KVIrc 4.3 - en to eo translation catalogue (104 entries)

en:     Mask: %Q!%Q@%Q
eo:     Masko: %Q!%Q@%Q

en:     No properties
eo:     Neniuj atributoj

en:     Property: %1=%2
eo:     Atributo: %1=%2

en:     Property: %Q=%Q
eo:     Atributo: %Q=%Q

en:     Warning: this user has no registration masks
eo:     Averto: ĉi tiu uzanto ne havas registradajn maskojn

en:  User: %c%Q
eo:  Uzanto: %c%Q

en: &Add Group...
eo: &Aldoni Grupon...

en: &Add...
eo: &Aldoni...

en: &Edit
eo: &Redakti

en: &Edit...
eo: &Redakti...

en: &New
eo: &Nova

en: &OK
eo: &Bone

en: &Remove
eo: &Forviŝi

en: <center>This is the <b>hostname</b> that will match this user. <b>*</b> will match any hostname.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>retnodnomo</b> kiu kongruos kun ĉi tiu uzanto. <b>*</b> kongruos kun iu ajn retnodnomo.</center>

en: <center>This is the <b>nickname</b> that will match this user, default value is the registered name.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>kromnomo</b> kiu kongruos kun ĉi tiu uzanto, defaŭlta valuo estas la registrita nomo.</center>

en: <center>This is the <b>username</b> that will match this user. <b>*</b> will match any username.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas la <b>uzantnomo</b> kiu kongruos kun ĉi tiu uzanto. <b>*</b> kongruos iun ajn uzantnomon.</center>

en: <center>This is the list of registered users. KVIrc can automatically recognize and associate properties to them.<br>Use the buttons on the right to add, edit and remove entries. The "notify" column allows you to quickly add users to the notify list. Notify list fine-tuning can be performed by editing the entry properties.</center>
eo: <center>Ĉi tio estas listo de registritaj uzantoj. KVIrc povas aŭtomate rekoni kaj asociigi atributojn al ili.<br>Uzu la butonojn dekstre por aldoni, redakti aŭ forviŝi enskribojn. La "avizi" kolumno permesas vin rapide aldoni uzantojn al la avizlisto. Avizlista fajna agordo povas esti farita de redakti la enskribajn atributojn.</center>

en: <center>You can enter a space separated list of nicknames.</center>
eo: <center>Vi povas enigi spacete apartigitan liston de kromnomoj.</center>

en: <p>A registered user is identified by one or more <b>IRC masks</b>.<br>A mask must be in the following form:<br><b>nickname!username@hostname</b><br>and can contain wildcard characters '*' and '?'. Be careful in choosing the masks, as they are the only way to verify the identity of a registered user.<br><br>You can enter at most two masks here, if you wish to add more masks, use the "<b>Edit</b>" button in the Registered Users dialog. You must enter at least one mask.</p>
eo: <p>Registrita uzanto estas identigita de unu aŭ pli <b>IRC maskoj</b>.<br>Masko devas havi la sekvantan aranĝon:<br><b>kromnomo!uzantnomo@retnodnomo</b><br>kaj povas enhavi la ĵokerojn '*' kaj '?'. Estu zorga elektante la maskojn, ĉar ili estas la nura metodo kontroli la identon de registrita uzanto.<br><br>Vi povas enigi maksimume du maskojn ĉi tie; se vi volas aldoni pli da maskoj, uzu la "<b>Redakti</b>" butonon en la dialogo de Registritaj Uzantoj. Vi devas enigi almenaŭ unu maskon.</p>

en: <p>If you want to be notified when this user is online or goes offline, you must specify the list of nicknames that KVIrc will look for.<br><br>You can enter at most two nicknames here, if you wish to add more nicknames, use the "<b>Edit</b>" button in the Registered Users dialog.</p>
eo: <p>Se vi volas esti avizita kiam ĉi tiu uzanto estas enreta aŭ elretas, vi devas specifi la liston de kromnomoj por kiuj KVIrc serĉos.<br><br>Vi povas enigi maksimume du kromnomojn ĉi tie; se vi volas aldoni pliajn kromnomojn, uzu la "<b>Redakti</b>" butonon en la dialogo de Registritaj Uzantoj.</p>

en: <p>If you want to store an avatar image for this user, you can set it here. KVIrc will show the avatar in the userlist next to the user's nickname.<br>An avatar can be in any supported image format (PNG is recommended). Keep in mind that KVIrc stores avatars in memory and has to resize them to fit in the userlist, thus it's better to use small, low-resolution images.</p>
eo: <p>Se vi volas enmemorigi avataran bildon por ĉi tiu uzanto, vi povas starigi ĝin ĉi tie. KVIrc montros la avataron en la uzantlisto apud la kromnomo de la uzanto.<br>Avataro povas esti iu ajn subtenata bilda aranĝo (PNG estas rekomendata). Memoru ke KVIrc konservas avatarojn en memoro kaj devas regrandigi ilin konforme kun la uzantlisto, tial estas pli bone uzi malgrandan, malalt-distingivan bildon.</p>

en: <p>That's it. The user registration has been completed.<br><br>Click "<b>Finish</b>" to close this dialog.</p>
eo: <p>Fino. La uzanta registrado estas kompleta.<br><br>Alklaku "<b>Fini</b>" por fermi ĉi tiun dialogon.</p>

en: <p>Welcome to the user registration wizard.<br>This process allows you to add an IRC user to the database and set properties for that user. KVIrc will be (hopefully) able to recognize the user, add him to the notify list, and display the associated avatar.<br><br>First of all, you must insert an <b>entry name or real name</b> for the user you're going to register. The name will be used to identify the database entry and has no specific requirements, it can be a given name, nickname, or just some text to remind you of the real person.<br>Examples: "George W Bush", "Dubya".
    </p>
eo: <p>Bonvenon al la uzanta registrada asistanto.<br>Ĉi tiu procezo permesas vin aldoni IRC uzanto al la datumbazo kaj starigi atributojn por tiu uzanto. KVIrc  eblos (espere) rekoni la uzanton, aldoni lin/ŝin al la avizlisto, kaj  montri la asociigitan avataron.<br><br>Unue, vi devas enmeti <b>enskriban nomon aŭ veran nomon</b> por la uzanto kiun vi estas registronta. La nomo estos uzata identigi la datumbazan enskribon kaj havas nenian specifan  postulojn, ĝi povas esti donita nomo, kromnomo, aŭ nur iu teksto por rememori vin de la vera persono.<br>Ekzempleroj: "Georgo W Buŝ", "Dubya".
    </p>

en: Add (Wizard)...
eo: Aldoni (Asistanto)...

en: Add a registered user by means of a user-friendly wizard.
eo: Aldoni registritan uzanton per uzantamika asistanto.

en: Add this user to the notify list
eo: Aldoni ĉi tiun uzanton al la avizlisto

en: Adds a new group
eo: Aldonas novan grupon

en: All Properties...
eo: Ĉiuj Atributoj...

en: Avatar
eo: Avataro

en: Can't export the registered users database: Write error.
eo: Ne povas eksporti la registritan uzantan datumbazon: Skriba eraro.

en: Can't import the registered users database: Read error.
eo: Ne povas importi la registritan uzantdatumbazon: Legada eraro.

en: Can't open file %Q for writing.
eo: Ne povas malfermi dosieron %Q por skribi.

en: Can't open file %s for reading.
eo: Ne povas malfermi dosieron %s por legi.

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Channel: %1%2@%3
eo: Kanalo: %1%2@%3

en: Choose a Filename - KVIrc
eo: Elekti Dosiernomon - KVIrc

en: Comment:
eo: Komento:

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Edit the first selected entry.
eo: Redakti la unue elektitan enskribon.

en: Enable ignore for this user
eo: Ebligi ignori por ĉi tiu uzanto

en: Export To...
eo: Eksporti Al...

en: Export the selected entries to a file.<br>All the data associated with the selected registered users will be exported.<br>You (or anyone else) can later import the entries by using the "Import" button.
eo: Eksporti la elektitajn enskribojn al dosiero.<br>Ĉiuj datumoj asociitaj kun la elektitaj registritaj uzantoj estos eksportitaj.<br>Vi (aŭ iu ajn alia) povas pli malfrue importi la enskribojn uzante la "Importi" butonon.

en: Flags
eo: Flagoj

en: Group name:
eo: Grupa nomo:

en: Identity
eo: Idento

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignore CTCP messages
eo: Ignori CTCP mesaĝojn

en: Ignore DCCs
eo: Ignori DCC-ojn

en: Ignore channel messages
eo: Ignori kanalajn mesaĝojn

en: Ignore features
eo: Ignori trajtojn

en: Ignore invites
eo: Ignori invitojn

en: Ignore notice messages
eo: Ignori avizajn mesaĝojn

en: Ignore query messages
eo: Ignori demandajn mesaĝojn

en: Import From...
eo: Importi De...

en: Import entries from a file exported earlier by the "export" function of this dialog.
eo: Importi enskribojn de dosiero eksportita pli frue per la "eksporti" funkcio de ĉi tiu dialogo.

en: Insert a mask for this user.<br>It can contain the wildcard characters '*' and '?'.
eo: Enmeti maskon por ĉi tiu uzanto.<br>Ĝi povas enhavi la ĵokerojn '*' kaj '?'.

en: Mask %Q already used to identify user %Q
eo: Masko %Q jam uzata identigi uzanton %Q

en: Mask %Q is already used to identify user %s
eo: Masko %Q jam estas uzata identigi uzanton %s

en: Mask %Q not found
eo: Masko %Q ne trovita

en: Mask Editor
eo: Maska Redaktilo

en: Masks:
eo: Maskoj:

en: Move to group
eo: Movi al grupo

en: Name
eo: Nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Nickname 2:
eo: Kromnomo 2:

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: No comment set
eo: Neniu komento starigita

en: No entries selected.
eo: Neniuj enskriboj elektitaj.

en: No mask specified
eo: Neniu masko specifita

en: No name specified
eo: Neniu nomo specifita

en: No property specified
eo: Nenia atributo specifita

en: No such channel/netmask entry in the database
eo: Neniu tia kanala/retmaska enskribo en la datumbazo

en: Notify as:
eo: Avizi kiel:

en: Notify disabled
eo: Avizi malebligita

en: Notify nicknames:
eo: Avizi kromnomojn:

en: Notify when user is online
eo: Avizi kiam uzanto estas enreta

en: Open the edit dialog to create a new user entry.
eo: Malfermi la redaktan dialogon krei novan uzantan enskribon.

en: Properties
eo: Atributoj

en: Property
eo: Atributo

en: Property Editor
eo: Atributa Redaktilo

en: Re&move
eo: For&viŝi

en: Registered User Entry
eo: Registrita Uzanta Enskribo

en: Registered Users - KVIrc
eo: Registritaj Uzantoj - KVIrc

en: Registered channel list:
eo: Registrita kanala listo:

en: Registered users database dump:
eo: Registrita uzanta datumbaza nekropsio:

en: Registration Complete
eo: Registrado Kompleta

en: Remove the currently selected entries.
eo: Forviŝi la nunajn elektitajn enskribojn.

en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

en: Select all the entries
eo: Elekti ĉiujn enskribojn

en: Step 1: Entry Name
eo: Paŝo 1: Enskriba Nomo

en: Step 2: Mask Selection
eo: Paŝo 2: Maska Elekto

en: Step 3: Avatar Selection
eo: Paŝo 3: Avatara Elekto

en: Step 4: Notify List
eo: Paŝo 4: Aviza Listo

en: Store an avatar for this user
eo: Konservi avataron por ĉi tiu uzanto

en: The file %s contains an invalid registered users database version.
eo: La dosiero %s enhavas nevalidan registritan uzantan datumbazan version.

en: The file %s doesn't appear to be a valid registered users database.
eo: La dosiero %s ŝajnas ne esti valida registrita uzanta datumbazo.

en: Total %d channels
eo: Totalo %d kanaloj

en: Total: %d matching users (of %d in the database)
eo: Totalo: %d kongruaj uzantoj (el %d en la datumbazo)

en: Use custom color in userlist
eo: Uzi propran koloron en uzantlisto

en: User %Q not found
eo: Uzanto %Q ne trovita

en: User Registration Wizard - KVIrc
eo: Uzanta Registrada Asistanto - KVIrc

en: User already registered: found exact name match
eo: Uzanto jam registrita: trovis ekzaktan noman kongruon

en: User not found (%Q)
eo: Uzanto ne trovita (%Q)

en: Value
eo: Valuo
