluate the idle time
eo: Ricevis rompitan RPL_WHOISIDLE, ne povas taksi la sencelan tempon

en: Received a join message for an unknown channel, possible desync
eo: Ricevis aliĝmesaĝon por nekonata kanalo, eble malsinkronigo

en: Received a kick message for an unknown channel, possible desync
eo: Ricevita elpuĝigan mesaĝon por nekonata kanalo, eble malsinkronigo

en: Received a mode change for an unknown channel, possible desync
eo: Ricevis reĝiman ŝanĝon por nekonata kanalo, eble malsinkronigo

en: Received a part message for an unknown channel, possible desync
eo: Ricevis foriran mesaĝon por nekonata kanalo, eble malsinkronigo

en: Received a topic message for an unknown channel, possible desync
eo: Ricevis teman mesaĝon por nekonata kanalo, eble malsinkronigo

en: Received an invite message directed to another nick, possible desync
eo: Ricevis invitan mesaĝon direktita al alia kromnomo, eble malsinkronigo

en: Received end of links.
eo: Ricevis finon de ligiloj

en: Received ping from 
    !s
    %Q
     (PING %Q), replied pong
eo: Ricevis pingon de 
    !s
    %Q
     (PING %Q), respondis ponge

en: Received pong from 
    !s
    %s
     (PONG %s)
eo: Ricevis pongon de 
    !s
    %s
     (PONG %s)

en: Received unknown extended capability message: %Q %Q
eo: Ricevis nekonatan etenditan kapablan mesaĝon: %Q %Q

en: Recent Channels
eo: Antaŭlastaj Kanaloj

en: Reconnect attempt aborted
eo: Rekonekti provo abortita

en: Rectangle options (x,y,width,height)
eo: Rektangulaj opcioj (x,y,largeco,alteco)

en: Redirect on channel full (mode +l)
eo: Alidirekto je kanala plena (reĝimo +l)

en: Reduced moderation for ops
eo: Malgrandigi kontroladon por operaciuloj

en: Refresh index
eo: Aktualigi indekson

en: RegExp
eo: RegEsp

en: Registered
eo: Registrita

en: Registered Channels
eo: Registritaj Kanaloj

en: Registered as
eo: Registrita kiel

en: Registered lag check with reliability %u (%s)
eo: Registris prokraston kontrolon kun fidindo %u (%s)

en: Remote command received (%s ...)
eo: Fora komando ricevita (%s ...)

en: Remote end has closed the connection
eo: Fora fino fermis la konekton

en: Remote mIRC servers.ini Import Wizard
eo: Fora mIRC servers.ini Importa Asistanto

en: Remove %1
eo: Forviŝi %1

en: Reop Masks
eo: Reop Maskoj

en: Reop masks listing
eo: Reop maska listado

en: Report a Bug / Propose Improvements
eo: Raporti Eraron / Proponi Plibonigaĵojn

en: Request Links
eo: Peti Ligilojn

en: Request List
eo: Peti Liston

en: Reset
eo: Rekomenco

en: Reset Temporary Background
eo: Rekomencigi Provizoran Fonon

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Restore &Default Script...
eo: Restaŭri &Defaŭltan Skripton...

en: Restore Default Script - Error
eo: Restaŭri Defaŭltan Skripton - Eraro

en: Restore Default Script - KVIrc
eo: Restaŭri Defaŭltan Skripton - KVIrc

en: Restore Default Script - Warning
eo: Restaŭri Defaŭltan Skripton - Averto

en: Restoring pre-away nickname (%Q)
eo: Restaŭras antaŭ-foran kromnomon (%Q)

en: Resuming direct server connection
eo: Daŭras rektan servilan konekton

en: Reverse Sort
eo: Renverse Ordigi

en: Right operand is not a dictionary reference
eo: Dekstra operando ne estas vortara referenco

en: Right operand is not a number
eo: Dekstra operando ne estas numero

en: Run KVS Script
eo: Ruli KVS Skripton

en: SASL Authentication error: %Q
eo: SASL Aŭtentikiga eraro: %Q

en: SASL authentication successful
eo: SASL aŭtentikigo sukcesa

en: SSL message
eo: SSL mesaĝo

en: Sample Text
eo: Specimena Teksto

en: Save URL list on module unload
eo: Savi URL liston je modula malŝargo

en: Save columns width on URL list close
eo: Savi kolumnan larĝecon je URL lista fermo

en: Scope object already defined (unexpected @)
eo: Regiona objekto jam difinita (neatendata @)

en: Scri&pting
eo: Skriptado

en: Script
eo: Skripto

en: Script Tester
eo: Skripta Testilo

en: Scripting
eo: Skriptado

en: Scripting related actions
eo: Skriptadaj rilataj agoj

en: Scroll up to read from the last read line
eo: Rulumi supren por legi de la laste legita linio

en: Search
eo: Serĉi

en: Search tools
eo: Serĉaj iloj

en: Secret
eo: Sekreta

en: Secure Socket Layer error
eo: Sekura Inga Tavolo (SSL) eraro

en: Secure connection
eo: Sekura konekto

en: Secure proxy connection
eo: Sekura prokura konekto

en: Seems like the world has stopped spinning
eo: Ŝajnas ke la mondo haltis turni

en: Select All
eo: Elekti Ĉion

en: Select a Filter File
eo: Elekti Filtran Dosieron

en: Select a Name for the Filter File
eo: Elekti Nomon por la Filtra Dosiero

en: Select a ban.
eo: Elekti ekzilon

en: Select an URL.
eo: Elekti URL.

en: Select default script's elements to restore
eo: Elekti erojn de la defaŭlta skripto por restaŭri

en: Selection
eo: Elekto

en: Self modification not allowed
eo: Memmodifo ne permesata

en: Sending out CTCP based lag probe
eo: Elsendas CTCP-bazitan prokrastan sondaĵon

en: Sending out PING based lag probe
eo: Elsendas PING-bazitan prokrastan sondaĵon

en: Sent QUIT, waiting for the server to close the connection...
eo: Sendis QUIT (ĈESI), atendas la servilon fermi la konekton...

en: Sent auth method request, waiting for acknowledgement
eo: Sendis aŭtetikan metodan peton, atendas agnoskon

en: Sent connection request, waiting for "HTTP 200" acknowledgement
eo: Sendis konektan peton, atendas "HTTP 200" agnoskon

en: Sent connection request, waiting for acknowledgement
eo: Sendis konektan peton, atendas agnoskon

en: Sent links request, waiting for reply...
eo: Sendis ligilan peton, atendas respondon...

en: Sent list request, waiting for reply...
eo: Sendis listan peton, atendas respondon...

en: Sent part request, waiting for reply...
eo: Sendis partan peton, atendas por respondo...

en: Sent target host data, waiting for acknowledgement
eo: Sendis celajn retnodajn datumojn, atendas agnoskon

en: Sent username and password, waiting for acknowledgement
eo: Sendis uzantnomon kaj pasvorton, atendas agnoskon

en: Separator
eo: Apartigilo

en: Server
eo: Servilo

en: Server %Q version %S supporting user modes '%S' and channel modes '%S'
eo: Servilo %Q versio %S subtenas uzantajn reĝimojn '%S' kaj kanalajn reĝimojn '%S'

en: Server ERROR: %Q
eo: Servial ERARO: %Q

en: Server Message of the Day
eo: Servila Mesaĝo de la Tago

en: Server Notices (+s)
eo: Servilaj Sciigoj (+s)

en: Server X509 certificate
eo: Servila X509 atestilo

en: Server appears to be a network hub<br>
eo: Servilo ŝajnas esti reta nabo<br>

en: Server capabilities: %Q
eo: Servilaj kapabloj: %Q

en: Server error
eo: Servila eraro

en: Server has %d IP addresses, picking a random one
eo: Servilo havas %d IP adresojn, elektas randoman

en: Server has %d IP addresses, using the first one
eo: Servilo havas %d IP adresojn, uzas la unuan

en: Server hostname resolved to %Q
eo: Servila retnodnomo trovis kiel %Q

en: Server idle for
eo: Servilo sencela dum

en: Server information
eo: Servila informo

en: Server notice
eo: Servila sciigo

en: Server ping
eo: Servila pingo

en: Server statistics
eo: Servilaj statistikoj

en: Server/Network/Tech Admin only channel
eo: Servila/Reta/Teĥnika Admin nura kanalo

en: Service startup (IPv4)
eo: Serva starto (IPv4)

en: Set &All
eo: Starigi &Ĉiujn

en: Set &None
eo: Starigi &Neniujn

en: Set at
eo: Starigita je

en: Set by
eo: Starigita de

en: Set on
eo: Starigi ŝaltite

en: Setting away nickname (%Q)
eo: Agordas for-kromnomon (%Q)

en: Setting configured user mode
eo: Starigas agorditan uzantreĝimon

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings folder:
eo: Agorda dosierujo:

en: Setup aborted
eo: Agordo abortita

en: Show %1
eo: Montri %1

en: Show &Icon Table
eo: Montri &Piktograman Tabelon

en: Show History<br>&lt;Ctrl+PageUp&gt;
eo: Montri Historion<br>&lt;Stir+PaĝSupren&gt;

en: Show I/O &Traffic graph
eo: Montri Eneligan &Trafikan diagramon

en: Show Icons Popup<br>&lt;Ctrl+I&gt;<br>See also /help texticons
eo: Montri Piktograman Ŝprucaĵon<br>&lt;Stir+I&gt;<br>Vidi ankaŭ /help texticons

en: Show SocketSpy
eo: Montri SocketSpy (IngSpiono)

en: Show StatusBar
eo: Montri Statusan Breton

en: Show User List
eo: Montri Uzantan Liston

en: Show Window
eo: Montri Fenestron

en: Show at startup
eo: Montri je komenco

en: Show index
eo: Montri indekson

en: Show this window after connecting
eo: Montri ĉi tiun fenestron post konekto

en: Show total connection time
eo: Montri totalan konektan daŭron

en: Shows a dialog that allows editing the registered user entries
eo: Montras dialogon kiu permesas redakti la registritajn uzantajn enigojn

en: Shows a dialog that allows you join channels
eo: Montras dialogon kiu permesas vin aliĝi al kanaloj

en: Shows a graph representing I/O bandwidth traffic
eo: Montras diagramon reprezentante Eneligan kapacitan trafikon

en: Shows a popup menu that allows quickly changing the nickname
eo: Montras ŝprucmenuon kiu permesas rapide ŝanĝi la kromnomon

en: Shows a popup menu that allows quickly changing user modes
eo: Montras ŝprucmenuon kiu permesas rapide ŝanĝi uzantajn reĝimojn

en: Shows a popup menu that allows quickly connecting to a server
eo: Montras ŝprucmenuon kiu permesas rapide konekti al servilo

en: Shows a popup menu that allows quickly selecting a channel to join
eo: Montras ŝprucmenuon kiu permesas rapide elekti kanalon por aliĝi

en: Shows a popup menu with some IRC Actions
eo: Montras ŝprucmenuon kun kelkaj IRC Agoj

en: Shows a popup menu with some IRC Tools
eo: Montras ŝprucmenuon kun kelkaj IRC Iloj

en: Shows a small display with IRC context information
eo: Montras malgrandan ekranon kun IRC kunteksta informo

en: Shows a window that allows editing actions
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti agojn

en: Shows a window that allows editing aliases
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti alinomojn

en: Shows a window that allows editing classes
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti klasojn

en: Shows a window that allows editing popup menus
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti ŝprucmenuojn

en: Shows a window that allows editing raw scripting events
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti krudajn skriptajn eventojn

en: Shows a window that allows editing script events
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti skriptajn eventojn

en: Shows a window that allows editing script toolbars
eo: Montras fenestron kiu permesas redakti skriptajn ilarbretojn

en: Shows a window that allows listing the network channels
eo: Montras fenestron kiu permesas listi la retajn kanalojn

en: Shows a window that allows monitoring the socket traffic
eo: Montras fenestron kiu permesas observadon de la inga trafiko

en: Shows a window that allows viewing the network links
eo: Montras fenestron kiu permesas vidi la retajn ligilojn

en: Shows a window that list catched urls
eo: Montras fenestron kiu listas kaptitajn url-ojn

en: Shows a window that lists and filter log files
eo: Montras fenestron kiu listas kaj filtras protokolajn dosierojn

en: Shows a window that lists file transfers
eo: Montras fenestron kiu listas dosierajn transmetojn

en: Shows the documentation index
eo: Montras la dokumnetadan indekson

en: Shows the general options dialog
eo: Montras la ĝeneralan opcian dialogon

en: Shows the theme options dialog
eo: Montras la teman opcian dialogon

en: Shutting down identd service (requested action)
eo: Fermas identd servon (petita ago)

en: Shutting down identd service (spontaneous action)
eo: Fermas identd servon (spontanea ago)

en: Silence speaking
eo: Silento parolas

en: Simple Clock
eo: Simpla Horloĝo

en: Slash (/) character expected
eo: Suprenstreka (/) signo atendata

en: Slow-paste ID:%d Window:%Q
eo: Malrapida-alglua ID:%d Fenestro:%Q

en: Small icons
eo: Malgrandaj piktogramoj

en: Smart (Send Local)
eo: Lerte (Sendi Loke)

en: Smart (Send UTF-8)
eo: Lerte (Sendi UTF-8)

en: Socket
eo: Ingo

en: Socket Spy [IRC Context %1]
eo: Inga Spiono [IRC Kunteksto %1]

en: Socket closed
eo: Ingo fermita

en: Socket creation failed
eo: Inga kreo malsukcesis

en: Socket error
eo: Inga eraro

en: Socket message
eo: Inga mesaĝo

en: Socket not connected
eo: Ingo ne konektita

en: Socket open
eo: Ingo malfermita

en: Socket warning
eo: Inga averto

en: Socket write error
eo: Inga skriberaro

en: Sorry, I can't find a sound system to use on this machine
eo: Mi bedaŭras, mi ne povas trovi sonsistemon por uzo en ĉi tiu komputilo

en: Sorry, no crypt engines available
eo: Mi bedaŭras ke neniuj ĉifraj maŝinoj disponeblas

en: Sort
eo: Ordigi

en: Sound file '%Q' not found
eo: Sondosiero '%Q' ne trovita

en: Sound system detected to: %s
eo: Sonsistemo detektita al: %s

en: Spam filter listing
eo: Spama filtra listado

en: Spam notice from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (matching spamword "%Q")
eo: Spama sciigo de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (kongrua spamvorto "%Q")

en: Spam privmsg from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (matching spamword "%s")
eo: Spama privmsg (privata mesaĝo) de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (kongrua spamvorto "%s")

en: Spam report
eo: Spama raporto

en: Split View
eo: Disdividigita Vido

en: Split message
eo: Fenda mesaĝo

en: Standalone Servers
eo: Aŭtonomaj Serviloj

en: Standard
eo: Kutima

en: Starting Secure Socket Layer handshake
eo: Startas Sekuran Ingan Tavolan kvitancon

en: Starting identd service (IPv4)
eo: Startas identd servon (IPv4)

en: Starting identd service (IPv4/v6 in IPv6 namespace)
eo: Startas identd servon (IPv4/v6 en IPv6 nomspaco)

en: Starting identd service (IPv4/v6 on separate namespaces)
eo: Startas identd servon (IPv4/v6 sur apartaj nomspacoj)

en: Starting last log
eo: Komencas lastan protokolon

en: Starting notify list
eo: Startas sciigan liston

en: Stop Paste
eo: Halti Algluon

en: Stop list download
eo: Ĉesigi listan elŝuton

en: Stopping the list download...
eo: Ĉesigas la listan elŝuton...

en: Store configuration in folder
eo: Konservi agordon en dosierujo

en: String list options (comma separated list of strings)
eo: Ĉenaj listaj opcioj (koma apartigita listo de ĉenoj)

en: String options (string value)
eo: Ĉenaj opcioj (ĉena valuo)

en: Strip colors
eo: Fortiri kolorojn

en: Subscribe to the Mailing List
eo: Subskribi al la Dissendolisto

en: Success
eo: Sukceso

en: Switch dash without switch letter
eo: Ŝaltila streketo sen ŝaltila litero

en: System error
eo: Sistema eraro

en: System message
eo: Sistema mesaĝo

en: System warning
eo: Sistema averto

en: Terminal
eo: Konzolo

en: Terminal emulator
eo: Konzola imitilo

en: Text
eo: Teksto

en: Text Encoding
eo: Teksta Kodoprezento

en: Text Encoding Server message
eo: Teksta Kodoprezenta Servila mesaĝo

en: The DBus call returned an error "%s": %s
eo: La DBus voko liveris eraron "%s": %s

en: The Mircryption crypt engine does not exist
eo: La Mircryption ĉifra maŝino ne ekzistas

en: The SOCKSv4 protocol lacks IPv6 support
eo: La SOCKSv4 protokolo mankas IPv6 subteno

en: The action "%1" does not exist
eo: La ago "%1" ne ekzistas

en: The action "%1" is a core action and cannot be destroyed
eo: La ago "%1" estas kerna ago kaj ne povas esti detruita

en: The action "%1" is already defined as core action and cannot be overridden
eo: La ago "%1" jam estas difinita kiel kerna ago kaj ne povas esti anstataŭigita

en: The action "%1" is disabled
eo: La ago "%1" estas malebligita

en: The action "%Q" doesn't exist
eo: La ago "%Q" ne ekzistas

en: The action parameter didn't evaluate to an index
eo: La aga parametro ne taksis al indekso

en: The amount of received data exceeds expected length
eo: La kvanto de ricevitaj datumoj superas atendatan longecon

en: The amount of received data exceeds the maximum length
eo: La kvanto de ricevitaj datumoj superas la maksimuman longecon

en: The closing quotation mark is missing.
eo: La ferma citilo mankas

en: The config file '%Q' has been changed but is opened as read-only: changes will be lost
eo: La agorda dosiero '%Q' estis ŝanĝita sed estas malfermata kiel nurlegi: ŝanĝoj estos perdataj

en: The config file with id '%Q' is not open
eo: La agorda dosiero kun id '%Q' ne estas malferma

en: The config file with id '%Q' is read only
eo: La agorda dosiero kun id '%Q' estas nurlega

en: The connection attempt failed while using a cached IP address for the current server
eo: La konekta provo malsukcesis dum uzi kaŝitan IP adreson por la nuna servilo

en: The connection terminated unexpectedly. Trying to reconnect...
eo: La konekto finis neatendite. Provas rekonekti...

en: The crypt engine "%Q" does not exist
eo: La ĉifra maŝino "%Q" ne ekzistas

en: The crypto engine was unable to encrypt the current message (%Q): %Q, no data sent to the server
eo: La ĉifra maŝino ne povis ĉifri la nunan mesaĝon (%Q): %Q, neniuj datumoj sendite al la servilo

en: The crypto engine was unable to encrypt the current message (%Q): %s, no data sent to the server
eo: La ĉifra maŝino ne povis ĉifri la nunan mesaĝon (%Q): %s, neniuj datumoj senditaj al la servilo

en: The current context is disconnected
eo: La nuna kunteksto estas malkonektita

en: The current context's socket is disconnected
eo: La nuna kunteksta ingo estas malkonektita

en: The current network is %Q
eo: La nuna reto estas %Q

en: The current window is not a channel
eo: La nuna fenestro ne estas kanalo

en: The decrypt key wasn't a valid hexadecimal string
eo: La malĉifra ŝlosilo ne estis valida deksesuma ĉeno

en: The encrypt key wasn't a valid hexadecimal string
eo: La ĉifra ŝlosilo ne estis valida deksesuma ĉeno

en: The file %1 already exists.<br>Do you wish to overwrite it?
eo: La dosiero %1 jam ekzistas.<br>Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: The file specified is not a valid KVIrc package
eo: La dosiero specifita ne estas valida KVIrc pako

en: The following CTCP ACTION has unrecognized target %Q
eo: La sekvanta CTCP ACTION (AGO) havas nerekonatan celon %Q

en: The following CTCP PING reply has a broken time identifier "%S", don't trust the displayed time
eo: La sekvanta CTCP PING respondo havas rompitan tempan identigilon "%S", ne fidu la montritan horon

en: The following CTCP PING reply has unrecognized target "%Q"
eo: La sekvanta CTCP PING respondo havas nerekonatan celon "%Q"

en: The following CTCP reply has unrecognized target %Q
eo: La sekvanta CTCP respondo havas nerekonatan celon %Q

en: The following CTCP request has unrecognized target %Q
eo: La sekvanta CTCP peto havas nerekonatan celon %Q

en: The following message appears to be encrypted, but the crypto engine failed to decode it: %Q
eo: La sekvanta mesaĝo ŝajnas esti ĉifrita, sed la ĉifra maŝino malsukcese malĉifris ĝin: %Q

en: The local IP address as seen by the IRC server is %Q
eo: La loka IP adreso kiel vidita de la IRC servilo estas %Q

en: The message doesn't seem to be encoded with CBC Mircryption
eo: La mesaĝo ŝajnas ne esti kodita kun CBC Mircryption

en: The message is not a base64 string: this is not my stuff
eo: La mesaĝo ne estas baza64 ĉeno: ĉi tio ne estas miaj aĵoj

en: The message is not a hexadecimal string: this is not my stuff
eo: La mesaĝo ne estas deksesuma ĉeno: ĉi tio ne estas miaj aĵoj

en: The package contains compressed data but this executable does not support compression
eo: La pako enhavas densigitajn datumojn sed ĉi tiu plenumeblaĵo ne subtenas densigon

en: The package has an invalid version number, it might have been created by a newer KVIrc
eo: La pako havas ne validan versian numeron, ĝin povis krei de pli nova KVIrc

en: The plugin has no function to free memory. This can result in Memory Leaks!
eo: La kromprogramo ne havas funkcion por malokupi memoron. Ĉi tio povas rezulti en Memorlikado!

en: The problem *might* be caused by an updated DNS entry
eo: La problemo *povus* esti kaŭzita de ĝisdatigita Adrestrovila enigo

en: The recent nickname change from 
    !n
    %Q
     to 
    !n
    %Q
     caused a query collision: merging output
eo: La ĵusa kromnoma ŝanĝo de 
    !n
    %Q
     al 
    !n
    %Q
     kaŭzis informpetan kolizion: kunfandas eligon

en: The remote server replied with
eo: La fora servilo respondis kun

en: The scheduled NickServ identification command appears to be broken, please change the setting
eo: La planita NickServ (kromnoma servilo) identiga komando ŝajnas esti rompita, bonvolu ŝanĝi la agordon

en: The server didn't provide a certificate
eo: La servilo ne provizis atestilon

en: The server does not support STARTTLS command. Your connection will NOT be encrypted
eo: La servilo ne subtenas STARTTLS komandon. Via konekto NE estos ĉifrita

en: The server is refusing all the login nicknames: giving up, you must send the nickname manually
eo: La servilo rifuzas ĉiujn ensalutajn kromnomojn: rezignas, vi devas sendi la kromnomon permane

en: The server refused the suggested nickname (%s) and named you %s instead
eo: La servilo rifuzis la proponitan kromnomon (%s) kaj nomis vin %s anstataŭe

en: The server reports a hostname differing from what KVIrc set for the local hostname.
eo: La servilo raportas retnodnomon kiu malsamas de tiu KVIrc starigis por la loka retnodnomo.

en: The server seems to support the WATCH notify list method, will try to use it
eo: La servilo ŝajnas ne subteni la WATCH (SPEKTA) listan metodon, provos uzi ĝin

en: The server specification seems to be in the id:<string> form but the identifier coulnd't be found in the database
eo: La servila specifo ŝajnas esti en la id:<ĉeno> aranĝo sed la nomo ne povis esti trovata en la datumbazo

en: The server specification seems to be in the net:<string> but the network couln't be found in the database
eo: La servila specifo ŝajnas esti en la reto:<ĉeno> sed la reto ne povis esti trovata en la datumbazo

en: The simple Caesar-cypher encryption that replaces each letter with the one 13 places forward or back along the alphabet; it is used to enclose the text in a sealed wrapper that the reader must choose to open - e.g. for posting things that might offend some readers, or spoilers.
eo: La simpla Caesar-ĉifra ĉifrado kiu anstataŭigas ĉiun literon kun tiu 13 lokoj antaŭen aŭ malantaŭen en la alfabeto; ĝi estas uzata por ĉirkaŭfermi la tekston en sigelita kovrilo kiun la leganto devas elekti malfermi - ekz. por afiŝi mesaĝojn kiuj povus ofendi iujn legantojn, aŭ fuŝulojn.

en: The specified IRC context is not valid: creating a context free window
eo: La specifita IRC kunteksto ne estas valida: kreas kuntekstliberan fenestron

en: The specified Icon does not exist: switching to 'none'
eo: La specifita Piktogramo ne ekzistas: ŝaltas al 'none'

en: The specified bind address (%Q) is not valid
eo: La specifita bindita adreso (%Q) ne estas valida

en: The specified bind address (%Q) is not valid (the interface it refers to might be down)
eo: La specifita bindita adreso (%Q) ne estas valida (la interfaco al kiu ĝi referencas povus esti malkonektita)

en: The specified context is disconnected
eo: La specifita kunteksto estas malkonektita

en: The specified context's socket is disconnected
eo: La specifita kunteksta ingo estas malkonektita

en: The specified directory does not exist '%Q'
eo: La specifita dosierujo ne ekzistas '%Q'

en: The specified network has no server entries
eo: La specifita reto ne havas servajn elementojn

en: The specified parameter is not an integer
eo: La specifita parametro ne estas entjero

en: The specified toolbar doesn't exist
eo: La specifita ilobreto ne ekzistas

en: The specified window (%Q) is not a channel
eo: La specifita fenestro (%Q) ne estas kanalo

en: The specified window (%Q) is not a channel/query/DCC chat
eo: La specifita fenestro (%Q) ne estas kanalo/informpeto/DCC babilejo

en: The specified window (%Q) is not a channel/query/dcc
eo: La specifita fenestro (%Q) ne estas kanalo/informpeto/dcc

en: The switch -l requires -c
eo: La ŝaltilo -l postulas -c

en: The switch -s requires -w with a combination of flags 'c','x' and 'q'
eo: La ŝaltilo -s postulas -w kun kombinaĵo de flagoj 'c', 'x' kaj 'q'

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid
eo: La tutsistema IPv4 binda adreso (%s) ne estas valida

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
eo: La tutsistema IPv4 binda adreso (%s) ne estas valida (la interfaco al kiu ĝi referencas povus esti malkonektita)

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid
eo: La tutsistema IPv6 binda adreso (%s) ne esatas valida

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
eo: La tutsistema IPv6 binda adreso (%s) ne estas valida (la interfaco al kiu ĝi referencas povas esti malkonektita)

en: The target of this query has changed from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] to 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
eo: La celo de ĉi tiu informpeto ŝanĝis de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] al 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: The theme data file does not exist
eo: La tema datuma dosiero ne ekzistas

en: The theme information file does not exist
eo: La tema informa dosiero ne ekzistas

en: The toolbar does not contain the specified item
eo: La ilobreto ne enhavas la specifitan elementon

en: The window with id '%s' does not exist
eo: La fenestro kun id '%s' ne ekzistas

en: The world has stopped?
eo: Ĉu la mondo haltis?

en: Theme information file is not valid
eo: Tema informa dosiero ne estas valida

en: There are active connections, are you sure you wish to
eo: Estas aktivaj konektoj, ĉi vi estas certa ke vi volas

en: There is no $this pointer in this scope (unexpected @)
eo: Estas neniu $this montrilo en ĉi tiu regiono (neatendata @)

en: There's something wrong in your personal data: my '%1' is %2, while yours is %3
eo: Estas io malkorekta en viaj personaj datumoj: mia '%1' estas %2, dum la via estas %3

en: This KVIrc executable has no IPV6 support
eo: Ĉi tiu KVIrc plenumeblaĵo ne havas IPv6 subtenon

en: This KVIrc executable is too old for this theme (minimum theme engine version required is %1 while this theme engine has version %2)
eo: Ĉi tiu KVIrc plenumeblaĵo estas tro malnova por ĉi tiu etoso (minimum tema maŝina versio bezonata estas %1 dum ĉi tiu tema modulo havas version %2)

en: This can happen if you use a broken bouncer, the IRC server masks your IP/Hostname or something weird is happening on the IRC server.
eo: Ĉi tio povas okazi se vi uzas rompitan resaltilon, la IRC servilo maskas vian IP/Retnodnomon aŭ io bizara okazas ĉe la IRC servilo.

en: This executable has been compiled without SSL support
eo: Ĉi tiu plenumeblaĵo estis kompilita sen SSL subteno

en: This executable has been compiled without crypt support
eo: Ĉi tiu plenumeblaĵo estis kompilita sen ĉifra subtenado

en: This executable was built without SSL support
eo: Ĉi tiu plenumeblaĵo estis konstruita sen SSL subteno

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
eo: Ĉi tiu kampo estas opcia kaj aperos kiel parto de la CTCP USERINFO (UZANTINFORMO) respondo.

en: This is the first connection in this IRC context: using the global server setting
eo: Ĉi tiu estas la unua konekto en ĉi tiu IRC kunteksto: uzas mallokan servilan agordon

en: This module has no version information: refusing to load it
eo: Ĉi tiu modulo ne havas versian informon: rifuzas ŝargi ĝin

en: This module was compiled for a different KVIrc version and can't be loaded
eo: Ĉi tiu modulo estis kompilita por malsama KVIrc versio kaj ne povas esti ŝargita

en: This option is also available as
eo: Ĉi tiu opcio ankaŭ disponeblas kiel

en: This plugin does not export the desired function.
eo: Ĉi tiu kromprogramo ne eksportas la deziratan funkcion.

en: This query has no active targets, no message sent
eo: Ĉi tiu informpeto havas neniujn aktivajn celojn, neniu mesaĝo sendite

en: This server supports the CODEPAGE command, it will be used
eo: Ĉi tiu servilo subtenas la CODEPAGE komando; ĝi estos uzata

en: This server supports the WATCH notify list method, it will be used
eo: Ĉi tiu servilo subtenas la WATCH sciigan listan metodon; ĝi estos uzata

en: This server supports: %s
eo: Ĉi tiu servilo subtenas: %s

en: This silence is freaking me out!
eo: Ĉi tiu silento frenezigas min!

en: This window has no associated irc context
eo: Ĉi tiu fenestro ne havas asociitan IRC kuntekston

en: Tile Met&hod
eo: Kaheliga Me&todo

en: Tile windows
eo: Kaheli fenestrojn

en: Tiles the MDI windows with the currently selected tile method
eo: Kahelas la MDI fenestrojn kun la nunaj elektitaj kahela metodo

en: Timed out while waiting for the request : dropping connection
eo: Preteriris tempolimon dum atendado por peto : fermas konekton

en: Timestamp
eo: Tempostampo

en: Tip for %Q: %Q
eo: Konsileto por %Q: %Q

en: Tip: %Q
eo: Konsileto: %Q

en: Toggle Search
eo: Baskuligi Serĉon

en: Toolbars
eo: Ilbretoj

en: Tools
eo: Iloj

en: Topic
eo: Temo

en: Topic change restricted
eo: Tema ŝanĝo limigita

en: Topic for 
    !c
    %Q
     is: %Q
eo: Temo por 
    !c
    %Q
     estas: %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q
eo: Temon por 
    !c
    %Q
     starigis %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q on %Q
eo: Temon por 
    !c
    %Q
     starigis %Q sur %Q

en: Topic message
eo: Tema mesaĝo

en: Topic was set by %Q
eo: Temon starigis %Q

en: Topic was set by %Q on %Q
eo: Temon starigis %Q sur %Q

en: Total hosts in the network
eo: Totalaj retonodoj en la reto

en: Total hosts listed
eo: Totalaj retnodoj listigitaj

en: Total links: %d
eo: Totalaj ligiloj: %d

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Try reconnecting with caching disabled
eo: Provu rekonekti kun kaŝmemorigado malebligita

en: Trying to use '%1' as nickname
eo: Provas uzi '%1' kiel kromnomo

en: URL Ban List
eo: URL Ekzila Listo

en: URL Module Configuration
eo: URL Modula Agordo

en: URL Selection
eo: URL Elekto

en: URL foreground
eo: URL malfono

en: URL:IRC Protocol
eo: URL:IRC Protokolo

en: USERHOST info: %Q
eo: USERHOST (UZANTRETNODO) informo: %Q

en: Un&dock
eo: Mal&doki

en: Unable to add file offer for file %Q (File not readable?)
eo: Ne povas aldoni dosieran oferton por dosiero %Q (Dosiero nelegebla?)

en: Unable to determine the current cipher
eo: Ne povis determini la nuna ĉifron

en: Unable to find a window with the specified window id
eo: Ne povas trovi fenestron kun specifita fenestra id

en: Unable to find the current context
eo: Ne povas trovi la nunan kuntekston

en: Unable to find the specified context
eo: Ne povas trovi la specifitan kuntekston

en: Unable to get SSL information: No peer certificate available
eo: Ne povas havigi SSL informon: Neniu samtavolana atestilo disponebla

en: Unable to get SSL information: SSL non initialized yet in IRC Connection
eo: Ne povas havigi SSL informon: SSL ne pravalorizita ankoraŭ en IRC Konekto

en: Unable to get SSL information: query not recognized
eo: Ne povas havigi SSL informon: informpeto ne rekonata

en: Unable to get SSL information: the IRC Connection is not using SSL
eo: Ne povas havigi SSL informon: la IRC Konekto ne uzas SSL

en: Unable to look up hostname: Hostname appears to be masked
eo: Ne povas serĉi retnodnomon: Retnodnomo ŝajnas esti maskita

en: Unable to look up hostname: Unknown host
eo: Ne povas serĉi retnodnomon: Nekonata retnodo

en: Unable to look up the IRC proxy hostname: Can't start the DNS slave
eo: Me povas serĉi la IRC prokuran retnodnomon: Ne povas starti la Adrestrovila sklavon

en: Unable to look up the server hostname: Can't start the DNS slave
eo: Ne povas serĉi la servilan retnodnomon: Ne povas starti la adrestrovilan sklavon

en: Unable to play sound '%Q'
eo: Ne povas ludi sonon '%Q'

en: Unable to process the above request: Cannot load DCC module (%Q)
eo: Ne povas trakti la supran peton: Ne povas ŝargi DCC modulon (%Q)

en: Unable to process the above request: DCC module may be broken
eo: Ne povas trakti la supran peton: DCC modulo povas esti rompita

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q
eo: Ne povas trovi la lokan retnodnomon kiel vidita de la IRC servilo: %Q

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q, using previously resolved %Q
eo: Ne povis trovi la lokan retnodnomon kiel vidita de la IRC servilo: %Q, uzas antaŭe trovitan %Q

en: Unable to start the DNS lookup
eo: Ne povis starti la adrestrovilan serĉon

en: Unban matching my mask
eo: Malekzilo kongruante mian maskon

en: Unexpected character
eo: Neatendata signo

en: Unexpected characters in array index
eo: Neatendataj signoj en tabela indico

en: Unexpected end in array index
eo: Neatendata fino en tabela indico

en: Unexpected end in expression
eo: Neatendata fino en esprimo

en: Unexpected end of command in dictionary key
eo: Neatendata fino de komando en vortara ŝlosilo

en: Unexpected end of command in function parameters
eo: Neatendata fino de komando en funkciaj parametroj

en: Unexpected end of command in parenthesis
eo: Neatendata fino de komando en parentezoj

en: Unexpected end of command in string
eo: Neatendata fino de komando en ĉeno

en: Unexpected token
eo: Neatendata ĵetono

en: Unhandled server reply
eo: Netraktita servila respondo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown CTCP reply
eo: Nekonata CTCP respondo

en: Unknown command
eo: Nekonata komando

en: Unknown engine error
eo: Nekonata maŝina eraro

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unknown function
eo: Nekonata funkcio

en: Unknown node (host not found)
eo: Nekonata nodo (retnodo ne trovata)

en: Unknown operator
eo: Nekonata operacio

en: Unknown option '%1', defaulting to 'm'
eo: Nekonata opcio '%1', defaŭltas al 'm'

en: Unknown server<br>
eo: Nekonata servilo<br>

en: Unknown string manipulation operation
eo: Nekonata ĉena manipula operacio

en: Unloadable
eo: Neŝargebla

en: Unloaded module '%s'
eo: Malŝargis modulon '%s'

en: Unpacking file %1
eo: Malpakas dosieron %1

en: Unrecognized proxy reply
eo: Nerekonata prokura respondo

en: Unrecognized/broken message
eo: Nerekonata/rompita mesaĝo

en: Unrecoverable nameserver error (crashed ?)
eo: Neriparebla nomservila eraro (fiaskis ?)

en: Unsigned integer options (unsigned integer constant)
eo: Sensignumaj entjeraj opcioj (sensignuma entjera konstanto)

en: Unspecified
eo: Nespecifita

en: Unsupported DBus call return type %s
eo: Nesubtenata DBus voka livera tipo %s

en: Unsupported DBus parameter type %s
eo: Nesubtenata DBus parametra tipo %s

en: Unsupported crypt mode
eo: Nesubtenata ĉifra reĝimo

en: Unsupported direction
eo: Nesubtenata direkto

en: Unsupported image format
eo: Nesubtenata bilda aranĝo

en: Unsupported key length
eo: Nesubtenata ŝlosila longeco

en: Unsupported protocol %1
eo: Nesubtenata protokolo %1

en: Unterminated expression (missing ')' ?)
eo: Nefinita esprimo (mankas ')' ?)

en: Unterminated subexpression (Parenthesis mismatch)
eo: Nefinita subesprimo (Parenteza miskongruo)

en: Untitled
eo: Netitolita

en: Update Indicator
eo: Ĝisdatiga Indikilo

en: Update default scripts
eo: Ĝisdatigi defaŭltajn skriptojn

en: Update failed
eo: Ĝisdatigo malsukcesis

en: Update missing
eo: Ĝisdatigo mankas

en: Updating away state for channel %Q
eo: Ĝisdatigas foran staton por kanalo %Q

en: Use Default Encoding
eo: Uzi Defaŭltan Kodoprezenton

en: Use doubleclick to edit item
eo: Uzi duoble-klakon por redakti eron

en: Use new settings folder
eo: Uzi novan agordan dosierujon

en: Use settings folder from previous installation
eo: Uzi agordan dosierujon de antaŭa instalo

en: Use the crypt engine
eo: Uzi la ĉifran maŝinon

en: User List
eo: Uzanta Listo

en: User Mode
eo: Uzanta Reĝimo

en: User Modes
eo: Uzantaj Reĝimoj

en: User action
eo: Uzanta ago

en: User friendly commandline mode<br>See also /help commandline
eo: Uzantamikeca komandlinia reĝimo<br>Vidi ankaŭ /help commandline

en: User mode for 
    !n
    %Q
     is %s
eo: Uzanta reĝimo por 
    !n
    %Q
     estas %s

en: User-deop mode change
eo: Uzant-deop reĝima ŝanĝo

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Userop mode change
eo: Uzantop reĝima ŝanĝo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Using '%1' as nickname
eo: Uzas '%1' kiel kromnomo

en: Using HTTP protocol.
eo: Uzas HTTP protokolo.

en: Using SOCKSv4 protocol.
eo: Uzas SOCKSv4 protokolo.

en: Using SOCKSv5 protocol.
eo: Uzas SOCKSv5 protokolo.

en: Using a wildcard within phrases is not allowed.
eo: Uzi ĵokeron en frazoj ne estas permesata

en: Using cached proxy IP address (%s)
eo: Uzas kaŝitan prokuran IP adreson (%s)

en: Using cached server IP address (%s)
eo: Uzas kaŝitan servilan IP adreson (%s)

en: Using connection specific password (%Q)
eo: Uzas konektan specifan pasvorton (%Q)

en: Using filtered IRC protocol: Link filter is "%Q"
eo: Uzas filtritan IRC protokolon: Ligila filtro estas "%Q"

en: Using network specific password (%Q)
eo: Uzas retan specifan pasvorton (%Q)

en: Using network specific real name (%Q)
eo: Uzas retan specifan veran nomon (%Q)

en: Using network specific username (%Q)
eo: Uzas retan specifan uzantnomon (%Q)

en: Using server <b>%1</b>
eo: Uzas servilon <b>%1</b>

en: Using server specific password (%Q)
eo: Uzas servilan specifan pasvorton (%Q)

en: Using server specific real name (%Q)
eo: Uzas servilan specifan veran nomon (Q)

en: Using server specific username (%Q)
eo: Uzas servilan specifan uzantnomon (%Q)

en: Valid name but the host has no IP address
eo: Valida nomo sed la retnodo ne havas IP adreson

en: Variable expected
eo: Variablo atendata

en: Variable or identifier expected
eo: Variablo aŭ identigilo atendata

en: Verbose/Debug
eo: Multvorta/Senerarigi

en: Very high activity
eo: Tre alta agado

en: Very low activity
eo: Tre malalta agado

en: View
eo: Vido

en: View URL list
eo: Vidi URL liston

en: Voiced users
eo: Voĉitaj uzantoj

en: WALLOPS from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: BATEGOJ de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: WHO entry for %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cChannel%c: 
    !c
    %Q
    , %cServer%c: 
    !s
    %Q
    , %cHops%c: %d, %cFlags%c: %Q, %cAway%c: %Q, %cReal name%c: %Q
eo: WHO (KIU) datumenigo por %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cKanalo%c: 
    !c
    %Q
    , %cServilo%c: 
    !s
    %Q
    , %cSaltoj%c: %d, %cFlagoj%c: %Q, %cFor%c: %Q, %cVera nomo%c: %Q

en: Wallops (+w)
eo: Bategoj (+w)

en: Wallops message
eo: Batega mesaĝo

en: Warning - KVIrc
eo: Averto - KVIrc

en: Warning: No root link was sent by the server, the stats may be invalid.
eo: Averto: Neniu radika ligilo estis sendata de la servilo, la statistikoj povas esti nevalidaj

en: We can accept auth method 0 (no auth)
eo: Ni povas akcepti aŭtentigan metodon 0 (Neniu aŭt)

en: We can accept auth method 0 (no auth) or 2 (user/pass)
eo: Ni povas akcepti aŭtentigan metodon 0 (Neniu aŭt) aŭ 2 (uzant/pas)

en: Welcome to KVIrc
eo: Bonvenon al KVIrc

en: Who reply
eo: Who (Kiu) respondo

en: Whois channels reply
eo: Whois (Kiuestas) kanala respondo

en: Whois idle reply
eo: Whois (Kiuestas) sencela respondo

en: Whois other reply
eo: Whois (Kiuestas) alia respondo

en: Whois server reply
eo: Whois (Kiuestas) servila respondo

en: Whois user reply
eo: Whois (Kiuestas) uzanta respondo

en: Wildcard servers (hubs?): %d
eo: Ĵokeraj serviloj (naboj?): %d

en: Wildcards
eo: Ĵokeroj

en: Will attempt to reconnect in %1 seconds
eo: Provos rekonekti post %1 sekundoj

en: Window
eo: Fenestro

en: Window List
eo: Fenestra Listo

en: Window doesn't have input widget
eo: Fenestro ne havas enigan fenestraĵon

en: Window not found.
eo: Fenestro ne trovita.

en: Window type or 'all' expected as first parameter
eo: Fenestra tipo aŭ 'all' atendata kiel unua parametro

en: Window with ID '%Q' not found
eo: Fenestro kun ID '%Q' ne trovita

en: Writing informational fields
eo: Skribas informajn kampojn

en: Writing package data
eo: Skribas pakajn datumojn

en: Writing package header
eo: Skribas pakan ĉapon

en: Yes
eo: Jes

en: Yes, always
eo: Jes, ĉiam

en: You are about to restore the default script.
    Any script changes you have made will be erased if you
    restore all stuff or "Clear personal data" is selected.
    
    Do you wish to proceed?
eo: Vi estas restaŭronta la defaŭltan skripton.
    Iuj ajn skriptaj ŝanĝoj vi faris esto forviŝitaj se vi
    restaŭras ĉion aŭ "Vakigi personajn datumojn" estas elektita.
    
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are not connected to a server
eo: Vi ne estas konektita al servilo

en: You cannot export an empty list
eo: Vi ne povas eksporti malplenan liston

en: You didn't check yet.
    Should I check it?
eo: Vi ne kontrolis ankoraŭ.
    Ĉu mi kontrolu ĝin?

en: You have been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
eo: Vi estis elpuŝita de 
    !c
    %Q
     de 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: You have been paged by
eo: Vi estis avizita de

en: You have changed your nickname to %Q
eo: Vi ŝanĝis vian kromnomon al %Q

en: You have chosen to abort the setup.<br>KVIrc cannot run until you complete this procedure.<br><br>Do you really wish to abort?
eo: Vi elektis aborti la agordon.<br>KVIrc ne povas ruli ĝis vi kompletas ĉi tiun procezon.<br><br>Ĉu vi vere volas aborti?

en: You have just attempted to close a console window with an active connection inside.
    Are you sure you wish to terminate the connection?
eo: Vi ĵus provis fermi konzolan fenestron kun aktiva konekto ene.
    Ĉu vi estas certa ke vi volas fini la konekton?

en: You have just attempted to close the last console window.
    Are you sure you wish to quit KVIrc?
eo: Vi ĵus provis fermi la lastan konzolan fenestron.
    Ĉu vi estas certa ke vi volas ĉesi KVIrc?

en: You have left channel 
    !c
    %Q
eo: Vi foriris de kanalo 
    !c
    %Q

en: You have left channel 
    !c
    %Q
    : %Q
eo: Vi foriris de kanalo 
    !c
    %Q
    : %Q

en: You have set user mode %s
eo: Vi agordis uzantan reĝimon %s

en: You specified a bad string for the parameter "type"
eo: Vi specifis malbonan ĉenon por la parametro "tipo"

en: You're about to send a message with %1 lines of text.<br><br>There is nothing wrong with it, this warning is<br>here to prevent you from accidentally sending<br>a really large message just because you didn't edit it<br>properly after pasting text from the clipboard.<br><br>Do you want the message to be sent?
eo: Vi estas sendonta mesaĝon kun %1 linioj de teksto.<br><br>Estas nenio malkorekta pri ĝi, ĉi tiu averto estas<br>ĉi tie preventi vin de akcidente sendante<br>ja grandegan mesaĝon nur ĉar vi ne redaktis ĝin<br>konvene post algluanta tekston de la tondejo.<br>Ĉu vi volas ke la mesaĝo estu sendata?

en: You're not an operator: You may not change channel modes
eo: Vi ne estas operaciulo: Vi ne povas ŝanĝi kanalajn reĝimojn

en: You're not connected to a server
eo: Vi ne estas konektita al servilo

en: Your default script is up to date.
    Do you want to restore it anyway?
eo: Via defaŭlta skripto estas ĝisdatiga.
    Ĉu vi volas restaŭri ĝin ĉiuokaze?

en: Your encoding is now %Q
eo: Via kodoprezento estas nun %Q

en: Your user mode is %s
eo: Via uzanta reĝimo estas %s

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: [%s]: [SSL ERROR]: %s
eo: [%s]: [SSL ERARO]: %s

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the certificate file %s
eo: [%s]: [SSL ERARO]: Dosiera eneliga eraro dum provi uzi la atestilan dosieron %s

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the private key file %s
eo: [%s]: [SSL ERARO]: Dosiera eneliga eraro dum provi uzi la privatan ŝlosilan dosieron %s

en: [%s]: [SSL]: Using certificate file %s
eo: [%s}: [SSL]: Uzas atestilan dosieron %s

en: [%s]: [SSL]: Using private key file %s
eo: [%s]: [SSL]: Uzas privatan ŝlosilan dosieron %s

en: [Dead channel]
eo: [Morta kanalo]

en: [Dead query]
eo: [Morta informpeto]

en: [Entering away status]: %Q
eo: [Eniras forstaton]: %Q

en: [LINK WARNING]: Socket message truncated to 512 bytes.
eo: [LIGILA AVERTO]: Inga mesaĝo distranĉita al 512 bajtoj.

en: [Leaving away status after %ud %uh %um %us]: %Q
eo: [Eliras forstaton post %ut %uh %um %us]: %Q

en: [Leaving away status]: %Q
eo: [Eliras forstaton]: %Q

en: [PROXY ERROR]: %Q
eo: [PROKURA ERARO]: %Q

en: [PROXY]: %Q
eo: [PROKURO]: %Q

en: [SOCKET ERROR]: %Q
eo: [INGA ERARO]: %Q

en: [SOCKET WARNING]: %Q
eo: [INGA AVERTO]: %Q

en: [SOCKET]: %Q
eo: [INGO]: %Q

en: [SSL ERROR]: %Q
eo: [SSL ERARO]: %Q

en: [SSL]:     Common name: %c%s
eo: [SSL]:     Komuna nomo: %c%s

en: [SSL]:     Country: %c%s
eo: [SSL]:     Lando: %c%s

en: [SSL]:     Locality: %c%s
eo: [SSL]:     Loko: %c%s

en: [SSL]:     Organization: %c%s
eo: [SSL]:      Organizaĵo: %c%s

en: [SSL]:     Organizational unit: %c%s
eo: [SSL]:     Organizaĵa unuo: %c%s

en: [SSL]:     State or province: %c%s
eo: [SSL]:     Ŝtato aŭ provinco: %c%s

en: [SSL]:   Issuer:
eo: [SSL]:   Eldonanto:

en: [SSL]:   Public key: %c%s (%d bits)
eo: [SSL]:   Publika ŝlosilo: %c%s (%d bitoj)

en: [SSL]:   Signature contents: %c%s
eo: [SSL]:   Subskriba enhavo: %c%s

en: [SSL]:   Signature type: %c%s
eo: [SSL]:   Subskriba tipo: %c%s

en: [SSL]:  Bits: %c%d (%d used)
eo: [SSL]:  Bitoj: %c%d (%d uzitaj)

en: [SSL]:  Cipher: %c%s
eo: [SSL]:  Ĉifro: %c%s

en: [SSL]:  Serial number: %c%d
eo: [SSL]:  Seria numero: %c%d

en: [SSL]:  Subject:
eo: [SSL]:  Subjekto:

en: [SSL]:  Version: %c%d
eo: [SSL]:  Versio: %c%d

en: [SSL]:  Version: %c%s
eo: [SSL]:  Versio: %c%s

en: [SSL]: Can't find out the current cipher info
eo: [SSL]: Ne povas eltrovi la nuna ĉifran informon

en: [SSL]: The peer didn't provide a certificate
eo: [SSL]: La samtavolano ne provizis atestilon

en: [Server parser]: %s
eo: [Servila sintaksa analizilo]: %s

en: [Server parser]: Encountered problems while parsing the following message:
eo: [Servila sintaksa analizilo]: Renkontis problemojn dum analizado de la sekvanta mesaĝo:

en: [Server parser]: [%s][%s] %Q
eo: [Servila sintaksa analizilo]: [%s][%s] %Q

en: active user
eo: aktiva uzanto

en: active users
eo: aktivaj uzantoj

en: alternative nickname specified in options
eo: alternativa kromnomo specifita en opcioj

en: and
eo: kaj

en: and other %1 users
eo: kaj aliaj %1 uzantoj

en: are talking
eo: parolas

en: autojoining
eo: aŭto-aliĝas

en: away
eo: for

en: ban exception list
eo: ekzila escepta listo

en: ban list
eo: ekzila listo

en: base64
eo: bazo64

en: bytes
eo: bajtoj

en: c: Recipient for cconn messages
eo: c: Ricevulo por ckonn mesaĝoj

en: channel
eo: kanalo

en: channel administrator
eo: kanala administranto

en: channel administrators
eo: kanalaj administrantoj

en: channel notification:
eo: kanala sciigo

en: channel owner
eo: kanala posedanto

en: channel owners
eo: kanalaj posedantoj

en: channels
eo: kanaloj

en: commandline::kvs
eo: komandlinio::kvs

en: commandline::userfriendly
eo: komandlinio::uzantamika

en: connection
eo: konekto

en: connection specific
eo: konekta specifa

en: d: Obscure 'DEBUG' flag
eo: d: Obskura 'DEBUG' (SENERARIGA) flago

en: directory
eo: dosierujo

en: double-click the channel name to join
eo: duoble-klaku la kanalan nomon aliĝi

en: f: Recipient for full server notices
eo: f: Ricevulo por plenaj servilaj sciigoj

en: half-operator
eo: duon-operaciulo

en: half-operators
eo: duon-operaciuloj

en: hexadecimal
eo: deksesuma

en: hot user
eo: varma uzanto

en: hot users
eo: varmaj uzantoj

en: human
eo: homa

en: i: Invisible
eo: i: Nevidebala

en: idle idle idle idle!
eo: sencela sencela sencela sencela!

en: ignored
eo: ignorita

en: ignored (unrecognized)
eo: ignorita (nerekonata)

en: invite list
eo: invita listo

en: irc operator
eo: irc operaciulo

en: irc operators
eo: irc operaciuloj

en: is talking
eo: parolas

en: k: Recipient for server kill messages
eo: k: Ricevulo por servilaj ĉesmesaĝoj

en: line break
eo: linisalto

en: line breaks
eo: linisaltoj

en: listen() call failed
eo: listen() voko malsukcesis

en: n: Recipient for nick changes
eo: n: Ricevulo por kromnomaj ŝanĝoj

en: network specific alternative option
eo: reta specifa alternativa opcio

en: network specific option
eo: reta specifa opcio

en: notification
eo: sciigo

en: o: IRC operator (OPER)
eo: o: IRC operaciulo (OPER)

en: operator
eo: operaciulo

en: operators
eo: operaciuloj

en: owner list
eo: posedanta listo

en: pixels
eo: bilderoj

en: possible watch list desync
eo: ebla spekta lista malsinkronigo

en: primary nickname specified in options
eo: ĉefa kromnomo specifita en opcioj

en: private
eo: privata

en: profile specific alternative option
eo: profila specifa alternativa opcio

en: profile specific option
eo: profila specifa opcio

en: protected/admin list
eo: protektita/administranta listo

en: proxy host
eo: prokura retnodo

en: queries
eo: informpetoj

en: query
eo: informpeto

en: quit KVIrc?
eo: ĉesi KVIrc?

en: r: User with restricted connection (or recipient for messages about rejected bots)
eo: r: Uzanto kun limigita konekto (aŭ ricevulo por mesaĝoj pri malakceptitaj robotoj)

en: random nickname
eo: randoma kromnomo

en: registration mask changed or desync with the watch service
eo: registrada masko ŝanĝita aŭ malsinkronigo kun la spekta servo

en: registration mask changed, or nickname is being used by someone else
eo: registra masko ŝanĝita, aŭ kromnomo estas uzata de iu alia

en: removed from watch list
eo: forviŝis de spekta listo

en: reop list
eo: reop listo

en: replied
eo: respondis

en: s: Recipient for server notices
eo: s: Ricevulo por servilaj sciigoj

en: said something recently
eo: diris ion antaŭnelonge

en: second alternative nickname specified in options
eo: dua alternativa kromnomo specifita en opcioj

en: secure connection
eo: sekura konekto

en: server specific
eo: servila specifa

en: server specific alternative option
eo: servila specifa alternativa opcio

en: spam filter list
eo: spama filtra listo

en: third alternative nickname specified in options
eo: tria alternativa kromnomo specifita en opcioj

en: unmatched watch list entry
eo: nekongrua spekta lista enigo

en: user total
eo: uzanta totalo

en: user-operator
eo: uzant-operaciulo

en: user-operators
eo: uzant-operaciuloj

en: users total
eo: totalo de uzantoj

en: voiced user
eo: voĉa uzanto

en: voiced users
eo: voĉaj uzantoj

en: w: Recipient for WALLOPS messages
eo: w: Ricevulo por BATEGAJ mesaĝoj

en: watch
eo: spekti

en: watch entry added by user
eo: spekta eningo aldonita de uzanto

en: watch entry listing requested by user
eo: spekta eniga listo petita de uzanto

en: were talking recently
eo: parolis antaŭnelonge

en: windowlist
eo: fenestrolisto

en: y: Spy :)
eo: y: Spiono :-)

en: z: Recipient for oper wallop messages
eo: z: Ricevulo por oper bategaj mesaĝoj
