kvirc 4.3 - en to eo translation catalogue (174 entries)

en:  requires either an array as first parameter or 3 integers
eo:  bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ 3 entjerojn

en:  requires either an array as first parameter or four integers
eo:  bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ kvar entjerojn

en:  requires either an array as first parameter or two integers
eo: bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ du entjerojn

en: $fontMetricsHeight: the painter is not active!
eo: $fontMetricsHeight: la farbisto ne estas aktiva!

en: $fontMetricsWidth: the painter is not active!
eo: $fontMetricsWidth: la farbisto ne estas aktiva!

en: $move() requires either an array as first parameter or two integers
eo: $move() bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ du entjerojn

en: $resize() requires either an array as first parameter or two integers
eo: $resize() bezonas aŭ tabelon kiel unuan parametron aŭ du entjerojn

en: $setBackgroundColor requires either an array as first parameter, one hex string or color name, or three integers
eo: $setBackgroundColor bezonas aŭ tabelon kiel la unua parametro, aŭ deksesuman ĉenon aŭ kolornomon aŭ tri entjerojn

en: $setColor requires either an array as first parameter or three integers
eo: $setColor bezonas aŭ tabelon kiel la unuan parametron aŭ tri entjerojn

en: $setForegroundColor requires either an array as first parameter, one hex string or color name, or three integers
eo: $setForegroundColor bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ unu deksesuman ĉenon aŭ kolornomon aŭ tri entjerojn

en: $setGeometry() requires either an array as first parameter or four integers
eo: $setGeometry() bezonas aŭ tabelon kiel unua parametro aŭ kvar entjerojn

en: '%Q' is not a valid file path
eo: '%Q' ne estas valida dosiera pado

en: A string of 6 hex digits is required
eo: Ĉeno de 6 deksesumaj ciferoj estas bezonata

en: AnimatedPixmap not supported
eo: AnimatedPixmap ne subtenata

en: Argument too long, using only first char
eo: Argumento tro longa, uzas nur unuan signon

en: Argument too long, using only the first char
eo: Argumento tro longa, uzas nur la unuan signon

en: Block parameter must be a string or a memorybuffer object
eo: Blokparametro devas esti ĉeno aŭ memorbufra objekto

en: Buffer parameter is not a memorybuffer object
eo: Bufra parametro ne estas memorbufra objekto

en: Buffer parameter is not a memorybuffer or file object
eo: Bufra parametro estas nek memorbufra nek dosiera objekto

en: Buffer parameter is not an object
eo: Bufra parametro ne estas objekto

en: Buttongroup supports only checkbox and radiobox object
eo: Butongrupo subtenas nur checkbox kaj radiobox objekto

en: Can't add a non-popupmenu object
eo: Ne povas adicii ne-ŝprucmenuan objekton

en: Can't add a non-widget object
eo: Ne povas adicii nefenestraĵan objekton

en: Can't add a null object
eo: Ne povas adicii senvaloran objekton

en: Can't find the tab
eo: Ne povas trovi la folion

en: Can't find the tab
eo: Ne povas trovi la folion

en: Can't insert a non-widget object
eo: Ne povas enmeti ne-fenestraĵan objekton

en: Can't insert the listwidget itself!
eo: Ne povas enmeti la listfenestraĵon mem!

en: Can't set a non-widget object to be the main widget of a dock window
eo: Ne povas starigi nefenestraĵan objekton esti la ĉefa fenestraĵo de doka fenestro

en: Cannot open file '%Q' for writing
eo: Ne povas malfermi dosieron '%Q' por skribi

en: Class '%Q' is not defined
eo: Klaso '%Q' ne estas difinita

en: Color name or triplette RGB/HSV values required
eo: Kolornomo aŭ triplopa RVB/HSV valuoj bezonataj

en: Color name or triplette rgb/hsv value required
eo: Kolornomo aŭ triopa rvb/hsv valuo bezonata

en: Data is not a memorybuffer object or string
eo: Datumoj ne estas memorbufra objekto aŭ ĉeno

en: Data parameter is not a memorybuffer object
eo: Datuma parametro ne estas memorbufra objekto

en: Data parameter is not an object
eo: Datuma parametro ne estas objekto

en: Datatype not supported
eo: Datumtipo ne subtenata

en: Document element is null: you must call getDocumentElement first
eo: Dokumentero estas senvalora: vi devas voki getDocumentElement unue

en: Empty filename string
eo: Malplena dosiernoma ĉeno

en: Error in KVS class implementation: processing aborted
eo: Eraro en KVS klasa realigo: traktado ĉesigita

en: Error near line %1, column %2
eo: Eraro proksime al linio %1, kolumno %2

en: Error occured: the suitable file '%Q' is not of the correct format or it is not a valid icon number.
eo: Eraro okazis: la taŭga dosiero '%Q' ne havas la ĝustan aranĝon aŭ ĝi ne estas valida piktograma numero.

en: Failed to find one of the wrap path widgets ('%Q::%Q')
eo: Malsukcesis trovi unu el la linifaldaj padfenestraĵoj ('%Q::%Q')

en: Failed to find the widget to wrap
eo: Malsukcesis trovi la fenestraĵon por linifaldi

en: File is not open!
eo: Dosiero ne estas malfermita!

en: Host '%Q' is not a valid url
eo: Retnodo '%Q' ne estas valida url

en: I can't find the specified file '%Q'.
eo: Mi ne povas trovi la specifitan dosieron '%Q'

en: I cannot read the file '%Q'.
eo: Mi ne povas legi la dosieron '%Q'

en: Icon '%Q' doesn't exist
eo: Piktogramo '%Q' ne ekzistas

en: Image parameter missing
eo: Bilda parametro mankas

en: Index '%I' out of the buffer size
eo: Indekso '%I' el la bufra grandeco

en: Inexistant class object for objects.name
eo: Neekzistanta klasobjekto por objects.name

en: Inexistant source object for objects.connect
eo: Neekzistanta fontobjekto por objects.connect

en: Inexistant source object for objects.disconnect
eo: Neekzistanta fontobjekto por objects.disconnect

en: Inexistant target object for objects.connect
eo: Neekzistanta cela objekto por objects.connect

en: Inexistant target object for objects.disconnect
eo: Neekzistanta celobjekto por objects.disconnect

en: Inexistant target slot '%Q' for objects.connect
eo: Neekzistanta cela ingo '%Q' por objects.connect

en: Internal error: no valid pointer for this object
eo: Interna eraro: ne valida referenco por ĉi tiu objekto

en: Invalid dock area specified
eo: Ne valida doka loko specifita

en: Invalid file path '%Q'
eo: Nevalida dosierpado '%Q'

en: Invalid insertion Policy '%Q'
eo: Nevalida eniga Policy '%Q'

en: Invalid message Icon: switch to default NoIcon '%Q'
eo: Nevalida mesaĝa Piktogramo: ŝaltu al defaŭlta NoIcon '%Q'

en: Invalid object handle passed as parameter (the object is no longer existing ?)
eo: Nevalida objekta traktilo pasita kiel parametro (la objekto ne plu ekzistas?)

en: Invalid parameters
eo: Nevalidaj parametroj

en: Invalid resize mode defaulting to Auto
eo: Nevalida regrandiga reĝimo defaŭltas al Aŭtomata

en: Invalid selection mode '%Q'
eo: Nevalida elektaĵa reĝimo '%Q'

en: Invalid selection mode '%Q' assuming single
eo: Nevalida elekta reĝimo '%Q' supozas unuopan

en: Item index [%d] is too big - defaulting to $count() - 1 [%d]
eo: Era indekso [%d] estas tro granda - defaŭltas al $count() - 1 [%d]

en: Item out of the tablewidget size
eo: Ero el la tablewidget grandeco

en: Length of hex string is not multiple of 2
eo: Longeco de deksesuma ĉeno ne estas oblo de 2

en: Missing Qt plugin for database %Q
eo: Mankas Qt kromprogramo por datumbazo %Q

en: Missing filename
eo: Mankas dosiernomo

en: No Layout associated to the widget
eo: Nenia Enpaĝigo asociita kun la fenestraĵo

en: No string parameter given - using empty string
eo: Nenia ĉena parametro donita - uzas malplenan ĉenon

en: No such line '%d'
eo: Neniu tia linio '%d'

en: No such open mode '%Q'
eo: Nenia tia malferma reĝimo '%Q'

en: No valid paint device
eo: Neniu valida farbilo

en: Not a valid color !
eo: Ne estas valida koloro!

en: Not an hex digit
eo: Ne estas deksesuma cifero

en: Null mask
eo: Senvalora masko

en: Object Pixmap required!
eo: Objekta Bildermastrumo bezonata!

en: Object in invalid state
eo: Objekto en nevalida stato

en: One of the array parameters didn't evaluate to an integer
eo: Unu el la tabelaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: One of the array parameters is empty
eo: Unu el la tabelaj parametroj malplenas

en: One of the colors array parameters didn't evaluate to an integer
eo: Unu el la kolor-tabelaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: One of the colors array parameters is empty
eo: Unu el la koloraj tabelaj parametroj malplenas

en: One of the geometry array parameters didn't evaluate to an integer
eo: Unu el la geometriaj tabelaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: One of the geometry array parameters is empty
eo: Unu el la geometriaj tabelaj parametroj malplenas

en: One of the move array parameters didn't evaluate to an integer
eo: Unu el la movtabelaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: One of the move array parameters is empty
eo: Unu el la movtabelaj parametroj estas malplena

en: One of the resize array parameters didn't evaluate to an integer
eo: Une el la regrandigaj tabelaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: One of the resize array parameters is empty
eo: Unu el la regrandigaj tabelaj parametroj estas malplena

en: One of the triplette parameters didn't evaluate to an integer
eo: Unu el la trioplaj parametroj ne taksiĝis al entjero

en: Only memorybuffer class object is supported
eo: Nur memorbufra klasa objekto estas subtenata

en: Only values in the range of 0-255 are allowed: integer %d is out of range
eo: Nur valuoj en la gamo de 0-255 estas permesataj: entjero %d estas elgama

en: Parent must be a widget object
eo: Gepatro devas esti fenestraĵa objekto

en: Pixmap object or image Id required
eo: Bildermastruma objekto aŭ bilda Id bezonata

en: Pixmap object required
eo: Bildermastruma objekto bezonata

en: Pixmap or Widget parameter is not an object
eo: Bildermastruma aŭ Fenestraĵa parametro ne estas objekto

en: Pixmap parameter is not an object
eo: Bildermastruma parametro ne estas objekto

en: Pixmap parameter is not an object!
eo: Bildermastruma parametro ne estas objekto!

en: Popup menu parameter is not a valid object
eo: Ŝprucmenua parametro ne estas valida objekto

en: Popup menu parameter is not an object
eo: Ŝprucmenua parametro ne estas objekto

en: Popupmenu object required
eo: Ŝprucmenua objekto bezonata

en: Process could not be started.
eo: Traktado ne povis esti komencigita

en: Processing aborted
eo: Traktado ĉesigita

en: Read error occured!
eo: Legeraro okazis!

en: The added widget is not a child of this dock window
eo: La adiciita fenestraĵo ne estas ido de ĉi tiu doka fenestro

en: The array passed as parameter must contain at least 2 elements
eo: La tabelo pasita kiel parametro devas enteni almanaŭ 2 erojn

en: The array passed as parameter must contain at least 3 elements
eo: La tabelo pasita kiel parametro devas enhavi almanaŭ 3 erojn

en: The array passed as parameter must contain at least 4 elements
eo: La tabelo pasita kiel parametro devas enteni almenaŭ 4 erojn

en: The class '%Q' does not exist
eo: La klaso '%Q' ne ekzistas

en: The file '%Q' does not exist
eo: La dosiero '%Q' ne ekzistas

en: The first parameter didn't evaluate to an array nor an integer
eo: La unua parametro taksiĝis nek al tabelo nek al entjero

en: The hex string is not correct!
eo: La deksesuma ĉeno ne estas korekta!

en: The incoming data isn't a Dictionary
eo: La envenantaj datumoj ne estas Vortaro

en: The incoming data isn't an array
eo: La envenantaj datumoj ne estas tabelo

en: The listviewitem cannot be parentless
eo: La listviewitem ne povas esti sengepatra

en: The memoryBuffer object is empty: nothing will be saved
eo: La memorbufra objekto estas malplena: nenio estos savita

en: The opacity parameter didn't evaluate to integer
eo: La opakeca parametro ne taksiĝis al entjero

en: The opacity value didn't evaluate to an integer
eo: La opakeca valuo ne taksiĝis al entjero

en: The parent of a layout must be a widget!
eo: La gepatro de enpaĝigo devas esti fenestraĵo!

en: The parent of the listviewitem must be either another listviewitem or a listview
eo: La gepatro de la listviewitem devas esti aŭ alia listviewitem aŭ listview

en: The pixmap is not valid
eo: La bildermastrumo ne estas valida

en: The pixmap is null
eo: La bildermastrumo estas senvalora

en: The widget must be a child of this hbox
eo: La fenestraĵo devas esti ido de ĉi tiu hbox

en: The widget must be a child of this layout
eo: La fenestraĵo devas esti ido de ĉi tiu enpaĝigo

en: The widget must be a child of this vbox
eo: La fenestraĵo devas esti ido de ĉi tiu vbox

en: The widget must be a subwindow of this workspace
eo: La fenestraĵo devas esti subfenestro de ĉi tiu laborspaco

en: The window identifier preceded by WinId must be the first object in the search path
eo: La fenestra identigilo antaŭita de WinId devas esti la unua objekto en la serĉpado

en: Type value %Q not supported
eo: Tipa valuo %Q ne subtenata

en: Unknown '%Q' background mode
eo: Nekonata '%Q' fona reĝimo

en: Unknown '%Q' sort order: switching to ascending order
eo: Nekonata '%Q' ordiga ordo: ŝaltas al kreska ordo

en: Unknown Color Group '%Q'
eo: Nekonata Kolora Grupo '%Q'

en: Unknown Color Role '%Q'
eo: Nekonata Kolora Rolo '%Q'

en: Unknown action '%Q':
eo: Nekonata ago '%Q'

en: Unknown alignment '%Q'
eo: Nekonata vicigo '%Q'

en: Unknown alignment: '%Q'
eo: Nekonata vicigo: '%Q'

en: Unknown aspect ratio %Q - Switching to KeepAspectRatio ratio
eo: Nekonata ekranformato %Q - Ŝaltas al KeepAspectRatio rejŝo

en: Unknown axis '%Q' switching to default ZAxis
eo: Nekonata akso '%Q', ŝaltante al defaŭlta ZAxis

en: Unknown brush style '%Q'
eo: Nekonata brosa stilo '%Q'

en: Unknown composition mode '%Q'
eo: Nekonata kompona reĝimo '%Q'

en: Unknown delegation policy '%Q'- Switch do default dontDelegateLinks
eo: Nekonata delegacia politiko '%Q'- Ŝalti do defaŭltan dontDelegateLinks

en: Unknown echo mode '%Q'
eo: Nekonata eĥa reĝimo '%Q'

en: Unknown findflag  '%Q'
eo: Nekonata trovflago '%Q'

en: Unknown frame '%Q'
eo: Nekonata kadro '%Q'

en: Unknown item flag '%Q'
eo: Nekonata era flago '%Q'

en: Unknown mode '%Q'
eo: Nekonata reĝimo '%Q'

en: Unknown orientation '%Q'
eo: Nekonata orientiĝo '%Q'

en: Unknown pen style '%Q'
eo: Nekonata pluma stilo '%Q'

en: Unknown position '%Q'
eo: Nekonata pozicio '%Q'

en: Unknown segment style '%Q'
eo: Nekonata segmenta stilo '%Q'

en: Unknown style '%Q'
eo: Nekonata stilo '%Q'

en: Unknown styleResolveStrategy: '%Q' - Switching to default CascadedStyle strategy
eo: Nekonata styleResolveStrategy: '%Q' - Ŝaltas al defaŭlta CascadedStyle strategio

en: Unknown szOptions '%Q'
eo: Nekonata szOptions '%Q'

en: Unknown text format '%Q'
eo: Nekonata teksta aranĝo '%Q'

en: Unknown text position '%Q'
eo: Nekonata teksta pozicio '%Q'

en: Unknown tickmark '%Q'
eo: Nekonata hoketo '%Q'

en: Unknown web setting '%Q'
eo: Nekonata reta agordo '%Q'

en: Unknown widget attribute '%Q'
eo: Nekonata fenestraĵa atributo '%Q'

en: Unknown widget flag '%Q'
eo: Nekonata fenestraĵa flago '%Q'

en: Unknown word wrap '%Q'
eo: Nekonata vorta linifaldo '%Q'

en: Unkonwn '%Q' completition mode, switching to default popupCompletition
eo: Nekonata '%Q' kompletiga reĝimo, ŝaltante al defaŭlta popupCompletition

en: Unsupported datatype
eo: Nesubtenata datumtipo

en: Unsupported datatype '%Q'
eo: Nesubtenata datumtipo %Q

en: Value %d for port is out of range (values allowed are from 0 to 65535)
eo: Valuo %d por pordo estas elgama (valuoj permesataj estas de 0 ĝis 65535)

en: Value %d for port is out of range (values allowed are from 0 to 65535): switch to random value
eo: Valuo %d por pordo estas elgama (valuoj permesataj estas de 0 ĝis 65535): ŝaltu al randoma valuo

en: Warning near line %1, column %2
eo: Averto proksime al linio %1, kolumno %2

en: Widget object required
eo: Fenestraĵa objekto bezonata

en: Widget or Pixmap required
eo: Fenestraĵo aŭ Bildermastrumo bezonata

en: Widget parameter is not a valid object
eo: Fenestraĵa parametro ne estas valida objekto

en: Widget parameter is not an object
eo: Fenestraĵa parametro ne estas objekto

en: Write error occured!
eo: Skriberaro okazis!

en: XML support not available in the Qt library
eo: XML subtenado ne disponeblas en la Qt biblioteko
