KVIrc 4.3 - en to eo translation catalogue (918 entries)

en:  bytes
eo:  bajtoj

en:  days
eo:  tagoj

en:  lines
eo:  linioj

en:  msec
eo: msek

en:  pixels
eo:  bilderoj

en:  requests
eo:  petoj

en:  sec
eo:  sek

en:  usec
eo: mikrosek

en: "Smart" nickname colors
eo: "Lertaj" kromnomaj koloroj

en: &Apply
eo: &Apliki

en: &Browse...
eo: &Foliumi...

en: &Copy Server
eo: &Kopii Servilon

en: &New
eo: &Nova

en: &New Proxy
eo: &Nova Prokuro

en: &New Server
eo: &Nova Servilo

en: &OK
eo: &Bone

en: &Paste Server
eo: &Alglui Servilon

en: 3D Buttons
eo: 3D Butonoj

en: 3D Grid
eo: 3D Krado

en: <b>Note:</b> You need to restart KVirc to apply a language changing
eo: <b>Notu:</b> Vi bezonas rekomenci KVIrc por apliki lingvan ŝanĝon

en: <b>file://</b> handler command:
eo: <b>file://</b> traktila komando:

en: <b>ftp://</b> handler command:
eo: <b>ftp://</b> traktila komando:

en: <b>http://</b> handler command:
eo: <b>http://</b>traktila komando:

en: <b>https://</b> handler command:
eo: <b>https://</b> traktila komando:

en: <b>mailto:</b> handler command:
eo: <b>epoŝti al:</b> traktila komando:

en: <center><b>Settings for CTCP.</b></center><p>The <b>Client-To-Client Protocol</b> (CTCP) is used to transmit special control messages over an IRC connection. These messages can request information from clients or negotiate file transfers.<br><br></p>
eo: <center><b>Agordoj por CTCP.<b></center><p>La <b>Kliento-Al-Klienta Protokolo</b> (CTCP) estas uzata transmeti apartajn kontrolajn mesaĝojn sur IRC konekto. Ĉi tiuj mesaĝoj povas peti informon de klientoj aŭ negocii dosierajn transirigojn.<br><br></p>

en: <center>Click here to edit advanced options for this entry</center>
eo: <center>Klaku ĉi tie por redakti altnivelajn opciojn por ĉi tiu enskribo</center>

en: <center>Enable this option if you are on a multihost machine and want to force one of the available IP addresses to be used for outgoing DCCs.<br>This is especially useful when you use IPv6 and IPv4 addresses.<br>You can force KVIrc to always choose the IPv4 interface.</center>
eo: <center>Ebligi ĉi tiun opcion se vi estas ĉe multretnoda maŝino kaj volas perforte uzi unu el la disponeblaj IP adresoj por elirantaj DCC-oj.<br>Ĉi tio estas aparte utila kiam vi uzas IPv6 kaj IPv4 adresojn.<br>Vi povas devigi KVIrc ĉiam elekti la IPv4 interfacon.</center>

en: <center>Enable this option if you can't accept incoming connections.<br>KVIrc will try to use different methods to send and receive files.<br>Please note that these methods may NOT work when communicating with a non-KVIrc client.</center>
eo: <center>Ebligi ĉi tiun opcion se vi ne povas akcepti envenantajn konektojn.<br>KVIrc provos uzi malsamajn metodojn sendi kaj ricevi dosierojn.<br>Bonvolu noti ke ĉi tiuj metodoj povus NE funkcii kiam komunikante kun ne-KVIrc-a kliento.</center>

en: <center>Enable this option if you want specify a local port range for DCC.</center>
eo: <center>Ebligi ĉi tiun opcion se vi volas specifi lokan pordan gamon por DCC.</center>

en: <center>Enable this option if you want to always send a fake IP address in your DCC requests.<br>This might be useful if you're behind a router with a static address that does network address translation (NAT) and forwards all or a range of ports.</center>
eo: <center>Ebligi ĉi tiun opcion se vi volas ĉiam sendi falsan IP adreson en via DCC petoj.<br>Ĉi tio povus esti utila se vi estas malantaŭ enkursigilo kun statika adreso kiu tradukas retajn adresojn (NAT) kaj plusendas ĉion aŭ intervalon de pordoj.</center>

en: <center>Enable this option when the dcc file transfers tend to block your computer by consuming too much CPU time. When this option is enabled the idle interval below will be forcibly inserted between each sent/received data packet.</center>
eo: <center>Ebligi ĉi tiun opcion kiam la DCC dosiertransirigoj emas bloki vian komputilon per elĉerpado de CPU tempo. Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita la sencela intervalo suba estos devige enmetita inter ĉiu sendita/ricevita datuma pakaĵo.</center>

en: <center>Here you can choose up to three nicknames alternative to the primary one. KVIrc will use the alternatives if the primary nick is already used by someone else on a particular IRC network.</center>
eo: <center>Ĉi tie vi povas elekti ĝis tri kromnomojn alternativajn al la ĉefa. KVIrc uzos la alternativojn se la unua kromnomo estas jam uzata de iu alia sur IRC difinita reto.</center>

en: <center>Here you can set a list of channels to be joined automatically after a connection to a server in this network has been established. To add a channel, type its name in the text input below and click "<b>Add</b>".</center>
eo: <center>Ĉi tie vi povas starigi liston de kanaloj al kiuj aliĝi aŭtomate post konekto al servilo en ĉi tiu reto estas establigita. Aldoni kanalon, tajpu ĝian nomon en la teksta enigejo sube kaj klaku "<b>Aldoni</b>".</center>

en: <center>Here you can set a list of channels to be joined automatically after a connection to this server has been established. To add a channel, type its name in the text input below and click "<b>Add</b>".</center>
eo: <center>Ĉi tie vi povas starigi liston de kanaloj aliĝontaj aŭtomate post konekto al ĉi tiu servilo estas establigita. Aldoni kanalon, tajpu ĝian nomon en la teksta enigo sube kaj klaku "<b>Aldoni</b>".</center>

en: <center>Hit this button to connect to the currently selected server.</center>
eo: <center>Frapu ĉi tiun butonon por konekti al la nune elektita servilo.</center>

en: <center>If this is enabled, the global initial <b>user mode</b> (configured from the identity dialog) will be used. If disabled, you can configure an initial user mode for this server
eo: <center>Se ĉi tio estas ebligita, la malloka komenca <b>uzanta reĝimo</b> (agordita de la identa dialogo) estos uzata. Se malebligita, vi povas agordi komencan uzantan reĝimon por ĉi tiu servilo

en: <center>If this network requires a password, put it in this field, otherwise leave it empty.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu reto bezonas pasvorton, metu ĝin en ĉi tiu kampo, alie lasi ĝin malplena.</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will (attempt to) flash the system taskbar entry when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc (penos) ekbrilos la sisteman taskbretan enskribon kiam markita mesaĝo estas eligata kaj KVIrc ne estas la aktiva fenestro</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will alert in the window list only if a normal message is received in a channel.<br>Actions like joins, parts and mode changes will be ignored.<br> This is useful if you are in channels with a high rate of traffic and only want to be alerted for messages that are interesting to you.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc alarmos en la fenestra listo nur se normala mesaĝo estas ricevita en kanalo.<br>Agoj kiel aliĝoj, foriroj kaj reĝimŝanĝoj estos ignorataj.<br> Ĉi tio estas utila se vi estas en kanaloj kun alta rapido de trafiko kaj nur volas esti alarmita por mesaĝoj kiuj interesas vin.</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will alert in the window list only if the specified alert level is reached.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc alarmos en la fenestra listo nur se la specifita alarma nivelo estas atingita.</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will highlight any user message containing your current nickname</center>
eo: <cente>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc markos iun ajn uzantmesaĝon enhavanta vian nunan kromnomon</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will match your nick and/or the words you specified in a case sensitive manner</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc kongruos vian kromnomon kaj/aŭ la vortojn vi specifis en usklecodistinga maniero</center>

en: <center>If this option is enabled, KVIrc will popup a little notifier window in the low right corner of your desktop when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, KVIrc ŝprucigos malgrandan sciigfenestron en la subdesktra angulo de via labortablo kiam markita mesaĝo estas eligata kaj KVIrc ne estas la aktiva fenestro</center>

en: <center>If this option is enabled, the Servers dialog will appear every time you start KVIrc</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la dialogo pri Serviloj aperos ĉiun fojon ke vi lanĉas KVIrc</center>

en: <center>If this option is enabled, the window list will also alert for messages which are shown in queries.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la fenestra listo ankaŭ alarmos por mesaĝoj kiuj estas montrataj en petoj.</center>

en: <center>If this option is enabled, the window list will also alert for messages which contain a word from the highlighted words list above.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la fenestra listo ankaŭ alarmos por mesaĝoj kiuj enhavas vorton de la markita vortlisto supre.</center>

en: <center>If this server requires a password, put it in this field, otherwise leave it empty.</center>
eo: <center>Se ĉi tiu servilo postulas pasvorton, metu ĝin en ĉi tiun kampon, alie lasu ĝin malplena.</center>

en: <center>If you are searching for a specific server or network, you can insert its name to filter the servers in the list</center>
eo: <center>Se vi serĉas por specifan servilon aŭ reton, vi povas enmeti ĝian nomon por filtri la servilojn en la listo</center>

en: <center>If you enable this option, when a DCC request from a remote user can't be satisfied KVIrc will notify him by a CTCP ERRMSG. This is a nice feature so it is a good idea to leave it on unless for some reason you have deactivated the antiflood system: in this case turning off this option might help if you often get attacked by CTCP floods.</center>
eo: <center>Se vi ebligas ĉi tiun opcion, kiam DCC peto de fora uzanto ne povas esti kontentigita KVIrc sciigos lin per CTCP ERRMSG (ERARMESAĜO). Ĉi tio estas bona trajto do estas bona ideo lasi ĝin funkcianta krom se ial vi malebligis la kontraŭsuperŝutadan sistemon: ĉi-kaze elŝaltante ĉi tiun opcion povus helpi se vi ofte estas atakata de CTCP superŝutoj.</center>

en: <center>If you want to enable SASL authentication, insert your nickname here.</center>
eo: <center>Se vi volas ebligi SASL aŭtentigon, enigu vian kromnomon ĉi tie.</center>

en: <center>If you want to enable SASL authentication, insert your password here.</center>
eo: <center>Se vi volas ebligi SASL aŭtentigon, enmetu vian pasvorton ĉi tie.</center>

en: <center>KVIrc sends out a channel /WHO message every now and then to keep the channel away list in sync. Use this option to disable this feature (and to save your IRC bandwidth.</center>
eo: <center>KVIrc elsendas kanalan /WHO (KIU) mesaĝon de tempo al tempo por teni la kanalan foran liston sinkronigita. Uzu ĉi tiun opcion por malebligi ĉi tiun trajton (kaj savi vian IRC kapaciton).</center>

en: <center>Minimum value: <b>0 days</b><br>Maximum value: <b>10 days</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>0 tagoj</b><br>Maksimuma valuo: <b>10 tagoj</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>0 lines</b><br>Maximum value: <b>50 lines</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>0 linioj</b><br>Maksimuma valuo: <b>50 linioj</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>0 requests</b><br>Maximum value: <b>10000 requests</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>0 petoj</b><br>Maksimuma valuo: <b>10000 petoj</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>0 sec</b><br>Maximum value: <b>86400 sec</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>0 sek</b><br>Maksimuma valuo: <b>86400 sek</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>1 sec</b><br>Maximum value: <b>3600 sec</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>1 sek</b><br>Maksimuma valuo: <b>3600 sek</b></center>

en: <center>Minimum value: <b>10000 usec</b><br>Maximum value: <b>10000000 usec</b></center>
eo: <center>Minimuma valuo: <b>10000 mikrosek</b><br>Maksimuma valuo: <b>10,000,000 mikrosek</b></center>

en: <center>Please wait while the avatar is being downloaded</center>
eo: <center>Bonvolu atendi dum la avataro estas elŝutata</center>

en: <center>Put here a brief description of the network.</center>
eo: <center>Meti ĉi tie lakonan priskribon de la reto.</center>

en: <center>Save logs with the current interval<br>Set to 0 to disable this feature</center>
eo: <center>Savi protokolojn kun la nuna intervalo<br>Starigi al 0 por malebligi ĉi tiun trajton</center>

en: <center>The "send ahead" DCC method allows data to be sent faster by breaking some of the rules of the original DCC SEND protocol specification.<br>Most clients can handle this kind of optimisation so disable it only if you have problems.</center>
eo: <center>La "sendi antaŭe" DCC metodo permesas datumojn esti sendataj pli rapide per rompado de iuj de la reguloj de la originala DCC SEND protokola difino.<br>La plejparto de klientoj povas trakti ĉi tian optimigon do malebligi ĝin nur se vi havas problemojn.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a connection has been established.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote pass secret</tt> instead of <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc will first send the USER command, then eventually PASS and NICK and then execute this command sequence.<br>This is particularly useful for IRC bouncers that require login commands.</center>
eo: <center>La sekvantaj komandoj estos ruligitaj post konekto estas starigita.<br><b>Grava:</b> Enigu komandojn <b>sen</b> antaŭan suprenstrekon (ekz. <tt>quote pasvorton sekretan</tt> anstataŭe <tt>/quote pasvorton sekretan</tt>).<br>KVIrc unue sendos la USER komandon, poste eventuale PASS kaj NICK kaj tiam ruligi ĉi tiun komandan sekvencon.<br> Ĉi tio estas aparte utila por IRC resaltigiloj kiuj bezonas ensalutajn komandojn.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a connection to a server in this network has been established.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote pass secret</tt> instead of <tt>/quote pass secret</tt>).<br>KVIrc will first send the USER command, then eventually PASS and NICK and then execute this command sequence.</center>
eo: <center>La sekvantaj komandoj estos rulitaj post konekto al servilo en ĉi tiu reto estas establita.<br><b>Grava:</b> Enmetu komandojn <b>sen</b> antaŭa suprenstreko (ekz. <tt>quote pasvorto sekreta</tt> anstataŭ <tt>/quote pasvorto sekreta</tt>).<br>KVIrc unue sendos la USER (UZANTO) komandon, poste eventuale PASS kaj NICK kaj poste ruli ĉi tiun komandan sekvon.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a successful login to a server in this network.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote privatelog</tt> instead of <tt>/quote privatelog</tt>).<br>This is useful for automatically opening queries, setting variables, etc.</center>
eo: <center>La sekvantaj komandoj estos rulitaj post sukcesa ensaluto al la servilo en ĉi tiu reto.<br><b>Grava:</b> Enigu komandojn <b>sen</b> antaŭa suprenstreko (ekz. <tt>quote privata protokolo</tt> anstataŭ <tt>/quote privata protokolo</tt>).<br>Ĉi tiu estas utila por aŭtomate malfermi petojn, starigi variablojn, ktp.</center>

en: <center>The following commands will be executed after a successful login to this server.<br><b>Important:</b> Enter commands <b>without</b> a preceding slash (e.g. <tt>quote privatelog</tt> instead of <tt>/quote privatelog</tt>).<br>This is useful for automatically opening queries, setting variables, etc.</center>
eo: <center>La sekvantaj komandoj estos ruligitaj post sukcesa ensaluto al ĉi tiu servilo.<br><b>Grava:</b> Enmetu komandojn <b>sen</b> antaŭa suprenstreko (ekz. <tt>quote privatan protokolon</tt> anstataŭ <tt>/quote privatan protokolon</tt>).<br>Ĉi tio estas utila por aŭtomate malfermi petojn, agordante variablojn, ktp.</center>

en: <center>This box allows you to choose the preferred encoding for the servers in this network. This encoding will be used as the default for text messages.If you choose "Use System Encoding" then the encoding will be set to the systemwide value that you choose in the "Encoding" page of the options dialog.</center>
eo: <center>Ĉi tiu skatolo permesas vin elekti la preferatan kodoprezenton por la serviloj en ĉiu reto. Ĉi tiu kodoprezento estos uzata kiel la defaŭlto por tekstaj mesaĝoj. Se vi elektas "Uzi Sisteman Kodoprezenton" tiam la kodoprezento estos starigita al la tutsistema valuo kiun vi elektas en la "Kodoprezenta" paĝo de la opcia dialogo.</center>

en: <center>This box allows you to choose the preferred encoding for the servers in this network. This encoding will be used for server specific needs, like referencing nicknames and channel names.If you choose "Use System Encoding" then the encoding will be set to the systemwide value that you choose in the "Encoding" page of the options dialog.</center>
eo: <center>Ĉi tiu skatolo permesas vin elekti la preferatan kodoprezenton por la serviloj ĉe ĉi tiu reto. Ĉi tiu kodoprezento estos uzata por servilaj specifaj bezonoj, kiel referencado de kromnomoj kaj kanalaj nomoj. Se vi elektas "Sisteman Kodoprezenton" tiam la kodoprezento estos starigita al la tutsistema valuo kiun vi elektas en la "Kodoprezenta" paĝo de la opcia dialogo.</center>

en: <center>This box allows you to choose the preferred encoding for this server. This encoding will be used as the default for text messages.If you choose "Use Network Encoding" then the encoding will be inherited from the network that this server belongs to.</center>
eo: <center>Ĉi tiu skatolo permesas vin elekti la preferatan kodoprezenton por ĉi tiu servilo. Ĉi tiu kodoprezento estos uzata kiel la defaŭlto por tekstaj mesaĝoj. Se vi elektas "Uzi Retan Kodoprezenton" la kodoprezento estos heredita de la reto al kiu apartenas ĉi tiu servilo.</center>

en: <center>This box allows you to choose the preferred encoding for this server. This encoding will be used for server specific needs, like referencing nicknames and channel names.If you choose "Use Network Encoding" then the encoding will be inherited from the network that this server belongs to.</center>
eo: <center>Ĉi tiu skatolo permesas vin elekti la preferatan kodoprezenton por ĉi tiu servilo. Ĉi tiu kodoprezento estos uzata por servilaj specifaj bezonoj, kiel referencado de kromnomoj kaj kanalaj nomoj. Se vi elektas "Uzi Retan Kodoprezenton" la kodoprezento estos heredita de la reto al kiu ĉi tiu servilo apartenas.</center>

en: <center>This button shows a list of recently used servers. It allows you to quickly find them in the list.</center>
eo: <center>Ĉi tiu butono montras liston de lastatempe uzitaj serviloj. Ĝi permesas vin rapide trovi ilin en la listo.</center>

en: <center>This check enables the use of the <b>SASL</b> authentication procotol If you enable the proper global option in the Connection/SSL tab and fill the Sasl Nickname and Sasl Password fields in this page, the SASL protocol will be used for this server if available.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato ebligas la uzadon de <b>SASL</b> aŭtentiga protokolo. Se vi ebligas la ĝustan mallokan opcion en la Konekto/SSL folio kaj plenigas la Sasl Kromnoman kaj Sasl Pasvortan kampojn en ĉi tiu paĝo, la SASL protokolo estos uzata por ĉi tiu servilo se estas disponebla.</center>

en: <center>This check enables the use of the <b>Transport Layer Security</b> protocol. If you enable the Extended Capabilities below then the TLS protocol support will be detected by using a CAP LS command. Without Extended Capabilities the STARTTLS command will be forcibly sent at the beginning of the connection.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato ebligas la uzadon de la <b>Transirigan Tavolan Sekuran</b> (TLS) protokolon. Se vi ebligas la Etenditajn Kapablecojn sube tiam la TLS protokola subteno estos detektita per uzado de CAP LS komando. Sen Etenditaj Kapabloj la STARTTLS komando estos devige sendita je la komenco de la konekto.</center>

en: <center>This check identifies IPv6 servers.<br>If enabled, KVIrc will attempt to use the IPv6 protocol (thus your OS <b>must</b> have a working IPv6 stack and you <b>must</b> have an IPv6 connection).</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato identigas IPv6 servilojn.<br>Se ebligita, KVIrc provos uzi la IPv6 protokolon (tiel via mastrumsistemo <b>devas</b> havi funkciantan IPv6 stakon kaj vi <b>devas</b> havi IPv6 konekton).</center>

en: <center>This check will cause the connection to use the <b>Extended Capability</b> support. Obviously, this server must have support for this, too. Disable this for irc bouncers.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato kaŭzos la konekton uzi la <b>Etenditan Kapablan</b> subtenon. Klare, ĉi tiu servilo devas subteni ĝin por ĉi tio ankaŭ. Malebligi ĉi tion por irc resaltigiloj.</center>

en: <center>This check will cause the connection to use the <b>Secure Socket Layer</b> encryption support. Obviously, this server must have support for this, too. :)</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato kaŭzos la konekton uzi la <b>Sekuran Ingan Tavolon</b> (SSL) ĉifradan subtenon. Klare, ĉi tiu servilo devas subteni ĉi tion ankaŭ. :-)</center>

en: <center>This check will enable <b>IP address caching</b> for this server:<br>DNS lookups can be time-consuming and might be blocking on some platforms; this option will cause KVIrc to look up the server hostname only once.<br><br> Advanced: you can also use this option to force a certain server name to resolve to a fixed ip address when either the dns for that server is temporairly unreachable or you want to avoid the round-robin lookups.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kvadrato ebligos <b>IP adresan konservadon</b> por ĉi tiu servilo:<br>DNS serĉoj povas esti temporabaj kaj povus bloki ĉe kelkaj platformoj; ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc serĉi la servilan retnodnomon nur unufoje.<br><br> Altnivele: vi povas ankaŭ uzi ĉi tiun opcion devigi iun servilan nomon adrestrovi al neŝanĝa adreso kiam aŭ la dns por tiu servilo estas provizore neatingebla aŭ vi volas eviti la cirkulerajn serĉojn.</center>

en: <center>This enables the lag meter engine, which checks at regular intervals how much lag (latency) the server has.</center>
eo: <center>Ĉi tio ebligas la postrestan metrikan modulon, kiu kontrolas je regulaj intervaloj kiom da postresto (atendotempo) la servilo havas.</center>

en: <center>This field allows you to specify a really unique id for this server. You will then be able to use /server -x &lt;this_id&gt; to make the connection. This is especially useful when you have multiple server entries with the same hostname and port in different networks (bouncers?)</center>
eo: <center>Ĉi tiu kampo permesas vin specifi vere unikan identon por ĉi tiu servilo. Do vi povos uzi /server -x &lt;ĉi_tio_id&gt; fari la konekton. Ĉi tio estas aparte utila kiam vi havas multoblajn servilajn erojn kun la sama retnodnomo kaj pordo en malsamaj retoj (resaltigiloj?)</center>

en: <center>This field contains the command to execute to open a local file.<br><tt>$0</tt> is used in place of the filename</center>
eo: <center>Ĉi tiu kampo enhavas la komandon ruligi malfermi lokan dosieron.<br><tt>$0</tt> estas uzata anstataŭ la dosiernomo</center>

en: <center>This field contains the command to execute when automatically opening a received file.<br><tt>$0</tt> is used in place of the filename</center>
eo: <center>Ĉi tiu kampo enhavas la komandon ruligotan kiam aŭtomate malfermante ricevitan dosieron.<br><tt>$0</tt> estas uzata anstataŭ la dosiernomo</center>

en: <center>This field specifies the name of a module that exports a link filter for this type of server.<br>For plain IRC connections, you don't need any link filters; this is used for incompatible protocols.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kampo specifas la nomon de modulo kiu eksportas ligilan filtron por ĉi tiu tipo de servilo.<br>Por plataj IRC pkonektoj, vi ne bezonas iun ajn ligilajn filtrojn; ĉi tio estas uzata por nekongrueblaj protokoloj.</center>

en: <center>This is a brief description of this server. This field has no restrictions but many server lists use it to describe the server's physical location</center>
eo: <center>Ĉi tio estas lakona priskribo de ĉi tiu servilo. Ĉi tiu kampo havas neniajn limigojn sed multaj servilaj listoj uzas ĝin priskribi la fizikan lokon de la servilo</center>

en: <center>This is a list of NickServ identification rules. KVIrc will use them to model its automatic interaction with NickServ on all the networks.<br>Please be aware that this feature can cause your NickServ passwords to be stolen if used improperly. Make sure that you fully understand the NickServ authentication protocol.<br>In other words, be sure to know what you're doing.<br>Also note that the password that you provide is stored as <b>PLAIN TEXT</b>.<br>KVIrc supports also per-network NickServ authentication rules that can be created in the "Advanced..." network options (accessible from the servers dialog).</center>
eo: <center>Ĉi tio estas listo de NickServ identigaj reguloj. KVIrc uzos ilin modeli ĝian aŭtomatan interagon kun NickServ ĉe ĉiuj retoj.<br>Bonvolu konscii ke ĉi tiu trajto povas kaŭzi vian NickServ pasvortojn esti ŝtelataj se uzata malbone. Certigu ke vi plene komprenas la NickServ aŭtentigan protokolon.<br>Alivorte, certigi ke vi scias tion kion vi faras.<br>Ankaŭ notu ke la pasvorto kiun vi provizas estas enmemorigita kiel <b>NEĈIFRITA TEKSTO</b>.<br>KVIrc subtenas ankaŭ po ĉiu reto NickServ aŭtentigajn regulojn kiuj povas esti kreitaj en la "Altnivela..." retaj opcioj (atingitaj de la servila dialogo).</center>

en: <center>This is a list of NickServ identification rules. KVIrc will use them to model its automatic interaction with NickServ on this network.<br>Please be aware that this feature can cause your NickServ passwords to be stolen if used improperly. Make sure that you fully understand the NickServ authentication protocol.<br>In other words, be sure to know what you're doing.<br>Also note that the password that you provide is stored as <b>PLAIN TEXT</b>.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas listo de NickServ identigaj reguloj. KVIrc uzos ilin modeli ĝian aŭtomatan interagon kun NickServ ĉe ĉi tiu reto.<br>Bonvolu konscii ke ĉi tiu trajto povas kaŭzi viajn NickServ pasvortojn esti ŝtelataj se uzitaj nedece. Certigu ke vi plene komprenas la NickServ aŭtentigan protokolon.<br>Alivorte, certigi ke vi scias tion kion vi faras.<br>Ankaŭ notu ke la pasvorto kiun vi provizas estas enmemorigata kiel <b>PLATTEKSTO</b>.</center>

en: <center>This is a set of rules to use profiles.KVIrc will use them to handle the user connection data before the data is sent to the IRC server.<br>This is useful if a user wants to use different data on different networks without changing them at every connection attempt.
eo: <center>Ĉi tio estas aro de reguloj por uzi profilojn. KVIrc uzos ilin trakti la uzantkonektajn datumojn antaŭ la datumoj estos sendataj al la IRC servilo.<br>Ĉi tio estas utila se la uzanto volas uzi malsamajn datumojn ĉe malsamaj retoj sen ŝanĝante ilin je ĉiu konekta provo.

en: <center>This is an artificial delay for the channel requests made on join.<br>You may increase it if your server complains about flooding when joining many channels at once.<br>Minimum value: <b>0 secs</b><br>Maximum value: <b>10 secs</b></center>
eo: <center>Ĉi tiu estas artifika prokrasto por la kanalaj petoj farita je aliĝo.<br>Vi povas pliigi ĝin se via servilo plendas pri superŝutado kiam aliĝante al multaj kanaloj samtempe.<br>Minimuma valuo:<b>0 sek</b><br>Maksimuma valuo: <b>10 sek</b></center>

en: <center>This is the <b>IP address</b> of this server, it is here for caching purposes.<br>If you leave this field empty, KVIrc will fill it in the first time it connects to the server. If you enable the "cache IP address" option below, KVIrc will use it as a "cached result" and avoid looking it up again.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>IP adreso</b> de ĉi tiu servilo; ĝi estas ĉi tie por kaŝceloj.<br>Se vi lasas ĉi tiun kampon malplena, KVIrc plenigos ĝin je la unua fojo ke ĝi konektos al la servilo. Se vi ebligas la "kaŝan IP adreson" opcion sube, KVIrc uzos ĝin kiel "kaŝita rezulto" kaj evitos reserĉi ĝin.</center>

en: <center>This is the <b>proxy</b> that KVIrc will use to connect to this server.
    If this field is set in "Default" KVirc will use global proxy settings, if it is set in "Direct connection" KVirc will connect to this server without proxy. You can define new proxy server in global options' "Proxy servers" menu.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>prokura servilo</b> ke KVIrc uzos por konekti al ĉi tiu servilo.
    Se ĉi tiu kampo estas starigita kiel "Defaŭlto" KVIrc uzos mallokajn prokurajn agordojn, se ĝi estas agordita en "Direkta konekto" KVIrc konektos al ĉi tiu servilo sen prokura servilo. Vi povas difini novan prokuran servilon en la menuo "Prokuraj serviloj" de mallokaj opcioj.</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that KVIrc will use to login to servers on this network.
    If this field is left empty (most common case), KVIrc will use the default username specified in the "Identity" options tab.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>uzantnomo</b> kiu KVIrc uzos por ensaluti al serviloj ĉe ĉi tiu reto.
    Se ĉi tiu kampo estas lasata malplena (plej ofta kazo), KVIrc uzos la defaŭltan uzantnomon specifita en la "Identa" opcia folio.</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that KVIrc will use to login to this server.
    If this field is left empty (most common case), KVIrc will first look if an username is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty then KVIrc will use the default username specified in the "Identity" options tab.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>uzantnomo</b> kiu KVIrc uzos por ensaluti al ĉi tiu servilo.
    Se ĉi tiu kampo restas malplena (plej ofta kazo), KVIrc unue rigardos ĉu uzantnomo estas specifita por la reto al kiu apartenas ĉi tiu servilo, kaj se tio estas malplena, KVIrc uzos la defaŭltan uzantnomon specifita en la "Identa" opcia folio.</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that you will use to connect to the server.<br>In the past, it was used as a form of authentication, but it normally has no special use now.<br>In addition to your nickname, you are identified on IRC by your <b>username@hostname</b>.</br>Basically, you can enter any word you like here. :D</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>uzantnomo</b> kiun vi uzos por konekti kun la servilo.<br>Antaŭe, ĝi estis uzata kiel formo de aŭtentigo, sed normale ĝi havas nenian apartan uzadon nun.<br>Krom via kromnomo, vi estas identigata sur IRC de via <b>uznomo@retnodnomo</b>.</br>Baze, vi povas enmeti iu ajn vorton vi volas ĉi tie. :D</center>

en: <center>This is the CTCP PAGE reply.<br>It should contain some sort of acknowledgement for CTCP PAGE messages.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la CTCP PAGE (PAĜO) respondo.<br>Ĝi devus enhavi ian agnoskon por CTCP PAGE (PAĜO) mesaĝoj.</center>

en: <center>This is the IP address or name of the interface to use by default for outgoing DCC transfers.<br>On UNIX systems that support it, you can also specify IPv4 interface names (such as <b>ppp0</b>).<br>If you set it to <b>0.0.0.0</b>, KVIrc will try to use the first available IPv4 interface</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la IP adreso aŭ nomo de la interfaco uzi defaŭlte por elirantaj DCC transirigoj.<br>Ĉe UNIX sistemoj kiuj subtenas ĝin, vi povas ankaŭ specifi IPv4 interfacajn nomojn (kiel <b>ppp0</b>).<br>Se vi starigas ĝin al <b>0.0.0.0</b>, KVIrc provos uzi la unuan disponeblan IPv4 interfacon</center>

en: <center>This is the amount of time that KVIrc will wait for a response before assuming that a DCC has failed because the remote client was unable to connect to our listening socket.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la tempodaŭro dum kiu KVIrc atendos respondon antaŭ ol supozi ke DCC malsukcesis ĉar la fora kliento ne povis konekti al nia aŭskulta ingo.</center>

en: <center>This is the amount of time to make an avatar available for transfer when requested.<br>When someone sends a CTCP AVATAR request, KVIrc will reply with a CTCP AVATAR message containing the name and size of your avatar image.<br>A time-limited file offer is added for the image file to the requesting user.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la kvanto de tempo fari avataron disponebla por transirigo kiam petita.<br>Kiam iu sendas CTCP AVATAR peton, KVIrc respondos kun CTCP AVATAR mesaĝo enhavanta la nomon kaj grandecon de via avatara bildo.<br>Tempolimigita dosiera oferto estas aldonita por la bilda dosiero al la petanta uzanto.</center>

en: <center>This is the base log directory:<br>all the log files will be saved inside this directory</center>
eo: <center>Ĉi tiu estas la baza protokola dosierujo:<br>ĉiuj protokolaj dosieroj estos savitaj en ĉi tiu dosierujo</center>

en: <center>This is the default <b>port</b> that this server will be contacted on.<br>Usually <b>6667</b> is OK.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la defaŭlta <b>pordo</b> ke ĉi tiu servilo estos kontaktata.<br>Kutime <b>6667</b> estas bona.</center>

en: <center>This is the default part message that will be used when you<br>leave a channel by closing a channel window.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la defaŭlta forirmesaĝo kiu estos uzata kiam vi<br>foriras kanalon per fermante kanalan fenestron.</center>

en: <center>This is the default quit message that will be used when you<br>quit your IRC session by closing the console window or disconnecting by pressing the disconnect button.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la defaŭlta ĉesmesaĝo kiu estos uzata kiam vi<br>ĉesas vian IRC sesion per fermante la konzolan fenestron aŭ malkonektante per premado de la malkonekta butono.</center>

en: <center>This is the fixed address that will be sent with all DCC requests if you enable the option above.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la senŝanĝa adreso kiu estos sendata kun ĉiuj DCC petoj se vi ebligas la supran opcion.</center>

en: <center>This is the list of available IRC servers.<br>Right-click on the list to add or remove servers and perform other actions.<br>Double-click on a item for advanced options.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la listo de disponeblaj IRC serviloj.<br>Dekstre-klaku sur la liston por aldoni aŭ forigi servilojn kaj fari aliajn agojn.<br>Duoble-klaku sur ero por altnivelaj opcioj.</center>

en: <center>This is the list of available proxy servers.<br>Right-click on the list to add or remove proxies.</center>
eo: <center>Ĉi tiu estas listo de disponeblaj prokuraj serviloj.<br>Dekstre-klaki sur la listo por aldoni aŭ forigi prokurojn.</center>

en: <center>This is the maximum number of concurrent DCC sessions and it includes all the DCC types (send,chat,recv...). KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la maksimuma nombro de samtempaj DCC sesioj kaj ĝi inkluzivas ĉiujn DCC tipojn (send, chat, recv...). KVIrc rifuzos la petojn kiam ĉi tiu limo estos atingita.</center>

en: <center>This is the maximum number of concurrent DCC transfers. KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la maksimuma nombro de samtempaj DCC transirigoj. KVIrc rifuzos la petojn kiam ĉi tiu limo estos atingita.</center>

en: <center>This is the maximum size for avatar images that will be automatically requested.<br>A reasonable value might be 102400 bytes (100 K).</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la maksimuma grandeco por avataraj bildoj kiuj estos aŭtomate petitaj.<br>Racia valuo povus esti 102400 bajtoj (100 K).</center>

en: <center>This is the name of the currently selected server or network</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la nomo de la nune elektita servilo aŭ reto</center>

en: <center>This makes the IRC context display applet show the current lag after the user's nickname (in seconds)</center>
eo: <center>Ĉi tio faras la IRC kuntekstan vidigan programeton montri la nunan postreston post la kromnomo de la uzanto (en sekundoj)</center>

en: <center>This nickname will be tried if the primary nickname for this network is already in use.<br>If you leave it empty then the default nicknames specified in the identity options will be tried instead.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kromnomo estos provita se la ĉefa kromnomo por ĉi tiu reto jam estas uzata.<br>Se vi lasas ĝin malplena tiam la defaŭltaj kromnomoj specifitaj en la identaj opcioj estos provataj anstataŭe.</center>

en: <center>This nickname will be tried if the primary nickname for this server is already in use.<br>If you leave it empty then the default nicknames specified in the identity options will be tried instead.</center>
eo: <center>Ĉi tiu kromnomo estos provita se la ĉefa kromnomo por ĉi tiu servilo jam estas uzata.<br>Se vi lasas ĝin malplena la defaŭltaj kromnomoj specifitaj en la identaj opcioj estos provitaj anstataŭe.</center>

en: <center>This option allows you to set the lag meter heartbeat interval.<br>The lower the heartbeat interval the higher will be the accuracy of the lag check but also higher cpu usage and data traffic to the server.<br>Please note that this is NOT the interval between pings sent to the server: the pings (if any) will be sent really less often. 5000 is a reasonable value.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio permesas vin starigi la postrestan metrikan korbatan intervalon.<br>Ju malpli alta estas la korbata intervalo des pli alta estos la cpu uzado kaj datuma trafiko al la servilo.<br>Bonvolu noti ke ĉi tio NE estas la intervalo inter pingoj sendataj al la servilo: la pingoj (se estas) estos sendataj vere malpli ofte. 5000 estas racia valuo.</center>

en: <center>This option causes KVIrc to accept RESUME requests with invalid filenames.<br>Use it if KVIrc fails to accept RESUME requests from other clients (e.g. some versions of mIRC).</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas KVIrc akcepti RESUME (DAŬRIGI) petojn kun malvalidaj dosiernomoj.<br>Uzu ĝin se KVIrc malsukcesas akcepti RESUME (DAŬRIGI) petojn de aliaj klientoj (ekzemple: kelkaj versioj de mIRC).</center>

en: <center>This option causes KVIrc to accept RESUME requests with mismatched ports.<br>Use it if some router on the path between you and the receiver remaps the ports in DCC SEND but not in DCC RESUME requests.<br>Please note that this option may misbehave in certain usage patterns since KVIrc must differentiate between transfers only by looking at the filename. Be careful.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas KVIrc akcepti RESUME (DAŬRIGI) petojn kun miskongruaj pordoj.<br>Uzu ĝin se iu enkursigilo sur la pado inter vi kaj la ricevilo remapigas la pordojn en DCC SEND sed ne en DCC RESUME (DAŬRIGI) petoj.<br>Bonvolu noti ke ĉi tiu opcio povus miskonduti je iuj uzŝablonoj ĉar KVIrc devas distingi inter transirigoj nur per rigardo al la dosiernomo. Esti singarda.</center>

en: <center>This option causes KVIrc to close the connection immediately after sending the QUIT message.<br>When this option is disabled, KVIrc will wait for the server to close the connection.<br>Note that if you use this, your QUIT message may be not displayed.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc fermi la konekton tuj post sendado de la QUIT (ĈESI) mesaĝon.<br>Kiam ĉi tiu opcio estas malebligita, KVIrc atendos por la servilo fermi la konekton.<br>Notu ke se vi uzas ĉi tion, via QUIT (ĈESI) mesaĝo povos esti ne montrata.</center>

en: <center>This option causes KVIrc to replace spaces with underscores in filenames for all the outgoing file transfers. This will fix filename handling with some buggy clients (e.g. some versions of mIRC).
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas KVIrc anstataŭigi spacetojn kun substrekoj en dosiernomoj por ĉiuj elirantaj dosiertransirigoj. Ĉi tio fiksos dosiertraktadon kun iuj misozaj klientoj (ekzemple, iuj versioj de mIRC).

en: <center>This option causes KVIrc to send a zero-byte acknowledge to kick-start the DCC transfer with some buggy IRC clients.<br>Use it only if your DCC transfers stall just after establishing a connection without sending any data.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas KVIrc sendi nulbajtan agnoskon por komenci la DCC transirigon kun iaj misozaj IRC klientoj.<br>Uzu ĝin nur se viaj DCC transirigoj haltas ĵus post starigo de konekto sen sendante iujn ajn datumojn.</center>

en: <center>This option causes a small notifier window to pop up in the low right corner of the screen when a new message is received and the KVIrc window is not active.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas ŝprucon de malgranda sciiga fenestro en la subdekstra angulo de la ekrano kiam nova mesaĝo estas ricevita kaj la KVIrc fenestro ne estas aktiva.</center>

en: <center>This option causes newly created channel windows to be immediately minimized.<br>Enable this if you don't like channels popping up while you're typing something in a channel. :D</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas nove kreitajn kanalajn fenestrojn esti tuj minimumigitaj.<br>Ebligi ĉi tion se vi ne ŝatas kanalojn ŝprucantajn dum vi tajpas ion en kanalo.:D</center>

en: <center>This option causes newly created query windows to be immediately minimized.<br>Enable this if you don't like queries popping up while you're typing something in a channel. :D</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas nove kreatajn demandajn fenestrojn esti tuj minimumigitaj.<br>Ebligi ĉi tion se vi ne ŝatas demandojn ŝprucantaj dum vi tajpas ion en kanalo. :D</center>

en: <center>This option causes the system taskbar entry for KVIrc to flash when a new dcc chat message is received and the KVIrc window is not the active.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas la sisteman taskopletan enskribon por KVIrc ekbrili kiam nova DCC babila mesaĝo estas ricevita kaj la KVIrc fenestro ne estas aktiva.</center>

en: <center>This option causes the system taskbar entry for KVIrc to flash when a new query message is received and the KVIrc window is not the active.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas la sisteman taskbretan enskribon por KVIrc ekbrili kiam nova demando estas ricevata kaj la KVIrc fenestro ne estas aktiva.</center>

en: <center>This option controls the threshold for the OnLagAlarmTimeUp and OnLagAlarmTimeDown events. When the lag goes above the threshold OnLagAlarmTimeUp will be triggered and when the lag falls back below the threshold then OnLagAlarmTimeDown will be triggered</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kontrolas la sojlon por la OnLagAlarmTimeUp (JePostrestAlarmTempSupra) kaj OnLagAlarmTimeDown (JePostrestAlarmTempSuba) eventoj. Kiam la postresto iras super la sojlo OnLagAlarmTimeDown estos ekkaŭzita</center>

en: <center>This option enables query window creation when a private message (PRIVMSG) is received.<br>If you disable this, private messages will be shown in the active window or a common channel.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligas demandan fenestran kreadon kiam privata mesaĝo (PRIVMSG) estas ricevita.<br>Se vi malebligas ĉi tion, privataj mesaĝoj estos montrataj en la aktiva fenestro aŭ komuna kanalo.</center>

en: <center>This option enables query window creation when a private notice (NOTICE) is received.<br>If you disable this, private notices will be shown in the active window or a common channel.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligas demandan fenestran kreadon kiam privata sciigo (NOTICE) estas ricevita.<br>Se vi malebligas ĉi tion, privataj sciigoj estos montrataj en la aktiva fenestro aŭ komuna kanalo.</center>

en: <center>This option enables query window information label. It can show you known information about query target at the top of the window.<br>Uncheck if you think,that it wastes your query space</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligas demandan fenestran informan etikedon. Ĝi povas montri al vi konatan informon pri demanda celo ĉe la supro de la fenestro.<br>Malmarki se vi pensas ke ĝi malŝparas vian demandan spacon</center>

en: <center>This option enables the usage of the window list activity meter. Each window entry will have a small indicator of the activity that is going on in that window. The indicator is a small square that changes colors, dark colors mean low activity, while bright colors signal high activity. KVIrc also uses some heuristics to determine whether the activity is somewhat "human" or it is generated by automated entities (such as bots or IRC servers). "Human" activity causes the indicator to be shaded red while automated activity causes the indicator to be shaded blue.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligas la uzadon de la fenestra lista aktivaĵa metriko. Ĉiu fenestra enskribo havos malgrandan indikilon de la aktivado kiu okazas en tiu fenestro. La indikilo estas malgranda kvadrato kiu ŝanĝas kolorojn, malhelaj koloroj signalas malaltan aktivadon, dum helaj koloroj signalas altan aktivadon. KVIrc ankaŭ uzas kelkajn heŭristikojn por determini ĉu la aktivado estas iel "homa" aŭ ĉu ĝi estas generita de aŭtomataj eroj (kiel robotoj aŭ IRC serviloj). "Homa" aktivado kaŭzas la indikilon esti kolorite ruĝa dum aŭtomate generita aktivado kaŭzas la indikilo esti blua</center>

en: <center>This option makes KVIrc only respond to a limited number of CTCP requests within a specified time interval, to prevent "flooding" CTCP messages.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzas KVIrc nur respondi al limigita nombro de CTCP petoj dum specifita tempintervalo, por malhelpi "superŝutado" de CTCP mesaĝoj.</center>

en: <center>This option sets the minimum alert level for the window list.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio starigas la minimuman alarman nivelon por la fenestra listo.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to attempt to rejoin a channel after being kicked.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc provi realiĝi al kanalo post esti pelita.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to auto-accept DCC SEND requests for incoming avatars.<br>If you're using the "Request missing avatars" option above, enabling this may by useful.<br>Avatars will be saved in the local KVIrc directory.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc aŭto-akcepti DCC SEND petojn por envenantaj avataroj.<br>Se vi uzas la "Peti mankantajn avatarojn" opcion supre, ebligante ĉi tion povus esti utila.<br>Avataroj estos savitaj en la loka KVIrc dosierujo</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to automatically connect to this network at startup</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc aŭtomate konekti kun ĉi tiu reto ĉe ekkomenco</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to automatically join a channel when an INVITE message for that channel is received.<br><b>Warning:</b> This may help spammers harass you. :)</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc aŭtomate aliĝi al kanalo kiam INVITA mesaĝo por tiu kanalo estas ricevata.<br><b>Averto:</b> Ĉi tiu povas helpi spamantojn ĝenadi vin. :-)</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to connect to the IRC server when it is started.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc konekti al la IRC servilo kiam ĝi komencas.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep channels open after an unexpected disconnect.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc konservi kanalojn malfermatajn post neatendata malkonekto.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep channels open after disconnect.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc konservi kanalojn malfermatajn post malkonekto.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep queries open after an unexpected disconnect.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc konservi demandojn malfermatajn post neatendita malkonekto.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep queries open after disconnect.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc konservi demandojn malfermatajn post malkonekto.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep the channel window open after being kicked.<br>It might be a good idea to also enable the "Rejoin channel" option.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc teni la kanalan fenestron malfermita post pelo.<br>Povus esti bona ideo ankaŭ ebligi la "Realiĝi al kanalo" opcion.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to keep the channel window open after leaving it.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc teni la kanalan fenestron malfermita post foriro de ĝi.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to minimize the console window after successfully logging into a server.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc minimumigi la konzolan fenestron post sukcese ensaluti al servilo.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to rejoin channels after a successful reconnect attempt.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc realiĝi al kanaloj post sukcesa rekonekta provo.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to reopen query windows after a successful reconnect attempt.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc remalfermi demandajn fenestrojn post sukcesa rekonekta provo.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to send a DCC GET request when someone sets an avatar and there is no cached copy available.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc sendi DCC GET (HAVIGI) peton kiam iu starigas avataron kaj ne estas kaŝkopio disponebla.</center>

en: <center>This option will cause KVIrc to show the network name as the console window list entry instead of the server name. This is nice to keep on unless your servers are not organized in networks or you often connect to two servers of the same network.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc montri la retan nomon kiel la konzola fenestra lista enskribo anstataŭ la servila nomo. Ĉi tio estas agrabla daŭrigi krom se viaj serviloj ne estas organizitaj en retoj aŭ vi ofte konektas al du serviloj de la sama reto.</center>

en: <center>This option will cause successfully terminated transfers to be automatically removed from the transfer window.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos sukcese finigitajn transirigojn esti aŭtomate forigitaj de la transiriga fenestro.</center>

en: <center>This option will cause the KVIrc networking stack to pick up a random entry when multiple IP address are retrieved for a server dns lookup. This is harmless and can fix some problems with caching dns servers that do not properly rotate the records as the authoritative ones would do. On the other hand, you might want to disable it if you want to rely on the dns server to provide the best choice.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio kaŭzos la KVIrc retkonektadan stakon kolekti randoman enskribon kiam pluraj IP adresoj estas reprenitaj por servila DNS serĉo. Ĉi tio estas senriska kaj povas fiksi iujn problemojn kun dns kaŝerviloj kiuj ne prave rotacias la registritaĵojn kiel la aŭtoritatecaj serviloj farus. Aliflanke, vi povus voli malebligi ĝin se vi volas dependi sur la dns servilo provizi la plej bonan elekton.</center>

en: <center>This option will enable auto-reconnecting after an unexpected disconnect. An unexpected disconnect is the <b>termination</b> of a <b>fully connected IRC session</b> that was <b>not requested by the user</b> by the means of the QUIT message.<p><b>Warning:</b> If you use /RAW to send a QUIT message to the server, this option will not behave correctly, since does not detect the outgoing QUIT message and will attempt to reconnect after the server has closed the connection. For this reason, always use the /QUIT command to close your connections. This option may also behave incorrectly with bouncers that support detaching, in this case a solution could be to prepare an alias that sends the bouncer "detach" command immediately before the "quit" command.<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p></center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligos aŭto-rekonekton post neatendita malkonekto. Neatendita malkonekto estas la <b>finigo</b> de <b>plene konektita IRC sesio</b> kiu estis <b>ne petita de la uzanto</b> per la QUIT (ĈESI) mesaĝo.<p><b>Averto:</b> Se vi uzas /RAW (KRUDA) por sendi QUIT (ĈESI) mesaĝon al la servilo, ĉi tiu opcio ne kondutos korekte, ĉar ĝi ne detektas la elirantan QUIT mesaĝon kaj provos rekonekti post la servilo estas fermita la konekton. Ĉi tial, ĉiam uzi la /QUIT komandon por fermi viajn konektojn. Ĉi tiu opcio povas ankaŭ konduti malkorekte kun resaltigiloj kiuj subtenas malligadon; ĉi-kaze solvo povus esti prepari aliaĵon kiu sendas al la resaltigilo "malligan" komandon tuj antaŭ la "foriri" komando.<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p></center>

en: <center>This option will enable target user tracking.<br>Some actions of the target user (e.g. joins and parts) will be displayed in the window.<br></center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio ebligos celan uzantan sekvadon.<br>Kelkaj agoj de la cela uzanto (ekz. aliĝoj kaj foriroj) estos montrataj en la fenestro.<br></center>

en: <center>This option will force KVIrc to scale avatars shown in the userlist.<br>Avatars will be scaled to fit the constraints set below. Better keep this option on. :)</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio devigos KVIrc skali avatarojn montritaj en la uzantlisto.<br>Avataroj estos skalataj adapti al la limigoj agorditaj sube. Pli bone daŭre havi ĉi tiun opcion. :-)</center>

en: <center>This option will show the script errors and warnings also in the special debug window. This makes tracking of scripts that might be running in several windows far easier. The messages in the debug window also contain a deeper call stack which will help you identifying the scripting problems.</center>
eo: <center>Ĉi tiu opcio montros la skriptajn erarojn kaj avertojn ankaŭ en la speciala senmisa fenestro. Ĉi tio plifaciligas la spuradon de skriptoj kiuj povus estis funkciantaj en pluraj fenestroj. La mesaĝoj en la senmisa fenestro ankaŭ entenas pliprofundan vokstakon kiu helpos vin identigi la skriptajn problemojn.</center>

en: <center>This parameter controls the average delay between two packets sent or received.<br>A smaller interval will cause you to send data faster but will also add load to your CPU, disk and network interface.<br>Reasonable values are from 5 to 50 milliseconds.</center>
eo: <center>Ĉi tiu parametro kontrolas la meznombran prokraston inter du pakaĵoj senditaj aŭ ricevitaj.<br>Pli malgranda intervalo kaŭzos vin sendi datumojn pli rapide sed ankaŭ aldonos ŝarĝon al via CPU, diska kaj reta intefacoj.<br>Raciaj valuoj estas de 5 ĝis 50 milisekundoj.</center>

en: <center>This parameter controls the packet size used for DCC SEND.<br>With bigger packets you will be probably send data faster, but you will also saturate your bandwidth and in some cases cause more disk activity.<br>Reasonable values are from 512 to 4096 bytes.</center>
eo: <center>Ĉi tiu parametro kontrolas la pakan grandecon uzata por DCC SEND.<br>Kun pli grandaj pakoj vi probable sendos datumojn pli rapide, sed vi ankaŭ saturos vian kapaciton kaj ĉe iuj kazoj kaŭzos plian diskan aktivadon.<br>Raciaj valuoj estas de 512 ĝis 4096 bajtoj.</center>

en: <center>This selection will cause KVIrc to search for the highlighted words or nicknames inside the whole text. This will also highlight parts of words (eg. if your nickname is Mark then Markus will be highlighted too).</center>
eo: <center>Ĉi tiu elekto kaŭzos KVIrc serĉi markitajn vortojn aŭ kromnomojn ene de la kompleta teksto. Ĉi tio ankaŭ markos partojn de vortoj (ekz. se via kromnomo estas Mark tiam Markus estos markata ankaŭ).</center>

en: <center>This selection will first split the string on the specified boundaries (including space) and then will compare all the parts with the highlighted words.</center>
eo: <center>Ĉi tiu elekto unue fendos la ĉenon ĉe la specifitaj randoj (inkluzivante spaceton) kaj tiam komparos ĉiujn partojn kun la markitaj vortoj.</center>

en: <center>This text will appear when someone does a /WHOIS on you.<br>It is intended to be your real name, but people tend to put random quotes and phrases here too.</center>
eo: <center>Ĉi tiu teksto aperos kiam iu faras /WHOIS (KIUESTAS) ĉe vi.<br>Ĝi estas intencita esti via vera nomo, sed homoj inklinas meti randomajn citaĵojn kaj frazojn ĉi tie ankaŭ.</center>

en: <center>This text will be appended to the CTCP SOURCE reply.<br>For example, you can place the source URL for a script here.</center>
eo: <center>Ĉi tiu teksto estos aldonata al la CTCP SOURCE (FONTO) respondo.<br>Ekzemple, vi povas meti la fontan URL por la skripto ĉi tie.</center>

en: <center>This text will be appended to the CTCP VERSION reply.<br>For example, you can place a script name here.</center>
eo: <center>Ĉi tiu teksto estos aldonita al la CTCP VERSION (VERSIO) respondo.<br>Ekzemple, vi povas meti skriptan nomon ĉi tie.</center>

en: <center>Use a user's last known avatar by default (only for users that are registered).</center>
eo: <center>Uzi lastan konatan avataron de la uzanto defaŭlte (nur por uzantoj kiuj estas registritaj).</center>

en: <center>When you're behind a dialup router and also tunneling through a psyBNC bouncer, you can use a bug in the bouncer to force KVIrc to bind the DCC connections to the dialup router's address.<br>It's an ugly hack - use it only if nothing else works.</center>
eo: <center>Kiam vi estas malantaŭ modema enkursigilo kaj ankaŭ vi tunelas tra psyBNC resaltigilo, vi povas uzi mison en la resaltigilo devigi KVIrc bindi la DCC konektojn al la modema enkursigila adreso.<br>Ĝi estas malbela solvo - uzu ĝin nur se nenio alia funkcias.</center>

en: <center>You can enable this option if you are behind a router that forwards all or a range of ports.<br>KVIrc will try to guess the IP address to use for DCC by looking up the local hostname as seen by the IRC server you're connected to.<br>This method is an exclusive alternative to the "fixed address" above.<br>It might guess the correct address automatically if certain conditions are met (e.g. the IRC server does not mask hostnames).</center>
eo: <center>Vi povas ebligi ĉi tiun opcion se vi estas malantaŭ enkursigilo kiu plusendas ĉiujn aŭ intervalon de pordoj.<br>KVIrc provos diveni la IP adreson por uzi por DCC per serĉante la lokan retnodnomon kiel vidata de la IRC servilo al kiu vi estas konektita.<br>Ĉi tiu metodo estas eksluziva alternativo al la supra "senŝanĝa adreso".<br>Ĝi povus diveni la ĝustan adreson aŭtomate se iuj kondiĉoj estas plenumitaj (ekzemple, la IRC servilo ne maskas retnodnomojn).</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>nickname</b> that will be used to log in to the servers on this network.<br>If this field is left empty (most common case), the default nickname (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
eo: <center>Vi povas specifi "apartan" <b>kromnomon</b> kiu estos uzata por ensaluti al la serviloj ĉe ĉi tiu reto.<br>Se ĉi tiu kampo estas lasata malplena (plej ofta kazo), la defaŭlta kromnomo (specifita en la "Identaj" agordoj) estos uzata.</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>nickname</b> that will be used to log in to this server.<br>If this field is left empty (most common case), KVIrc will first look if a nickname is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty then the default nickname (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
eo: <center>Vi povas specifi "apartan" <b>kromnomon</b> kiu estos uzata por ensaluti al ĉi tiu servilo.<br>Se vi lasas ĉi tiun kampon malplena (plej ofta kazo), KVIrc unue rigardos ĉu la kromnomo estas specifita por la reto al kiu apartenas ĉi tiu servilo, kaj se tio estas malplena, la defaŭlta kromnomo (specifita en la "Identaj" agordoj) estos uzata.</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>real name</b> that will be used to login with the servers on this network.<br>If you leave this field empty (most common case), the default "real name" (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
eo: <center>Vi povas specifi "apartan" <b>veran nomon</b> kiu estos uzata por ensaluti kun la serviloj ĉe ĉi tiu reto.<br>Se vi lasas ĉi tiun kampon malplena (plej ofta kazo), la defaŭlta "vera nomo" (specifita en la "Identaj" agordoj) estos uzata.</center>

en: <center>You can specify a "special" <b>real name</b> that will be used to login with this server.<br>If you leave this field empty (most common case), KVIrc will first look if a real name is specified for the network that this server belongs to, and if that is empty the default "real name" (specified in the "Identity" settings) will be used.</center>
eo: <center>Vi povas specifi "apartan" <b>veran nomon</b> kiu estos uzata por ensaluti kun ĉi tiu servilo.<br>Se vi lasas ĉi tiun kampon malplena (plej ofta kazo), KVIrc unue rigardos ĉu vera nomo estas specifita por la reto al kiu apartenas ĉi tiu servilo, kaj se tiu estas malplena, la defaŭlta "vera nomo" (specifita en la "Identaj" agordoj) estos uzata.</center>

en: <center>You can specify a subdirectory where log files will be saved:use kvs code to create dynamic subfolders.</center>
eo: <center>Vi povas specifi subdosierujon kie protokolaj dosieroj estos savitaj: uzu kvs kodon por krei dinamikajn subdosieruojn.</center>

en: <center>Your <b>nickname</b> is your primary form of identification on IRC.<br>Since servers cannot accept multiple users sharing the same nickname (case insensitive), you can provide alternative nicknames to be used in casethe server refuses to accept the default one.</center>
eo: <center>Via <b>kromnomo</b> estas via ĉefa formo de identigo sur IRC.<br>Ĉar serviloj ne povas akcepti multoblajn uzantojn kunhavante la saman kromnomon (kazo usklecoblinda), vi povas provizi alternativajn kromnomojn esti uzataj en la kazo kiam la servilo rifuzas akcepti la defaŭltan.</center>

en: <p><b>Note:</b><br>The notify list is managed using the "Registered Users" settings.</p>
eo: <p><b>Notu:</b><br>La sciiga listo estas administrata uzante la "Registritajn Uzantojn" agordojn.</p>

en: <p><b>Warning:</b><br>This is a <b>non RFC 1413 compliant</b> ident daemon that implements only a limited subset of the Identification Protocol specifications. If it is possible, install a real ident daemon.</p>
eo: <p><b>Averto:</b><br>Ĉi tio ne estas <b>RFC 1413 konforma</b> identa demono kiu realigas nur limigitan subaron de la Identiga Protokola specifo. Se eblas, instali veran identan demonon.</p>

en: <p><b>Warning:</b><br>This is a <b>non RFC 1413 compliant</b> ident daemon that implements only a limited subset of the Identification Protocol specifications.<br>On UNIX, you may also need root privileges to bind to the auth port (113).<br>It is <b>highly recommended</b> that a <b>real</b> system-wide ident daemon be used instead, or none at all if ident is not required.</p>
eo: <p><b>Averto:</b><br>Ĉi tio ne estas <b>RFC 1413 konforma</b> identa demono kiu realigas nur limigitan subaron de la Identiga Protokolo specifo.<br>Ĉe Unikso, vi bezonos ankaŭ ĉefuzantajn privilegiojn bindi al la auth pordo (113).<br>Estas <b>forte rekomendata</b> ke <b>vera</b> tutsistema identa demono esti uzata anstataŭe

en: <p>This is the search tool for this options dialog.</p><p>You can enter a search term either in your native language or in english and press the button on the right. The pages that contain some options related to the search term will be highlighted and you will be able to quickly find them.</p><p>Try "nickname" for example.</p>
eo: <p>Ĉi tiu estas la serĉilo por ĉi tiu opcia dialogo.</p><p>Vi povas enmeti serĉterminon aŭ en via nacia lingvo aŭ en la angla lingvo kaj premi la butonon dekstre. La paĝoj kiuj enhavas iujn opciojn rilate al la serĉtermino estos markitaj kaj vi estos eble rapide trovi ilin.<p><p>Penu "kromnomo" ekzemple.</p>

en: AVATAR
eo: AVATAR (AVATARO)

en: Abort
eo: Aborti

en: Accept RESUME requests with broken filename (mIRC file.ext)
eo: Akcepti RESUME (DAŬRIGI) petojn kun rompita dosiernomo (mIRC dosiero.etendo)

en: Accept RESUME requests with mismatched ports
eo: Akcepti RESUME (DAŬRIGI) petojn kun miskongruaj pordoj

en: Active Configuration
eo: Aktiva Agordo

en: Active High-Contrast Foreground (Primary)
eo: Aktiva Alt-Kontrasta Malfono (Ĉefa)

en: Active High-Contrast Foreground (Secondary)
eo: Aktiva Alt-Kontrasta Malfono (Duaranga)

en: Active window
eo: Aktiva fenestro

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Profile
eo: Aldoni Profilon

en: Add Rule
eo: Aldoni Regulon

en: Advanced
eo: Altnivela

en: Advanced configuration
eo: Altnivela agordo

en: Advanced...
eo: Altnivela...

en: Age:
eo: Aĝo:

en: Alert Level 1:
eo: Averta Nivelo 1:

en: Alert Level 2:
eo: Averta Nivelo 2:

en: Alert Level 3:
eo: Averta Nivelo 3:

en: Alert Level 4:
eo: Avert Nivelo 4:

en: Alert Level 5:
eo: Avert Nivelo 5:

en: Alert Options
eo: Alarmaj Opcioj

en: Alert Restrictions
eo: Alarmaj Limigoj

en: Alert for highlighted words
eo: Alarmo por markitaj vortoj

en: Alert for query messages
eo: Alarmi por petaj mesaĝoj

en: Alert level:
eo: Avertnivelo:

en: Alert/Highlight
eo: Alarmi/Marki

en: Allow up to:
eo: Permesi ĝis:

en: Alt. Nick
eo: Alternativa Kromnomo

en: Alt. Nickname 1:
eo: Alt. Kromnomo 1:

en: Alt. Nickname 2:
eo: Alt. Kromnomo 2:

en: Alt. Nickname 3:
eo: Alt. Kromnomo 3:

en: Alt.Nickname:
eo: Alt. Kromnomo:

en: Alternative Nickname:
eo: Alternativa Kromnomo:

en: Alternatives...
eo: Alternativoj...

en: Always open as minimized
eo: Ĉiam malfermi kiel minimumigita

en: Always open channels as minimized
eo: Ĉiam malfermi kanalojn kiel minimumigitajn

en: Always open transfer window as minimized
eo: Ĉiam malfermi transirigan fenestron kiel minimumigita

en: Anti-spam
eo: Kontraŭ-spama

en: Append to SOURCE reply:
eo: Aldoni al SOURCE (FONTO) respondo:

en: Append to VERSION reply:
eo: Aldoni al VERSION (VERSIO) respondo:

en: Authenticate via SASL extension
eo: Aŭtentigi per SASL etendo

en: Auto flush logs every
eo: Aŭto-elbufrigi protokolojn ĉiu

en: Auto-detect
eo: Aŭto-detekti

en: Automatic detection
eo: Aŭtomata detekto

en: Automatically Log
eo: Aŭtomate Protokoli

en: Automatically accept
eo: Aŭtomate akcepti

en: Automatically accept incoming avatars
eo: Aŭtomate akcepti envenantajn avatarojn

en: Automatically clear transfer
eo: Aŭtomate malplenigi transigon

en: Automatically join channel on invite
eo: Aŭtomate aliĝi al kanalo je invito

en: Automatically reconnect
eo: Aŭtomate rekonekti

en: Automatically resume when auto-accepted
eo: Aŭtomate daŭrigi kiam aŭto-akceptita

en: Automatically unload unused modules
eo: Aŭtomate malŝargi neuzatajn modulojn

en: Avatar
eo: Avataro

en: Avatar Download - KVIrc
eo: Avatara Elŝuto - KVIrc

en: Avatar Download Failed - KVIrc
eo: Avatara Elŝuto Malsukcesis - KVIrc

en: Avatar Might Be Too Big - KVIrc
eo: Avataro Povus Esti Tro Granda - KVIrc

en: Avatar offer timeout:
eo: Avatara oferta tempolimo:

en: Avatars
eo: Avataroj

en: Away
eo: For

en: Away Nickname
eo: Fora Kromnomo

en: Away:
eo: For:

en: Background
eo: Fono

en: Background Colors
eo: Fonaj Koloroj

en: Background Image
eo: Fona bildo

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Background image
eo: Fona bildo

en: Background image:
eo: Fona bildo:

en: Background:
eo: Fono:

en: Basic Properties
eo: Bazaj Atributoj

en: Bind IPv4 connections to:
eo: Bindi IPv4 konektojn al:

en: Bind IPv6 connections to:
eo: Bindi IPv6 konektojn al:

en: Blend color:
eo: Miksa koloro:

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Broadcast and WALLOPS messages
eo: Elsendaj kaj WALLOPS (BATEGOJ) mesaĝoj

en: Bug Compatibility
eo: Misa Kongrueco

en: CLIENTINFO
eo: CLIENTINFO (KLIENTINFORMO)

en: CTCP Replies
eo: CTCP Respondoj

en: Cache IP address
eo: Kaŝi IP adreson

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Center
eo: Centra

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Certificate location:
eo: Atestila loko:

en: Certificate password:
eo: Atestila pasvorto:

en: ChanServ and NickServ notices
eo: ChanServ kaj NickServ avizoj

en: Change nickname on away
eo: Ŝanĝi kromnomon je for

en: Channel
eo: Kanalo

en: Channel admin:
eo: Kanala administranto:

en: Channel links
eo: Kanalaj ligiloj

en: Channel owner:
eo: Kanala posedanto:

en: Channel windows
eo: Kanalaj fenestroj

en: Channels to join automatically upon connect:
eo: Kanaloj por aliĝi aŭtomate je konekto:

en: Chat
eo: Babili

en: Check USERHOST for online users
eo: Kontroli USERHOST por enretaj uzantoj

en: Check interval (in seconds)
eo: Kontroli intervalon (en sekundoj)

en: Child window opacity:
eo: Ida fenestra opakeco:

en: Choose Avatar - KVIrc
eo: Elekti Avataron - KVIrc

en: Choose a Filename - KVIrc
eo: Elekti Dosiernomon - KVIrc

en: Choose a Filename - KVIrc
eo: Elekti Dosiernomon - KVIrc

en: Choose an Image File - KVIrc
eo: Elekti Bilddosieron - KVIrc

en: Choose...
eo: Elekti...

en: Classic Window List
eo: Klasika Fenestra Listo

en: Classic format
eo: Klasika aranĝo

en: Clear List
eo: Malplenigi Liston

en: Close in tray
eo: Fermi enan pleton

en: Close this dialog, accepting all changes.
eo: Fermi ĉi tiun dialogon, akceptante ĉiujn ŝanĝojn

en: Close this dialog, discarding all changes.
eo: Fermi ĉi tiun dialogon, perdante ĉiujn ŝanĝojn

en: Color Set
eo: Koloraro

en: Commandline in user-friendly mode by default
eo: Komandlinio en uzant-amika reĝimo defaŭlte

en: Commit all changes immediately.
eo: Enmeti ĉiujn ŝanĝojn tuj

en: Configuration
eo: Agordo

en: Confirm quit with active connections
eo: Konfirmi ĉeson kun aktivaj konektoj

en: Connect &Now
eo: Konekti &Nun

en: Connect timeout:
eo: Konekta tempolimo:

en: Connect to this network at startup
eo: Konekti al ĉi tiu reto ĉe ekkomenco

en: Connect to this server at startup
eo: Konekti al ĉi tiu servilo je ekkomenco

en: Connection
eo: Konekto

en: Console
eo: Konzolo

en: Console windows
eo: Konzolaj fenestroj

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Control char color
eo: Kontrola signa koloro

en: Copy Server
eo: Kopii Servilon

en: Create minimized debug window
eo: Krei minimumitan senmisan fenestron

en: Cursor color
eo: Kursora koloro

en: Custom nickname (%nick% means a current nick):
eo: Laŭmenda kromnomo (%nick% signifas nunan kromnomon):

en: DCC Chat windows
eo: DCC Parolfenestroj

en: DCC socket timeout:
eo: DCC inga tempolimo:

en: DashDotDotLine
eo: StreketPunktPunktLinio

en: DashDotLine
eo: StreketPunktLinio

en: DashLine
eo: StreketLinio

en: Datetime format
eo: Dattempa aranĝo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default Messages
eo: Defaŭltaj Mesaĝoj

en: Default auto hiding time for messages (0 to disable)
eo: Defaŭlta aŭto-kaŝtempo por mesaĝoj (0 por malebligi)

en: Default away message:
eo: Defaŭlta fora mesaĝo:

en: Default ban mask:
eo: Defaŭlta ekzilan maskon:

en: Default server encoding:
eo: Defaŭlta servila kodoprezento:

en: Default text encoding:
eo: Defaŭlta teksta kodoprezento:

en: Delay between attempts:
eo: Malfruiĝo inter provoj:

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete Profile
eo: Forviŝi Profilon

en: Delete Rule
eo: Forviŝi Regulon

en: Description
eo: Priskribo

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Direct connection
eo: Direkta konekto

en: Disable broken event handlers
eo: Malebligi rompitajn eventajn traktilojn

en: Disable parser warnings
eo: Malebligi sintaksanalizajn avertojn

en: Disable splash screen
eo: Malebligi salutŝildon

en: Do not request ban exception list
eo: Ne peti ekzilan esceptan liston

en: Do not request ban list
eo: Ne peti ekzilan liston

en: Do not request invite list
eo: Ne peti invitan liston

en: Do not request quiet ban list
eo: Ne peti kvietan ekzilan liston

en: Do not scale avatar if it is less than required size
eo: Ne skali avataron se ĝi estas malpli granda ol la bezonata grandeco

en: Do not send /WHO request
eo: Ne sendi /WHO (KIU) peton

en: Do not show any identd messages
eo: Ne montri iun ajn identajn mesaĝojn

en: Don't show colors in user messages
eo: Ne montri kolorojn en uzantmesaĝoj

en: Don't show notifier when there is an active fullscreen window
eo: Ne montri sciigon kiam estas aktiva plenekrana fenestro

en: DotLine
eo: PunktLinio

en: Dotted Grid
eo: Interrompita Krado

en: Double click
eo: Duopa klako

en: Download aborted by user
eo: Elŝuto abortita de uzanto

en: Download folder:
eo: Elŝuta dosierujo:

en: Draw nickname grid
eo: Desegni kromnoman kradon

en: Draw some emoticons (smileys) as pictures
eo: Desegni iajn miensimbolojn (ridetoj) kiel bildoj

en: Dynamic subfolder:
eo: Dinamika subdosierujo:

en: Echo channel topic
eo: Montri kanalan temon

en: Edit Profile
eo: Redakti Profilon

en: Edit Rule
eo: Redakti Regulon

en: Enable Anti-spam For
eo: Ebligi Kontraŭ-spamo Por

en: Enable Ignore For
eo: Ebligi Ignori Por

en: Enable Network Profiles
eo: Ebligi Retajn Profilojn

en: Enable NickServ Identification
eo: Ebligi NickServ Identigo

en: Enable URL highlighting
eo: Ebligi URL markadon

en: Enable animated avatars
eo: Ebligi movavatarojn

en: Enable animated smiles
eo: Ebligi animitajn ridetojn

en: Enable default away message
eo: Ebligi defaŭltan foran mesaĝon

en: Enable ident service
eo: Ebligi identan servon

en: Enable ident service (bad practice on UNIX!)
eo: Ebligi identan servon (malbona praktiko ĉe UNIKSO!)

en: Enable ident service only while connecting to server
eo: Ebligi identan servon nur dum konektante al servilo

en: Enable lag meter
eo: Ebligi postrestan metrikon

en: Enable level-based message notification (not a message-type based)
eo: Ebligi nivele-bazitan mesaĝan sciigon (ne mesaĝo-tipo bazita)

en: Enable notifier window fade effect
eo: Ebligi sciigan fenestran fadan efikon

en: Enable notifier window flashing
eo: Ebligi sciigan fenestron ekbrili

en: Enable service for IPv6
eo: Ebligi servon por IPv6

en: Enable target user tracking
eo: Ebligi celan uzantan sekvadon

en: Enable the input history logging
eo: Ebligi la enigan historian protokoladon

en: Enable the notifier
eo: Ebligi la avizilon

en: Enable tooltips for:
eo: Ebligi ŝruchelpilojn por:

en: Enable transparency
eo: Ebligi travideblecon

en: Enable tray icon
eo: Ebligi pletan piktogramon

en: Enable tray icon flashing
eo: Ebligi pletan piktograman ekbriladon

en: Enable user tooltips
eo: Ebligi uzantajn ŝpruchelpilojn

en: Enable visual effects
eo: Ebligi vidajn efektojn

en: Enable window tooltips
eo: Ebligi fenestrajn ŝpruchelpilojn

en: Enable word highlighting
eo: Ebligi vortan markadon

en: Escape sequences
eo: Eskapaj sekvencoj

en: Expand tabulations in input using this amount of spaces:
eo: Dilati tabojn en enigo uzante ĉi tiun kvanton da spacetoj:

en: Extended Capabilities
eo: Etenditaj Kapabloj

en: External CTCP replies
eo: Eksternaj CTCP respondoj

en: External messages
eo: Eksternaj mesaĝoj

en: FINGER
eo: FINGER (FINGRI)

en: Failed to Load Avatar - KVIrc
eo: Malsukcesis Ŝargi Avataron - KVIrc

en: Failed to download the avatar image.<br><b>%1</b>
eo: Malsukcesis elŝuti la avataran bildon.<br><b>%1</b>

en: Failed to load the avatar image.<br>It may be an unaccessible file or an unsupported image format.
eo: Malsukcesis ŝargi la avataran bildon.<br>Povas esti neatingeblan dosieron aŭ nesubtenata bildaranĝon.

en: Failed to start the download
eo: Malsukcesis komenci la elŝuton

en: Features
eo: Trajtoj

en: Female
eo: Ina

en: File Transfer
eo: Dosiera Transirigo

en: File pattern:
eo: Dosiera ŝablono:

en: Filter:
eo: Filtro:

en: Flash system taskbar on new dcc chat message
eo: Ekbrila sistema taskopleto ĉe nova DCC babila mesaĝo

en: Flash system taskbar on new query message
eo: Ekbrili sisteman taskbreton je nova demanda mesaĝo

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
eo: Ekbrili la sisteman ilbretan enskribon ĉe markitaj mesaĝoj

en: Flash window when users are going online
eo: Ekbrili fenestron kiam uzantoj enretiĝas

en: Flood Protection
eo: Superŝuta Protekto

en: Font
eo: Tiparo

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Force half-duplex mode on sound device
eo: Devigi duon-duopan reĝimon ĉe sonilo

en: Force idle step
eo: Devigi sencelan paŝon

en: Force immediate quit
eo: Devigi tujan ĉeson

en: Force language:
eo: Devigi lingvon:

en: Foreground
eo: Malfono

en: Foreground color
eo: Malfona koloro

en: Foreground:
eo: Malfono:

en: Gender:
eo: Sekso:

en: General
eo: Ĝenerala

en: General Preferences
eo: Ĝeneralaj Preferoj

en: General options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Global application font:
eo: Malloka aplikaĵa tiparo:

en: Global window opacity percent:
eo: Malloka fenestra opakeca procento:

en: Grid color:
eo: Krada koloro:

en: Grid type:
eo: Krada tipo:

en: Guess address from IRC server if unroutable
eo: Diveni adreson de IRC servilo se ne estas enkursigebla

en: Guess save path from media type
eo: Diveni savpadon de media tipo

en: Gzip logs
eo: Gzipi protokolojn

en: Half-op:
eo: Duon-op:

en: Here you can choose your avatar image. It will be visible<br>by other people that request it. Choose a nice image of yourself,<br>possibly avoiding obscenity and offending images. It is a good idea<br>to choose a relatively small file (say 150 Kb max) because<br>most clients have a limit on the size of avatars being downloaded.<br>The image also should be smaller than 800x600 pixels since<br>it will have to be viewable in everyone's monitor.
eo: Ĉi tie vi povas elekti vian avataran bildon. Ĝi videblos<br>de aliaj homoj kiuj petas ĝin. Elekti agrablan bildon de vi mem,<br>eble evitante obscenaĵon kaj ofendajn bildojn. Estas bona ideo<br>elekti relative malgrandan dosieron (ni diru 150 Kb maks) ĉar<br>plej klientoj havas limon je la grandeco de avataroj elŝutataj.<br>La bildo ankaŭ devus esti pli malgranda ol 800x600 bilderoj ĉar<br>ĝi devas esti rigardebla je ĉies ekrano.

en: Here you can specify your age.
eo: Ĉi tie vi povas specifi vian aĝon.

en: Here you can specify your gender.
eo: Ĉi tie vi povas specifi vian sekson.

en: Hide Channel window tool buttons by default
eo: Kaŝi Kanalajn fenestrajn ilbutonojn defaŭlte

en: Hide input toolbuttons by default
eo: Kaŝi enigajn ilbutonojn defaŭlte

en: Highest port:
eo: Plej alta pordo:

en: Highlight
eo: Marki

en: Highlight every occurence of a word inside text
eo: Marki ĉiun okazon de vorto ene de teksto

en: Highlight messages containing my nickname
eo: Marki mesaĝojn enhavante mian kromnomon

en: Highlight only whole words splitting on space and on:
eo: Marki nur kompletajn vortojn dividigante ĉe spaceto kaj sur:

en: Highlighted message in inactive window
eo: Markita mesaĝo en neaktiva fenestro

en: Highlighting Method
eo: Marka Metodo

en: Hint: Move the mouse cursor over the fields to get help
eo: Konsileto: Movi la muskursoron super la kampoj por havigi helpon

en: Horizontal Alignment:
eo: Horizontala Ĝisgrandigo:

en: Horizontal align:
eo: Horizontala ĝisgrandigo:

en: Host links
eo: Retnodaj ligiloj

en: How many click to open links?
eo: Kiom da klakoj por malfermi ligilojn?

en: ID3 tags' encoding
eo: ID3 folia' kodoprezento

en: IP address:
eo: IP adreso:

en: IP stack treats IPv4 as part of IPv6 namespace
eo: IP stako rigardas IPv4 kiel parto de IPv6 nomspaco

en: IPv6 Settings
eo: IPv6 Agordoj

en: ISO 8601 format
eo: ISO 8601 aranĝo

en: ISON delay (in seconds)
eo: ISON prokrasto (en sekundoj)

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Ident Service
eo: Identa Servo

en: Ident username:
eo: Identa uzantnomo:

en: Identify Command
eo: Identifa Komando

en: Identity
eo: Idento

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignore module versions (dangerous)
eo: Ignori modulajn versiojn (danĝera)

en: Ignore requests if no avatar is set
eo: Ignori petojn se neniu avataro estas starigita

en: Ignored Ctcp Requests
eo: Ignoritaj CTCP Petoj

en: Image height:
eo: Bilda alteco:

en: Image width:
eo: Bilda largeco:

en: Import List
eo: Importi Liston

en: Inactive High-Contrast Foreground (Primary)
eo: Neaktiva Alt-Kontrasta Malfono (Ĉefa)

en: Inactive High-Contrast Foreground (Secondary)
eo: Neaktiva Alt-Kontrasta Fono (Duaranga)

en: Input
eo: Enigo

en: Interface
eo: Interfaco

en: Interval:
eo: Intervalo:

en: Invalid NickServ Rule
eo: Nevalida NickServ Regulo

en: Invalid Profile Rule
eo: Nevalida Profila Regulo

en: Invisible (+i)
eo: Nevidebla (+i)

en: Invite messages
eo: Inviti mesaĝojn

en: Join Channels
eo: Aliĝi al Kanaloj

en: KVIrc Preferences
eo: KVIrc Preferoj

en: Keep away list updated by sending WHO requests
eo: Teni foran liston ĝisdatigitan per sendado de WHO (KIU) petojn

en: Keep channel open
eo: Retenu kanalon malfermita

en: Keep channels open
eo: Konservi kanalojn malfermitajn

en: Keep queries open
eo: Konservi demandojn malfermitajn

en: Kill broken timers
eo: Mortigi rompitajn tempmezurilojn

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Lag
eo: Postresto

en: Lag meter heartbeat:
eo: Postresta metrika korbato:

en: Language
eo: Lingvo

en: Languages:
eo: Lingvoj:

en: Left
eo: Maldekstra

en: Limit download bandwidth to
eo: Limigi elŝutan kapaciton al

en: Limit to 1 message every:
eo: Limigi al 1 mesaĝo ĉiu:

en: Limit upload bandwidth to
eo: Limigi enŝutan kapaciton al

en: Limits
eo: Limoj

en: Link filter:
eo: Ligila filtro:

en: Link tooltip hide delay:
eo: Ligila ŝpruchelpila kaŝa prokrasto:

en: Link tooltip show delay:
eo: Ligila ŝpruchelpila montrada prokrasto:

en: Listen on address/interface:
eo: Aŭskulti ĉe adreso/interfaco:

en: Load From...
eo: Ŝargi De...

en: Local open command:
eo: Loka malferma komando:

en: Location:
eo: Loko:

en: Log joined channels history
eo: Protokoli historion de aliĝitaj kanalaj historioj

en: Log this
eo: Protokoli ĉi tion

en: Logging
eo: Protokolado

en: Look
eo: Rigardi

en: Low-Contrast Foreground
eo: Malalta-Kontrasta Malfono

en: Lowest port:
eo: Plejmalalta pordo:

en: MIME Type
eo: MIME Tipo

en: MIME type:
eo: MIME tipo:

en: Magic bytes:
eo: Magikaj bajtoj:

en: Male
eo: Vira

en: Many settings have tooltips that can be shown by holding the cursor over their label for a few seconds.
eo: Multaj agordoj havas ŝpruchelpilojn kiuj povas esti montrataj tenante la kursoron super siaj etikedoj dum kelkaj sekundoj

en: Marker
eo: Markilo

en: Marker color:
eo: Markila koloro:

en: Marker size:
eo: Markila grandeco:

en: Marker style:
eo: Markila stilo:

en: Maximum attempts (0: unlimited):
eo: Maksimumaj provoj (0: nelimigita):

en: Maximum buffer size:
eo: Maksimuma bufra grandeco:

en: Maximum number of DCC sessions
eo: Maksimuma nombro de DCC sesioj

en: Maximum number of DCC transfers
eo: Maksimuma nombro de DCC transirigoj

en: Maximum requested file size:
eo: Maksimuma petita dosiera grandeco:

en: Maximum width of buttons:
eo: Maksimuma larĝeco de butonoj:

en: Me have been kicked
eo: Mi estis pelita

en: Media Player
eo: Media Ludilo

en: Media Types
eo: Mediaj Tipoj

en: Message Colors
eo: Mesaĝaj Koloroj

en: Message Regexp
eo: Mesaĝa Regesp

en: Message Style
eo: Mesaĝa Stilo

en: Mid-Contrast Foreground
eo: Mez-Kontrasta Malfono

en: Minimize console after successful login
eo: Minimumigi konzolon post sukcesa ensaluto

en: Minimize in tray
eo: Minimumigi en pleto

en: Minimize on startup
eo: Minimumigi je ekkomenco

en: Minimized:
eo: Minimumigita:

en: Minimum alert level:
eo: Minimuma alarma nivelo:

en: Minimum delay between two channel requests:
eo: Minimuma prokrasto inter du kanalaj petoj:

en: Minimum level for high-priority message
eo: Minimuma nivelo por alt-prioritata mesaĝo

en: Minimum level for low-priority messages
eo: Minimuma nivelo por malalt-prioritataj mesaĝoj

en: Minimum width of buttons:
eo: Minimuma larĝeco de butonoj:

en: Minimum width:
eo: Minimuma larĝeco:

en: Mixer device:
eo: Miksilo:

en: Mode links
eo: Reĝimaj ligiloj

en: Mouse handler
eo: Mustraktilo

en: Mouse wheel changes the active window instead of scrolling the scrollbar
eo: Musa rado ŝanĝas la aktivan fenestron anstataŭ glitigi la rulumskalon

en: Mute
eo: Muti

en: MyNetwork
eo: MiaReto

en: MyNick
eo: MiaKromnomo

en: MyNick2
eo: MiaKromnomo2

en: MyRealName
eo: MiaVeraNomo

en: MyUserName
eo: MiaUzantNomo

en: Name
eo: Nomo

en: Network
eo: Reto

en: Network Details
eo: Retaj Detaloj

en: Network Interfaces
eo: Retaj Interfacoj

en: Network Name:
eo: Reta Nomo:

en: Network Properties
eo: Retaj Atributoj

en: Network:
eo: Reto:

en: New Media Type
eo: Nova Media Tipo

en: New Network
eo: Nova Reto

en: New Proxy
eo: Nova Prokuro

en: New Query opened
eo: Nova Demando malfermita

en: New Server
eo: Nova Servilo

en: New message in inactive query
eo: Nova mesaĝo en neaktiva demando

en: Nick completion
eo: Kromnoma kompletigo

en: Nick completion postfix string
eo: Kromnoma kompletiga postmeta ĉeno

en: Nick links
eo: Kromnomaj ligiloj

en: NickServ Authentication Rule
eo: NickServ Aŭtentiga Regulo

en: NickServ Mask
eo: NickServ Masko

en: NickServ Request Mask
eo: NickServ Peta Masko

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: Nickname Colors
eo: Kromnomaj Koloroj

en: Nickname Grid
eo: Kromnoma Krado

en: Nickname alternatives
eo: Kromnomoj alternativoj

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: Nicknames
eo: Kromnomoj

en: No selection
eo: Neniu elekto

en: No such options page class name %Q
eo: Neniaj tiaj opcioj kiel paĝa klasnomo %Q

en: Normal
eo: Normala

en: Normal:
eo: Normala:

en: Notifier
eo: Sciigilo

en: Notifier window opacity while active (mouseover)
eo: Sciiga fenestra opakeco dum aktiva (mussuper)

en: Notifier window opacity while inactive
eo: Sciiga fenestra opakeco dum neaktiva

en: Notify completion in console
eo: Sciigi kompletigon en konzolo

en: Notify completion in notifier
eo: Sciigi kompletigon en sciigilo

en: Notify failed DCC handshakes to the remote end
eo: Sciigi malsukcesajn DCC kvitancaĵojn al la fora fino

en: OK
eo: Bone

en: Ok
eo: Bone

en: On Channel Join
eo: Je Kanala Aliĝo

en: On Channel Kick
eo: Je Kanala Pelo

en: On Channel Part
eo: Je Kanala Foriro

en: On Chat Request
eo: Je Babila Peto

en: On Connect
eo: Je Konekto

en: On Disconnect
eo: Je Malkonekto

en: On Download Completion
eo: Je Elŝuta Kompletigo

en: On Incoming File
eo: Je Envenanta Dosiero

en: On Login
eo: Je Ensaluto

en: On Unexpected Disconnect
eo: Je Neatendata Malkonekto

en: On Voice Request
eo: Je Voĉa Peto

en: Oops... something weird happened:<br>Can't find any module capable of importing servers.
eo: Ho ve... io bizara okazis:<br>Ne povas trovi iun ajn modulon kiu kapablas importi servilojn.

en: Oops... something weird happened:<br>Can't find the module that was capable of this import action. :(
eo: Ho ve... io bazara okazis:<br>Ne povas trovi ian modulon kiu kapablas fari ĉi tiun importan agon. :(

en: Open Dialog Window For
eo: Malfermi Dialogan Fenestron Por

en: Open Query For
eo: Malfermi Demandon Por

en: Open all minimized
eo: Malfermi ĉiujn minimumigite

en: Open incoming queries as minimized
eo: Malfermi envenantajn demandojn kiel minimumigitaj

en: Open minimized when auto-accepted
eo: Malfermi minimumigite kiam aŭto-akceptita

en: Open transfer window as minimized when auto-accepted
eo: Malfermi transirigan fenestron kiel minimumigita kiam aŭto-akceptita

en: Other:
eo: Alia:

en: Outgoing data queue flush timeout:
eo: Eliranta datuma atendovica malpleniga tempolimo:

en: Output
eo: Eligo

en: Output identd messages to:
eo: Eligaj identaj mesaĝoj al:

en: Output verbosity
eo: Eliga multvorteco

en: Output verbosity:
eo: Elira multvorteco:

en: PAGE
eo: PAGE (PAĜO)

en: PAGE reply:
eo: PAGE (PAĜO) respondo:

en: Packet size:
eo: Paka grandeco:

en: Paranoic
eo: Paranoja

en: Parent window opacity:
eo: Gepatra fenestra opakeco:

en: Part message:
eo: Forirmesaĝo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Paste Server
eo: Alglui Servilon

en: Paste last channel log
eo: Alglui lastan kanalan protokolon

en: Paste last query log
eo: Alglui lastan demandan protokolon

en: Paste up to:
eo: Alglui ĝis:

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: Pick Random IP Address for Round-Robin Servers
eo: Elekti Randoman IP Adreson por Cirkuleraj Serviloj

en: Place nicks starting with non-alpha chars (such as _COOL_BOY_) after the normal nicks
eo: Meti kromnomojn komencante kun ne-alfaj signoj (kiel _MOJOSA_KNABO_) post la normalaj kromnomoj

en: Plain Grid
eo: Plata Krado

en: Please select an avatar image. The full path to a local file or an image on the Web can be used.<br>If you wish to use a local image file, click the "<b>Browse</b>"button to browse local folders.<br>The full URL for an image (including <b>http://</b>) can be entered manually.
eo: Bonvolu elekti avataran bildon. La plena pado al loka dosiero aŭ bildo ĉe la TTT povas esti uzata.<br>Se vi volas uzi lokan bildan dosieron, klaki la "<b>Foliumi</b>" butonon foliumi lokajn dosierujojn.<br>La plena URL por bildo (inkluzivante <b>http://</b>) povas esti enmetita permane.

en: Popup notifier on new dcc chat message
eo: Ŝprucsciigi ĉe nova DCC babila mesaĝo

en: Popup notifier on new query message
eo: Ŝprucsciigilo je nova demanda mesaĝo

en: Popup notifier when users are going online
eo: Ŝpruci sciigon kiam uzantoj enretiĝas

en: Popup the notifier window on highlighted messages
eo: Ŝprucigi la sciigan fenestron ĉe markitaj mesaĝoj

en: Port:
eo: Pordo:

en: Postfix:
eo: Malantaŭafikso:

en: Pre-buffer size:
eo: Antaŭ-bufra grandeco:

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Prefix:
eo: Antaŭafikso:

en: Prepend avatar info to realname
eo: Antaŭmeti avataran informon al vernomo

en: Prepend gender info to realname
eo: Antaŭmeti seksan informon al vernomo

en: Prepend smart nick color info to realname
eo: Antaŭmeti lertan kromnoman koloran informon al vernomo

en: Private Key
eo: Privata Ŝlosilo

en: Private key location:
eo: Privata ŝlosila loko:

en: Private key password:
eo: Privata ŝlosila pasvorto:

en: Private messages
eo: Privataj mesaĝoj

en: Private notices
eo: Privataj avizoj

en: Private/channel messages
eo: Privataj/kanalaj mesaĝoj

en: Private/channel notices
eo: Privataj/kanalaj sciigoj

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile Editor - KVIrc
eo: Profila Redaktilo - KVIrc

en: Profile Name
eo: Profila Nomo

en: Profile Name:
eo: Profila Nomo:

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Progress bar color:
eo: Plenumskala koloro:

en: Properties
eo: Atributoj

en: Protection
eo: Protekto

en: Protocol Encoding:
eo: Protokola Kodoprezento

en: Protocol handler
eo: Protokola traktilo

en: Protocol:
eo: Protokolo:

en: Proxy
eo: Prokuro

en: Proxy Hosts
eo: Prokuraj Retnodoj

en: Proxy server:
eo: Prokura servilo:

en: Proxy:
eo: Prokuro:

en: Put here the alternative nickname you want to use
eo: Meti ĉi tie la alternativan kromnomon kiun vi volas uzi

en: Put here the name of the network
eo: Meti ĉi tie la nomon de la reto

en: Put here the name of the profile
eo: Meti ĉi tie la nomon de la profilo

en: Put here the nickname that you have registered with NickServ
eo: Meti ĉi tien la kromnomon kiun vi registris kun NickServ

en: Put here the nickname you want to use
eo: Meti ĉi tie la kromnomon kiun vi volas uzi

en: Put here the realname you want to use
eo: Meti ĉi tie la vernomon kiun vi volas uzi

en: Put here the username you want to use
eo: Meti ĉi tie la uzantnomon kiun vi volas uzi

en: Query
eo: Demando

en: Query extended capabilities on connect
eo: Demandi pri etenditaj kapabloj je konekto

en: Query windows
eo: Pridemandaj fenestroj

en: Quiet
eo: Kvieta

en: Quit message:
eo: Ĉesmesaĝo:

en: Re&move
eo: For&igi

en: Re&move Proxy
eo: For&igi Prokuron

en: Re&move Server
eo: For&igi Servilon

en: Real name:
eo: Vera nomo:

en: Realname
eo: Vera Nomo

en: Realname:
eo: Vernomo:

en: Registered NickName
eo: Registrita Kromnomo

en: Registered Users
eo: Registritaj Uzantoj

en: Rejoin channel
eo: Realiĝi al kanalo

en: Rejoin channels after reconnect
eo: Realiĝi al kanaloj post rekonekto

en: Relay errors and warnings to debug window
eo: Plusendi erarojn kaj avertojn al la senmisa fenestro

en: Remember avatars for registered users
eo: Memori avatarojn por registritaj uzantoj

en: Remember window properties
eo: Memori fenestrajn atributojn

en: Remote open command:
eo: Fora malferma komando:

en: Remove Network
eo: Forigi Reton

en: Remove Network/Server
eo: Forigi Reton/Servilon

en: Remove Proxy
eo: Forigi Prokuron

en: Reopen queries after reconnect
eo: Remalfermi demandojn post rekonekto

en: Replace spaces with underscores in outgoing filenames
eo: Anstataŭigi spacetojn kun substrekoj en elirantaj dosiernomoj

en: Request CTCP
eo: Peti CTCP

en: Request missing avatars
eo: Peti mankantajn avatarojn

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Restrict alert
eo: Limigi alarmon

en: Right
eo: Dekstra

en: SASL Authentication
eo: SASL Aŭtentigo

en: SOURCE
eo: SOURCE (FONTO)

en: Sasl Nickname:
eo: Sasl Kromnomo:

en: Sasl Password:
eo: Sasl Pasvorto:

en: Save As...
eo: Savi Kiel...

en: Save Location
eo: Savi Lokon

en: Save logs to folder:
eo: Savi protokolojn al dosierujo:

en: Save path:
eo: Savi pado:

en: Scale avatar images in userlist (recommended)
eo: Skali avatarajn bildojn en uzantlisto (rekomendata)

en: Scale avatar images on image load
eo: Skali avatarajn bildojn je bildŝargo

en: Scaling in userlist
eo: Skalado en uzantlisto

en: Scaling on load (and in user tooltips)
eo: Skalado je ŝargado (kaj en uzantaj ŝpruchelpiloj)

en: Scripting Engine
eo: Skripta Modulo

en: Select message levels to notify
eo: Elekti mesaĝajn nivelojn por sciigi

en: Selected:
eo: Elektita:

en: Selection background color
eo: Elektada fona koloro

en: Selection foreground color
eo: Elektada malfona koloro

en: Send ACK for byte 0
eo: Sendi ACK (AGNOSKI) por bitoko 0

en: Send a fixed address in requests
eo: Sendi senŝanĝan adreson en petoj

en: Send address/interface:
eo: Sendi adreson/interfacon:

en: Send unknown commands as /RAW
eo: Sendi nekonatajn komandojn kiel /RAW

en: Server
eo: Servilo

en: Server Details
eo: Servilaj Detaloj

en: Server Encoding:
eo: Servila Kodoprezento:

en: Server links
eo: Servilaj ligiloj

en: Server mask
eo: Servila masko

en: Server notices
eo: Servilaj avizoj

en: Server notices (+s)
eo: Servilaj anoncoj (+s)

en: Server replies
eo: Servilaj respondoj

en: Server:
eo: Servilo:

en: Servers
eo: Serviloj

en: Service port:
eo: Serva pordo:

en: Set maximum button width
eo: Starigi maksimuman butonan larĝecon

en: Show IRC context indicator in window list
eo: Montri IRC kuntekstan indikilon en fenestra listo

en: Show activity meter in window list
eo: Montri aktivecan metrikon en fenestra listo

en: Show avatars in userlist
eo: Montri avatarojn en uzantlisto

en: Show channel mode prefix
eo: Montri kanalan reĝiman prefikson

en: Show channel sync time
eo: Montri kanalan sinkronan tempon

en: Show compact mode changes
eo: Montri kompaktajn reĝimajn ŝanĝojn

en: Show dialog for CTCP page requests
eo: Montri dialogon por CTCP paĝaj petoj

en: Show dialog for Channel CTCP page requests
eo: Montri dialogon por Kanalaj CTCP paĝaj petoj

en: Show extended server information
eo: Montri etenditan servilan informon

en: Show gender icons
eo: Montri seksajn piktogramojn

en: Show header
eo: Montri ĉapon

en: Show icons in popup menus
eo: Montri piktogramojn en ŝprucmenuoj

en: Show in active window
eo: Montri en aktiva fenestro

en: Show information about query target at the top of the query
eo: Montri informon pri demanda celo ĉe la supro de la demando

en: Show label with userlist stats
eo: Montri etikedon kun uzantlistaj statistikoj

en: Show lag in IRC context display
eo: Montri postreston en IRC kunteksta vidigo

en: Show message icons
eo: Montri mesaĝajn piktogramojn

en: Show network name in console window list entry
eo: Montri retan nomon en konzola fenestra lista enskribo

en: Show nicknames in bold
eo: Montri kromnomojn grase

en: Show notifications in active window
eo: Montri sciigojn en aktiva fenestro

en: Show own parts in the console
eo: Montri proprajn partojn en la konzolo

en: Show server pings
eo: Montri servilajn pingojn

en: Show the CTCP replies in the active window
eo: Montri la CTCP respondojn en la aktiva fenestro

en: Show this dialog at startup
eo: Montri ĉi tiun dialogon je ekkomenco

en: Show timestamp
eo: Montri tempindikon

en: Show user and host
eo: Montri uzanton kaj retnodon

en: Show user channel activity indicator
eo: Montri uzantan kanalan aktivadan indikilon

en: Show user channel icons
eo: Montri uzantajn kanalajn piktogramojn

en: Show window icons in window list
eo: Montri fenestrajn piktogramojn en fenestra listo

en: Silent anti-spam (no warnings)
eo: Silenta kontraŭ-spamo (neniaj avertoj)

en: Single click
eo: Unuopa klako

en: Socket
eo: Ingo

en: SolidLine
eo: SolidLinio

en: Sort saved files by nicknames (create subfolders)
eo: Ordigi savitajn dosierojn per kromnomoj (krei subdosierujojn)

en: Sort windows by name
eo: Ordigi fenestrojn nome

en: Sound
eo: Sono

en: Sound System
eo: Sonsistemo

en: Sound device:
eo: Sonilo:

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Strip colors in logs
eo: Senigi kolorojn en protokoloj

en: Strip message type numbers in logs
eo: Senigi mesaĝajn tipajn numerojn en protokoloj

en: Switch to SSL/TLS by using the STARTTLS extension
eo: Ŝaltu al SSL/TLS per uzado de STARTTLS etendo

en: System locale format
eo: Sistema lokeca aranĝo

en: TIME
eo: TIME (TEMPO)

en: Take into account that if you're using KDE, this won't work if you've set "Keep window thumbnails" as "Always" at "Desktop Effects" advanced settings.
eo: Konsideri ke se vi uzas KDE, ĉi tio ne funkcios se vi starigis "retenu fenestrajn miniaturojn" kiel "Ĉiam" ĉe "Labortablaj Efikoj" altnivelaj agordoj.

en: Test
eo: Testi

en: Text
eo: Teksto

en: Text Encoding:
eo: Teksta Kodoprezento:

en: Text icons
eo: Tekstaj piktogramoj

en: Text/Alert Colors
eo: Tekstaj/Avertaj Koloroj

en: The Identify Command can't be empty!
eo: La Identify Komando ne povas esti malplena!

en: The Message Regexp can't be empty!<br>You must put at least * there.
eo: La Mesaĝa Regula Esprimo ne povas esti malplena!<br>Vi devas meti almenaŭ * tie.

en: The NickServ mask can't be empty!<br>You must put at least * there.
eo: La NickServ masko ne povas esti malplena!<br>Vi devas meti almenaŭ * tie.

en: The Nickname field can't be empty!
eo: La Kromnoma kampo ne povas esti malplena!

en: The Nickname field can't contain spaces!
eo: La Kromnoma kampo ne povas enhavi spacetojn!

en: The avatar you have chosen is bigger than 1024x768 pixels.<br>Such a big image will not be seen on all the user monitors<br>and will probably be scaled by the remote clients with poor quality<br>algorithms to improve performance. You *should* scale it manually<br>to a sane size (like 800x600) or choose a different image.
eo: La avataro kiun vi elektis estas pli granda ol 1024x768 bilderoj.<br>Tia granda bildo ne estos vidata sur ĉiuj uzantaj ekranoj<br>kaj probable estos skalita per foraj klientoj kun malbonaj kvalitaj<br>algoritmoj por plibonigi la seancon. Vi *devus* skali ĝin permane<br>al sana grandeco (kiel 800x600) aŭ elekti malsaman bildon.

en: The avatar you have chosen is bigger than 500 KiB<br>and most clients will refuse to download it.<br>You *should* either scale it, use a different storage<br>format or choose a different image.
eo: La avataro kiun vi elektis estas pli granda ol 500 KiB<br>kaj la plejparto de klientoj rifuzos elŝuti ĝin.<br>Vi *devus* aŭ skali ĝin, uzi malsaman stokadan<br>aranĝon aŭ elekti malsaman bildon.

en: Theme Preferences
eo: Temaj Preferoj

en: There is already a profile with that name
eo: Estas jam profilo kun tiu nomo

en: This allows you to select encoding of mp3 tags.
eo: Ĉi tiu permesas vin elekti kodoprezenton de mp3 folioj.

en: This allows you to select encoding of winamp messages.
eo: Ĉi tio permesas vin elekti kodoprezenton de winamp mesaĝoj.

en: This allows you to select the preferred media player to be used with the mediaplayer.* module commands and functions.
eo: Ĉi tiu permesas vin elekti la preferatan median ludilon por uzi kun la medialudilaj modulaj komandoj kaj funkcioj.

en: This allows you to select the sound system to be used with KVIrc.
eo: Ĉi tiu permesas vin elekti la sonsistemon esti uzata kun KVIrc.

en: This check enables the automatic identification with NickServ
eo: Ĉi tiu kvadrato ebligas la aŭtomatan identigon kun NickServ (Kromnoma Servilo)

en: This check enables the use of network profiles
eo: Ĉi tiu kvadrato ebligas la uzadon de retaj profiloj

en: This dialog contains a set of KVIrc settings.<br> Use the icons on the left to navigate through the option pages. The text box in the bottom left corner is a small search engine. It will highlight the pages that contain options related to the search term you have entered.
eo: Ĉi tiu dialogo enhavas aron de KVIrc agordoj.<br>Uzu la piktogramojn maldekstre por navigi tra la opciajn paĝojn. La teksta skatolo ĉe la suba maldekstra angulo estas malgranda serĉmodulo. Ĝi markos la paĝojn kiuj enhavas opciojn rilate al la serĉa termino kiun vi enigis.

en: This executable has no SSL support.
eo: Ĉi tiu plenumeblaĵo havas neniun SSL subtenon.

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
eo: Ĉi tiu kampo estas opcia kaj aperos kiel parto de la CTCP USERINFO (UZANTINFORMO) respondo.

en: This is an option for the impatient: it allows one to forcibly and permanently disable the notifier window. Please note that if this option is not activated then the notifier will NOT popup even if all the other options around specify to use it in response to particular events. Also note that this option will make all the /notifier.* commands fail silently.
eo: Ĉi tio estas opcio por la malpacienculoj: ĝi permesas onin perforte kaj daŭre malebligi la sciigan fenestron. Bonvolu noti ke se ĉi tiu opcio ne estas aktivata la sciigilo ne ŝprucos eĉ se ĉiuj aliaj opcioj specifas uzi ĝin responde al apartaj eventoj. Ankaŭ notu ke ĉi tiu opcio faros ĉiujn /notifier.* (sciigajn) komandojn malsukcese silente.

en: This is the command that will be executed when NickServ requests authentication for the nickname described in this rule (if the both server and NickServ mask are matched). This usually will be something like <b>msg NickServ identify &lt;yourpassword&gt;</b>.<br>You can use <b>msg -q</b> if you don't want the password echoed on the screen. Please note that there is no leading slash in this command.
eo: Ĉi tio estas la komando kiu estos ruligita kiam NickServ petas aŭtentigon por la kromnomo priskribita en ĉi tiu regulo (se kaj servila kaj NickServ maskoj kongruas). Ĉi tio kutime estos io kiel <b>msg NickServ identify &lt;viapasvorto&gt;</b>.<br>Vi povas uzi <b>msg -q</b> se vi volas ke la pasvorto ne estu montrita sur la ekrano. Bonvolu noti ke ne estas antaŭan suprenstrekon en ĉi tiu komando.

en: This is the mask that NickServ must match to be correctly identified as the NickServ service. This usually will be something like <b>NickServ!service@services.dalnet</b>.<br>You can use wildcards for this field, but generally it is a security flaw. If you're 100%% sure that NO user on the network can use the nickname "NickServ", the mask <b>NickServ!*@*</b> may be safe to use in this field.
eo: Ĉi tio estas la masko kiu NickServ devas kongrui por esti identifigita korekte kiel la NickServ servo. Ĉi tio ordinare estos io kiel <b>NickServ!servo@services.dalnet</b>.<br>Vi povas uzi ĵokerojn por ĉi tiu kampo, sed ĝenerale estas sekura ekspluatilo. Se vi estas 100%% certa ke NENIU uzanto ĉe la reto povas uzi la kromnomon "NickServ", la masko <b>NickServ!*@*</b> povas esti sendanĝera uzi en ĉi tiu kampo.

en: This is the mask that the current server must match in order for this rule to apply. It can contain * and ? wildcards.<br>Do NOT use simply "*" here...
eo: Ĉi tio estas la masko al kiu la nuna servilo devas kongrui por ke ĉi tiu regulo apliku. Ĝi povas enhavi * kaj ? ĵokerojn.<br>NE uzu simple "*" ĉi tie...

en: This is the simple regular expression that the identification request message from NickServ must match in order to be correctly recognized.<br>The message is usually something like "To identify yourself please use /ns IDENTIFY password" and it is sent when the NickServ wants you to authenticate yourself. You can use the * and ? wildcards.
eo: Ĉi tio estas la simpla regulesprimo ke la identifiga peta mesaĝo de NickServ devas kongrui por esti korekte rekonata.<br>La mesaĝo estas ordinare io kiel "Por identigi vin mem bonvolu uzi /ns IDENTIFY pasvorto" kaj ĝi estas sendata kiam la NickServ volas ke vi aŭtentigi vin mem. Vi povas uzi la * kaj ? ĵokerojn.

en: This option stops the notifier from being displayed when there is an active fullscreen window. This is useful for gaming sessions where you may be distracted by the notifier or it may even switch your game from fullscreen to window mode.
eo: Ĉi tiu opcio ĉesigas la sciigon de esti montrata kiam estas aktiva plenekrana fenestro. Ĉi tiu estas utila por ludadaj sesioj kie vi povas esti malatentigita per la sciigo aŭ ĝi povas ŝalti vian ludon de plenekrana reĝimo al fenestra reĝimo.

en: This option uses the DBus-based notifier instead of KVIrc one.<br>This is cool if you want to better integrate KVIrc inside your desktop environment. Note that this notifier isn't flexible and "tabbed" like KVIrc's
eo: Ĉi tiu opcio uzas la DBus-bazitan sciigon anstataŭ la KVIrc-an.<br>Ĉi tio estas mojosa se vi volas plibonigi integrigi KVIrc ene via labortabla ĉirkaŭaĵo. Notu ke ĉi tiu sciigo estas nek fleksebla nek "foliigita" kiel tiu de KVIrc

en: This option uses the KDE notification system instead of KVIrc one.<br>This is cool if you want to better integrate KVIrc inside KDE. Note that KDE's notifier isn't flexible and "tabbed" like KVIrc's
eo: Ĉi tiu opcio uzas la KDE sciigan sistemon anstataŭ la KVIrc-an.<br>Ĉi tio estas mojosa se vi volas plibonige integrigi KVIrc ene de KDE. Notu ke la sciigilo de KDE ne estas fleksebla kaj "foliigita" kiel tiu de KVIrc

en: This option will cause KVIrc to ignore channel CTCP AVATAR requests when you have no avatar set. This is usually a good practice since it helps in reducing traffic by not sending a reply that would be empty.
eo: Ĉi tiu opcio kaŭzos KVIrc ignori kanalan CTCP AVATAR petojn kiam vi havas neniun avataron starigita. Ĉi tio estas ordinare bona praktiko ĉar ĝi helpas malpliigi trafikon per ne sendi respondon kiu estus malplena.

en: This option will force a static font for every widget that has no specific font setting
eo: Ĉi tiu opcio devigos statikan tiparon por ĉiun fenestraĵon kiu ne havas specifan tiparan agordon

en: This section contains irc tools<br><p>like<b> away, lag and logging system. </b> </p>
eo: Ĉi tiu sekcio enhavas irc ilojn<br><p>kiel <b>for, postresto kaj protokola sistemo.</b></p>

en: This section contains the general client options<br><p>like<b> sound, mediafiles, URL handler </b> etc... </p>
eo: Ĉi tiu sekcio enhavas la ĝeneralajn klientajn opciojn<br><p>kiel <b>sono, medidosieroj, URL traktilo</b> ktp...</p>

en: This table contains the text icon associations.<br>KVirc will use them to display the CTRL+I escape sequences and eventually the emoticons.
eo: Ĉi tiu tablo enhavas la tekstpiktogramajn asociojn.<br>KVIrc uzos ilin montri la Stir+I eskapaj sekvencoj kaj eventuale la miensimboloj

en: Tile
eo: Kaheli

en: Timeout Values
eo: Tempolimaj Valuoj

en: Timestamp
eo: Tempomarko

en: Timestamp format:
eo: Tempindika aranĝo:

en: Title Font
eo: Titola Tiparo

en: Title Foreground color
eo: Titola Malfona koloro

en: ToolBar Applets
eo: Ilbretaj Programetoj

en: Tools
eo: Iloj

en: Top
eo: Supro

en: Track last read text line
eo: Sekvi laste legitan tekstan linion

en: Transparency
eo: Travidebleco

en: Transparency blend image:
eo: Travidebleca miksa bildo:

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Tray icon
eo: Pleta piktogramo

en: Tree Window List
eo: Arba Fenestra Listo

en: Trigger event if lag exceeds:
eo: Ekkaŭzi eventon se postresto superas:

en: Tweaks
eo: Ektordaĵoj

en: URL handlers
eo: URL traktiloj

en: USERHOST delay (in seconds)
eo: USERHOST prokrasto (en sekundoj)

en: USERINFO
eo: USERINFO (UZANTINFORMO)

en: Unable to write language information to
eo: Ne povas skribi lingvan informon al

en: Unknown protocol handler command:
eo: Nekonata protokola traktila komando:

en: UnknownNet
eo: Nekonata Reto

en: Unspecified
eo: Nespecifita

en: Url links
eo: URL ligiloj

en: Use "broken bouncer hack" to detect address
eo: Uzi "rompitan resaltigilan rimedon" por detekti adreson

en: Use "smart" notify list manager
eo: Uzi "lertan" sciigan listan administrilon

en: Use IPv6 protocol
eo: Uzi IPv6 protokolon

en: Use Language Encoding
eo: Uzi Lingvan Kodoprezenton

en: Use Network Encoding
eo: Uzi Retan Kodoprezenton

en: Use SSL certificate (PEM format only)
eo: Uzi SSL atestilon (PEM aranĝo nur)

en: Use SSL private key
eo: Uzi SSL privatan ŝlosilon

en: Use SSL protocol
eo: Uzi SSL protokolon

en: Use System Encoding
eo: Uzi Sisteman Kodoprezenton

en: Use UTC time for timestamp
eo: Uzi UTC horzonon por tempindikoj

en: Use automatic nickname ([5 letters]AWAY)
eo: Uzi aŭtomatan kromnomon ([5 literoj]FOR)

en: Use avatar
eo: Uzi avataron

en: Use bash-like nick completion
eo: Uzi baŝ-an kromnoman kompletigon

en: Use compositing for real transparency
eo: Uzi bildokunfandadon por vera travidebleco

en: Use custom alert level
eo: Uzi laŭmendan alarman nivelon

en: Use default user mode
eo: Uzi defaŭltan uzantan reĝimon

en: Use desktop background for transparency
eo: Uzi labortablan fonon por travidebleco

en: Use different color for own nick:
eo: Uzi malsaman koloron por propra kromnomo:

en: Use fast send (send ahead)
eo: Uzi rapidan sendon (sendi antaŭe)

en: Use flat buttons
eo: Uzi ebenajn butonojn

en: Use flood protection for CTCP requests (recommended)
eo: Uzi superŝutan protekton por CTCP petoj (rekomendita)

en: Use global application font
eo: Uzi mallokan aplikaĵan tiparon

en: Use line wrap margin
eo: Uzi linifaldan marĝenon

en: Use online notify list
eo: Uzi enretan sciigan liston

en: Use proxy
eo: Uzi prokuron

en: Use same colors as in the userlist
eo: Uzi samajn kolorojn kiel en la uzantlisto

en: Use special color for timestamps
eo: Uzi specialan koloron por tempindikoj

en: Use specified colors for own nick:
eo: Uzi specifitajn kolorojn por propra kromnomo:

en: Use system URL handlers
eo: Uzi sistemajn URL traktilojn

en: Use the DBus-based notifiers
eo: Uzi la DBus-bazitajn sciigojn

en: Use the KDE notifier
eo: Uzi la KDE sciigon

en: Use the WATCH method if available
eo: Uzi la WATCH metodon se disponeblas

en: Use the completion postfix string for the first word only
eo: Uzi la kompletigan postmetan ĉenon por la unua vorto nur

en: Use tree window list
eo: Uzi arban fenestran liston

en: Use user-defined address or network interface
eo: Uzi uzantdifinitan adreson aŭ reta interfaco

en: Use user-defined port range
eo: Uzi uzant-difinitan pordan gamon

en: Use verbose ignore (show messages in console)
eo: Uzi multvortan ignori (montri mesaĝojn en konzolo)

en: Use workaround for firewall
eo: Uzi solvon por fajroŝirmilo

en: Use zsh-like nick completion
eo: Uzi zsh-an kromnoman kompletigon

en: User Mode
eo: Uzanta Reĝimo

en: User input exits away mode
eo: Uzanta enigo eliras foran reĝimon

en: User-defined prefix and postfix
eo: Uzantdifinita antaŭafikso kaj malantaŭafikso

en: User-op:
eo: Uzanto-op:

en: Userlist
eo: Uzantlisto

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: VERSION
eo: VERSION (VERSIO)

en: Verbose
eo: Multvorteca

en: Verbosity And Output
eo: Multvorteco Kaj Eligo

en: Vertical Alignment:
eo: Vertikala Ĝisgrandigo:

en: Vertical align:
eo: Vertikala ĝisgrandigo:

en: Voice
eo: Voĉo

en: Voice:
eo: Voĉo:

en: Volume slider controls PCM, not Master
eo: Sonforteca ŝovilo kontrolas PCM, ne Master (Ĉefa)

en: Wallops (+w)
eo: Bategoj (+w)

en: Warp cursor at the end of line when browsing history
eo: Movi kursoron ĉe la fino de linio kiam paĝumante historion

en: When you have finished, click "<b>OK</b>" to accept your changes or "<b>Cancel</b>" to discard them. Clicking "<b>Apply</b>" will commit your changes without closing the window.
eo: Kiam vi estas finita, klaki "<b>Bone</b>" por akepti viajn ŝanĝojn aŭ "<b>Rezigni</b>" por ne konservi ilin. Klakante "<b>Apliki</b>" enmetos viajn ŝanĝojn sen fermante la fenestron.

en: Whois replies
eo: Kiuestas respondoj

en: Winamp messages ecoding
eo: Winamp mesaĝaj kodoprezentoj

en: Window List
eo: Fenestra Listo

en: Window List Alert
eo: Fenestra Lista Alarmo

en: Words considered spam:
eo: Vortoj konsiderataj kiel spamo:

en: Words to highlight:
eo: Vortoj por marki:

en: Words/Nick matching is case sensitive
eo: Vortoj/Kromnomo kongruado estas usklecodistinga

en: Workspace
eo: Laborspaco

en: You can describe here your approximate physical location. Something like "Region, Country" will be ok. Please note that this information will be viewable by anyone so putting more data (like the exact address), generally, <b>is not a good idea</b>.
eo: Vi povas priskribi vian aproksiman fizikan lokon. Io kiel "Regiono, Lando" estos bona. Bonvolu noti ke ĉi tiu informo videblos de iu ajn, do metante pliajn datumojn (kiel la ekzakta adreso), ĝenerale, <b>ne estas bona ideo</b>.

en: You can put here some additional personal data. It might be a funny quote or your homepage url... Please note that this information will be viewable by anyone so <b>don't put any sensible data</b> (passwords, telephone or credit card numbers).
eo: Vi povas meti ĉi tie pliajn personajn datumojn. Povus esti amuza citaĵo aŭ via hejmreteja url...Bonvolu noti ke ĉi tiu informo videblos de iu ajn do <b>ne meti prudentajn datumojn</b> (pasvortoj, telefona aŭ kreditkarta numeroj)

en: You can put here the short names of the languages you can speak. An example might be "EN,IT" that would mean that you speak both Italian and English.
eo: Ĉi tie vi povas meti la mallongajn nomojn de la lingvoj vi scipovas. Ekzemplo povus esti "EO,EN" kiu signifus ke vi scipovas kaj esperanton kaj la anglan lingvon.

en: [PREFIX]nickname[!user@host][POSTFIX] message
eo: [ANTAŬAFIKSO]kromnomo[!uzanto@retnodo][MALANTAŬAFIKSO] mesaĝo

en: [Unknown Media Type]
eo: [Nekonata Media Tipo]

en: authentication,identify
eo: aŭtentigo,identigi

en: bytes/sec
eo: bajtoj/sek

en: chat
eo: babili

en: connection
eo: konekto

en: connection,servers
eo: konekto,serviloj

en: ctcp,flood
eo: ctcp,superŝuti

en: debug
eo: senmisigi

en: file,audio,video,programs
eo: dosiero,aŭdio,video,programoj

en: irc.unknown.net
eo: irc.nekonata.net

en: language,encoding,charset,codepage
eo: lingvo,kodoprezento,signaro,kodpaĝo

en: notify,buddy,buddies,friends
eo: sciigi,kamarado,kamaradoj,amikoj

en: popup
eo: ŝprucaĵo

en: protection
eo: protekto

en: save,output
eo: savi,eligi

en: scripting,kvs,debug
eo: skriptado,kvs,senmisigi

en: smileys,emoticons
eo: ridetoj,miensimboloj

en: sound,events
eo: sono,eventoj

en: sound,xmms,audio,play,amarok
eo: sono,xmms,sona,ludi,amarok

en: theme
eo: etoso

en: theme,background
eo: etoso,fono

en: theme,colors,messages,output
eo: etoso,koloroj,mesaĝoj,eligo

en: theme,colors,output
eo: etoso,koloroj,eligo

en: theme,colors,text
eo: etoso,koloroj,teksto

en: theme,mdi
eo: etoso,mdi

en: theme,privmsg,output,format
eo: etoso,privmsg,eligo,aranĝo

en: theme,toolbar
eo: etoso,ilbreto

en: theme,topic
eo: etoso,topiko

en: theme,userlist,channel
eo: etoso,uzantlisto,kanalo

en: theme,userlist,channel,background
eo: etoso,uzantlisto,kanalo,fono

en: theme,userlist,channel,colors
eo: etoso,uzantlisto,kanalo,koloroj

en: theme,userlist,channel,grid
eo: etoso,uzantlisto,kanalo,krado

en: time,ping
eo: tempo,pingo

en: time,timestamp
eo: tempo,tempomarko

en: tray,TRAYICON
eo: pleto,PLETPIKTOGRAMO

en: unnamed
eo: nenomata

en: url,programs
eo: url,programoj

en: userlist,channel
eo: uzantlisto,kanalo

en: within:
eo: ene:
