kvirc-3.0 - en to cs translation catalogue (669 entries)

en:  bytes
cs:  bajtů

en:  lines
cs:  řádků

en:  msec
cs:  msek

en:  requests
cs:  požadavků

en:  sec
cs:  sek

en:  usec
cs:  usek

en: "Smart" nickname colors
cs: "Smart" barvy přezdívek

en: &Apply
cs: &Použít

en: &Browse...
cs: &Procházet...

en: &Copy Server
cs: &Kopírovat server

en: &New
cs: &Nový

en: &New Proxy
cs: &Nová Proxy

en: &New Server
cs: &Nový server

en: &Paste Server
cs: &Vložit server

en: 3D Buttons
cs: 3D tlačítka

en: 3D Grid
cs: 3D mřížka

en: <b>file://</b> handler command:
cs: <b>file://</b> handler příkaz:

en: <b>ftp://</b> handler command:
cs: <b>ftp://</b> handler příkaz:

en: <b>http://</b> handler command:
cs: <b>http://</b> handler příkaz:

en: <b>https://</b> handler command:
cs: <b>https://</b> handler příkaz:

en: <b>mailto:</b> handler command:
cs: <b>mailto:</b> handler příkaz:

en: <center><b>Settings for CTCP.</b></center><p>The <b>Client-To-Client Protocol</b> (CTCP) is used to transmit special control messages over an IRC connection. These messages can request information from clients or negotiate file transfers.<br><br></p>
cs: <center><b>Nastavení pro CTCP</b></center><p><b>Client-To-Client Protocol</b> (CTCP) slouží pro přenos speciálních řídících zpráv přes IRC spojení. Tyto zprávy mohou požadovat informace od klientů nebo vyjednat přenosy souborů.<br><br></p>

en: <center>Click here to edit advanced options for this entry</center>
cs: <center>Klikněte zde pro úpravy pokročilých možností tohoto záznamu.</center>

en: <center>Enable this option if you are on a multihost machine and want to force one of the available IP addresses to be used for outgoing DCCs.<br>This is especially useful when you use IPv6 and IPv4 addresses.<br>You can force KVIrc to always choose the IPv4 interface.</center>
cs: <center>Zapněte tuto volbu, pokud máte více síťových rozhraní a chcete přinutit jenom jednu z IP adres, aby byla použita pro DCC.<br>Toto je obzvláště užitečné, pokud používáte IPv6 a IPv4.<br>Můžete přinutit KVIrc k používání jenom IPv4 rozhraní.</center>

en: <center>Enable this option if you can't accept incoming connections.<br>KVIrc will try to use different methods to send and receive files.<br>Please note that these methods may NOT work when communicating with a non-KVIrc client.</center>
cs: <center>Zapněte tuto volbu, pokud nemůžete přijímat příchozí spojení.<br>KVIrc se pokusí použít jiné metody k přijímání a odesílání souborů.<br>Prosím dejte si pozor, jelikož tyto metody nemusí fungovat pokud komunikujete s jiným klientem než KVirc.</center>

en: <center>Enable this option if you want specify a local port range for DCC.</center>
cs: <center>Zapněte tuto volbu, pokud chcete specifikovat lokální interval portů pro DCC.</center>

en: <center>Enable this option if you want to always send a fake IP address in your DCC requests.<br>This might be useful if you're behind a router with a static address that does network address translation (NAT) and forwards all or a range of ports.</center>
cs: <center>Zapněte tuto volbu, pokud chcete pokaždé zasílat falešnou IP adresu ve vašich DCC požadavcích.<br>To může být užitečné, pokud se nacházíte za routerem se statickou adresou, který zajišťuje překlad síťových adres (NAT) a přeposílá všechny, nebo rozsahy portů.</center>

en: <center>Enable this option when the dcc file transfers tend to block your computer by consuming too much CPU time. When this option is enabled the idle interval below will be forcibly inserted between each sent/received data packet.</center>
cs: <center>Tuto volbu zaškrtněte, pokud dcc přenosy souborů seberou vašemu počítači příliš procesorového času. Když je tato volba zaškrtnuta, interval nečinnosti je nuceně vložen mezi každý poslaný/přijatý datový paket.</center>

en: <center>Here you can choose up to three nicknames alternative to the primary one. KVIrc will use the alternatives if the primary nick is already used by someone else on a particular IRC network.</center>
cs: <center>Zde si můžete vybrat až tři alternativy k vaší hlavní přezdívce. KVIrc použije alternativy, pokud je vaše hlavní přezdívka používána někým jiným na příslušné IRC síti.</center>

en: <center>Here you can set a list of channels to be joined automatically after a connection to a server in this network has been established. To add a channel, type its name in the text input below and click "<b>Add</b>".</center>
cs: <center>Zde můžete nastavit seznam kanálů, na které budete automaticky připojeni po připojení k danému serveru vybrané sítě. Pro přidání kanálu, napište jeho jméno do textového pole a klikněte na "<b>Přidat</b>".</center>

en: <center>Here you can set a list of channels to be joined automatically after a connection to this server has been established. To add a channel, type its name in the text input below and click "<b>Add</b>".</center>
cs: <center>Zde můžete nastavit seznam kanálů, na které budete automaticky připojeni po připojení k danému serveru. Pro přidání kanálu, napište jeho jméno do textového pole a klikněte na "<b>Přidat</b>".</center>

en: <center>Hit this button to connect to the currently selected server.</center>
cs: <center>Stiskněte toto tlačítko pro připojení k právě vybranému serveru.</center>

en: <center>If this is enabled, the global initial <b>user mode</b> (configured from the identity dialog) will be used. If disabled, you can configure an initial user mode for this server
cs: <center>Pokud je povoleno, bude použit na začátku globální <b>uživatelský mód</b> (nastavený v dialogu Identita). Pokud není povoleno, můžete pro tento server nastavit počáteční uživatelský mód

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will (attempt to) flash the system taskbar entry when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window</center>
cs: <center>Pokud je tato volba zapnuta, KVIrc bude (pokusí se) blikat na liště, když je zobrazena zvýrazňovaná zpráva a okno KVIrc není aktivní</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will highlight any user message containing your current nickname</center>
cs: <center>Pokud je tato volba zapnuta, KVirc zvýrazní jakoukoliv zprávu uživatele, která obsahuje vaši současnou přezdívku.</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will popup a little notifier window in the low right corner of your desktop when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window</center>
cs: <center>Pokud je tato volba zapnuta, KVIrc vytvoří malé upozorňovací popup okno v dolním rohu vaší obrazovky, když je zobrazena zvýrazňovaná zpráva a okno KVIrc není aktivní</center>

en: <center>If this option is enabled, the Servers dialog will appear every time you start KVIrc</center>
cs: <center>Pokud je tato volba zapnuta, dialogové okno Seznam serverů se zobrazí při každém zapnutí KVIrc</center>

en: <center>If this server requires a password, put it in this field, otherwise leave it empty.</center>
cs: <center>Pokud server vyžaduje heslo, vložte ho do tohoto pole, jinak ho nechte prázdné.</center>

en: <center>If you enable this option, when a DCC request from a remote user can't be satisfied KVIrc will notify him by a CTCP ERRMSG. This is a nice feature so it is a good idea to leave it on unless for some reason you have deactivated the antiflood system: in this case turning off this option might help if you often get attacked by CTCP floods.</center>
cs: <center>Pokud povolíte tuto možnost, při DCC požadavku od vzdáleného uživatele nemůže být vyřízen, KVIrc mu to oznámí pomocí CTCP ERRMSG. To je dobrá vlastnost také když ji necháte zapnutou dokud z nějakých důvodů máte deaktivován antiflood systém: v tomto případě vypnutí této vlastnosti může pomoci, pokud jste často obtěžováni CTCP floody.</center>

en: <center>Minimum value: <b>0 requests</b><br>Maximum value: <b>10000 requests</b></center>
cs: <center>Minimální hodnota: <b>0 požadavků</b><br>Maximální hodnota: <b>10000 požadavků</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>0 sec</b><br>Maximum value: <b>86400 sec</b></center>
cs: <center>Minimální hodnota: <b>0 sek</b><br>Maximální hodnota: <b>86400 sek</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>1 sec</b><br>Maximum value: <b>3600 sec</b></center>
cs: <center>Minimální hodnota: <b>1 sek</b><br>Maximální hodnota: <b>3600 sek</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>10000 usec</b><br>Maximum value: <b>10000000 usec</b></center>
cs: <center>Minimální hodnota: <b>10000 usek</b><br>Maximální hodnota: <b>10000000 usek</b></center>

en: <center>Please wait while the avatar is being downloaded</center>
cs: <center>Prosím počkejte, dokud nebude avatar stažen</center>

en: <center>Put here a brief description of the network.</center>
cs: <center>Zde vložte krátký popis sítě.</center>

en: <center>The "send ahead" DCC method allows data to be sent faster by breaking some of the rules of the original DCC SEND protocol specification.<br>Most clients can handle this kind of optimisation so disable it only if you have problems.</center>
cs: <center>DCC Metoda "poslat napřed" umožňuje datům, aby byla zaslána rychleji porušením některých originálních pravidel ve specifikaci DCC SEND protokolu.<br>Většina klientů dokáže zvládnout tento druh optimalizace, takže ji vypněte pouze pokud máte problémy.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a connection has been established.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote pass secret</tt> instead of <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc will first send the USER command, then eventually PASS and NICK and then execute this command sequence.<br>This is particularly useful for IRC bouncers that require login commands.</center>
cs: <center>Následující příkazy budou provedeny po úspěšném navázaní spojení.<br><b>Důležité:</b> Zadejte příkazy <b>bez</b> lomítka (např. <tt>quote pass secret</tt> místo <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc nejdříve pošle příkaz USER , potom eventuelně PASS a NICK a nakonec provede tuto sekvenci příkazů.<br>Toto je obzvláště užitečné pro IRC bouncery, které vyžadují příkazy pro přihlášení.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a connection to a server in this network has been established.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote pass secret</tt> instead of <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc will first send the USER command, then eventually PASS and NICK and then execute this command sequence.</center>
cs: <center>Následující příkazy budou provedeny po úspěšném navázaní spojení se serverem v této síti.<br><b>Důležité:</b> Zadejte příkazy <b>bez</b> lomítka (např. <tt>quote pass secret</tt> místo <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc nejdříve pošle příkaz USER , potom eventuelně PASS a NICK a nakonec provede tuto sekvenci příkazů.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a successful login to a server in this network.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote privatelog</tt> instead of <tt>/quote privatelog</tt>).<br>This is useful for automatically opening queries, setting variables, etc.</center>
cs: <center>Následující příkazy budou provedeny po úspěsném přihlášení na server v této síti.<br><b>Důležité:</b> Zadejte příkazy <b>bez</b> lomítka (např. <tt>quote privatelog</tt> místo <tt>/quote privatelog</tt>).<br>Toto je užitečné pro automatické otevírání query, nastavování proměnných, atd.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a successful login to this server.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote privatelog</tt> instead of <tt>/quote privatelog</tt>).<br>This is useful for automatically opening queries, setting variables, etc.</center>
cs: <center>Následující příkazy budou provedeny po úspěsném přihlášení na tento server.<br><b>Důležité:</b> Zadejte příkazy <b>bez</b> lomítka (např. <tt>quote privatelog</tt> místo <tt>/quote privatelog</tt>).<br>Toto je užitečné pro automatické otevírání query, nastavování proměnných, atd.</center>

en: <center>This button shows a list of recently used servers. It allows you to quickly find them in the list.</center>
cs: <center>Toto tlačítko zobrazuje seznam nedávno použitých serverů. To vám umožňuje rychlé hledání v seznamu.</center>

en: <center>This check identifies IPv6 servers.<br>If enabled, KVIrc will attempt to use the IPv6 protocol (thus your OS <b>must</b> have a working IPv6 stack and you <b>must</b> have an IPv6 connection).</center>
cs: <center>Toto identifikuje IPv6 servery.<br>Pokud je zapnuto, KVIrc se bude pokoušet používat IPv6 protokol (tudíž váš OS <b>musí</b> mít fungující IPv6 podporu a <b>musíte</b> mít funkční IPv6 připojení).</center>

en: <center>This check will cause the connection to use the <b>Secure Socket Layer</b> encryption support. Obviously, this server must have support for this, too. :)</center>
cs: <center>Způsobí, že k připojení bude použito šifrovací podpory <b>Secure Socket Layer</b>.Je samozřejmostí, že server musí toto připojení také podporovat. :)</center>

en: <center>This check will enable <b>IP address caching</b> for this server:<br>DNS lookups can be time-consuming and might be blocking on some platforms; this option will cause KVIrc to look up the server hostname only once.<br><br> Advanced: you can also use this option to force a certain server name to resolve to a fixed ip address when either the dns for that server is temporairly unreachable or you want to avoid the round-robin lookups.</center>
cs: <center>Toto povolí <b>cachování IP adresy</b> pro tento server:<br>DNS dotazy zabírají čas a mohou být blokovány na některých platformách; tato volba způsobí, že KVIrc zjistí hostitele jen jednou.<br><br> Pokročilé: tuto volbu můžete také použít pro vynucení zjištění fixní ip adresy některého serveru, když je dns dočasně nedostupné nebo chcete předejít round-robindotazům.</center>

en: <center>This enables the lag meter engine, which checks at regular intervals how much lag (latency) the server has.</center>
cs: <center>Toto zapíná měřič lagu, který v pravidelných intervalech zjištuje jak velkou odezvu (reakční dobu) server má.</center>

en: <center>This field allows you to specify a really unique id for this server. You will then be able to use /server -x &lt;this_id&gt; to make the connection. This is especially useful when you have multiple server entries with the same hostname and port in different networks (bouncers?)</center>
cs: <center>Toto pole umžní určit skutečné unikátní id pro tento server. Budete moci použít /server -x &lt;toto_id&gt; pro navázání spojení. To se hodí především, pokud máte několik serverových záznamů se stejným hostname a portem na různých sítích (bouncery?)</center>

en: <center>This field contains the command to execute to open a local file.<br><tt>$0</tt> is used in place of the filename</center>
cs: <center>Toto pole obsahuje příkaz, který se spustí pro otevření lokálního souboru.<br><tt>$0</tt> je použit místo názvu souboru</center>

en: <center>This field contains the command to execute when automatically opening a received file.<br><tt>$0</tt> is used in place of the filename</center>
cs: <center>Toto pole obsahuje příkaz, který se spustí při automatickém otevření přijatého souboru.<br><tt>$0</tt> je použit místo názvu souboru</center>

en: <center>This field specifies the name of a module that exports a link filter for this type of server.<br>For plain IRC connections, you don't need any link filters; this is used for incompatible protocols.</center>
cs: <center>Toto pole určuje název modulu, který exportuje filtr linků pro tento typ serverů.<br>Pro obyčejné IRC spojení nepotřebujete žádné filtry linků; používá se to pro nekompatibilní protokoly.</center>

en: <center>This is a brief description of this server. This field has no restrictions but many server lists use it to describe the server's physical location</center>
cs: <center>Toto je stručný popis serveru. Pole nemá žádná omezení, ale spousta serverových seznamů jej používá k popisu lokace fyzického umístění serveru</center>

en: <center>This is a list of NickServ identification rules. KVIrc will use them to model its automatic interaction with NickServ on all the networks.<br>Please be aware that this feature can cause your NickServ passwords to be stolen if used improperly. Make sure that you fully understand the NickServ authentication protocol.<br>In other words, be sure to know what you're doing.<br>Also note that the password that you provide is stored as <b>PLAIN TEXT</b>.<br>KVIrc supports also per-network NickServ authentication rules that can be created in the "Advanced..." network options (accessible from the servers dialog).</center>
cs: <center>Toto je seznam identifikačních pravidel pro NickServ. KVIrc je použije jako šablonu pro automatickou interakci s NickServ ve všech sítích.<br>Pamatujte, že tato vlastnost může způsobit krádež vašich NickServ hesel, pokud je použita nesprávně. Postupujte podle doporučení nápovědy a ujistěte se, že plně rozumíte autentifikačnímu protokolu NickServ.<br>Jinými slovy, musíte vědět co děláte.<br>Také nezapomínejte, že poskytovaná hesla jsou uložena jako <b>OBYČEJNÝ TEXT</b>.KVIrc podporuje také pravidla pro sítě, která mohou být vytvořena ve volbě  "Pokročilé..." ve vlastnostech sítě (přístupné z dialogu serverů).</center>

en: <center>This is a list of NickServ identification rules. KVIrc will use them to model its automatic interaction with NickServ on this network.<br>Please be aware that this feature can cause your NickServ passwords to be stolen if used improperly. Make sure that you fully understand the NickServ authentication protocol.<br>In other words, be sure to know what you're doing.<br>Also note that the password that you provide is stored as <b>PLAIN TEXT</b>.</center>
cs: <center>Toto je seznam identifikačních pravidel pro NickServ. KVIrc je použije jako šablonu pro automatickou interakci s NickServ.<br>Pomatujte, že tato vlastnost může způsobit krádež vašich NickServ hesel, pokud je použita nesprávně. Postupujte podle doporučení nápovědy a ujistěte se, že plně rozumíte autentifikačnímu protokolu NickServ.<br>Jinými slovy, musíte vědět co děláte.<br>Také nezapomínejte, že poskytovaná hesla jsou uložena jako <b>OBYČEJNÝ TEXT</b>.Pravým kliknutím přidáte/odeberete pravidla.</center>

en: <center>This is the <b>IP address</b> of this server, it is here for caching purposes.<br>If you leave this field empty, KVIrc will fill it in the first time it connects to the server. If you enable the "cache IP address" option below, KVIrc will use it as a "cached result" and avoid looking it up again.</center>
cs: <center>Toto je <b>IP adresa</b> tohoto serveru a je zde pro účely cachování.<br>Pokud necháte toto pole prázdné, KVIrc ho vyplní při prvním připojení na server. Pokud povolíte volbu "cachovat IP adresu" uvedenou níže, KVIrc ji použije jako "nacachovaný výsledek" a nebude dále adresu zjišťovat.</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that KVIrc will use to login to servers on this network.
    If this field is left empty (most common case), KVIrc will use the default username specified in the "Identity" options tab.</center>
cs: <center>Toto je <b>uživatelské jméno</b>, které KVirc použije pro přihlášení k serverům této sítě.
    Pokud je toto pole prázné (nejčastější případ), KVIrc použije výchozí uživatelské jméno zadané v záložce "Identita".</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that KVIrc will use to login to this server.
    If this field is left empty (most common case), KVIrc will first look if an username is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty then KVIrc will use the default username specified in the "Identity" options tab.</center>
cs: <center>Toto je <b>uživatelské jméno</b>, které KVirc použije pro přihlášení k tomuto serveru.
    Pokud je toto pole prázné (nejčastější případ), KVIrc se nejdříve přesvědčí, jestli je uživatelské jméno určené pro síť ve které je tento server, a pokud je prázdné, tak KVIrc použije výchozí uživatelské jméno zadané v záložce "Identita".</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that you will use to connect to the server.<br>In the past, it was used as a form of authentication, but it normally has no special use now.<br>In addition to your nickname, you are identified on IRC by your <b>username@hostname</b>.</br>Basically, you can enter any word you like here. :D</center>
cs: <center>Toto je <b>uživatelské_jméno</b> které bude použito při připojení k serveru.<br>V minulosti bylo používáno jako druh autentikace, ale dnes již nemá žádný speciální význam.<br>Jako dodatek k vaší přezdívce jste identifikováni na IRC serveru pomocí <b>uživatelské_jméno@hostitel</b>.</br>V podstatě zde můžete napsat, cokoliv chcete. :D</center>

en: <center>This is the CTCP PAGE reply.<br>It should contain some sort of acknowledgement for CTCP PAGE messages.</center>
cs: <center>Toto je CTCP PAGE odpověď.<br>Měla by obsahovat nějaký druh potvrzení pro CTCP PAGE zprávy.</center>

en: <center>This is the IP address or name of the interface to use by default for outgoing DCC transfers.<br>On UNIX systems that support it, you can also specify IPv4 interface names (such as <b>ppp0</b>).<br>If you set it to <b>0.0.0.0</b>, KVIrc will try to use the first available IPv4 interface</center>
cs: <center>Toto je IP adresa nebo jméno rozhraní, které bude použito jako výchozí pro odchozí DCC přenosy.<br>Na UNIX systémech, které toto podporují, můžete také specifikovat jména IPv4 rozhraní (jako například <b>ppp0</b>).<br>Pokud nastavíte <b>0.0.0.0</b>, KVIrc se pokusí použít první dostupné IPv4 rozhraní</center>

en: <center>This is the amount of time that KVIrc will wait for a response before assuming that a DCC has failed because the remote client was unable to connect to our listening socket.</center>
cs: <center>Toto je jak dlouho bude KVirc čekat na odpověď předtím než shledá, že DCC selhalo, protože vzdálený klient nebyl schopen se připojit na náš naslouchající port.</center>

en: <center>This is the amount of time to make an avatar available for transfer when requested.<br>When someone sends a CTCP AVATAR request, KVIrc will reply with a CTCP AVATAR message containing the name and size of your avatar image.<br>A time-limited file offer is added for the image file to the requesting user.</center>
cs: <center>Toto je doba, po kterou bude avatar dostupný ke stažení, když je o něj požádáno.<br>Pokud někdo pošle CTCP AVATAR požadavek, KVIrc odpoví zprávou CTCP AVATAR obsahující jméno a velikost obrázku vašeho avataru.<br>Časově limitovaná nabídka je přidána k obrázku pro uživatele, který zaslal požadavek.</center>

en: <center>This is the default <b>port</b> that this server will be contacted on.<br>Usually <b>6667</b> is OK.</center>
cs: <center>Toto je výchozí <b>port</b>, na kterém bude server kontaktován.<br>Obvykle je <b>6667</b> OK.</center>

en: <center>This is the default part message that will be used when you<br>leave a channel by closing a channel window.</center>
cs: <center>Toto je výchozí odcházecí zpráva, která bude použita když<br>opustíte kanál zavřením okna kanálu.</center>

en: <center>This is the default quit message that will be used when you<br>quit your IRC session by closing the console window or disconnecting by pressing the disconnect button.</center>
cs: <center>Toto je výchozí opouštěcí zpráva, která bude použita když<br>opustíte vaši IRC relaci zavřením okna konzole, nebo odpojením zmáčknutí tlačítka pro odpojení.</center>

en: <center>This is the fixed address that will be sent with all DCC requests if you enable the option above.</center>
cs: <center>Toto je pevná adresa, která bude poslána se všemi DCC požadavky, pokud povolíte volbu nacházející se výše.</center>

en: <center>This is the list of available IRC servers.<br>Right-click on the list to add or remove servers and perform other actions.<br>Double-click on a item for advanced options.</center>
cs: <center>Toto je seznam dostupných IRC serverů.<br>Pravým kliknutím na seznam lze přidávat, nebo ubírat servery a provádet další akce.<br>Dvojitým kliknutím otevřete další možnosti položky.</center>

en: <center>This is the list of available proxy servers.<br>Right-click on the list to add or remove proxies.</center>
cs: <center>Toto je seznam dostupných proxy serverů.<br>Pravým kliknutím na seznamu lze přidávat a odebírat proxy servery.</center>

en: <center>This is the maximum number of concurrent DCC sessions and it includes all the DCC types (send,chat,recv...). KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.</center>
cs: <center>Toto je maximální počet současně probíhajích DCC relací a to jsou všechny DCC typy (send,chat,recv...). KVIrc odmítne další požadavky po dosažení tohoto limitu.</center>

en: <center>This is the maximum number of concurrent DCC transfers. KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.</center>
cs: <center>Toto je maximální počet současně probíhajících DCC přenosů. KVIrc odmítne další požadavky po dosažení tohoto limitu.</center>

en: <center>This is the maximum size for avatar images that will be automatically requested.<br>A reasonable value might be 102400 bytes (100 K).</center>
cs: <center>Toto je maximální velikost pro obrázky avatarů, které budou automaticky požadovány.<br>Přijatelnou hodnotou by mělo být 102400 bajtů (100 K).</center>

en: <center>This is the name of the currently selected server or network</center>
cs: <center>Toto je název současného zvoleného serveru nebo sítě.</center>

en: <center>This makes the IRC context display applet show the current lag after the user's nickname (in seconds)</center>
cs: <center>Toto umožňuje IRC kontextu zobrazit applet, který ukáže aktuální odezvu za uživatelovou přezdívkou (v sekundách)</center>

en: <center>This option allows you to set the lag meter heartbeat interval.<br>The lower the heartbeat interval the higher will be the accuracy of the lag check but also higher cpu usage and data traffic to the server.<br>Please note that this is NOT the interval between pings sent to the server: the pings (if any) will be sent really less often. 5000 is a reasonable value.</center>
cs: <center>Tato volba vám umožní nastavit interval tlukotu měřiče lagu.<br>Nižší interval kontroly lagu způsobí vyšší zátěž procesoru a datových přenosů na server.<br>Toto NENÍ interval mezi pingy poslanými na server: pingy (pokud jsou nějaké) jsou posílány méně často. 5000 je doporučená hodnota.</center>

en: <center>This option causes KVIrc to accept RESUME requests with invalid filenames.<br>Use it if KVIrc fails to accept RESUME requests from other clients (e.g. some versions of mIRC).</center>
cs: <center>Tato volba způsobuje, že KVIrc přijímá RESUME požadavky s nesprávnými názvy souborů.<br>Použijte tehdy, když KVIrc selže v přijímání RESUME požadavků od ostatních klientů (např. některé verze mIRC).</center>

en: <center>This option causes KVIrc to close the connection immediately after sending the QUIT message.<br>When this option is disabled, KVIrc will wait for the server to close the connection.<br>Note that if you use this, your QUIT message may be not displayed.</center>
cs: <center>Tato volba přinutí KVIrc ukončit spojení okamžitě po odeslání zprávy QUIT.<br>Pokud není tato volba povolena, KVIrc bude čekat, až server ukončí spojení.<br>Pokud tuto volbu používáte, vaše QUIT zpráva nemusí být zobrazena.</center>

en: <center>This option causes KVIrc to send a zero-byte acknowledge to kick-start the DCC transfer with some buggy IRC clients.<br>Use it only if your DCC transfers stall just after establishing a connection without sending any data.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVIrc pošle nulový potvrzovací bajt k zahájení DCC přenosu s některými vadnými IRC klienty.<br>Použijte pouze pokud se DCC přenosy zastaví ihned po navázaní spojení bez zaslání dat.</center>

en: <center>This option causes a small notifier window to pop up in the low right corner of the screen when a new message is received and the KVIrc window is not active.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se objeví malé upozorňovací okno v pravém dolním rohu obrazovky, když obdržíte novou zprávu a okno KVIrc není aktivní.</center>

en: <center>This option causes newly created query windows to be immediately minimized.<br>Enable this if you don't like queries popping up while you're typing something in a channel. :D</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se nově vytvořená query okna okamžitě minimalizují.<br>Zapněte, pokud nemáte rádi vyskakující query, zrovna když píšete někomu na kanálu. :D</center>

en: <center>This option causes the system taskbar entry for KVIrc to flash when a new query message is received and the KVIrc window is not the active.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVIrc na liště začne blikat, když je obdržena nová query zpráva a okno KVIrc není aktivní.</center>

en: <center>This option controls the threshold for the OnLagAlarmTimeUp and OnLagAlarmTimeDown events. When the lag goes above the threshold OnLagAlarmTimeUp will be triggered and when the lag falls back below the threshold then OnLagAlarmTimeDown will be triggered</center>
cs: <center>Tato volba ovládá citlivost událostí OnLagAlarmTimeUp a OnLagAlarmTimeDown. Když lag překročí citlivost OnLagAlarmTimeUp je spuštěno a po návratu lagu pod citlivost se spustí událost OnLagAlarmTimeDown</center>

en: <center>This option enables query window creation when a private message (PRIVMSG) is received.<br>If you disable this, private messages will be shown in the active window or a common channel.</center>
cs: <center>Tato volba umožňuje automatické vytvoření okna query, když je přijata soukromá zpráva (PRIVMSG).<br>Pokud ji vypnete, soukromé zprávy se budou zobrazovat v aktivním okně, nebo na běžném kanále.</center>

en: <center>This option enables query window creation when a private notice (NOTICE) is received.<br>If you disable this, private notices will be shown in the active window or a common channel.</center>
cs: <center>Tato volba umožňuje automatické vytvoření okna query, když je přijato soukromé ohlášení (NOTICE).<br>Pokud ji vypnete, soukromé ohlášení se budou zobrazovat v aktivním okně, nebo na běžném kanále.</center>

en: <center>This option makes KVIrc only respond to a limited number of CTCP requests within a specified time interval, to prevent "flooding" CTCP messages.</center>
cs: <center>Tato volba umožňuje KVIrc odpovídat pouze na limitované množství CTCP požadavků v určitém časovém intervalu a předchází zprávám CTCP "zahlcení".</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to attempt to rejoin a channel after being kicked.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se KVIrc pokusí znovu přijít do kanálu potom, co jste byli vykopnuti.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to auto-accept DCC SEND requests for incoming avatars.<br>If you're using the "Request missing avatars" option above, enabling this may by useful.<br>Avatars will be saved in the local KVIrc directory.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVIrc bude automaticky přijímat DCC SEND požadavky na příchozí avatary.<br>Zapnutí může být velmi užitečné, pokud používáte volbu "Požadovat chybějící avatary", která se nachází výše.<br>Obrázky avatarů budou uloženy na disk do adresáře KVIrc.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to automatically connect to this network at startup</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se KVIrc po spuštění  automaticky připojí do této sítě</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to automatically join a channel when an INVITE message for that channel is received.<br><b>Warning:</b> This may help spammers harass you. :)</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se KVIrc automaticky přijde do kanálu, když je obdržena zpráva INVITE pro tento kanál.<br><b>Varování:</b> Toto může pomoci spammerům vás obtěžovat. :)</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to connect to the IRC server when it is started.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se KVIrc po spuštění připojí k IRC serverům.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep channels open after an unexpected disconnect.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVirc nechá otevřené kanály i po neočekávaném odpojení.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep queries open after an unexpected disconnect.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVirc nechá query otevřené i po neočekávaném odpojení.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep the channel window open after being kicked.<br>It might be a good idea to also enable the "Rejoin channel" option.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVirc nechá kanálová okna otevřená i potom, co jste byli vykopnuti.<br>Také by mohlo být dobré zapnout volbu "Znovu přijít do kanálu".</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep the channel window open after leaving it.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVirc nechá otevřené kanály po odchodu z nich.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to minimize the console window after successfully logging into a server.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVIrc minimalizuje konzolové okno po úspěšném přihlášení na server.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to rejoin channels after a successful reconnect attempt.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že se KVirc znovu připojí na kanály po úspěšném pokusu o znovupřipojení.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to reopen query windows after a successful reconnect attempt.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVirc znovu otevře okna s query po úspěšném pokusu o znovupřipojení.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to send a DCC GET request when someone sets an avatar and there is no cached copy available.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že KVIrc pošle DCC GET požadavek, pokud k nastavenému avataru chybí náhled.</center>

en: <center>This option will cause successfully terminated transfers to be automatically removed from the transfer window.</center>
cs: <center>Tato volba způsobí, že úspěšně dokončené přenosy budou automaticky odebrány z okna přenosů.</center>

en: <center>This option will enable auto-reconnecting after an unexpected disconnect. An unexpected disconnect is the <b>termination</b> of a <b>fully connected IRC session</b> that was <b>not requested by the user</b> by the means of the QUIT message.<p><b>Warning:</b> If you use /RAW to send a QUIT message to the server, this option will not behave correctly, since does not detect the outgoing QUIT message and will attempt to reconnect after the server has closed the connection. For this reason, always use the /QUIT command to close your connections. This option may also behave incorrectly with bouncers that support detaching, in this case a solution could be to prepare an alias that sends the bouncer "detach" command immediately before the "quit" command.<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p></center>
cs: <center>Tato volba povolí automatické opětovné připojení po neočekávaném odpojení. Neočekávané odpojení je takové<b>odpojení</b> od <b>úplně připojeného IRC sezení</b>, které <b>nebylo vyžádáno uživatelem</b>.<p><b>Upozornění:</b> Pokud používáte /RAW k odeslání QUIT zprávy serveru, tato volba nebude fungovat korektně, protože nedetekuje odchozí QUIT zprávy a bude se znažit obnovit spojení poté, co server ukončil spojení. Proto vždy použijte příkaz /QUIT pro ukončení spojení. Tato volba také nemusí korektně fungovat s bouncery, které podporují detaching, v tomto případě může být řešením alias, který pošle bounceru příkaz "detach" těsně před příkazem "quit".<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p></center>

en: <center>This option will enable target user tracking.<br>Some actions of the target user (e.g. joins and parts) will be displayed in the window.<br></center>
cs: <center>Tato volba umožní sledování uživatele.<br>Některé akce sledovaného uživatele (např. příchody a odchody) budou zobrazeny v okně.<br></center>

en: <center>This option will force KVIrc to scale avatars shown in the userlist.<br>Avatars will be scaled to fit the constraints set below. Better keep this option on. :)</center>
cs: <center>Tato volba přinutí KVIrc změnit rozměr avatarů zobrazených v seznamu uživatelů.<br>Avatary budou přizpůsobeny konstantám, které jsou uvedeny níže. Je lepší nechat tuto volbu zapnutou. :)</center>

en: <center>This parameter controls the average delay between two packets sent or received.<br>A smaller interval will cause you to send data faster but will also add load to your CPU, disk and network interface.<br>Reasonable values are from 5 to 50 milliseconds.</center>
cs: <center>Tento parametr kontroluje průměrnou dobu mezi odesláním dvou paketů.<br>Menší interval způsobí, že budete odesílat data rychleji, ale také více zatížíte váš procesor, pevný disk a síťové rozhraní.<br>Rozumné hodnoty jsou od 5 do 50 milisekund.</center>

en: <center>This parameter controls the packet size used for DCC SEND.<br>With bigger packets you will be probably send data faster, but you will also saturate your bandwidth and in some cases cause more disk activity.<br>Reasonable values are from 512 to 4096 bytes.</center>
cs: <center>Tento parametr kontroluje velikost paketu použitou pro DCC SEND.<br>S většími pakety budete pravděpodobně odesílat data rychleji, ale také zahltíte vaše připojení a v některých případech způsobuje i vyšší diskovou aktivitu.<br>Rozumné hodnoty jsou od 512 do 4096 bajtů.</center>

en: <center>This text will appear when someone does a /WHOIS on you.<br>It is intended to be your real name, but people tend to put random quotes and phrases here too.</center>
cs: <center>Tento text se objeví, pokud na vás někdo použije /WHOIS.<br>Je určen pro vaše skutečné jméno, ale lidé mají také sklony vkládat sem různé poznámky a fráze.</center>

en: <center>This text will be appended to the CTCP SOURCE reply.<br>For example, you can place the source URL for a script here.</center>
cs: <center>Tento text bude připojen k CTCP SOURCE odpovědi.<br>Například sem můžete umístit domovskou URL skriptu.</center>

en: <center>This text will be appended to the CTCP VERSION reply.<br>For example, you can place a script name here.</center>
cs: <center>Tento text bude připojen k CTCP VERSION odpovědi.<br>Například sem můžete umístit jméno skriptu.</center>

en: <center>Use a user's last known avatar by default (only for users that are registered).</center>
cs: <center>Použít uživatelův poslední známý avatar - standardně (jenom pro uživatele, kteří jsou registrováni).</center>

en: <center>When you're behind a dialup router and also tunneling through a psyBNC bouncer, you can use a bug in the bouncer to force KVIrc to bind the DCC connections to the dialup router's address.<br>It's an ugly hack - use it only if nothing else works.</center>
cs: <center>Pokud jste za dialup routerem a také tunelujete přes psyBNC bouncer, můžete využít chybu v bounceru a přinutit KVIrc aby vázalo DCC spojení adrese dialup routeru.<br>Je to hodně ošklivý hack - používejte jej, pokud nic jiného nefunguje.</center>

en: <center>You can enable this option if you are behind a router that forwards all or a range of ports.<br>KVIrc will try to guess the IP address to use for DCC by looking up the local hostname as seen by the IRC server you're connected to.<br>This method is an exclusive alternative to the "fixed address" above.<br>It might guess the correct address automatically if certain conditions are met (e.g. the IRC server does not mask hostnames).</center>
cs: <center>Tuto volbu zapněte, pokud jste za routerem, který předává porty v celém rozsahu.<br>KVIrc se pokusí zjistit IP adresu, kterou použije pro DCC, zjištěním adresy, pod kterou je vedeno vaše připojení k serveru.<br>Tato metoda je exkluzivní alternativa k "fixní adrese" nahoře.<br>To znamená úpravu adresy automaticky pokud jsou splněny určité podmínky (např. IRC server neumí maskovat hostitele).</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>nickname</b> that will be used to log in to the servers on this network.<br>If this field is left empty (most common case), the default nickname (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
cs: <center>Můžete zadat "speciální" <b>přezdívku</b>, která bude použita pro přihlášení na tuto síť.<br>Pokud je toto pole prázdné (nejčastější případ), bude použito výchozí přezdívky (zadané v nastavení "Identita").</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>nickname</b> that will be used to log in to this server.<br>If this field is left empty (most common case), KVIrc will first look if a nickname is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty then the default nickname (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
cs: <center>Můžete zadat "speciální" <b>přezdívku</b>, která bude použita pro přihlášení na tento server.<br>Pokud je toto pole prázdné (nejčastější případ), KVIrc se nejdříve přesvědčí, jestli je přezdívka určená pro síť ve které je tento server, a pokud je prázdné, tak KVIrc použije výchozí přezdívku zadanou v záložce "Identita".</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>real name</b> that will be used to login with the servers on this network.<br>If you leave this field empty (most common case), the default "real name" (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
cs: <center>Můžete zadat "speciální" <b>skutečné jméno</b>, které bude použito pro přihlášení na tuto síť.<br>Pokud je toto pole prázdné (nejčastější případ), bude použito výchozí "skutečné jméno" (zadané v nastavení "Identita").</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>real name</b> that will be used to login with this server.<br>If you leave this field empty (most common case), KVIrc will first look if a real name is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty the default "real name" (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
cs: <center>Můžete zadat "speciální" <b>skutečné jméno</b>, které bude použito pro přihlášení na tento server.<br>Pokud je toto pole prázdné (nejčastější případ), KVIrc se nejdříve přesvědčí, jestli je skutečné jméno určené pro síť ve které je tento server, a pokud je prázdné, tak KVIrc použije výchozí skutečné jméno zadané v záložce "Identita".</center>

en: <center>Your <b>nickname</b> is your primary form of identification on IRC.<br>Since servers cannot accept multiple users sharing the same nickname (case insensitive), you can provide alternative nicknames to be used in casethe server refuses to accept the default one.</center>
cs: <center>Vaše <b>přezdívka</b> je vaší primární formou identifikace na IRC.<br>Protože servery neakceptují více uživatelů se stejnou přezdívkou (nerozlišuje se velikost), můžete si nastavit alternativní přezdívky pro použití, když server výchozí odmítne.</center>

en: <p><b>Note:</b><br>The notify list is managed using the "Registered Users" settings.</p>
cs: <p><b>Poznámka:</b><br>Seznam Oznamování je spravován prostřednictvím nastavení "Registrovaní Uživatelé".</p>

en: <p><b>Warning:</b><br>This is a <b>non RFC 1413 compliant</b> ident daemon that implements only a limited subset of the Identification Protocol specifications. If it is possible, install a real ident daemon.</p>
cs: <p><b>Varování:</b><br>Toto je <b>neodpovídající RFC 1413</b> ident démon jenž implementuje pouze omezenou skupinu funkcí Identifikačního Protokolu. Pokud je to možné, nainstalujte skutečného ident démona.</p>

en: <p><b>Warning:</b><br>This is a <b>non RFC 1413 compliant</b> ident daemon that implements only a limited subset of the Identification Protocol specifications.<br>On UNIX, you may also need root privileges to bind to the auth port (113).<br>It is <b>highly recommended</b> that a <b>real</b> system-wide ident daemon be used instead, or none at all if ident is not required.</p>
cs: <p><b>Upozornění:</b><br>Toto není <b>RFC 1413 vyhovující</b> ident démon který implementuje pouze omezené možnosti IP specifikací,<br>Na UNIXu, budete nejspíše potřebovat root oprávnění pro vázání k auth portu (113).<br>Je <b>velmi doporučeno</b>, aby byl použit <b>skutečný</b> systémový ident démon místo tohoto, nebo žádný pokud ident není vyžadován.</p>

en: Abort
cs: Přerušit

en: Active Configuration
cs: Aktivní konfigurace

en: Active High-Contrast Foreground (Primary)
cs: Aktivní vysoce kontrastní popředí (primární)

en: Active High-Contrast Foreground (Secondary)
cs: Aktivní vysoce kontrastní popředí (sekundární)

en: Active window
cs: Aktivní okno

en: Add
cs: Přidat

en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced configuration
cs: Pokročilé nastavení

en: Advanced...
cs: Pokročilé...

en: Age:
cs: Věk:

en: Alert Level 1:
cs: Výstraha 1:

en: Alert Level 2:
cs: Výstraha 2:

en: Alert Level 3:
cs: Výstraha 3:

en: Alert Level 4:
cs: Výstraha 4:

en: Alert Level 5:
cs: Výstraha 5:

en: Alert for highlighted words
cs: Výstraha pro zvýrazněná slova

en: Alert for query messages
cs: Výstraha pro query zprávy

en: Alert level:
cs: Úroveň výstrahy:

en: Alert/Highlight
cs: Výstrahy/Zvýraznění

en: Allow up to:
cs: Bude li více než:

en: Alt. Nickname 1:
cs: Alt. přezdívka 1:

en: Alt. Nickname 2:
cs: Alt. přezdívka 2:

en: Alt. Nickname 3:
cs: Alt. přezdívka 3:

en: Alternatives...
cs: Alternativy...

en: Always open as minimized
cs: Vždy otevřít minimalizovaně

en: Always open channels as minimized
cs: Vždy otevřít kanály minimalizovaně

en: Always open transfer window as minimized
cs: Vždy otevřít okno přenosu minimalizovaně

en: Append to SOURCE reply:
cs: Připojit k SOURCE odezvě:

en: Append to VERSION reply:
cs: Připojit k VERSION odezvě:

en: Auto flush logs every
cs: Auto flush logů každý

en: Auto-detect
cs: Autodetekce

en: Automatic detection
cs: Automatická detekce

en: Automatically Log
cs: Automaticky logovat

en: Automatically accept
cs: Automaticky přijmout

en: Automatically accept incoming avatars
cs: Automaticky přijmout příchozí avatary

en: Automatically clear transfer
cs: Automaticky smazat přenos

en: Automatically join channel on invite
cs: Automaticky přijít do kanálu při pozvání

en: Automatically reconnect
cs: Automaticky znovu spojit

en: Automatically resume when auto-accepted
cs: Automaticky navázat při auto-příjmu

en: Automatically unload unused modules
cs: Automaticky mazat z paměti nepoužité moduly

en: Avatar Download - KVIrc
cs: Stažení Avataru - KVIrc

en: Avatar Download Failed - KVIrc
cs: Stažení Avataru selhalo - KVIrc

en: Avatar Might Be Too Big - KVIrc
cs: Avatar je možná příliš velký - KVIrc

en: Avatar offer timeout:
cs: Prodleva nabídky avataru:

en: Avatars
cs: Avatary

en: Away
cs: Pryč

en: Away Nickname
cs: Pryč přezdívka

en: Away:
cs: Pryč:

en: Background
cs: Pozadí

en: Background Colors
cs: Barvy pozadí

en: Background Image
cs: Obrázek na pozadí

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Background image:
cs: Obrázek na pozadí:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Basic Properties
cs: Základní Vlastnosti

en: Bind IPv4 connections to:
cs: Vázat IPv4 spojení k:

en: Bind IPv6 connections to:
cs: Vázat IPv6 spojení k:

en: Blend color:
cs: Míchaná barva:

en: Bottom
cs: Dole

en: Broadcast and WALLOPS messages
cs: Vysílací a WALLOPS zprávy

en: Bug Compatibility
cs: Bug kompatibilita

en: CTCP Replies
cs: CTCP Odezvy

en: Cache IP address
cs: Cache IP adresy

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Center
cs: Centrovat

en: Certificate
cs: Certifikát

en: Certificate location:
cs: Umístění certifikátu:

en: Certificate password:
cs: Heslo certifikátu:

en: ChanServ and NickServ notices
cs: ChanServ a NickServ oznámení

en: Change nickname on away
cs: Změnit přezdívku při pryč

en: Channel
cs: Kanál

en: Channel admin:
cs: Admin kanálu:

en: Channel owner:
cs: Vlastník kanálu:

en: Channel windows
cs: Okna kanálů

en: Channels to join automatically upon connect:
cs: Kanály pro automatický příchod po připojení:

en: Check USERHOST for online users
cs: Zkontrolovat USERHOST pro online uživatele

en: Check interval (in seconds)
cs: Interval kontrol (v sekundách)

en: Child window opacity:
cs: Neprůsvitnost podřízeného okna:

en: Choose Avatar - KVIrc
cs: Výběr Avataru - KVIrc

en: Choose a Filename - KVIrc
cs: Vyberte název souboru - KVIrc

en: Choose a Filename - KVIrc
cs: Vyberte název souboru - KVIrc

en: Choose an Image File - KVIrc
cs: Vyberte soubor obrázku - KVIrc

en: Choose...
cs: Vyberte...

en: Clear List
cs: Smazat seznam

en: Close in tray
cs: Zavřít v panelu

en: Close this dialog, accepting all changes.
cs: Zavře tento dialog a provede všechny změny.

en: Close this dialog, discarding all changes.
cs: Zavře tento dialog, bez provedení změn.

en: Color Set
cs: Sada barev

en: Commit all changes immediately.
cs: Provede všechny změny okamžitě.

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Confirm quit with active connections
cs: Potvrzovat ukončení při aktivním spojení

en: Connect &Now
cs: Připojit &Nyní

en: Connect timeout:
cs: Prodleva spojení:

en: Connect to this network at startup
cs: Připojit k této síti po spuštění

en: Connect to this server at startup
cs: Připojit k tomuto serveru po spuštění

en: Connection
cs: Spojení

en: Console
cs: Konzole

en: Console windows
cs: Konzole okna

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Control char color
cs: Barva ovládacího znaku

en: Copy Server
cs: Kopírovat Server

en: Create minimized debug window
cs: Vytvořit minimalizované ladící okno

en: Cursor color
cs: Barva kurzoru

en: DCC Chat windows
cs: DCC Chat okna

en: DCC socket timeout:
cs: DCC soket prodleva:

en: Default
cs: Výchozí

en: Default Messages
cs: Výchozí Zprávy

en: Default away message:
cs: Výchozí pryč(away) zpráva:

en: Default ban mask:
cs: Výchozí maska banu:

en: Default text encoding:
cs: Výchozí kódování textu:

en: Delay between attempts:
cs: Prodleva mezi pokusy:

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete Rule
cs: Smazat pravidlo

en: Description
cs: Popis

en: Description:
cs: Popis:

en: Direct connection
cs: Přímé spojení

en: Disable broken event handlers
cs: Zakázat poškozené handlery událostí

en: Disable parser warnings
cs: Zakázat varování parseru

en: Disable splash screen
cs: Zakázat splash okno

en: Do not request ban exception list
cs: Nepožadovat seznam vyjímek banů

en: Do not request ban list
cs: Nepožadovat seznam banů

en: Do not request invite list
cs: Nepožadovat seznam pozvání

en: Do not send /WHO request
cs: Neposílat /WHO požadavek

en: Do not show any identd messages
cs: Nezobrazovat žádné identd zprávy

en: Don't show colors in user messages
cs: Nezobrazovat barvy ve zprávách uživatelů

en: Dotted Grid
cs: Tečkovaná mřížka

en: Download aborted by user
cs: Stahovaní přerušeno uživatelem

en: Download folder:
cs: Download složka:

en: Draw nickname grid
cs: Kreslit mřížku přezdívky

en: Draw some emoticons (smileys) as pictures
cs: Kreslit některé emotikony (smajlíky) jako obrázky

en: Echo channel topic
cs: Vypsat téma kanálu

en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: Enable Anti-spam For
cs: Povolit Anti-spam pro

en: Enable Ignore For
cs: Povolit ignorování pro

en: Enable NickServ Identification
cs: Povolit identifikaci NickServ

en: Enable URL highlighting
cs: Povolit zvýrazňování URL

en: Enable ident service (bad practice on UNIX!)
cs: Povolit ident službu (špatné na UNIXu!)

en: Enable ident service only while connecting to server
cs: Povolit ident službu pouze během připojování k serveru

en: Enable lag meter
cs: Povolit měření lagu

en: Enable service for IPv6
cs: Povolit službu pro IPv6

en: Enable target user tracking
cs: Povolit sledování cílového uživatele

en: Enable tray icon
cs: Povolit ikonu panelu

en: Enable tray icon flashing
cs: Povolit blikání ikony v panelu

en: Enable user tooltips
cs: Povolit tooltipy uživatele

en: Enable visual effects
cs: Povolit vizuální efekty

en: Enable window tooltips
cs: Povolit oknům tipy

en: Enable word highlighting
cs: Povolit zvýrazňování slov

en: Encoding
cs: Kódování

en: External CTCP replies
cs: Vnější CTCP odezvy

en: External messages
cs: Vnější zprávy

en: Failed to Load Avatar - KVIrc
cs: Selhalo načtení avataru - KVIrc

en: Failed to load the avatar image.<br>It may be an unaccessible file or an unsupported image format.
cs: Selhalo nahrání avatar obrázku.<br>Je možné, že k souboru nelze přistupovat nebo se jedná o nepodporovaný typ obrázku.

en: Failed to start the download
cs: Stahování selhalo

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Female
cs: Žena

en: File Transfer
cs: Přenos souboru

en: File pattern:
cs: Vzorek souboru:

en: Flash system taskbar on new query message
cs: Blikající systémová lišta při nové query zprávě

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
cs: Blikající systémová lišta při zvýrazněných zprávách

en: Flash window when users are going online
cs: Blikající okno, když je uživatel online

en: Flood Protection
cs: Ochrana před zahlcením

en: Force half-duplex mode on sound device
cs: Nastavit poloduplexní mód na zvukovém zařízení

en: Force idle step
cs: Nucená nečinnost

en: Force immediate quit
cs: Provést opuštění okamžitě

en: Foreground
cs: Popředí

en: Foreground color
cs: Barva popředí

en: Foreground:
cs: Popředí:

en: Gender:
cs: Pohlaví:

en: General
cs: Hlavní

en: General Preferences
cs: Hlavní předvolby

en: General options
cs: Hlavní možnosti

en: Global application font:
cs: Globální font aplikace:

en: Grid color:
cs: Barva mřížky:

en: Grid type:
cs: Typ mřížky:

en: Guess address from IRC server if unroutable
cs: Zjistit adresu z IRC serveru, když je neroutovatelná

en: Guess save path from media type
cs: Odvodit cestu uložení z typu média

en: Gzip logs
cs: Gzipovat logy

en: Half-op:
cs: Polo-op:

en: Here you can specify your age.
cs: Zde můžete napsat váš věk.

en: Here you can specify your gender.
cs: Zde můžete napsat své pohlaví.

en: Highest port:
cs: Vyšší port:

en: Highlight
cs: Zvýraznění

en: Highlight messages containing my nickname
cs: Zvýrazňovat zprávy obsahující vlastní přezdívku

en: Highlighted message in inactive window
cs: Zvýrazněné zprávy v neaktivním okně

en: Hint: Move the mouse cursor over the fields to get help
cs: Tip: Přesuňte myš nad políčka pro získání nápovědy

en: Horizontal Alignment:
cs: Horizontální zarovnání:

en: Horizontal align:
cs: Horizontální zarovnání:

en: ID3 tags' encoding
cs: kódování ID3 tagů

en: IP address:
cs: IP adresa:

en: IP stack treats IPv4 as part of IPv6 namespace
cs: IP stack považuje IPv4 jako součást jmenného prostoru IPv6

en: IPv6 Settings
cs: IPv6 nastavení

en: ISON delay (in seconds)
cs: ISON prodleva (v sekundách)

en: Icon
cs: Ikona

en: Ident Service
cs: Ident služba

en: Ident username:
cs: Ident:

en: Identify Command
cs: Příkaz identifikace

en: Identity
cs: Identita

en: Ignore
cs: Ignorování

en: Ignore module versions (dangerous)
cs: Ignorovat verze modulů (nebezpečné)

en: Ignore requests if no avatar is set
cs: Ignorovat požadavky pokud není avatar nastaven

en: Image height:
cs: Výška obrázku:

en: Image width:
cs: Šířka obrázku:

en: Import List
cs: Importovat seznam

en: Inactive High-Contrast Foreground (Primary)
cs: Neaktivní vysoce kontrastní popředí (primární)

en: Inactive High-Contrast Foreground (Secondary)
cs: Neaktivní vysoce kontrastní popředí (sekundární)

en: Input
cs: Vstup

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Invalid NickServ Rule
cs: Neplatné NickServ pravidlo

en: Invisible (+i)
cs: Neviditelný (+i)

en: Invite messages
cs: Pozývací zprávy

en: Join Channels
cs: Příchod do kanálů

en: KVIrc Preferences
cs: KVIrc Předvolby

en: Keep channel open
cs: Nechat kanál otevřený

en: Keep channels open
cs: Nechat kanály otevřené

en: Keep queries open
cs: Nechat query otevřené

en: Kill broken timers
cs: Ukončit poškozené časovače

en: Labels
cs: Návěstí

en: Lag meter heartbeat:
cs: Měřič lagu tlukot:

en: Language
cs: Jazyk

en: Languages:
cs: Jazyky:

en: Left
cs: Vlevo

en: Limit download bandwidth to
cs: Omezit příchozí provoz na

en: Limit to 1 message every:
cs: Omezit na 1 zprávu každých:

en: Limit upload bandwidth to
cs: Omezit odchozí provoz na

en: Limits
cs: Omezení

en: Link filter:
cs: Filtr linku:

en: Link tooltip hide delay:
cs: Prodleva schování tooltipů:

en: Link tooltip show delay:
cs: Prodleva zobrazení tooltipů:

en: Listen on address/interface:
cs: Naslouchat na adrese/rozhraní:

en: Load From...
cs: Otevřít z...

en: Local open command:
cs: Otevřít lokálně pomocí:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Log joined channels history
cs: Logovat historii příchodů do kanálů

en: Log this
cs: Logovat

en: Logging
cs: Logování

en: Look
cs: Vzhled

en: Low-Contrast Foreground
cs: Málo kontrastní popředí

en: Lowest port:
cs: Nižší port:

en: MIME Type
cs: MIME typ

en: MIME type:
cs: MIME typ:

en: Magic bytes:
cs: Magické bajty:

en: Male
cs: Muž

en: Maximum attempts (0: unlimited):
cs: Maximálně pokusů (0: nekonečně):

en: Maximum buffer size:
cs: Maximální velikost bufferu:

en: Maximum number of DCC sessions
cs: Maximální počet DCC relací

en: Maximum number of DCC transfers
cs: Maximální počet DCC přenosů

en: Maximum requested file size:
cs: Maximální požadovaná velikost souboru:

en: Maximum width of buttons:
cs: Maximální šířka tlačítek:

en: Me have been kicked
cs: Byl(a) jsem vykopnut(a)

en: Media Player
cs: Přehrávač médií

en: Media Types
cs: Typy médií

en: Message Colors
cs: Barvy zpráv

en: Message Regexp
cs: Regexp zprávy

en: Message Style
cs: Styl zprávy

en: Mid-Contrast Foreground
cs: Středně kontrastní popředí

en: Minimize console after successful login
cs: Minimalizovat konzoli po úspěšném přihlášení

en: Minimize in tray
cs: Minimalizovat v panelu

en: Minimize on startup
cs: Minimalizovat při spuštění

en: Minimized:
cs: Minimalizovaný:

en: Minimum alert level:
cs: Minimální úroveň výstrah:

en: Minimum width of buttons:
cs: Minimální šířka tlačítek:

en: Minimum width:
cs: Minimální šířka:

en: Mixer device:
cs: Zařízení mixéru:

en: Mute
cs: Ztlumený

en: Name
cs: Jméno

en: Network
cs: Síť

en: Network Details
cs: Detaily sítě

en: Network Interfaces
cs: Síťová rozhraní

en: Network Properties
cs: Vlastnosti sítě

en: Network:
cs: Síť:

en: New Media Type
cs: Nový typ média

en: New Network
cs: Nová Síť

en: New Proxy
cs: Nová Proxy

en: New Query opened
cs: Nové query otevřené

en: New Server
cs: Nový Server

en: New message in inactive query
cs: Nové zprávy v neaktivním query

en: Nick completion
cs: Doplňování přezdívek

en: Nick completion postfix string
cs: Postfix řetězec pro doplňování přezdívky

en: NickServ Authentication Rule
cs: Autentifikační pravidlo NIckServ

en: NickServ Mask
cs: NickServ Maska

en: NickServ Request Mask
cs: NickServ Maska požadavku

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: Nickname Colors
cs: Barvy přezdívek

en: Nickname Grid
cs: Mřížka přezdívky

en: Nickname alternatives
cs: Alternativní přezdívky

en: Nickname:
cs: Přezdívka:

en: Nicknames
cs: Přezdívky

en: No selection
cs: Žádný výběr

en: Normal
cs: Normální

en: Normal:
cs: Normální:

en: Notifier
cs: Oznamovač

en: Notify completion in console
cs: Oznámit dokončení v konzoli

en: Notify completion in notifier
cs: Oznámit dokončení v oznamovači

en: Notify failed DCC handshakes to the remote end
cs: Oznámit selhanou DCC komunikaci vzdálenému konci

en: On Channel Join
cs: Při příchodu do kanálu

en: On Channel Kick
cs: Při vykopnutí z kanálu

en: On Channel Part
cs: Při odchodu z kanálu

en: On Chat Request
cs: Při Chat požadavku

en: On Connect
cs: Při připojení

en: On Disconnect
cs: Při odpojení

en: On Download Completion
cs: Při dokončení downloadu

en: On Incoming File
cs: Při příchozím souboru

en: On Login
cs: Při přihlášení

en: On Unexpected Disconnect
cs: Při neočekávaném odpojení

en: On Voice Request
cs: Při Hlasovém požadavku

en: Oops... something weird happened:<br>Can't find any module capable of importing servers.
cs: Oops... něco zvláštního se stalo:<br>Nelze nalézt žádný modul pro import serverů.

en: Oops... something weird happened:<br>Can't find the module that was capable of this import action. :(
cs: Oops... něco divného se stalo:<br>Nemohu nalézt modul, který umí tuto importní akci. :(

en: Open Dialog Window For
cs: Otevřít dialogové okno pro

en: Open Query For
cs: Otervřít Query pro

en: Open all minimized
cs: Otevřít vše minimalizovaně

en: Open minimized when auto-accepted
cs: Otevřít minimalizovaně při auto-příjmu

en: Open transfer window as minimized when auto-accepted
cs: Otevřít přenosové okno minimalizovaně při auto-příjmu

en: Other:
cs: Ostatní:

en: Outgoing data queue flush timeout:
cs: Prodleva fronty odchozích dat:

en: Output
cs: Výstup

en: Output identd messages to:
cs: Výstup identd zpráv do:

en: Output verbosity
cs: Upovídanost výstupu

en: PAGE reply:
cs: PAGE odezva:

en: Packet size:
cs: Velikost paketu:

en: Paranoic
cs: Paranoidní

en: Parent window opacity:
cs: Neprůsvitnost zdrojového okna:

en: Part message:
cs: Odchodová zpráva:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste Server
cs: Vložit Server

en: Pattern
cs: Vzorek

en: Plain Grid
cs: Obyčejná mřížka

en: Please select an avatar image. The full path to a local file or an image on the Web can be used.<br>If you wish to use a local image file, click the "<b>Browse</b>"button to browse local folders.<br>The full URL for an image (including <b>http://</b>) can be entered manually.
cs: Prosím vyberte obrázek avataru. Úplná cesta k souboru na disku nebo obrázku na na WEBu může být použita.<br>Pokud si přejete použít lokální soubor, klikněte na tlačítko"<b>Procházet</b>"k procházení adresářů.<br>Plná URL adresa obrázku (včetně <b>http://</b>) může být napsána ručně.

en: Popup notifier on new query message
cs: Zobrazit oznamovač při nové query zprávě

en: Popup notifier when users are going online
cs: Zobrazit Oznamovač, když je uživatel online

en: Popup the notifier window on highlighted messages
cs: Zobrazit okno oznamovače při zvýrazeněných zprávách

en: Pre-buffer size:
cs: Velikost pre-bufferu:

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Private Key
cs: Privátní klíč

en: Private key location:
cs: Umístění privátního klíče:

en: Private key password:
cs: Heslo privátního klíče:

en: Private messages
cs: Soukromé zprávy

en: Private notices
cs: Soukromá oznámení

en: Private/channel messages
cs: Soukromé/kanálové zprávy

en: Private/channel notices
cs: Soukromá/kanálová oznámení

en: Profile
cs: Profil

en: Progress bar color:
cs: Barva ukazatele průběhu:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Protection
cs: Ochrana

en: Protocol:
cs: Protokol:

en: Proxy Hosts
cs: Proxy hostitelé

en: Put here the nickname that you have registered with NickServ
cs: Sem vložte přezdívku, kterou máte registrovanou s NickServ

en: Query windows
cs: Query okna

en: Quiet
cs: Tichý

en: Quit message:
cs: Opouštěcí zpráva:

en: Re&move
cs: Ode&brat

en: Re&move Proxy
cs: Ode&brat proxy

en: Re&move Server
cs: S&mazat server

en: Real name:
cs: Skutečné jméno:

en: Registered NickName
cs: Registrovaná přezdívka

en: Registered Users
cs: Registrovaní uživatelé

en: Rejoin channel
cs: Znovu přijít do kanálu

en: Rejoin channels after reconnect
cs: Znovu přijít do kanálů po znovupřipojení

en: Relay errors and warnings to debug window
cs: Podobné chyby a upozornění do ladícího okna

en: Remember avatars for registered users
cs: Zapamatovat avatary registrovaných uživatelů

en: Remember window properties
cs: Zapamatovat vlastnosti okna

en: Remote open command:
cs: Otevřít vzdáleně pomocí:

en: Remove Network
cs: Smazat Síť

en: Remove Network/Server
cs: Smazat Síť/Server

en: Remove Proxy
cs: Odebrat proxy

en: Reopen queries after reconnect
cs: Znovu otevřít query po znovupřipojení

en: Request CTCP
cs: Požadavek CTCP

en: Request missing avatars
cs: Požadovat chybějící avatary

en: Restrict alert
cs: Omezit výstrahu

en: Right
cs: Vpravo

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Save Location
cs: Místo uložení

en: Save path:
cs: Cesta uložení:

en: Scripting Engine
cs: Skriptovací nástroj

en: Selected:
cs: Vybraný:

en: Selection background color
cs: Barva pozadí výběru

en: Selection foreground color
cs: Barva popředí výběru

en: Send ACK for byte 0
cs: Posílat ACK pro bajt 0

en: Send a fixed address in requests
cs: Poslat fixní adresu v požadavku

en: Send address/interface:
cs: Posílací adresa/rozhraní:

en: Send unknown commands as /RAW
cs: Posílat neznámé příkazy jako /RAW

en: Server Details
cs: Detaily serveru

en: Server mask
cs: Serverová maska

en: Server notices
cs: Oznámení serveru

en: Server notices (+s)
cs: Oznámení serveru (+s)

en: Server replies
cs: Odezvy serveru

en: Servers
cs: Servery

en: Service port:
cs: port:

en: Set maximum button width
cs: Nastavit maximální šířku tlačítek

en: Show channel mode prefix
cs: Zobrazovat prefix módu kanálu

en: Show channel sync time
cs: Zobrazit čas synchronizace kanálu

en: Show compact mode changes
cs: Zobrazit kompaktní změny módů

en: Show dialog for CTCP page requests
cs: Zobrazit dialog pro CTCP page požadavky

en: Show extended server information
cs: Zobrazit rozšířené informace serveru

en: Show gender icons
cs: Zobrazit ikony pohlaví

en: Show header
cs: Zobrazit hlavičku

en: Show in active window
cs: Zobrazovat v aktivním okně

en: Show lag in IRC context display
cs: Zobrazit lag v kontextovém zobrazení IRC

en: Show message icons
cs: Zobrazovat ikony zpráv

en: Show nicknames in bold
cs: Zobrazovat přezdívky tučně

en: Show notifications in active window
cs: Zobrazovat oznámení v aktivním okně

en: Show own parts in the console
cs: Zobrazit vlastní odchody v konzoli

en: Show server pings
cs: Zobrazit pingy serveru

en: Show the CTCP replies in the active window
cs: Zobrazit CTCP odezvy v aktivním okně

en: Show this dialog at startup
cs: Zobrazit tento dialog při spuštění

en: Show timestamp
cs: Zobrazovat čas

en: Show user and host
cs: Zobrazovat uživatele a hostitele

en: Show user channel activity indicator
cs: Zobrazit indikátor aktivity uživatelů kanálu

en: Show user channel icons
cs: Zobrazit kanálové ikony uživatelů

en: Silent anti-spam (no warnings)
cs: Tichý anti-spam (bez upozornění)

en: Socket
cs: Soket

en: Sort windows by name
cs: Řadit okna podle názvu

en: Sound
cs: Zvuk

en: Sound System
cs: Zvukový systém

en: Sound device:
cs: Zvukové zařízení:

en: Sounds
cs: Zvuky

en: Strip colors in logs
cs: Odstranit barvy v souborech logů

en: Test
cs: Testovat

en: Text icons
cs: Textové ikony

en: Text/Alert Colors
cs: Barvy textu výstrah

en: The Identify Command can't be empty!
cs: Příkaz identifikace nemůže být prázdný!

en: The Message Regexp can't be empty!<br>You must put at least * there.
cs: Regexp zprávy nemůže být prázdný!<br>Musíte zde napsat alespoň znak *.

en: The NickServ mask can't be empty!<br>You must put at least * there.
cs: Maska NickServ nemůže být prázdná!<br>Musíte zde napsat alespoň znak *.

en: The Nickname field can't be empty!
cs: Políčko přezdívky nemůže být prázdné!

en: The Nickname field can't contain spaces!
cs: Přezdívka nemůže obsahovat mezery!

en: Theme Preferences
cs: Předvolby Motivu

en: This allows you to select the preferred media player to be used with the mediaplayer.* module commands and functions.
cs: Toto umožňuje vybrat preferovaný přehrávač médií pro použití s příkazy a funkcemi mediaplayer.* modulu.

en: This allows you to select the sound system to be used with KVIrc.
cs: Toto umožňuje výběr zvukového systému použitého s KVIrc.

en: This check enables the automatic identification with NickServ
cs: Toto povolí automatickou identifikaci s NickServ

en: This executable has no SSL support.
cs: Tato verze nemá SSL podporu.

en: This is the command that will be executed when NickServ requests authentication for the nickname described in this rule (if the both server and NickServ mask are matched). This usually will be something like <b>msg NickServ identify &lt;yourpassword&gt;</b>.<br>You can use <b>msg -q</b> if you don't want the password echoed on the screen. Please note that there is no leading slash in this command.
cs: Toto je příkaz provedený, když NickServ požaduje autentizaci pro přezdívku popsanou v tomto pravidle (pokud obě masky serveru a NickServ jsou shodné). Většinou to bývá něco jako <b>msg NickServ identify &lt;vašeheslo&gt;</b>.<br>Můžete použít <b>msg -q</b>, pokud nechcete, aby se heslo objevovalo na obrazovce. V tomto případě nepoužívejte v příkazu počáteční znak lomítka.

en: This is the mask that the current server must match in order for this rule to apply. It can contain * and ? wildcards.<br>Do NOT use simply "*" here...
cs: Toto je maska, kterou musí daný server obsahovat, aby bylo toto pravidlo provedeno. Může obsahovat zástupné znaky * a ?.<br>NEPOUŽÍVEJTE jednoduše "*" zde...

en: This is the simple regular expression that the identification request message from NickServ must match in order to be correctly recognized.<br>The message is usually something like "To identify yourself please use /ns IDENTIFY password" and it is sent when the NickServ wants you to authenticate yourself. You can use the * and ? wildcards.
cs: Toto je jednoduchý regulérní výraz, který musí obsahovat identifikační požadavek od NickServ aby byl správně vyhodnocen.<br>Zpráva je většinou něco jako "To identify yourself please use /ns IDENTIFY password" a je poslána když chce NickServ abyste se autetntifikovali. Můžete použít zástupné znaky * a ?.

en: This option will cause KVIrc to ignore channel CTCP AVATAR requests when you have no avatar set. This is usually a good practice since it helps in reducing traffic by not sending a reply that would be empty.
cs: Tato volba způsobí, že KVIrc bude ignorovat kanálové požadavky CTCP AVATAR pokud jste si žádný nenastavili. Toto je dobré vyzkoušet, jelikož pomáhá redukovat síťový provoz neposíláním odpovědí, které mohou být prázdné.

en: This section contains irc tools<br><p>like<b> away, lag and logging system. </b> </p>
cs: Tato sekce obsahuje irc nástroje<br><p>jako<b> away, lag a loggovací systém. </b> </p>

en: This table contains the text icon associations.<br>KVirc will use them to display the CTRL+I escape sequences and eventually the emoticons.
cs: Tato tabulka obsahuje asociace textu a ikon.<br>KVirc je používá k zobrazení pomocí CTRL+I escape sekvence a také smajlíků.

en: Tile
cs: Dlaždice

en: Timeout Values
cs: Prodlevy

en: Timestamp
cs: Měření času

en: Timestamp format:
cs: Formát měření času:

en: ToolBar Applets
cs: Aplety Nástrojové lišty

en: Tools
cs: Nástroje

en: Top
cs: Nahoře

en: Track last read text line
cs: Sledovat poslední přečtený řádek

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Transparency blend image:
cs: Obrázek míchaný průhledností:

en: Transparent
cs: Průhledné

en: Tray icon
cs: Ikona panelu

en: Trigger event if lag exceeds:
cs: Spustit událost pokud lag překročí:

en: Tweaks
cs: Vylepšení

en: URL handlers
cs: URL handlery

en: USERHOST delay (in seconds)
cs: USERHOST prodleva (v sekundách)

en: Unable to write language information to
cs: Nelze zapsat jazykové informace do

en: Unknown protocol handler command:
cs: Příkaz handleru neznámého protokolu:

en: UnknownNet
cs: NeznámáSíť

en: Unspecified
cs: Neurčeno

en: Use "broken bouncer hack" to detect address
cs: Použít "broken bouncer hack" pro detekci adresy

en: Use "smart" notify list manager
cs: Použít "smart" seznam oznamování

en: Use IPv6 protocol
cs: Použít IPv6 protokol

en: Use Language Encoding
cs: Použít kódování jazyka

en: Use Network Encoding
cs: Použít kódování sítě

en: Use SSL certificate (PEM format only)
cs: Použít SSL certifikát (pouze formát PEM)

en: Use SSL private key
cs: Použít SSL privátní klíč

en: Use SSL protocol
cs: Použít SSL protokol

en: Use System Encoding
cs: Použít systémové kódování

en: Use UTC time for timestamp
cs: Použít UTC pro měření času

en: Use automatic nickname ([5 letters]AWAY)
cs: Použít automatickou přezdívku ([5 znaků]AWAY)

en: Use avatar
cs: Použít avatar

en: Use bash-like nick completion
cs: Použít doplňování přezdívek jako v bashi

en: Use custom alert level
cs: Použít vlastní úroveň výstrah

en: Use default user mode
cs: Použít výchozí nastavení

en: Use different color for own nick:
cs: Použít odlišnou barvu pro vlastní přezdívku:

en: Use fast send (send ahead)
cs: Použít rychlé poslání (posílání dopředu)

en: Use flat buttons
cs: Použít plochá tlačítka

en: Use global application font
cs: Použít globální font aplikace

en: Use line wrap margin
cs: Použít mez zalomení řádku

en: Use online notify list
cs: Používat online seznam oznamování

en: Use proxy
cs: Použít proxy

en: Use same colors as in the userlist
cs: Použít stejné barvy jako v seznamu přezdívek

en: Use special color for timestamps
cs: Použít speciální barvy pro měření času

en: Use system URL handlers
cs: Použít systémové URL handlery

en: Use the WATCH method if available
cs: Použít WATCH, pokud je dostupné

en: Use the completion postfix string for the first word only
cs: Použít doplňovací postfix řetězec pouze pro první slovo

en: Use user-defined address or network interface
cs: Použít uživatelem definovanou adresu nebo síťové rozhraní

en: Use user-defined port range
cs: Použít definované rozmezí portů

en: Use verbose ignore (show messages in console)
cs: Použít upovídané ignorování (zobrazovat zprávy v konzoli)

en: Use workaround for firewall
cs: Použít podporu pro firewall

en: User Mode
cs: Uživatelský mód

en: User input exits away mode
cs: Vstup uživatele zruší pryč mód

en: User-defined prefix and postfix
cs: Uživatelem definovaný prefix a postfix

en: User-op:
cs: Uživ. op:

en: Userlist
cs: Uživatelé

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Verbose
cs: Hlasitý

en: Verbosity And Output
cs: Upovídanost a Výstup

en: Vertical Alignment:
cs: Vertikální zarovnání:

en: Vertical align:
cs: Vertikální zarovnání:

en: Volume slider controls PCM, not Master
cs: Posuvník hlasitosti ovládá PCM, ne Hlasitost

en: Warp cursor at the end of line when browsing history
cs: Přesunout kurzor na konec řádky při prohlížení historie

en: Whois replies
cs: Whois odezvy

en: Winamp messages ecoding
cs: Kódování Winamp zpráv

en: Window List
cs: Seznam oken

en: Words considered spam:
cs: Slova považovaná za spam:

en: Words to highlight:
cs: Zvýrazňovat slova:

en: Workspace
cs: Pracovní plocha

en: [PREFIX]nickname[!user@host][POSTFIX] message
cs: [PREFIX]přezdívka[!uživatel@hostitel][POSTFIX] zpráva

en: [Unknown Media Type]
cs: [Neznámý typ média]

en: authentication,identify
cs: autentifikace,identifikace

en: bytes/sec
cs: bajtů/sek

en: connection
cs: připojení

en: connection,servers
cs: připojení,servery

en: ctcp,flood
cs: ctcp,zahlcení

en: debug
cs: ladění

en: file,audio,video,programs
cs: soubor,audio,video,programy

en: irc.unknown.net
cs: irc.neznama.sit

en: language,encoding,charset,codepage
cs: jazyk,kódování,znaková sada,kódová stránka

en: notify,buddy,buddies,friends
cs: oznámení,přítel,přátelé,kamarádi

en: protection
cs: ochrana

en: save,output
cs: ukládání,výstup

en: scripting,kvs,debug
cs: skriptování,kvs,ladění

en: smileys,emoticons
cs: smajlíky,emotikony

en: sound,events
cs: zvuk,události

en: sound,xmms,audio,play,amarok
cs: zvuk,xmms,audio,přehrávání,amarok

en: theme
cs: motiv

en: theme,background
cs: motiv,pozadí

en: theme,colors,messages,output
cs: motiv,barvy,zprávy,výstup

en: theme,colors,output
cs: motiv,barvy,výstup

en: theme,colors,text
cs: motiv,barvy,text

en: theme,mdi
cs: motiv,mdi

en: theme,privmsg,output,format
cs: motiv,soukromé zprávy,výstup,formát

en: theme,toolbar
cs: motiv,nástrojová lišta

en: theme,topic
cs: motiv,téma

en: theme,userlist,channel
cs: motiv,seznam přezdívek,kanál

en: theme,userlist,channel,background
cs: motiv,seznam přezdívek,kanál,pozadí

en: theme,userlist,channel,colors
cs: motiv,seznam přezdívek,kanál,barvy

en: theme,userlist,channel,grid
cs: motiv,seznam přezdívek,kanál,mřížka

en: time,ping
cs: čas,ping

en: time,timestamp
cs: čas, měření času

en: unnamed
cs: nepojmenovaný

en: url,programs
cs: url,programy

en: userlist,channel
cs: seznam uživatelů,kanál

en: within:
cs: během:
